Necháváte očkovat tuberkulózu?

denousek
10. dub 2012

ahoj...narodil se nám syn a v porodnici mi bylo sděleno že už se neočkuje tuberkulloza... jen na žadost u obvodní dr za peníze... nechali by jste naočkovat nebo to pokládáte za zbytečné,,,??očkuje se tím přece už odjakživa nechápu proč to zrušily,že je jí malo?ale to tady bude zase víc je to přeci očkování na celý život nechapu to.... dneska u nás byla dr a říkala že by to nedávala...máme se rozmyslet ale pokládá to za zbytečné.... a přemýšlím o tom a já bych to asi dala... je to jeden píchanec a chrání celý život... jak jste na tom vy??

lucy222
10. dub 2012

Nedavala jsem. Prijde mi to zbytecne. Tuberu nedostanes jen proto, ze na ulici potkas nekoho nakazeneho.

martinatrnkova
10. dub 2012

Ahoj, ptala jsem se na to dr když se malej narodil a řikala, že vakcína, kterou jsme naočkovaní my je poměrně zastaralá a pravděpodobně již nefunkčí, a že by mohla spíše uškodit než prospět. Jakmile se vyvine nová vakcína, měly by se doočkovat děti, co nejsou očkované.
Já osobně jsem neočkovala a manžel taky očkovat nechtěl, že doočkovat se dá vždycky.

lucifereeek
10. dub 2012

těch rusáků s tuberou neustále přibývá, já určitě dám očkovat, ale až bude starší, hned po narození ne.

johnatanka
10. dub 2012

my to ještě stihli ač jen o pár dní, ale nechala bych...nevím proč, ale nechala, přistěhovalců je tu čím dál víc a výhledově to bude horší a horší....
když jsem nechala očkovat syna Prevenarem hodně kámošek taky nedávalo, jasně - bylo to o částce 6-8tis, teď je to už hrazené pojišťovnou, takže jsem fakt ráda, že jsem to dala a je to teď už běžné očko proti pneumokokům, tak si říkám, že asi kvůli něčemu to je....ač jsem totální laik co se týče medicíny a většinou dám na doporučení Dr., syn dostal ještě proti žloutence před nástupem do školky...naše Dr. to doporučuje spíše kluků - hřiště, fotbaly, hokeje, jsou to větší "čuňátka", což náš tedy je 😅 😵

beruska24.9.
10. dub 2012

budu dávat. řešila jsem to s dr., máme stejný názor na očkování (je ho moc), ale na tomto jsme se shodli, že ano.

ined77
10. dub 2012

ahoj 🙂 ,
já u malé nedala, ale rozhodla jsem se, že ji doočkujeme. u nás se právě TBC objevila na základce ☹ .

camelinka
10. dub 2012

my necháme 🙂

germaine
10. dub 2012

Já jsem nechala naočkovat v prosinci po hexách...bylo to zdarma, neplatila jsem ani korunu a mám zato, že kalmetizační sestra říkala, že to je bezplatné, pouze se mamina musí ozvat, že očkovat chce...další v době kdy je tu moře cizinců a náplavy podle mě je nebezpečnější TBC než zanícenej pupínek 🙂

xkacatkox
10. dub 2012

vzhledem k tomu že dělám ve zdravotnictví tak mě toto namíchlo, že u vá za to chtějí peníze, u nás v kraji to chodí tak, že očkuje plicní lékař, nebo na plicním odd. a je to zadara a očkuje se po druhém očkování hexy, ale to může tvrdit každý pediatr jinak, o očkování, to záleží na tobě, já osobně bych dala, ale jsou i maninky které brojí proti každému očkování

janneke
10. dub 2012

Nedala bych, dcera také není očkovaná TBC.
Navíc jaksi nechápu nutnost očkovat několikadenní děti proti TBC (s vyjímkou dětí z rizikových skupin)
Na internetu jsem našla názory odborníků, kteří říkají, že by bylo lepší TBC očkovat až od 6. měsíce věku dítěte. Což se nedělá/ nedělalo pouze kvůli tomu, aby se nenarušil běžný očkovací kalendář .. 😅 😕
Cituji z knihy Doba jedová:
Dlouhá léta se ve světě ví, že na rozdíl od jiných očkování nedokáže očkovací látka proti TBC spolehlivě zabránit onemocnění a navíc je její aplikace provázena vysokým výskytem komplikací. To vše za situace, kdy je výskyt TBC v ČR prakticky jeden z nejnižších v Evropě.

kamino
10. dub 2012

Já určitě dám, jednak žijeme v Praze,kde MHD je plná rizikových lidí a vzhledem k tomu,ze v rodině se TBC vyskytla,nechci nic riskovat.

cell
10. dub 2012

taky nedáme .... pravděpodobnost, že se moje dítě setká s člověkem s otevřenou TBC je malá (ano, žiji taky v Praze a MHD jezdím často). Současná vakcína není kvalitnbí a riziko komplikací mnohonásobně převyšuje šanci nakažení

lena1981
10. dub 2012

Ahoj, jelikož se budu ve 2letech synka vracet do zaměstnání (velká nemocnice s vysokým rizikem infekčních onemocnění různého typu), tak očkovat nechám, přibližně kolem toho 2. roku.

iira
10. dub 2012

urcite dam ...podle mne se ted tubera ukazuje casto mezi lidma

lukza
10. dub 2012

já určitě nechám ale doktor řekl že m,ě ho naočkuje až v roce že tedka má ty poviné a dost tak že to necháme na ten první rok ale budu nechávat🙂)

lucyjanek
10. dub 2012

My jsme nechali, jen jsme to dali jako první a pak jsme museli 3 měsíce čekat než jsme mohli začít očkovat vše ostatní.

abety
10. dub 2012

Určitě dám.Jak se očkování bojím a kromě povinného žádné jiné nedám, tak výjimka bude to proti tubeře. Po poradě s dětskou doktorkou i neuroložkou ale až ve věku 2 let. A obě právě proti tubeře nejvíc schvalují.

betelgeuzz
11. dub 2012

Nedám a jsem ráda, že očkování zrušili. Nedávno o tom mluvila doktorka z pneumologického centra v Sama doma, tak to vysvětlovala. Prý je vakcína zastaralá, stejně nebrání proti nakažení, jen proti otevřené formě TBC. TBC se nedá chytit někde v tramvaji, je potřeba dlouhodobý nebo opakovaný kontakt s nakaženou osobou. Loni prý došlo ke dvěma nakažením malých dětí, ale v obou případech šlo o rodiny, kde bylo TBC v rodině a oni to v porodnici neohlásili. Sama by své děti očkovat nedala a prý pediatři někdy nepodávají úplně objektivní informace.

kacerka
11. dub 2012

taky nedám! Ohledně nepovinného očkování jsem dost skeptická a rozhodně bych slepě neposlouchala názor pediatra! Jsou velmi často dotováni farmaceutickými firmami, které ty vakcíny potřebují prodat 😉

hansed
11. dub 2012

Nenechám dceru očkovat. Za prvé nakažení TBC u nerizikové skupiny (rizikovou skupinou odborníci myslí rodiny, kde TBC je, pracovníci ve zdravotnictví, popř. rodiny, které hodně cestují do rizikových zemí, atd.) je málo pravděpodobné, navíc argumenty,že lidé s TBC jezdí také MHD je fakt úsměvná - k nakažení je potřeba několkahodinový těsný kontakt, a vakcíny jsou zastaralé. Domnívám se, že očkování je dost povinného, abych do dcery cpala nějaký "nadstandart"... Pokud bychom někam vycestovali, očkovat dám, ale pochybuju, že pojedeme do země, kde TBC je...

hagyhagy
11. dub 2012

Já se očkování bojím, my sme měli ještě povinné no ted nevím jestli bych dala dobrovolně.. já do žádných dobrovolných očkování určitě nejdu 😖 a těžce přemýšlím že druhé nedám vůbec.. co ti povím porad se s co nejvíc !nezávislými! odborníky a něco si o tom přečti z různých úhlů pohledu .. na druhou stranu pokud jde o to TBC zjistila bych si snášenlivost jak píšou holky třeba kolem půl roku těm malým miminkám očkovat to mi je proti srsti ☹

ja.na81
11. dub 2012

Ma odpovedet zas neni tak relevantni, protoze neziju v CR, ale.... tu v Nemecku se TBC vubec neockuje, ani ji doktori nijak nedoporucuji...

hojda
11. dub 2012

Další super rozhodování pro maminky 😒 . Dřív to musela být do čtvrtého dne a teď to není potřeba vůbec??? To je sakra rozdíl ne? Já slyšela názor proti, že prý to proti těm aktuálním kmenům stejně nechrání....., ale pak zase pro, že je v tom i očkování pro nějaké nemoci, kterou mohou děti dostat např. z vody nebo špatně umytého ovoce nebo zeleniny.......a že když se setká dítě s nakaženým tuberou, tak ho pak půl roku preventivně léčí nějakýma drijákama.....No fakt nevím, co doktor to jiný názor. Jediné pozitivum, je že prý tato vakcína není vyráběná v číně a neobsahuje těžké kovy.....

jajinka27
11. dub 2012

nedávám, výborně o tom mluvil paní doktorka co se TBC zabývá, bylo to v Sama doma a dost mi to pomohlo při rozhodování

lucinka_jirackova
11. dub 2012

nás očkovali v porodnici 🙂 ptali se nás jestli chceme v porodnici nebo až po roce u dětské dr.

alenakk
26. bře 2013

Mám maminku na OKBH (odd. klinické biochemie a hematologie) a může potrvdit stále se zvyšující procento pozitivních výsledků u tuberkulózy. Nejčastěji se jedná sice o cizince z východu (jenže s jejich dětmi si naše děti hrají na hřišti, chodí do školky, atd.), ale je i rychle rostoucí pozitivita u Čechů. Nejde sice o žádná velká čísla, ale stoupající trend tu je a na to, aby se přestalo s očkováním, je to poměrně rychlý nárůst. Otázkou zůstává, jak dočasné očkování funguje. Zatím mi nikdo z lékařů nebyl schopen s jistotou potvrdit, že staré vaxíny nefungují a nechrání dítě proti případné nákaze.
Dceru mi ještě očkovali v porodnici, syna už ne. Paní doktorka v porodnici mi celkem logicky vysvětlovala důvod tím, že očkování je pod kůži a u takto malých miminek je poměrně komplikované - byly díky tomu i komplikace. Odsunutí očkování dětí ve věku 6 a více měsíců, jedině vítá. Vyřazení z povinných očkování už ale ne. Prý již v minulosti několik krajů zkoušelo vypustit očkování proti TBC, ale velmi rychle se k němu zase vrátili.
Shrnuto: v televizi slyším něco zcela jiného než jsem až doposud slyšela na vlastní uši od dětských lékařů atd.. Očkovat syna tedy určitě dám.

sariel
27. bře 2013

Rozhodně ne. Důvody už tu jsou psány. 🙂

sarlotte09
28. únor 2019

Já syna naockovala a jsem za to ráda. Dr.ktera mi malého naockovala se divila že už to není povinné. Říkala že to co se tady k nám do CR stěhuje.....mazec.

saminomimino
1. bře 2019

@denousek nechrání celý život,pokud vůbec zareaguje imunita a vytvoří protilátky,tak chrání pár let