Nenechaly jste naočkovat dítě MMR v 15m a žádaly odklad?

mourinka29
27. dub 2013

Holky prosímvás,je tu některá,co nenechala naočkovat dítě MMR v 15m a žádala odklad???,slyšela jsem dva názory,jeden,že je určena jen minimální hranice,tudíš s ni mužu naočkovat "kdykoli" a druhý,že je stanovena hranice od 15 např . do 18m věku a pokud odmítnu,bude se to brát jako porušení zákona,tudíš sankce a dítě nebude přijato do školky,vubec nevim,co dělat,je pro dítě lepší,tuhle vakcínu aspon posunout?????,nebo ji nedávat vubec??,moc děkujuuu

hojda
15. únor 2015

@lucysmidkova Protože u brášky byl ne moc pěkný průběh po očkování a navíc se mu přibližně v té době po očkování objevil syndrom periodických teplot. Malá nám navíc už půl roku kašle, tak se mi do očkování vůbec nechce.

lucysmidkova
16. únor 2015

Aha tak to chapu ale je ase ne všechny děti maji vedlejsl účinky a myslím ze to na asi nejaky důvod proč je ockovat. Ano kdysi se to nedělalo ale protože nebyl ve vzudchubtakovy sajrajt a zadne nemoci. Také se bojím tohoto ockovani ale Urcite bych ro neodkladala než mala půjde do školky. Ve vašem pripade tonchapu ja mam trauma z každého ockovani ale jak rikam za mě nechat ockovat teď než pak bude pozdě
od známe dcerka mela neštovice v 5 mesicich a mela to strasne dlouho. Tudíž si myslím ze Kdyz se naockuje a projde si pak tím nebude to tak hrozné. Navíc mam úžasnou doktorku která me dokáže uklidnit a vše se mnou rozebrat

hz
17. únor 2015

Vite co je zajimave? do skolky nemusi vzit neockovane dite, ale do skoly uz jo, nekoukaji na ockovani...

kajalka
17. únor 2015

@lucysmidkova Důvod je jediný - peníze pro farmaprůmysl a všechny zůčastněné osoby, krom rodičů a dětí, a to i v případě tak závažných nežádoucích účinků jako je doživotní postižení či třeba smrt dítěte.
Co si představuješ pod nemocema ve vzduchu? Víš, proti jakým nemocem se očkuje? Např. proti neštovicím se běžně neočkuje, musela bysis to vyžádat jako nepovinné. Že by měl být po naočkování lehčí průběh, je jen kec, který si vymysleli, když se zjistilo, že i očkovaný jedinec může danou nemoc chytit.

betelgeuzz
17. únor 2015

@lucysmidkova u malých miminek mívají neštovice opravdu vážnější průběh, ale proti neštovicím se stejně očkuje až v rámci MMR (jako 4. nepovinná nemoc), tj. od 15 měsíců. takže uvažovat, jestli by po očkování mělo lepší průběh nemá smysl.

betelgeuzz
17. únor 2015

Nedávno jsem někde četla, že se uvažuje o posunutí druhé dávky MMR na věk kolem 6 let. Nemáte o tom bližší info?

lucysmidkova
17. únor 2015

Ale zas kouknete na to co se muze stát Kdyz dite dostane priusnice? Zanet mozkových blan. Spalnicky taky můžou vazne poškodit mozek atd takze si nevyberete a pokud ma dite nějakou dědičnou nemoc tak se to muze rozjet i z ockovano a nemusí takze to vyjde na stejno

schotja
18. únor 2015

@hz Tak tak,chápu to tak, že je to proto, že zákon o školní docházce je nadřazenej vyhlášce o očkování 😀

maukycz
2. bře 2015

@eficenka Nic takového, jako že MMR způsobuje autizmus, dokázáno není, žádná studie to nepotvrdila, je to jen tvrzení, které vzniklo z novinářské bubliny...Pokud to někdo tvrdí, ať to dokáže, minimálně seriózní citací vědeckých prací, které jsou odborně uznané a ne vycucané z palce různými popularizátory a senzacechtivými novináři, kteří potřebují prodat svůj plátek i za cenu klamání čtenářů...

maukycz
2. bře 2015

http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypis&sec=13...
Velmi doporučuji k četbě nejen kvůli očkování, je to opravdu zajímavé a děsivé čtení, jak vámi dokážou naprosto nezodopovědní, ale o to víc ziskuchtiví jedinci manipulovat kvůli penězům

aneriska
2. bře 2015

@maukycz doporučuji přečíst i knihy od Prof. Strunecké Varovné signály očkování, Jak přežít dobu jedovou atd. Kteří členové tohoto zájmového spolku jsou vystudovaní v této oblasti? A ti, kdo na očkování bohatnou především, jsou obrovské korporace farma firem. Pár homeopatů a vědců, co jdou proti proudu jsou oproti tomu haléře...

eficenka
3. bře 2015

@maukycz
pracuji na dětské léčebně a věřím rodičům - kteří před očkováním mmr vakcínou měli naprosto zdravé děti, po očkování mmr vakcínou mají poruchy autistického spektra, aspergův syndrom atd....¨
nikdo nikdy nedokázal, že mmr vakcína autismus nezpůsobuje 😅
a jinak k sysifos - to nejsou žádní odborníci, díky, zasmála sem se, vím o nich a čtu si jejich věci, když potřebuji zvednout náladu 😀

martinka_1
9. čer 2015

Dítě ti do školky nepřijmou,to je fakt,ale horní hranice určená není. My máme dva roky a dva měsíce a vakcínu dostane až já rozhodnu! Já nesu odpovědnost za zdraví své dcerky a nikdo mi nebude nakazovat,ani zákon, jestli něco musím nebo ne!

gepe
9. čer 2015

Nasi bude za chvili 22 mesicu a nema stale MMR, ani prvni davku. Bez jakekoliv zadosti, dopisu, podpisu, buzerace aj. odlozeno prozatim na rijen. Zadny problem.
Nechapu ty reci stale se opakujici, o farmakologicke loby apod. Uz mi to prijde trapne. Kdo hroti veci, dostava adekvatni reakci.

danny36
9. čer 2015

Náš syn dostal MMR před druhými narozeninami. Odklad v 15m bez problémů (žádný papír, žádné vyhrožování. Po očku byl bez nežádoucích účinků, bez psychické a fyzické újmy. Dokonce pozná již všechna písmenka z abecedy a baví ho čísla 🙂 No a finance? Neřeším. Mám hodně dobrou známou, jejichž pediatr - homeopat nechal děti marodit tak dlouho, až si nakonec musela vydupat ATB (nezabírala ani přírodní léčba). Takže doktora - plácala a mamonícího prachy najdeme ve všech oblastech. To samé jako neschopné a poškozující zdravotní sestry, fyzioterapeuty, úředníky a "pracanty" ve všech profesích.

nuninove
9. čer 2015

synovi jsou 2 rok..mmr nemame a nedam dokud nebudu vylozene muset kvuli skolc, nebo budu doufat ze se do te dobry jeste zmeni zakony atd..planujeme jeste jedno dite takze kdyz to vyjde dam syna do skolky stejne pozdeji uz kvuli ockovani..po hexe se nam rozjela vazna epilepsie takze ja uz neriskuju!!

jika10
9. čer 2015

Naše malá má 28 měsíců a MMR ještě nemá. Odklad byl plně bez problémů, jen jsem dr podepsala papír, že budeme očkovat později. Vidím to tak na podzim a pokud bude druhé, tak za dýl

maukycz
9. čer 2015

@eficenka Nelze dokázat něco, co není...tedy ani to, že MMR NEzpůsobuje autizmus 🙂
Jinak je otázkou, co je zdravé dítě a jestli po očkování NAJEDNOU změnilo osobnost, je totiž docela možné a velmi pravděpodobné, že by se stejným směrem vyvíjelo i bez očkování.
Jen podotýkám, že jsem také lehký autista a zjistila jsem to bezmála v padesáti letech, do té doby jsem se považovala spíš za samotářskou a inklinující k zvláštním zájmům. Rozhodně to nepřipisuji očkování, spíš se usmívám nad tím, že za mého dětství se to prostě neřešilo, stejně jako neexistovaly zástupy dyslektiků, dysgrafiků, dyskalkuliků, dysortografiků a jiných dys... - prostě spolužáci byli tupější na češtinu, někteří neuměli pravopis, jiní počty, tak dostali čtyřku, všichni jsme byli považováni za normální a zdravé jedince a tak se na nás nahlíželo. Dnes, když dítě nemá jedničky nebo trochu zlobí, šup s ním k psychologovi , však on něco najde - a také najde, protože absolutně zdravý a normální jedinec totiž neexistuje, všichni se nějak odlišujeme od normy, norma je totiž průměrem nás všech odlišných. Obě moje děti jsou lehkými autisty, jde to totiž až od jejich babiček, které kupodivu očkovány nebyly ani jedna. A obě děti jsem od mala vedla k tomu, že nepotřebují lékaře a musí se snažit vyjít s okolím s tím, co mají, v dospělosti totiž nějaké papíry od psychologa nikoho nezajímají. Svádět autizmus na MMR mi připadá úsměvné, byl totiž v populaci vždy a poměrně hodně, jen se toho dnes chytají sice jiné instituce než farmaceutické firmy, ale stejně chtivé peněz. Navíc očkování brání daleko fatálnějším zdravotním následkům u dětí, někdy mám pocit, že dnešní maminky si vůbec nepřipouštějí, že by jim dítě mohlo umřít nebo mít těžké následky (ochrnutí, slepotu, neplodnost), když nebude očkované a onemocní - a když pak tyto následky hrozí, pak se dožadují všemožné pomoci lékařů a naříkají na jejich neschopnost. Chtělo by to zvážit všechna rizika a nejen se vézt na populární vlně, třeba si přečíst nějakou klasiku, ve které umírají děti na tyfus, záškrt, obrnu...Co třeba Malého Bobše? Nebo něco o maminkách, kterým se díky zarděnkám v prvním trimestru narodily děti hluché, deformované, slepé či se srdečními vadami, které jim znemožňují normální život...

aneriska
9. čer 2015

@maukycz některé tvé argumenty jsou na místě. Nemyslím, že vakcina způsobí autismus, ale spustí. Pokud jsou předpoklady. Je to evidentní. Doporučuji shlédnout pořad, který byl dokonce v České televizi, kde se mluví o tom, že v USA upravovali studie ve prospěch vakcin, dále tam rozumně mluví jeden poslanec. Je to 18 minut a myslím, že ani zastánce očkování to nepobouří. A k zardenkám (já je třeba v dětství prodělala). Jde o to, očkovat ty, co to potřebují - proč se neočkují dívky např. ve 14 letech, pokud je neprodělaly? Aby byly ochráněny v těhotenství. Takhle je dostaneou všichni v kombi vakcíně, která (pravděpodobně - dle výskytu příušnic) časem "vyprchá" a tak vlastně v kritickém věku pravděpodobně nemusí být chráněny.. Nejvíc mi na povinném očkování vadí fanatizmus a totalitní myšlení - všichni bez pardonu - bez ohledu na rodinné dispozice (třeba právě k autismu, epilepsii, alergiím atd). MUSÍ mít stejnou vakcínu a to pouze jeden typ, ve schématu 3 + 1 - i když i výrobce uvádí možnost očkovat 2 + 1 - tj. třeba šetrněji pro lékařem určené skupiny atd. atd. Autorita a důvěra v dětského lékaře je nemožná, pokud má něco nařízeno a nelze udělat jedinou vyjímku či variantu pro konkrétní dítě. Jsem přesvědčena, že pokud by očkování nebylo povinné, proočkovanost by dramaticky neklesla, posílila by se důvěra v lékaře ti by mohli objektivněji informovat, doporučovat. Ale bohužel - jak to vypadá farma lobby je obrovská..

https://www.youtube.com/watch?v=8GRwfTkrAnw


Přeji všem zdravé děti a pro sebe zvažuji možnost dočasně se přestěhovat do Rakouska a přečkat kritickou dobu s dětmi tam.. Stále jsme ze železnou oponou :-/

maukycz
14. led 2016

Aneriska - je to spíš o přístupu jednotlivých lékařů než o totalitě, myslím, že dohoda je možná, pokud ne, dnes není problém změnit lékaře. Navíc eradikace pravých neštovic a dalších nemocí byla možná právě proto, že to očkování bylo všem NAŘÍZENO. Každá mince má prostě dvě strany. Očkování může způsobit třeba jednomu dítěti ze sta problémy, ale zároveň zachrání desítky dětí před smrtí nebo celoživotními následky. Za sebe mohu říci, že jsem jednoznačně pro očkování, protože vím, jaké fatální důsledky mívají mnohé nemoci - a jsem pro něj i s vědomím možných důsledků. Jestliže totiž má dítě problémy po vakcinaci, tak si zkus představit, jak by to dopadlo, kdyby skutečně onemocnělo a nemoc se na dítěti plně podepsala s následnou komplikovanou léčbou, ty následky by byly minimálně stejné jako po očkování, ale s velkou pravděpodobností daleko horší.

gepe
15. led 2016
mischamish
15. led 2016

@maukycz Naprostý souhlas.

Chápu, že jsou lidi vyplašení a mají strach, však jde o jejich děti ... ovšem, teď (na jaře předminulého roku) dokonce i organizace Autism Speaks vydala článek, že meta-studie přes milión dětí ukázala, že neexistuje žádné spojení mezi MMR vakcínou a autismem, že prý je naopak možné, že vakcína risk autismu dokonce snižuje ... 😲 ...

Tady je odkaz v angličtině ... https://www.autismspeaks.org/science/science-ne...

Jako, matky, dělejte si co chcete, je to vaše dítě, vaše zodpovědnost, ale já vím jediné ... při mé rešerši rodokmenu jsem si prohlížela knihy úmrtí a byla jsem naprosto v šoku a šíleně zdeptaná, když jsem zjistila, že většina zápisů úmrtí bylo úmrtí miminek a malých dětí ... ☹

funulik
26. led 2016

Zdravim maminky...setkaly jste se nekdy s tim,ze neocko ditko MMR- odklad, nakazilo nekterou z tech nemoci-zardenky;tehotnou matku? kdyz by jste zjistily,ze jste tehotne,nechaly byste naockovat nebo trvaly na odkladu?? dekuju moc za odpovedi...

nikla80
10. bře 2016

Od dubna ma zacit platit vyhlaska stanovujici i horni hranici prvni aplikace. konretne 15-18m.

lenam
10. bře 2016

@funulik U druheho syna jsem odkladala ockovani MMR a prvni davku dostal, kdyz jsem byla tehotna s tretim ditetem a byla jsem v te dobe asi v 7 mesici tehotenstvi. Kamaradky take odkladaly ockovani MMR a nikdy jsem se nesetkala s tim, ze by neockovane dite nakazilo jine dite nebo tehotnou.

hz
11. bře 2016

@nikla80 ojojoj... tak preci jen 😞

claire90
11. bře 2016

@nikla80 prosim bajdu to nekde ofiko? Zatim se mi nepodarilo najit. Diky

eficenka
11. bře 2016

@claire90
@nikla80
zatím prošla vyhláška jen o žluté zimnici, o priorixu žádná zmínka... ale i kdyby začala platit, stejnak přes výslovné NE rodiče nemůže pediatr naočkovat, sice poruší vyhlášku, ale nic se nestane, když první dávku dá ve 3 letech ( a pak bude dítě do školky přijato..)

claire90
11. bře 2016

@eficenka jj o tom jsem cetla, take zminku u MMR, ze nebude pevne dana druha davka, ma byt naockovano za 6-10m nebo pozdeji co jaem cetla, ne jak se puvodne psalo mezi 7-8r, ale o te horni nic prave. Tak jsem zatim v klidu, diky 🙂

monul88
25. bře 2016

Jdu si pro radu. Snad to dám nějak srozumitelně dohromady, jsem z toho očkování na nervy.
Zkusila jsem se domluvit s doktorkou na odkladu priorixu. Jasně mi řekla, že neodkládá. Malá by měla být očkována v letě a to jsem nechtěla po zkušenosti s klukem. Navrhla mi, že to dáme na duben, kdy je holce 15m. Dostala mě ke zdi a tak jsem kývla. Jenže se mi to rozleželo. Teď hledám argumenty a jestli teda stále platí, že není stanovena horní hranice očkování. Reakci u prvního mi neuznala. Dodneška si pamatuju, jak mu bylo hrozně. :( Jestli má právo volat třeba sociálku. Jedný mamině tady vyhrožovala s hygienou, ale ta si zjistila, že to nesmí. Začínám se smiřovat, že budeme muset k mudr někam dojíždět, nebyla bych první, která od ní musela kvůli očkování odejít. Díky moc.