Nenechaly jste naočkovat dítě MMR v 15m a žádaly odklad?

mourinka29
27. dub 2013

Holky prosímvás,je tu některá,co nenechala naočkovat dítě MMR v 15m a žádala odklad???,slyšela jsem dva názory,jeden,že je určena jen minimální hranice,tudíš s ni mužu naočkovat "kdykoli" a druhý,že je stanovena hranice od 15 např . do 18m věku a pokud odmítnu,bude se to brát jako porušení zákona,tudíš sankce a dítě nebude přijato do školky,vubec nevim,co dělat,je pro dítě lepší,tuhle vakcínu aspon posunout?????,nebo ji nedávat vubec??,moc děkujuuu

tiburcia
28. dub 2013

@tajemna30 no to byl můj hlavní argument, ale nějak na to nebere ohled. Ze začátku jsem měla dojem, že to na mě jen zkouší - abych řekla, jo tak to naočkujem..ale teď mi dochází, že asi nemá informace a prostě věří, že to je pravda. Takže na další kontrolu jsem si vytiskla prohlášení z hygieny a vyhlášku 😀

tajemna30
28. dub 2013

@tiburcia no já bych už i hodně zvažovala zda k takové dr. jít, přece zná jaké máte zdravotní problémy, že MMR je živá vakcína, a hodně problematická, ach jo, tak at dobře s ní pořídíš, s těmi vyhláškami 😀

tiburcia
28. dub 2013

@tajemna30 vzhledem k tomu, kde bydlíme tak je to jediná dr široko daleko (ale jinak je opravdu zlatá, ale tady je trochu mimo) a dál než 40 km jsme se rozhodli, že dojíždět k dr nebudem 😀 ... já jí to nějak vysvětlím, z tohoto ustoupit nenechám. Spíš mě jen překvapuje, že každý dr to řeší úplně jinak 😖

pampeliska1
28. dub 2013

@dana3262 já mám taky fobii z meningokoka..Právě uvažuju, že by to bylo jediné nepovinné očkování, které bych byla ochotna dát.. Malá má jen zvýšenou teplotu a já už myslím na meningokoka.. Neuvažovalas také o očkování? Prý se po 1. roku života dává jen jedna dávka.

mourinka29
autor
28. dub 2013

@pampeliska1 meringokoka se taky děsím,měla ho neteř ve 3 etech,ted ji je 18 😒 ,naštěstí ok,ale byly to nervy ☹ a moje spolužačka na střední ho taky měla 😒 , v te době jsem bya na nervy já,jestli to nemužem chytit 😒 ,toho se taky děsím 😔

dana3262
29. dub 2013

@pampeliska1
@mourinka29 asi ne.. 😕 ale jak pisu, pokud někdy nezaberou analgetika, tak zborim pohotovost 🙂)
Ta pravděpodobnost je mala. No, ale je tu, no.. blbý je, ze kdyz uz jsou příznaky, tak uz je skoro pozde, takze, co jsem nacetla je jediné to, ze se ta horecka nedá srazit.

pampeliska1
29. dub 2013

@dana3262
@mourinka29 no právě..než se na to přijde, tak už je většinou pozdě.. Také jsem četla příběh maminky tady na mk, které umřela půlroční holčička na mening.typu A. Takže kdyby byla očkována, tak je asi naživu.. Já vím, že kdybych měla řešit všechny nemoci, co kde slyším nebo co kdo chytil, tak se zbláznim, ale zrovna ten mening.mi leží v hlavě.. V knížce Varovné signály očkování o něm Strunecká také píše a neříká ani ano ani ne, že je to prostě na rodičích..

mourinka29
autor
29. dub 2013

@pampeliska1 přesně jak píšeš,3 dny nikdo teploty neřeší a potom je pozdě ☹ ,ach joo ☹ ,přitom tohe mi příjde duležitější neš přiušnice 😒 ,ale i ty jsou nebezepčné u starších 😖

dana3262
29. dub 2013

@mourinka29
@pampeliska1 prave proto bych vysokou nesrazitelnou horecku řešila v okamžiku, kdy bych zjistila, ze nejde srazit, ale jsme si mimo téma..meningokok je hrůza..

nae
1. kvě 2013

K téme: dieťa nedám v 15 mes naočkovať. Dr. to zatiaľ nekomentovala 🙂
Ad meningokok: naočkovala by som jedine v prípade, keby som mala zlý príklad z okolia (tzn. riziko bacilonosiča v blízkosti). Viac sa bojím dopravnej nehody, cestujeme často a tie kreatúry, ktoré sedia za volantami, by som najradšej zavesila do prievanu...sebeckí, sebavedomí, často nafetovaní... 😖

apollo11
1. kvě 2013

@nae Riziko nosiče zrovna u meningokoka moc poznat nemůžeš 😕
K tématu: posunula jsem do 20m bez udání důvodu, bez jakýchkoli problémů či dotazů ze strany dr. Původně jsem zvažovala do 3 let.

olusenka
1. kvě 2013

žádala jsem odklad, ale dr. se to nelíbilo, prý že bychom takhle mohli odkládat do kdoví kdy, nechtěla jsem se nechat, protože očkovat se může od 15měs. dál, ale dr. chtěl hned s úderem 15 měsíců. Měla jsem hodně velký strach, malý je totiž alergický na vaječný bílek, což je u očkování touto vakcínou docela dost problematické. Nakonec po poradě s očkovacím centrem v Motole jsme první dávku (pod antihistaminiky) před 2 týdny podstoupili. :-/

michamicha
1. kvě 2013

@olusenka a jak to malej zvládl?

olusenka
1. kvě 2013

@michamicha zhoršil se mu ekzém resp. se objevily nové malé flíčky na nohách, zadečku a na zápěstí. Jinak jsem nic jiného nepozorovala. Horečky, nic. Naštěstí. Já se samozřejmě bála nejhoršího při té alergii, anafylaktického šoku apod. ale po téhle stránce dobrý. Pár dní před očkováním i po něm bral kapky Zyrtec.

michamicha
2. kvě 2013

@olusenka a jak reaguje běžně na ten bílek? Mně právě řekla alergolozka, že by při očkování dostal náš malej antihistaminika nitrožilně ☹

olusenka
2. kvě 2013

@michamicha já mu ho už vůbec nedávám, reagoval na něj jen ve dvou podobách. Já nejdřív zkoušela, zda to není ABKM (on měl od 3 měsíců do 7měs. atopický ekzém na kůži, pak se projevy samy zmírnily), ale udělala jsem testovací chybu, tak jsem chtěla zkusit bílek. Tím jsem mu potřela kůži. Nereagoval hned ale až za pár hodin vyrážkou na tom místě. Pak jsem to nechala být. Po 1 roce, když se píše, že se bílek už může dávat, zavařila jsem mu do polívky celé vejce (na žloutek a kuřecí mi nereaguje, to snášel), měl to večer k večeři a ráno byl šíleně osypaný od krku k patám a od pasu dolů navíc šíleně rudé fleky. Naštěstí ho to nesvědilo. Dr. napsal kapky Zyrtec, ale zmizelo to až za týden! Pak už jsem mu ho nedávala (bílek), ale třeba občas měl sušenku Sunarka nebo piškot, kde vejce je (asi celé, nevím), max. 3ks naráz a to nic, reagoval jen tehdy na tu polívku. Prý se doporučuje tam to vejce povařit až 7min. jsem četla později, to jsem tedy nedělala, jen asi 2-3.

eficenka
2. kvě 2013

@michamicha
pokud máte tuto alergii, tak by mělo bt očkování kontraindikováno! to se divím že do vás chtějí cpát ještě jiné sračky, aby se malá mohl naočkovat něčím co stejně nefunguje 🤐 🤐 🤐 je mi z těch doktorů ( některých) na 🤐

petrusew
2. kvě 2013

Ahoj holky, u nás se očkování na mmr vyřešilo samo. Malá měla těžkou bronchitidu, zánět močových cest a do toho teď rotaviry, takže jsem na doktorku nemusela ani tlačit a domluvili jsme se, že to necháme časem (nejdříve po druhých narozeninách) a to až podle toho, co nám na to řekne alergolog a imunolog.

ilonne
2. kvě 2013

Tak Anežka nemá v 19m ještě ani poslední hexu, takže MMR dostane o dost později. Naše dr. prostě neočkuje ani když trošku teče z nosu nebo prohlásíš, že dítě v noci chrápalo. Je hrozně opatrná. A jsem za to ráda. Ale jinak patřím k lidem, co si myslí, že povinné očkování smysl má. Já zase moc nesouhlasím s tím, aby se veškerá očkování nechalo na rodičích. Ano v Rakousku a Německu je i tak proočkovanost 93%, ale obávám se toho, že jakmile se to uvolní tady, proočkovanost bude mizerná. Neříkám, že pro některou z vás, ale pro spoustu lidí neočkovat = je dneska moderní, tak očkovat nebudu. A nebo se na to prostě vykašlou, protože proč chodit k doktorovi. Příkladem je třeba očko proti chřipce, u nás je každý rok proočkovanost proti jiným státům minimální. Čímž neříkám a vůbec si nemyslím, že by zrovna očko proti chřipce mělo být povinné.

nae
2. kvě 2013

@ilonne Trochu ti musím oponovať. Práveže si myslím, že dobrovoľnosťou v očkovaní by vzhľadom na česko-slovenskú mentalitu nenastal v podstate žiadny vačší skok smerom k celkovej populačnej ne/očkovanosti. Stále existuje len veľmi málo rodičov, ktorí sú ochotní si sami zisťovať informácie (nielen o očkovaní) - valná vačšina rodičov len vie, či sa ide očkovať do nožičky alebo ručičky, prípadne koľko sa musí doplatiť a čo sa dá ešte kúpiť naviac. Proste lekári sú stále"bohovia" (niektorí naozaj dokonalí sú, poznám takých) a keď pán doktor povie, že ideme očkovať a že je to výborné, tak ideme. Len si vezmi, ako fungujú na našu populáciu obyčajné reklamy v televízii, a to sa ani nejedná o priamu komunikáciu predajcu s kupujúcim.
Čo sa týka pojmu, že neočkovať je móda, tak asi to tak posobí, ale keby sa nejednalo o takú vážnu vec, tak by som sa aj zasmiala 😅 (neber to ako kritiku tvojho názoru, počula som to už mnohokrát. Okrem slova móda sa s neočkovaním ťahajú aj pojmy fanatizmus, sekta apod. 😉)
Inak je fajn, že máš takú rozumnú lekárku.

ilonne
2. kvě 2013

@nae Já to jako kritiku neberu, každý má nárok na svůj názor 😉 . Já o té proočkovanosti pochybuji i z důvodu, že znám dost lidí, kterým když vyloženě dr. neřekne, že se bude očkovat, tak by se o to ani nezajímali, něco jako nepřišla nám pozvánka, tak proč bychom tak chodili. Tady jsou prostě lidi zvyklí, že je dr. na takové věci zvou, podle mě je tady ta mentalita prostě jiná a je to tím, jak se tady s lidmi jednalo za minulého režimu, prostě jsou vychovaní tak, že na důležité věci je někdo upozorní, případně vyřeší za ně. Jasně přibývá naštěstí čím dál víc lidí, kteří přemýšlí a čtou, ale je jich bohužel ještě obrovská spousta, kteří ne a podle mě bude hodně dlouho trvat než se to změní. Což zase samozřejmě není kritika Tvého příspěvku 😉 . A za naši dr. jsem šťastná.

michamicha
2. kvě 2013

@eficenka já vím že je kontrandikovano, taky s dr. bojuju už víc než rok 🙂 malej má právě otoky v obličeji a upadá do AF šoku, tak sháním příklady, kdy které dítě jak reagovalo na MMR, protože alergoložka mi stále tvrdí, že s antihistaminiky je to bezpečné ☹

eficenka
2. kvě 2013

@michamicha
Našla bys si jinou pediatricku. Tohle mi přijde jako opravdu hazard se životem!""
Napiš nejakej papír že když naockuje tak ponese zodpovědnost za případně následky a děj j to podepsat! 100% to nepodepíše.
Zkus jinou alergologii kde ti vystaví papír že je očkování kontraindikovano! Mimochodem je to psané i v pribalaku vakcíny a to je nadřazené doktorce!!!!!

michamicha
2. kvě 2013

@eficenka do očkování nás nutí alergoložka ☹ pediatr je v pohodě 🙂

radush7
2. kvě 2013

@michamicha
@eficenka
No, mě to teda taky nadzvedlo ze židle!!!!
Navíc není to tak, že se utlumí těmi antihistaminiky imunitní reakce a tím i množství vytvořených protilátek? Jak už tady někdo zmiňoval.
Už jsem tady psala, že v jednom díle Nevinných lží lékař(herec) řekl jasné lékařské pravidlo - PŘEdevším NEŠKODIT.
Mně se z toho uplně svírá krk, kdyby tohle někdo nutil nám.....
Apropos nemáte některá k tomuhle tématu už načtené nějaké zdroje? Můžete sem dát odkazy?

nae
2. kvě 2013

@radush7 Zdroje konkrétne na čo by si chcela? MMR v súvislosti s čím - nežiadúce účinky, zmysel, apod.? Prosím, upresni, niečo by som sem pridala.

radush7
3. kvě 2013

@nae Myslela jsem k očkování pod "dohledem lékařů" s podáním léků proti zdraví a život ohrožující reakci po očkování.
Jestli jsou nějaké studie o efektivitě tvorby protilátek při tomhle způsobu očkování.
Myslím to tak, že doktoři využívají vlastností antihistaminik, aby byl splněn cíl - absolvovat povinné očkování, ale jestli je zkoumáno někým, jak efektivní to je pro takto očkovaného jedince?

olusenka
3. kvě 2013

@michamicha není to bezpečné. Pokud to alergoložka neví, je dobré se přeptat v Motole očkovacím centru. Já tam volala, i náš pediatr si to sám zjišťoval. Pokud jsou projevy pouze ekzém, očkuje se u pediatra pod antihistaminiky (jako my), pokud je anafylaxe, otoky, dušnost, očkuje se přímo u nich v Motole pod dozorem.

jmisa
3. kvě 2013

MMR jsem odkládala až jsem naočkovala kvůli školce - cca 28 měsíc věku. Tenhle odklad proběhl u dr. v pohodě. Pak mě začala nahánět sestra na druhou dávku, až jsme měly spolu nepříjemnou debatu - se sestrou a ne doktorkou, pak jsem ještě řekla doktorce své stanovisko a příští návštěvu měla sestra pro mě papír že druhá dávka je na žádost matky odložena. Asi jí dr. domluvila.
Syn nějaké problémy neměl, ale od vstupu do školky je v podstatě každý měsíc nějak nemocen - rýma, ucho, kašel, rýma, ucho....... Takže nějaké očko nehrozí.

olusenka
3. kvě 2013

@michamicha
@radush7 V Motole právě dítěti reakci ztlumí taky antihistaminiky a ještě prý kortikoidy. Ty kortikoidy právě tlumí tu imunitní reakci, tvorbu protilátek. Ale zas si říkám nedělali by to, kdyby to nemělo žádný smysl, 100% se to snad neutlumí, a očkování bude mít nějaký efekt.
Náš prďolka dostal jen antihistaminika. Taky jsem si říkala, jestli pak bude mít u něj to očkování smysl. No to člověk asi nezjistí, leda bych ho dala někam otestovat na protilátky proti těm 3 nemocem.... 😒