Nenechaly jste naočkovat dítě MMR v 15m a žádaly odklad?

mourinka29
27. dub 2013

Holky prosímvás,je tu některá,co nenechala naočkovat dítě MMR v 15m a žádala odklad???,slyšela jsem dva názory,jeden,že je určena jen minimální hranice,tudíš s ni mužu naočkovat "kdykoli" a druhý,že je stanovena hranice od 15 např . do 18m věku a pokud odmítnu,bude se to brát jako porušení zákona,tudíš sankce a dítě nebude přijato do školky,vubec nevim,co dělat,je pro dítě lepší,tuhle vakcínu aspon posunout?????,nebo ji nedávat vubec??,moc děkujuuu

madormi
27. dub 2013

první jsem dala a hnus reakce, ted řeším co s druhou máme jít koncem května, chci to minimálně posunout na podzim/zimu tzn mezi 2 a 3 rokem malé, takže ted začínám zjištovat co jak ...

eficenka
27. dub 2013

možná už jsme si psali ( to do 18ti měsíců věku je nutné na slovensku) v čr je vyhláška, která říká že se vakcína může očkovat od 15ti měsíců - to znamená když doktorce řekneš, že mmr vakcínu chceš naočkovat dítěti až mu bude 99 let, neporušuješ zákon a není žádná sankce... pokud Ti lékař tvrdí něco jiného, tak lže...
Jinak teda nemusí Ti vzít dítě do školy... ale co? je dokázáno že vakcína mmr způsobuje autismus a různé psychické poruchy. v ostatních státech evropy pak dostaneš aspoň odškodné, aby ses o postižené dítě mohla starat, ale v čr není žalovatelný lékař, farma firma , nikdo... tady si každý dělá co chce ☹

terinda
27. dub 2013

Odkládám zhruba na 2 roky dítěte...

jimmy1
27. dub 2013

@mourinka29 odkládala jsem a odkládala, až jsem minulý týden (těsně před zápisem do školky) ve 3letech a 3m nechala naočkovat 😔 ode dne očkování má pořád zvýšenou teplotu, je potivnej, často hysteří a od včera se mu objevuje alergický exém, i když do teď nikdy žádnou alergickou reakci na nic neměl.

romcovaklarka
27. dub 2013

@mourinka29 My zatím odkládáme, pokud najdu školku, kde by neočko nevadilo, dala bych to až třeba v 8 nebo 10 letech. Sankce na to nejsou, ale do školky ho vzít nemusí.

alisek
27. dub 2013

@mourinka29 dala jsem naočkovat až ve 2 a 3/4 roce (kvůli školce) a nic jsem neřešila s dr. nebo úřady

vevi1
27. dub 2013

ockovat nebudu vubec,budu doufat, ze se s dr.domluvim, at mi napise, ze ockovani u male nedoporucuje, do skolky by ji meli vzit, aspon jsem to cetla,ze ta moznost je.

verusa.j
27. dub 2013

@mourinka29 - já tohle očkování domítla zatím úplně, žádný problém, ale my jsme asi extrém, my odložili zatím vše, jen máme podpis v kartě

tajemna30
27. dub 2013

máme odloženo, a i některé kamarádky, není stanoveno do kdy má být naočkováno, takže určitě žádný postih tě nečeká, neboj. Jen si to třeba tvá dr. nechá od tebe podepsat, že odkládáte .... problém je se školkou, takže pokud se nic nezmění, nechám naočkovat jak už tu některé maminky psaly před školkou.

madormi
27. dub 2013

holky a a máte některá zkušenost, že 1. jste daly a pak druhou vakcinu odkládaly?na to se chystám já

medvik
27. dub 2013

My jsme taky u druhého dítěte odložili a není problém. Odložili jsme to kvůli podezření na autismus u starší dcerky (pravděpodobně vyloučen). Je to od 15 měsíců nejdříve. Třeba u ekzematiků se to klidně dá až ve 4 letech. Záleží jen a jen na domluvě a přístupu vás i lékaře.

jaru30
27. dub 2013

Znám dítě, které nemá právě MMR a doktorka bez problémů napsala do papírů pro školku, že je kompletně naočkované. S některými doktory se dá domluvit....

dana3262
28. dub 2013

@mourinka29 nasi kluci nemaj. Chodime očkovat do ocko centra a tam se domlouvame individuálně. Doktorka napsala do papíru do školky očkování, který ma a zaskrtla "řádně ockovan".

dana3262
28. dub 2013

@romcovaklarka doufám, ze do ty doby budou zas monovakciny. Pak by se klukum daly dat treba jen priusnice.

oli26
28. dub 2013

na mmr muzes odkladat a odkladat, u nas doktorka vi, ze ockovat nebudeme a ani to neresi 😀 😀 dcera nebude ockovana na nic a tam jsme jen vyplnili reverz proc ocko nechceme a zalozila ji to do karty, nikam to sama hlasit nebude, pry dle zachovani lekarskeho tajemstvi ani nesmi 😝

mourinka29
autor
28. dub 2013

@oli26
@dana3262
@jaru30
@medvik
@madormi
@tajemna30
@verusa.j
@vevi1
@alisek
@romcovaklarka
@jimmy1
@terinda
@eficenka holky moc děkujuuuu,zkusím to teda s moji dr,ona je posedla očkováním 😠 😠 😠 😠 ,ale MMR určitě odložím a to mi už nabízea očko i proti neštovicím 😠 😠 😠 a ted ještě uvažuju co ze 4 hexou,na tu máme jit ted 😠 😠 ,když na SK stačí 3 žeeeeee 😠 😠 😠 😠 ,tak asi stačíííííí 😠

alisek
28. dub 2013

@mourinka29 odlož, je to fakt lepší, syn ji měl v pozdějsím věku,jak jsem psala a měl hrozný horečky, cca 4dny ale měl i 40C..pro dítě jedině lepší když je odklad a dr. ti maximálně má doporučit ale ne přikázat

mourinka29
autor
28. dub 2013

@alisek počkej,ted tě nechápu,takže i v pozdějším věku měl teploty??, já zase slyšela,že v pozdějším věku tam ty nežádoucí nebývaji tak veké,jako u ročního,ale je to asi indi vindi 😒

dana3262
28. dub 2013

@mourinka29 no, ja zas ted řeším 3infanrix hib. Nechce se mi do toho. I kdyz jsem shromáždila hodně informací, tak dojít k zaveru jsem nedokázala. Třetí dítě asi nenechám očkovat vubec. Myslím, ze po HIB začal mit malej apnoicky pauzy někdy az padne k zemí kdyz brečí.

romcovaklarka
28. dub 2013

@dana3262 Vis co, ja kdyby to to te doby nechytil, tak bych asi dala vse. V dospelosti je to hnus. Ja mela jako dite spalnicky a tata to ode me chytil, mne bylo za chvili hej a jemu bylo na umreni 😖

dana3262
28. dub 2013

@romcovaklarka ja si zas myslím, ze jediné ty priusnice jsou nebezpečný pro kluky cca 10+ a zbytek, ať si pak rozhodně sám treba ve 20. Takovy ty plany nestovice atd.. ja mam úplnou fobii z meningokoka 😅 jak jim stoupne teplota, tak jsem jak šílená a ze oni na ni trpí a maj dost Vysoky kdyz maj. Kdyby jim někdy nezaucinkovalo analgetikum, tak asi zborim pohotovost.. 😝

mourinka29
autor
28. dub 2013

@dana3262
@romcovaklarka
baby, něco s tím pojďme dělat, jsem naštvaná, přece musí existovat nějaká pravidla na všechny stejně, jak je možné, že na SK stačí 3 a u nás 4 hexy, někde dokonce 1, přece musí být jasně dané, kolik a čeho musí být indikováno, aby to ono mělo účinek a ne že si to každá země určí, jak potřebuje někdo prachy do kapsy a my díky tomu perem do dětí takové špinavosti?
Vždyť lidi, děti a nemoci jsou všude stejné, takhle to přece nejde, vždyť je to upbližování na zdraví, akorát, že oni to odůvodní jako pomoc dětem. Mám sto chutí napsat onbudsmanovi nebo už nevím komu ☹ 😠 😠 ☹ ☹ ☹ , mám totiž známou, co má 10ti letého Sebíka a ten je strašně postižený, epileptik, na úrovni ročního dítka, vím, že nikde není dokázáno, že to má z toho, ale jeho maminka si to myslí, vždy po očko měl strašnou reakci a najdenou tohle, vím, že to tak nemusí být, ale taky může ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ,je mi tady z toho státu na nic ☹ ☹ ,živou vakcínu do malého prostě prát nechci ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

ajinkafo
28. dub 2013

@mourinka29 Taky mě tady ten systém štve. Nechápu, proč i u nás nefunguje dobrovolný očkování, ať si každej očkuje podle svého vlastního vědomí a svědomí. Jaktože to v Rakousku i Německu fungovat může a proočkovanost je i tak 93%? Teď nedávno na toto téma v televizních novinách mluvila nějaká doktorka a udělala z nás rodičů debily, kteří nemají dostatek informací a nejsou schopni se v této věci rozhodnout. Naštěstí máme doktory, kteří vědí, co je pro naše dítě nejlepší, že...

mourinka29
autor
28. dub 2013

@ajinkafo ano,ještě že je máme 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 ,a že s jistotou víme,že to dělaji jen a jen pro naše děti a vuubec ne pro to,aby se měli lepe oni sami,protože firmy,co tohle dodávají platí nemalé penízky ☹ ,nemluvím o synflorixu ,rota a spol 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 a vubec se nebudu divit,až i tohle bude jednou povinne 😠

radush7
28. dub 2013

@ajinkafo
Ta doktorka se jmenuje Cabrnochová, vždycky když ji slyším, připadám si stejně jako ty. Vyskakuje mi z ní husí kůže.
Mám z toho pocit, že dokud o tom budou rozhodovat lidi jako ona, tak to nikam nepovede. Její nadřazenost a mocenské ambice rozhodovat z ní prýští do všech stran. Převálcuje každýho, o kom si myslí, že jí nesahá ani po kotníky. Protože TU PRAVOU PRAVDU má přeci jen ona. Když to pustí, tak se jí asi zhroutí svět, zatím jsem ji neslyšela mluvit s respektem a úctou k rodičům dětí. Pokud ho opravdu nemá, její práce je v tomhle směru k ničemu. Pa

alisek
28. dub 2013

@mourinka29 ten pozdější věk jsem myslela, kolem toho 3r. (kvůli školce), ano syn mě tak vysoké horečky ikdyž jsem nechala očkovat až ve2a3/4r. ale jinak byl bez jiných potíží, těžko říct jak by to snášel před 2rokem

tiburcia
28. dub 2013

@mourinka29 já už jsem ti to psala, očkování MMR jsem odložila, napsala jsem doktorce písemné prohlášení (i přesto remcala) a nahlásila mě na hygienu 😝

tajemna30
28. dub 2013

@tiburcia když tvému malému ještě není 15 měsíců, tak jak už Vás může nahlašovat na hygienu dopředu? A hlavně když není stanoveno do kdy naočkovat?

tiburcia
28. dub 2013

@tajemna30 protože mi už dala pozvánku s datem očkování a já ji zrovna řekla, ať si ji nechá že to očkovat nebudeme... navíc můj syn má vývojovou vadu, takže jsem apelovala na to (nepomohlo to) a tak jsem sepsala papír o odkladu očkování (to ji taky přišlo málo, že nám to má napsat jeho ošetřující lékař z centra. Na to jsem jí řekla, že nevím proč, že to vyhláška nijak neřeší, že ji musí stačit ode mě. No tak na to mi řekla, že mě nahlásí na hygienu. Na netu jsem našla, že se to nehlásí, že je to porušení lékařského tajemství. Tak jsem volala na hygienickou stanici, tam mi řekli, že někteří dr to hlásí někteří ne. Takže nevím co to na mě zkouší, ale já to očkovat prostě nehodlám. Ať si mě nahlásí třeba na ministerstvo 😝

tajemna30
28. dub 2013

@tiburcia ach jo, ještě když máte zdravotní důvod. Některé dr. nechápu co z toho má že.