Nenechaly jste naočkovat dítě MMR v 15m a žádaly odklad?

mourinka29
27. dub 2013

Holky prosímvás,je tu některá,co nenechala naočkovat dítě MMR v 15m a žádala odklad???,slyšela jsem dva názory,jeden,že je určena jen minimální hranice,tudíš s ni mužu naočkovat "kdykoli" a druhý,že je stanovena hranice od 15 např . do 18m věku a pokud odmítnu,bude se to brát jako porušení zákona,tudíš sankce a dítě nebude přijato do školky,vubec nevim,co dělat,je pro dítě lepší,tuhle vakcínu aspon posunout?????,nebo ji nedávat vubec??,moc děkujuuu

sheherazada
27. říj 2013

Taky jsem s Mmr bojovala,ale mame naockovano,u obouch sem ockovani odlozila po druhem roce.Mudra me nahanela telefonem,zlehka vyhrozovala,ze na me zavola hygienu atd.ockovat sem musela kvuli statni skolce.Mudra by mi s gustem napsala,ze neje doockovani. U druhe holky mame zatim prvni davku,ale druha bude taky,opet kvuli skolce.ackoli jsme nikdy zadnou reakci nemeli,tak obzvlast tuhle vakcinu povazuju za peknej humus.Nicmene ockocat monovakciny nevim zda detem ulehci,protoze tim do nich budeme prat xnasobne vic pridavnych dobrot,co se cpou do kazde vakciny.

hojda
27. říj 2013

@dana3262 Přesně tak každý měsíc 3 dny vysoké teploty, které lezou až na 40 a jinak mu nic není.

hojda
27. říj 2013

@sheherazada Já myslela nadávat z té monovakcíny vše, proč třeba kluky očkovat na zarděnky, ne?

elinkaasarinka
5. lis 2013

Ted si nevybavuju, co je to MMR... může mi některá vysvětlit prosím ?

lajla
5. lis 2013

@elinkaasarinka spalnicky, priusnice, zardenky a k tomu jako darek nestovice, ale tu vakcinu by sis musela zacvakat bez nestovic je zadara nebo za mensi poplatek alias bez trochu mene rizik a neplacena v vice riziky.cca ve zkratce

monivo
6. lis 2013

Dnes mi psala kamarádka, která má 2 letého syna, že mají cukrovku. A spouštěčem bylo bohužel očkování Priorixem. Tenkrát měl hodně špatnou reakci, dokonce musel být hospitalizován. Mám z toho teď fakt strach, netušila jsem, že Priorix může způsobit autismus nebo cukrovku. Prý se to stává ve 4% případů. To, že jsou po tom vysoké horečky apod., co se po pár dnech dá prostě přežít, ale cukrovka nebo autismus??? Mám fakt strach. Čeká nás to v lednu. U dcery jsme s negativními reakcemi po očkování problém neměli, u syna do teď taky ne. Ale tohle mě fakt vyděsilo. Tak nevim, co dělat. Mám to zkusit aspoň odložit?

fram
6. lis 2013

@monivo odlož to. Horní věková hranice pro očkování MMR není stanovena, takže dr. ti vůbec nemůže nic říct. Maximálně ti dá podepsat papír, že očkování odkládáš.

monivo
6. lis 2013

@fram dobře, díky za reakci. Ale riziko cukrovky s tím stejně nezmírním, ne? Někde jsem teď dokonce četla, že snad se toto očkování nesnáší s tím, když je dítě ještě kojeno, což mi přijde hodně divný. Ale v případě kamarádky - ta kojila ještě téměř ve 2letech (i když jen v noci).

fram
6. lis 2013

@monivo nejsem lékařka, ale pokud vím, tak cukrovka 1.typu je vrozené onemocnění, takže se projeví i bez očkování. Co se týká kojení x očkování - o tom nic nevím. Sama ještě kojím 🙂 Ale očkování Priorixem může mít tolik nežádoucích účinků, že ho odložím na co nejpozději.

monivo
6. lis 2013

@fram jsem zvědavá, co mi na to řekne naše doktorka, až přijdu s tím, že to chci odložit.

fram
6. lis 2013

@monivo Naše dr. to vzala celkem v pohodě, ale sestra mě hodně "masírovala" 🙂 slíbila jsem, že se na očko objednáme až budou malé 2 roky, ale "zapomněla" jsem 😀

stefanny
6. lis 2013

mame 28 mesicu a podepsany odklad. planuji to nejmene do 3let, nebavim se jen jsem to odkladala a odkladala 😉 a taky nejsem presvedcena zda tuto vakcinu vubec naockovat... kvuli skolce premyslime ale nestoji to za zdravi_? zatim na vsechny ockovani reagovala horeckou 😖

elinkaasarinka
7. lis 2013

@lajla Aha, takže toto měla moje 1. dcera . myslím prodělala všechny očkování...zatím bez následků. před nedávnem se nám narodila 2. dcerka,a té kvůli zatím nezjíštěných důvodů se opozdil vývoj, zákázali dále očkovat!!! tak se podívejme, že na tom očkování asi něci bude, že by se s tím dětátko nemuselo poprat. Byla načkována zatím ve 2.měs. a ve 3. tzv hexavakcína a pak ještě postupně 3x prevenar . posl. dávka prev. v 6.měs. a už zhruba po 3m věku . se nám zdálo, ž j něco s vývojem blbě. tak ted si lámu hlavu, zda za to nemůže očkování.... ☹

alisek
7. lis 2013

Osobně bych odložila očkování MMR až ke 3roku nebo těsně před nástupem do školky, kde to vyžadujou. Já sama nechala syna očkovat až ve 33 měsíci, reakci měl horečkami, jinak jsem nic dalšího nepozorovala.

romcovaklarka
7. lis 2013

Taky jsme odkládali, napřed že ho dáme ve dvou letech, ale pak jsem řekla Dr., že se ozvu, než by měl jít do školky. Opravdu na to horní hranice není a sankce taky ne. Nepřijetí do školky není "sankce" dle zákona, ale spíše předpis, že nejsou povinni přijmout dítě, které není naočkované podle vyhlášky, pokud nemá lékařskou kontraindikaci. Podle mě by se to dalo i vyhrát, že když není ve vyhlášce horní hranice, tak se nedá tvrdit, že dítě není "naočkované dle vyhlášky", ale komu by se chtělo se kvůli tomu soudit, že jo 😒

dorinek
7. lis 2013

U dřívějšího pediatra jsem tvrdila, že to chci odložit a se zlou jsem se potázala. Našla jsem si novou doktorku, té jsem rovnou oznámila, že toto očkování nikdy nedám. Bez mrknutí oka řekla, že ona s tím nemá žádný problém. Že horní věková hranice není uvedena a tudíž nic neporušuji, jen mám všude tvrdit, že odkládám.... Takže odkládám na "nikdy" 🙂

luciebx
7. lis 2013

ja ted koukam do papiru co sme nechavali delat malymu.. tak mmr mel ve 13 mesicich... tim ze v UK se jde do skoly ve 4 letech.. malej ma za 2 tydny predskolni ockovani... plus mmr 2... tak ted mam zmatek.. ach jo. z toho vseho co se tu pise o mmr a ockovani...
takze to vypada ze dostane 2 injekce... jedna bude mmr 2... a druha injekce bude Tetanus zaskrt a cerny kasel..

dalsi ockovani bude az bude malymu mezi 13-18 let

luciebx
7. lis 2013

nikdy sme teda nemeli zadnou reakci.. malej se prospal.. a bylo to..

abecedka
14. lis 2013

mám dvojčata bez MMR, je jim 25 m. Dr s tím problém nemá, respektuje můj názor. Jak se školkou?

abecedka
14. lis 2013

a co Trivivac, ten by byl lepší? Jak píšete viz víš

@lajla

violet12
27. led 2014

Pokud pediatr napíše potvrzení do přihlášky pro školku, že dítě je zdrávo a očkováno, tak to neznamená, že musí mít všechna očkování, pokud k tomu má pediatr důvody. Školka nezkoumá jednotlivé očkování. Náš syn má individuální očkovací plán, TBC jsem v porodnici odmítla(ještě se celoplošně očkovalo a za 2 měsíce to zrušili 😀 ) Další očkování jsem mu nechala rozložit a očkovala opatrně, protože měl po první Hexe hnusnou reakci. MMR ještě nemá, jsou mu čerstvě 4 a ve školce v pohodě. Sám náš pediatr navrhl odložit MMR až někdy před nástupem do školy. Já sama uvidím jak se časem rozhodnu, radši bych, kdyby se u nás objevila mono vakcína a dostal by jen příušnice a víc nic. 😉

anetka1701
27. led 2014

o MMR jsem mluvila s doktorkou HODNE. Naše pediatra je zvláštní, občas z ní mám pocit že neumí do pěti počítat a jede podle tabulek, ale jindy mně nepřestává překvapovat.

Odkládali jsme - první dcera byla naočkovaná někdy cca. 27měsíců. Z doktorky při řešení otázce očkování pak vylezlo (jak z chlupatý deky) že vlastně přeočkování je nutné jen na jednu nemoc z těch tří a že stačí, když se přeočkuje jedna jediná mono vakcína před nástupem do školky. Stačí to - ne pro hygienu, ale pro imunitu. Na mojí otázku, proč se to sakra tedy dává dvakrát za sebou, plná palba a ještě pár měsíců rozestup jen nejasně pokrčila rameny "no, ono je to tak lepší"... ale lepší v čem - to jsem z ní nevytáhla...

Takže první dcera má MMR až po 2.roce (reakce naprosto žádná), přeočkování možnáááááá před nástupem do školky - a to si ještě rozmyslím.

Druhá dcera MMR asi nedostane vůbec - je to nedomrle a oukropek, má zpomalenej vývoj a já do ní očkování prostě rvát nebudu, i kdyby se doktoři stavěli na hlavu...

violet12
27. led 2014

@anetka1701 Oni ty další dávky berou jako pojistku, je to "prý" lepší. Lepší asi pro ně, ale ne pro imunitu dítěte. Z více zdrojů jsem se dočetla, že stačí méně dávek, než se u nás běžně očkuje. 😠
Starší je už desetiletá, to jsem očkovala podle dr. a nic netušila. Až po jejích zdravotních problémech a podrobnějším zkoumání jsem u syna obezřetnější a nedávám jen tak něco a hlavně pomalu, rozloženě a s rozmyslem. Navíc máme teď doporučení na neurologii, je trochu nestandardní a živější dítě, takže tím spíš mu nic dávat nebudu.

agnes88
28. led 2014

MMR se nás právě teď týká. Dr chce naočkovat první dávku na jaře aby se ta druhá stihla naočkovat než nastoupí do školky. Raději bych očkovala po 2 roku, ale zase dr že prej v letě neočkovat kvůli teplému počasí - tudíž počítá že potom bude horečka... 😒
Nedovedu si představit že zavolám do školky a zeptám se jestli mi tam vezmou dvě neočkovaná dítka. Máte někdo zkušenost se školkou, že to "povolila"? A co když moje dítko chytne nějakou tu nemoc ve školce, protože nebylo naočkovaný...Nebo je to v pořádku, že to chytne? Vždyť to je dětská nemoc....
Existují studie jak dítě reagovalo na nemoc s očko a bez očko?
Děti jsou předčasně narozené, ale vše je v pořádku. Kluk je pan dokonalý, ale slečna má problém s očičkami a teď nás trápí celotělová vyrážka, tak u ní se bojím ještě o trochu víc.
Mám kamošku, Mudr na ARO, potkali sme se na JIP s dětmi a ona jim očkuje vše!

abecedka
30. led 2014

@agnes88 jéžiš my jsem se našly! Holky taky mmr nemají a do školky je už ted budu hlásit ☹
a jak to řešit?

abecedka
30. led 2014

@violet12 já jsem z Brna a na přihlášce je napsáno Je dítě plně očkováno?
doktorka mi tam nenapíše že ano, když nejsou 😖

violet12
30. led 2014

@abecedka Pracuju ve školce, na naší přihlášce je jen kolonka "Dítě je řádně očkováno" což je i to moje, které ale ještě nemá MMR. Má prostě odklad z nějakých důvodů. My ve školce nezkoumáme jaká má dítě konkrétní očkování, dle mého je to věc rodičů, ale zase je to asi i podle školky, každá má svá pravidla. Jen si nejsem jistá, zda má školka právo to takhle detailně zkoumat. Podle mě je to o tom, jak to napíše ten doktor.

abecedka
30. led 2014

@violet12 tak to vyzkouším, ji nějak přesvědčit. Tady je takový nával na školky, že když někdo řekne že na to nemá školka právo tak mu řeknou, máme dalších 200 dětí co čekají na místo.... takže tak. Vzít je nemusí, když si to rozhodnout.
Já to raději nikde říkat nebudu, zkusím se domluvit s doktorkou i když ona samo je očkovací. Podepsala jsem jí odklad na MMR

agnes88
31. led 2014

@abecedka hele já řeknu dr ať mi napíše na ty papíry do školky že jsou děi očko podle individuálního plánu...kvůli tomu že jsou dřív. No přihlášku budu dávat za rok, takže mám čas, ale chápu že pokud potřebuješ dát dítě do školky a nastoupit do práce...kor když v brně je takový boj o školky. Jsi z kniníček, že
Já dám kdyžtak dítka do lesní školky 😀

abecedka
31. led 2014

@agnes88 proc z Kninicek?
Holky taky pujdou, pokud je nikde nevezmou. Ale 12 tis s jidlem.....

Dr to navrhn a uvidime