Necháváte očkovat neštovice?

galigula
21. bře 2011

Ahoj, chtela bych se vas zeptat, zda nechate nebo jste nechali ditko ockovat proti nestovicim. Nase doktorka mi to nenuti, ale doporucila mi to, sice to je banalni nemoc, ale stalo se ji, ze nedavno na ni umrel uplne zdravy chlapecek, tak to nepodcenuje. Pry i diky tomu ockovani nebude mit pasovy opar. Tak vaham, protoze jsem zase nechtela prcka ockovat kvuli kazde nemoci co existuje :( Prosim o vase nazory, dekuji

bubliinka
2. bře 2012

Nakonec jsme neštovice očkovat nenechali 🙂 Takže jen příušnice , spalničky a zarděnky 🙂

mates22
2. bře 2012

nenene, jedině pokud malá nedostane neštovice do deseti let - zatím s nimi přišla do kontaktu už 3* a ani jednou je nedostala. Takže pak necháme udělat protilátky, jestli je neměla skrytě a pak kdyžtak oočkujeme.

dvojka - jo to budou s největší pravděpodobnostíneštovice, ale průběh by měl být lehčí, pokud je naočkovaná 🙂

reruna
2. bře 2012

my jsme neočkovali, ale pokud je nedostanou, tak budeme postupovat jako mates22 - přece jen u kluků je pak velké riziko, kdyby to dostali jako dospělí...

mkr
2. bře 2012

u dcery jsem nedávla a u syna taky nedám, jestli to je stejně očkování jen na x let, tak u kluka by to v pozdějším věku mělo dost velké následky, kdyby to chytil třeba jako dospělí, takže až budem o malinko větší, tak někoho navštívíme 🙂 každý si tím prošel a jsme tady i bez očkování 🙂

kasparci
2. bře 2012

My nenecháme. Nemá to pokrytí na celý život. A je lepší když je chytne jako malá (obvzlášť holčička)

apollo11
2. bře 2012

Ne 😉

meleri
2. bře 2012

ne nedam. uvazovala jsem o tom ale doktor mi to rozmluviil, ockuje to jen detem ktere maji velke problemy s imunitou...ale moje mamka trpi cely zivot na pasovy opar. pritom si jako mala nestovice prodelala. nechapu.

lidusa
2. bře 2012

Nedávno jsem o tom slyšela na praze rozhovor s paní doktorkou, která potvrdila, že vakcince která se donedávna používala nemusí být dostatečná, proto se nyní používá jiná, při které se očkuje dvakrát. S tou ochranou proti pásovému oparu nevým, podle toho co bylo řečeno ten kdo neprodělal neštovice nemůže dostat pásový opar, jestli to platí pro případ kdy se protilátky proti neštovcím získají očkováním to netuším. Když člověk nevý jestli neštovice prodělal může si nechat udělat test na protilátky a případně se nechat očkovat. První dceru jsme nechali očkovat už tím prvním typem, tak až bude starší si necháme testovat pak případně přeočkovat. Druhou necháme taky ale zvlášť ne kombynovanou.

coxa
2. bře 2012

Nenechala jsem ani jednoho, myslím, že beztak už toho očkovaní mají až až. 😉

blahova_andrea
2. bře 2012

Neplánuju nechat očkovat proti neštovicím. Myslím, že je lepší, aby si to dítko prodělalo a pak mělo klid. My to taky všechny přežily. Jsou horší věci, proti kterým se dá naočkovat a píchat do miminka všechno mi přijde hrozný.

pe.martina
2. bře 2012

My očkovat necháme, já jsem jako dítě měla neštovice všude, i v puse a na genitáliích a 40 horečky ☹ bylo mi asi 4-5 let a navíc jsem je měla souběžně s příušnicema a mamka říkala, že to bylo šílené. Radila jsem se i s Dr. jestli je pak už dostat nemůže a říkala, že může, ale že se jí objeví třeba jen jeden pupínek a nebo bude mít jen lehké teploty, neměly by pak neštovice mít tak těžký průběh. Takže i když chápu, že je očkování pro imunitu mimíška náročné, tak očkovat nechám. Za ten klid do budoucna to stojí. Malá měla zatím očkování bez reakcí, kromě teplot teď po poslední Hexa a Prevenaru13. Vše má své pro i proti. Záleží na individuálním stavu dítětě a hlavně mamince 🙂

sandynka
2. bře 2012

Přesto, že jsem přišla do styku s lidmi, kteří neštovice měli, tak jsem je v dětství nikdy nedostala. Moje mamča je měla, když byla těhotná s bráchou a měla s tím pěkné lítání. Brácha je pak dostal v lehké formě. Já sama jsem je prodělala v pětadvaceti a měla jsem velké obavy zda již nejsem těhotná. Většina lidí si neštovice moc nepamatuje, jelikož je měli jako malé děti, ale já je prožívala dost silně a díky tomu velmi zvažuji zda mám syna nechat očkovat, protože to není nic příjemného, běhala jsem i po ORL! Rozhodně neodsuzuji nikoho, kdo se pro to rozhodl!

mrsblack
2. bře 2012

My jsme teď neštovice prodělali v 10 měsících, takže rozhodování, zda očkovat či ne, odpadlo. Ale průběh nebyl zrovna klidný - 40 horečky, kde nic nezabíralo, neštovice v očích, v puse, takže s tím spojené odmítání jídla, pití, hrozící dehydratace, několikadenní nevyspání celé rodiny. Znovu bych si to prožít nechtěla a raději bych očkovala.

leandre
3. bře 2012

Já jsem děti nechala očkovat obě. Já jsem neštovice neměla a nechci je od nich chytit. Krom toho i tak se mi teď v zimě pořád střídají v nemocech a ve školce neštovice měli za rok a půl, co tam syn chodí, už třikrát. A úplně stačí, co syn přinese ze školky a malá chytí, i když syn je obvykle jen přenašeč a sám toho tolik nemá. Jako třeba spálu. Tu nebo spálovou anginu jsme už měli dvakrát. Chodit teď do práce, tak snad ani v té práci nejsem. A to mají jen nachlazení nebo angínu. A malá má také citlivější kůži se sklonem k atopické, takže u ní hrozí ještě jizvy . A nakonec všechna očkování oba dva dobře snáší.

katchi
3. bře 2012

Ne.

sarihy
3. bře 2012

Nechám v případě, že je holky neprodělají, než půjdou do školy...

erika9110
3. bře 2012

Nenechala a už je máme za sebou ve 23měsíci před Vánoci. Hrůza děs, 40horečky, vřídky po celém těle velké jak 10koruna, v puse a nose. Slezli jí chudince nehty na nohou a ručičkách a komplet celá kůže po celých chodidlech ☹ ☹ ☹ . Takže DĚS ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ . Nicméně pozitivní na tom je že se jí tím mnohem víc posílila imunita, takže všechno zlé je k něčemu dobré. Očkovat bych jí stejně nenechala, nemáte zaručeno že to nedostane. Může mít jen jejich slabší verzi

pattie
3. bře 2012

Hned jak to půjde, tak necháme minimálně mladšího syna naočkovat. U dcerky ještě nevím, ale asi také ano.

mstastna
11. pro 2013

Dcera ockovana priti planym nestovicim ve dvou davkach - Priorix tetra ve dvou letech. Nyni 6 let ma nestovice, klasicky prubeh bez teplot asi 400 pupinku vsude vcetne vicek a genitalii, silne svedeni, na ktere nic nezabira. Sice by prubeh mohl byt jeste horsi, ale zda se mi ze takto klasicky probihaji nestovice. Je to des. Nevim, jak by to vypadalo bez ockovani. Nejspis stejne... Z tohoto usuzuji, ze bych priste neockovala nebo az v pozdejsim veku.