Nenechaly jste naočkovat dítě MMR v 15m a žádaly odklad?

mourinka29
27. dub 2013

Holky prosímvás,je tu některá,co nenechala naočkovat dítě MMR v 15m a žádala odklad???,slyšela jsem dva názory,jeden,že je určena jen minimální hranice,tudíš s ni mužu naočkovat "kdykoli" a druhý,že je stanovena hranice od 15 např . do 18m věku a pokud odmítnu,bude se to brát jako porušení zákona,tudíš sankce a dítě nebude přijato do školky,vubec nevim,co dělat,je pro dítě lepší,tuhle vakcínu aspon posunout?????,nebo ji nedávat vubec??,moc děkujuuu

sabuse1
25. bře 2016

@monul88: je to tvoje dítě a nutit tě nemůže. Narovinu bych jí řekla,že teď očkovat nechceš, že např.v září nebo jak budeš chtít ty a pokud nebude souhlasit hledej jiného dr., argumentovat můžeš i tou horní hranicí která opravdu není. Na druhou stranu po nich ta hygiena fakt jde, naše dr.mi říkala jak se jí tam šťourali a vysvětlovala jim proč děti v 15ti měsících nejsou naočkované, vyhrožovali sankcema, ale ona je taková,že radši vysvětluje než aby měla splněno a očkovala nemocné děti nebo proti vůli rodičů...

zlatulka89
25. bře 2016

@monul88 nemusíš mít žádné argumenty, prostě ji řekni, že bys chtěla třeba až před školkou a basta fidly, zbytek ji může být u zadku. můj malý má teď 18m, zatím ještě nemáme doočkovaný ani prevenar,kvůli nemoci, určitě taky potom bude chtít co nejdřív očkovat priorix, ale prostě ji řeknu že ted ne a tím to končí.

vodnici
25. bře 2016

@monul88 my ještě nemáme doockovany ani Prevenar kvůli zubem,od nového roku ma pořad aspoň zvýšenou teplotu... Pokud není dite zdravé,tak té nutit nemůže...Pokud s ni není domluva,zkus to drobnou lži o nachlazení teplotám kvůli růstu zubu apod 😉

ladyhacek
25. bře 2016

@monul88 asi bych šla hned. Také jsem se bála naší dr (ale jen řekla, že oni dlouho reakce neměli ale že je to na mě - a jen jí něco podepíši 🙂. Sociálkou si vyhrožovat může a co? tolik maminke neočkuje to by museli otevřít nový ústav možná dva 😀 > to není argument

monul88
25. bře 2016

@sabuse1 mě ta mamina říkala,že hygienu doktorka zavolat sama nemůže,ale víc k tomu nevím. Bohužel jsem u kluka nehledala a taky to tak vypadalo. Lucka už na tom snad bude líp.

monul88
25. bře 2016

@vodnici přemýšlela jsem nad tím, ale nevím jestli by mi věřila, že je dítě třeba půl roku nemocný 🙂

@ladyhacek u kluka mi řekla, že reakci neměl, protože měl horečky a pak si zjistím, že klidně horečky můžou být a ani tak to s ní nehlo. Taky jsem jí chtěla podepsat, že s tím nesouhlasím,ale nechtěla nic slyšet. To máš pravdu, taky znám hodně mamin. By se sociálka zbláznila. No, jsem na to zvědavá.

vodnici
25. bře 2016

@monul88 on není nemocný,jen to ma od těch zubu...Třeba dva tři dny dobrý a pak zase mazec.... Dásna ma nateklo,takže s tím zatim nemáme problém 😉 Budu rada když stihnete do očkovat Prevenar včas,MMR budu dávat nejdřív 4 měsíce po Prevenaru a určitě ne v létě 😉

vera_vila
25. bře 2016

@mourinka29 U MMR je stanovena hranice pouze minimální (pokud vím) a žádala jsem odklad u syna a nyní i u dcery a bez problémů... Pokud je tam jen odklad, tak prý není problém, pokud bych odmítla úplně, tak už by to problém být mohl, nejen pro mně, ale i pro lékaře... Mi teda říkala doktorka, nevím, jak nakonec dopadl ten zákon nebo ta vyhlášky o sankcích při neočkování...

sabuse1
25. bře 2016

@monul88: ne to nemůže, ale spíš,že hygiena chodí na kontroly k dr.a ti pak musí vysvětlovat proč děti nejsou naočkované v těch 15ti měsících, jsou doktoři kteří to neřeší a vysvětlují, dohadují se s nima a pak jsou ti jako je asi ta vaše pediatrička která chce mít klid takže to do těch dětí pere aby měla splněno...

monul88
25. bře 2016

@sabuse1 asi chce mít fakt klid. Protože se tady původně očkovalo při 18m kontrole, ale asi nás bylo moc, tak se rozhodla, že to šoupne na 15m, aby měla do 18m hotovo.
Brala bych aspoň ten odklad. Plně jít do zrušení, to bych nedala, ale pokud by nás nechala do školky, tak by to bylo fajn.

kryskulka
26. dub 2016

Syn je naočkováný v 15 měsících a to mi doktorka řekla (na podzim), že druhá dávka se odsouvá až na věk 7 let. Nyní mi ale přišla sms, že se máme dostavit na přeočkování, tak tomu nerozumím. Setkali jste se s tím?

betelgeuzz
26. dub 2016

@kryskulka nový očko kalendář, ktery odsouvá druhou dávku na věk 7 let, ještě nebyl schválen, i když se původně mluvilo o tom, že bude platit od začátku tohoto roku.

eficenka
26. dub 2016

@kryskulka
ještě to není schválené....
ale tak jen zavolej lékařce a řekni, že to odsouváš na věk 7 mi let, že ji to kdyžtak napíšeš na papír, at to založí do karty 😉

petseitz
9. lis 2016

@mourinka29 moje řeč..farma průmysl je jeden velký a výnosný business

petseitz
9. lis 2016

@ilonne Víte kolik kmenů chřipky existuje a proti kolika je vakcína? A víte, ze části onemocnění, která lidé mají v zimě, chřipkou vůbec není? Spíše bronchitidy a nachlazení? Podívejte, udělat očkování povinným, ale odmítnout přijmout odpovědnost za děti s negativními účinky je alibismus, svinstvo, diletantstvi a totalitní přístup. Rozhodně to nemá nic společného s demokratickou společností! To co píšete jsou, pardon, ale naprosté nesmysly.

ilonne
10. lis 2016

@petseitz Nechápu proč máš potřebu reagovat na můj zhruba 3 roky starý příspěvek, ale budiž. Nikde jsem nepsala, ze očkování proti chřipce ma být povinné. Jinak si za svým názorem stále stojím, s tím, ze by očkovací kalendář měl být více rozvolnen. Mmch, uvedom si ze demokracie jednoho konci tam, kde začíná demoracie druhého. Systém, kde si všichni dělají jen to, co sami chtějí a nerespektují zákony, je anarchie.

terry1512
8. únor 2017

@eficenka Prosím někde jsem viděla zápis ze schůze NIKo o ,,řádně očkované dítě" tuším jsem ta zahlédla i Vás.Nevíte prosím z kterého to bylo dne.Nemůžu to dohledat.děkuji

caterina2810
11. únor 2017

Zkus nahlednout a napsat do skupiny ockovani a jine masakry, tam ti urcite poradi jak na odklad ockovani...

edeltraut
11. únor 2017

Já jsem doktorce na rovinu řekla, že to ted očkovat nechci, takže měla sice řeči, a při každé další návštěvě mi to připomínala. Naočkovala jsem kolem druhého roku, kdy mi Mudr. nechtěla vypsat přihlášku do školky 🙂.

dancamich
11. únor 2017

Vsak na odklad staci podepsat papir pro doktora, aby byl kryty a tim to hasne ne? Moje MUDra se vyprdla i na ten papir s tim, ze staci, aby byla jedna ockovaci davka pred nastupem do skolky.