Neočkované nebo částečně očkované děti

tahejhula
24. dub 2021

Pěkný den, pokud jsou zde rodiče takových dětí, zajímá mne, co vás vedlo k úplnému neočkování nebo redukované vakcinaci.
Proč jste se takto rozhodli, jaká omezení to přineslo, jak na takový požadavek reagoval praktický lékař dítěte…
Vy, kteří jste se rozhodli očkovat jen proti některým nemocem, jaká byla vaše cesta za vybranými vakcínami?
Uvítala bych poklidnou debatu, děkuji.

klokanka31
25. dub 2021

@tahejhula Díky 🙂

tahejhula
autor
26. dub 2021

@klokanka31 není zač. 🙂

jako_mala_holka
26. dub 2021

Dcera dostala první hexu ve 3m, druhou jsme nechali dát "až" v 6m a třetí bude v roce... První dávka byla trochu problematická, tehdy jsem i přemýšlela, co s tím, kdy dat další a měla jsem z druhé dávky strach... Ta ale proběhla v klidu, prakticky žádná reakce se nekonala, nevím, jestli to bylo i tím, že jsem dávala malé homeopatika... Každopádně budeme odkládat MMR, a to určitě až na dobu mezi druhým a třetím rokem... S pediatrem to budeme řešit nejspíš v červnu na roční prohlídce, tak jsem zvědavá, ale budeme tam s manželem oba, tak to snad bude ok... Přecházeli jsme od jiné doktorky a sestra u současného pediatra trochu komentovala, že jak to, že nemáme druhou hexu už v 5m, že tam má být dvouměsíční rozestup a ne tříměsíční ... Nekomentovala jsem to, už jsme byli na odchodu a nechtěla jsem se dohadovat 🙂
Popravdě, kdybych měla druhé dítě, tak první hexu dostane až v těch 6m nejdřív a celé bych to posunula

tahejhula
autor
26. dub 2021

@jako_mala_holka odstup mezi první a druhou dávkou je možný (v tom obecně uznávaném schéma) až šest měsíců, takže vás zbytečně prudili. Bohužel je to poměrně typické. Jak jsem psala, našemu synovi byly v lednu čtyři a před necelými dvěma týdny byl očkován poprvé.

jako_mala_holka
26. dub 2021

@tahejhula já vim právě... Ale ona to spíš jen tak komentovala, nijak neprudila 🙂

jednaholkaa
26. dub 2021

@tahejhula Neockovala jsem nic a doktorka to v pohode respektovala, akorat jsem podepsala papir..

tahejhula
autor
26. dub 2021

@jednaholkaa díky za odpověď, ať se daří i nadále. 🙂