Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Neočkovali jste proti pneumokokům?

lucinkis
7. bře 2016

Ahoj maminky,prosím vás potřebuju poradit.Nechci očkovat proti pneumo z důvodů,že mi to přijde až moc,když dostává tu hexu a jednu má už za sebou.Snad se nic nestane když ty pneuma nebude mít.Jaký máte na to názor vy? Moc děkuji 🙂

zlatkavlk
7. bře 2016

Ahoj, malá má 5měs. a ještě nemá očkováno nic, každopádně s pediatrem jsme dohodnutí, že pneumokoka dávat taky nebudeme, kdyby se malá narodila předčasně, nebo měla nějaké respirační obtíže po porodu nebo během šestinedělí, tak bych o tom uvažovala, ale jelikož je vše ok, dávat ji nebudeme... pediatr s tím absolutně nemá problém...navíc jak píšeš, dvě vakcíny najednou mi přijdou hodně...Je to na vás 🙂

simbelmine
7. bře 2016

Neočkujeme 🙂. První dávku povinného (nechci Hexu, takže Infanrix Hib) dostala v 9 měsících. A jaký div, žádnou z těch očkovaných nemocí nedostala 🙂.

verka4d
7. bře 2016

Máme čtyři děti a taky jsme neočkovali,jen ta povinná očkování. Bála bych se miminku do těla nacpat najednou tolik čehosi. A stejně to není 100%,že tím neonemocní. S povinným očkováním naprosto nemám problém,ale nepovinná jsou už jen na rodičích a my jsme ničím jiným žádné z dětí očkovat nenechali. Ale je to samozřejmě každého věc...

adypro
7. bře 2016

Neočkovali jsme. Dávali jsme jen povinné (místo hexy pediacel) a ještě odložené, zatím jsem velmi spokojená, dcera byla do ve 2,5 let nemocná jen dvakrát, mírné nachlazení nepočítám. Myslím, že má dobrou imunitu i díky málo očkování.
A rozhodně bych nikdy nedala dvě očkování naráz! když tak odděleně.

tulena
Autor odpověď smazal
Zobraz
lucysmidkova
7. bře 2016

Nemusíte kdyz nechce ja ockovala mala to snášela dobre zadne reakce a za 2 roky co má byla jen jednou nemocna a to jen rýma. Teď má i za sebou mmr a taky žádná reakce uz ma vše za sebou. Ale nikdo vas nutit nebude a ni nemůže 😊

naxii
7. bře 2016

Nemáme a co mě teď ještě víc přesvědčilo, proč to neudělat ani u třetího dítka, tak je to, že synovec a neteřinka ho teď mají ... i přes očkování...

zanet2009
7. bře 2016

Obě holky jsem nechala naočkovat pouze ta povinná očkování.

soyevita
7. bře 2016

Já jsem nechala dceru naočkovat,ale je to 11let nazpět.Nebylo tolik informací ohledně očkování.Malá měla očkování zdarma,protože do 2let jí píchali 14x uši.Ale i po očkování byla hladina pneumokoka zvýšená.Takže očkování bylo zřejmě k ničemu.Znovu bych dítě neočkovala,přijde mi to zbytečné.Nemocná byla stejně.Takže tuto vakcínu pro své další dítě nechci

lenam
7. bře 2016

Ahoj, prvniho syna jsem nechala naockovat, dalsi dva uz ne. Ockovani jsem odlozila do cca 8. mesice a dostali pouze povinne ockovani.

lenbela
7. bře 2016

Ano,očkuji. Nyní i před lety, kdy vakcína stála asi 1.600,- Kč a dcera měla 4 dávky a pojišťovna neproplatila ani korunu. Nelituji toho. Syn má teď po první dávce. Oba byli bez reakce. Nemám odvahu neočkovat a pak si to vyčítat.

letadlo13
7. bře 2016

Odložila jsem i hexu na 9 měsíc, nepovinného nedostane nic, možná ani MMR, to je pěkné svinstvo taky. Tyhle nepovinné očkování vnímám jako byznys se strachem a velké peníze do kapes farmaceutických koncernů.

chris_n
7. bře 2016

ne, nečkovala jsem a nebudu

leni1506
7. bře 2016

Taky jsem nenechala ockovat

lavita
8. bře 2016

první hexu dostal na 10 měs, nic dalšího v plánu není 🙂

evulina77
8. bře 2016

my taky dáváme jen to, co musíme a máme to posunuté. Hexu jsem dávala ve schematu 2+1 (7. a 8. a pak 15. měsíc) a MMR budeme dávat až před nástupem do školky. Kdyby to šlo, nedávala bych snad nic...

sasetkap
8. bře 2016

Nedávala a dávat nebudu. Navíc nevidím důvod, proč malému miminu dávat do těla další 4dávky čehosi, co stejně nemusí zaručovat ochranu, ani nevíš, zda dítě náchylné bude, a je klidně možné, že i přes očkování může nemoci prodělávat. A pokud by ses přeci rozhodla očkovat, když by dítě bylo k těmto nemocem hodně náchylné, po druhém roce se dává jen jedna dávka.

Sem začni psát odpověď...

Odešli