Nedoočkování Synflorixu, může mít následky?

simonako
6. kvě 2013

Dobrý den, chci se zeptat jestli může mít nejaký následky nedoočkování? Mame za sebou jednu dávku synflorixu, přemluvila nas na to Dr. a i když sem nechtela dat, tak jsme odchazeli s píchnutou první davkou. Moc toho lituju a už nechci dal doočkovat může to mít nejaké nasledky?? Prosím poradte. Nechci do ní zbytečně valit dalši, ale nechci aby ji ta jedna davka třeba nejak oslabila nebo ubližila sama o sobe, když nebude doočkovano. Dekuji moc za rady

nae
6. kvě 2013

Synflorix je nepovinný, takže nemusíš mať vobec žiadne obavy. Nedoočkovanie nesposobí nič.
Hlavne vytrvaj vo svojich názoroch a nabudúce si vezmi so sebou niekoho, napr. manžela, priateľa. A hlavne si nenechaj do dieťaťa pichať, keď si to neželáš. Tvojej dr. by som nafackovala, totálne ťa zmanipulovala.
Držím palce.

blondynka400
6. kvě 2013

Neboj, nemůže 😉 Maximálně se pořádně nevytvoří protilátky a nebo v tělíčku vydrží jenom krátkou dobu. A za mne jsi se rozhodla dobře, toto patří mezi nesmyslná očkování..... A příště se od doktůr nenech přemluvit 😉

simonako
autor
7. kvě 2013

Holky moc děkuji!!!!!!!!! Uvažuji i o změně detské. Začala mi vypravet nasledky když nenaočkuju a ja z toho byla uplne paf. 😖 A už nic navíc!!!! Dekuji

blondynka400
7. kvě 2013

@simonako bohužel takovýhle doktorek a doktorů je hodně 😖 A nejhorší podle mne na tom je, že řada tomu ,co říká fakt věří 😝

tulikiss
7. kvě 2013

@simonako promin ale zase nemuzes hazet vinu na doktorku, ona te informovala a ty jsi dospela(predpokladam ze jo kdyz mas dite) takze to bylo na tobe se rozhodnout. Spis me prekvapuje, ze k tomu ockovani nechtela souhlas obou rodicu, aspon u nas to tak funguje, ze da pribalovy letak a papir se souhlasem dopredu a pokud chceme nepovinne ockovani tak ji pak prineseme souhlas obou rodicu.
nechci aby to vyznelo ze chci rypat, my synflorix mame, ale druhemu uz ho nedam...4 davka byla s reakci 4 dny 40 teploty

nae
7. kvě 2013

@tulikiss Od 1.4.2013 nie je nutný súhlas oboch rodičov, stačí jedného.

@blondynka400 Svatá pravda, skor je výnimkou pediater, ktorý rešpektuje rozhodnutie rodiča (nielen čo sa týka očkovania) a netlačí, nezastrašuje. Naša pediatrička tiež nechutne psychicky tlačí, ale už pochopila, že márne. Napriek tomu stále skúša nové taktiky. Myslím, že tento rok ju vymením, už ma prestáva baviť byť v pozícii stále si obhajovať svoje rozhodnutia.