Nenechaly jste naočkovat dítě MMR v 15m a žádaly odklad?

mourinka29
27. dub 2013

Holky prosímvás,je tu některá,co nenechala naočkovat dítě MMR v 15m a žádala odklad???,slyšela jsem dva názory,jeden,že je určena jen minimální hranice,tudíš s ni mužu naočkovat "kdykoli" a druhý,že je stanovena hranice od 15 např . do 18m věku a pokud odmítnu,bude se to brát jako porušení zákona,tudíš sankce a dítě nebude přijato do školky,vubec nevim,co dělat,je pro dítě lepší,tuhle vakcínu aspon posunout?????,nebo ji nedávat vubec??,moc děkujuuu

r_eenik25
6. bře 2014

Má prosím někdo z Vás čestné prohlášení k odkladu očkování MMR? Potřebovala bych aktuálně ten formulář, nebo u Vás stačilo podepsat papír pediatrovi? Děkuji za info :o)

jjolly
24. bře 2014

jaké důvody uvést dr, že nechci očkovat mmr před 2 rokem?

nae
26. bře 2014

@jjolly A musíš niečo uvádzať? Nemusíš. proste si sa tak rozhodla. Ja som jej akurát pre pokoj jej duše dala vyhlásenie: nesúhlasím s očkovaním syna xxx očkovacou látkou xxx. Nazdar bazar, nič viac, neriešime to.

andelka
26. bře 2014

Mojemu jsou 2 roky a MMR ještě nemá, z důvodu časté nemoci. Jsme domluvení s Dr že až bude delší dobu zdravý, zavolám a naočkujem. Tipuju tak v červnu, podle zdravotního stavu, jinak až po létě, v 2,5letech. Moje Dr s tím problém nemá.Nepodepisovala jsem nic.

jellyy
24. dub 2014

Ahoj holky, chtěla jsem se vás zeptat jakou máte zkušenost s posunem očkování? Sárinku si doktorka pozvala na I. Priorix a já jsem jí to očko chtěla nechat až po 2. narozeninách a doktorka, že jí tedy mám podepsat revers s tím, že beru zodpovědnost na sebe a že v republice řádí spalničky a těch se všichni bojí, že si to mám ještě rozmyslet atd. a já si myslela, že u tohoto očkování není přesně stanovená doba kdy očkovat jen, že nejdřív v 15 měsících tak, že to nebude problém posunout a on asi je ☹ předem díky za odpověď.

andelka
24. dub 2014

@jellyy není. Řekni že je nachlazená, a očkování odkládej. Můj byl nemocný skoro pořád od září, takže pochopitelně očkovaný doteď není. A není to problém.

jellyy
24. dub 2014

@andelka no jo, ale já už jí řekla, že bych ho chtěla odložit až po 2. narozeninách 😅

andelka
24. dub 2014

@jellyy tak s ena její výhružky vykašli. Nemá jak tě přinutit. 15m je spodní hranice, nic víc.

jellyy
24. dub 2014

no očkovat určitě nenechám, ale jde mi o to jestli jí musím podepisovat ten revers, když jde jen o oddálení očkování?

andelka
24. dub 2014

@jellyy já nepodepisovala nic. Sestra si jen do pc napsala, že na to jako myslím a vím že by se to mělo očkovat a že si sama řeknu, až bude dítě připravené.

jancip
24. dub 2014

@jellyy Já posouvala očkování až po 2. roce. Doktorce jsem papír podepsala. Nemám s tím problém, chápu, že chce být kryta.

mataharyy
24. dub 2014

@jellyy Když bude chtít/potřebovat tak ano, zvláště pokud to odkládáš po nějaké zákonné lhůtě. Některým lékařům chodí kontrola a musí být hájení 😉

michaela2310
24. dub 2014

@jellyy my jsme očkovali ve 27 měsících. ale taky s tím byl dost problém to oddálit, od lonského května nás dr. každou chvilku kontaktoval, že jestli jsme zdravý, že je potřeba očkovat, tak jsme říkali, že je nastydlí a pak jsem mu i řekla že to chci oddálit, ale on na to neslyšel, tak hold byl bud malý a nebo někdo z rodiny nastydlí.... při každé příležitosti nás s tím prostě otravoval, tak jsem si zavolala k jiné dr, která nás hned vzala a ještě říkala, že jsme udělali dobře, že jsme to nechali oddálit. kdyby chtěl něco podepsat, tak bych mu to podepsala....

jellyy
24. dub 2014

@andelka @jancip @mataharyy @michaela2310 díky holky za info 😉

vera_vila
24. dub 2014

@jellyy Já jsem to měla taky tak... Podepsala jsem jí v podstatě papír, že odmítám dát naočkovat - i když jsem ji upozornila, že neodmítám, jen chci oddálit po druhé roce života - a ona do mě začala hustit, že řádí spalničky a je invaze nenaočkovaných Ukrajinců, kteří sem můžou dotáhnout kde co... Tak jsem jí řekla, že beru na vědomí, podepsala jí to a až se mi bude chtít, tak naočkuju...
Takže problém posunout není, jen je problém, že se zrovna spalničky rozšířily... Ale my na ně taky nebyli očkovaní a žijeme... V podstatě nějaké extra nebezpečí hrozí spíš těhotným, v případě příušnic to může u chlapců vést k neplodnosti (pokud je dostanou v pozdějším věku, v dětství se nějaký negativní vliv prý neprojevil)...

michaela2310
24. dub 2014

@jellyy A ještě jsem zapomněla.... bojuj za odložení očkovaní, myslím, že to za to stojí ... občas jsem se bála, aby malej někdy spalničky nechytil, ale zase, většinou jsou děti naočkovaný, takže dr. jen straší aby tě donutila a ona si udělala čárku a dostala za to peníze! ... a těžko říct jakou by měl reakci v 15měsících, ale v těch 27 tak dostal 5tý den rýmu a trošku kašlal a 10-14 den byl po vyspání mrzutej, ale jen chviličku 🙂

midiana
12. kvě 2014

taky nás to čeká a uvažuju zda neočkovat vůbec,zatím jsem požádala jen o odklad,dr.souhlasila ...ale tohle mi stačí,jsem z toho na nervy: http://www.svetkolemnas.info/novinky/zdravi/286...

midiana
12. kvě 2014

@midiana dá se očkovat první dávka do 25měsíců...

midiana
12. kvě 2014

@hojda ...a právě nechápu,zarděnky se kdysy neočkovali...

picasso
15. črc 2014

MMR by nás čekalo cca za 2 měsíce. Tím, že máme posunutou i hexavakcínu (rostly nám stoličky), tak nebyl problém MMR odsunout. Na první dávku jdeme po novém roce, tudíž téměř ve 2 letech syna. Nemuseli jsme podepisovat žádný papír a domluva s mudr. bez problémů. Jinak hrození, že neberou do školek. Není to stanovené zákonem, ale určují si to ředitelé školek. Např. mojí kamarádky synek má jen první 2 hexy, jinak vůbec nic a byl přijat do dvou školek. A žádný problém nebyl.

picasso
15. črc 2014

@hojda, @midiana zarděnky se klukům očkovaly, protože byli přenašeči. Stejně jako co znám dvě maminky, které přišli o miminko v posledním trimestru, protože ony naočkované příušnicemi nebyly (podotýkám, že jejich očkované děti příušnice neměly).

jika10
15. črc 2014

My máme MMR odloženo a očkovat by se mělo až v dubnu příštího roku, což bude malé 2 a čtvrt roku. Žádný papír jsem dr nepodepisovala, ale u mě je trochu jiná situace, protože já se léčím s autoimunitním onemocněním a sama dr říkala, že odložení chápe kvůli mé nemoci a obavy z toho, aby to u malé nebyl spouštěč stejných problémů

janiju
20. říj 2014

@mourinka29 taky jsem se bála...až sám primář z nemocnice mi řekl, že ročně umřou 4 děti na meningokoka a 500 dětí na úraz....jestli jsem se bojím i toho a bylo po strachu....

musalkovaromana
8. led 2015

@violet12 Jak jste došli na to, že máte nestandartní a živější dítě? Náš malý má 9 měsícu a je s vývojem hodně napřed a občas mi připadá, že si žije ve vlastním světě. Vím, že je ještě malý, ale při srovnání se s ostatními dětmi je opravdu jiny....

consti
26. led 2015

My jsme taky zažádali o odklad, zatím jsme odložili do dvou let. Nicméně mi má doktorka dala přednášku o tom, že imunitu má dítě stejnou v 15. měsících stejně jako ve 24. měsících, že riskuji jeho život a podobně. Po této zkušenosti jsme změnili dětskou lékařku...Uvažuji i o tom, že vakcínu nedáme, případně opravdu až to bude nutné (před školkou). Pochopila jsem správně to, že v té vakcíně je i očkování proti neštovicím??? A pokud ano, tak proč? Vždyť neštovice jsme běžně jako děti měli a i dnes je děti mívají...ach jo.

hojda
26. led 2015

@consti Neštovice jsou navíc, můžeš si vybrat variantu bez nich.

consti
26. led 2015

@hojda Ok, děkuji 😉 . Tak jsem to špatně pochopila 😎 .

hojda
26. led 2015

MMR ještě nemáme, malá budou 3 roky, nikdo po nás nic nechtěla, malá docela marodila, tak se očkovat nedalo, zeptám se na prohlídce ve 3 letech, někde jsem četla, že není stanovena horní hranice pro toto očkování, takže můžete říct ano očkovat budem, ale třeba až v 99 letech 😀 , ale nevím jestli je to ještě pravda.

lucysmidkova
26. led 2015

A proč nechcete ockovat? Nas to ceka tak chci vedet co a jak? No dite se musí naočkovat než půjde do školky jinak dite nevezmou