Neočkující rodiče - proč neočkují, imunita dětí atd.

iiivvveeettt
23. lis 2013

Chtěla bych položit otázky pro neočkující rodiče a třeba i vyvolat diskuzi, jak to máme. Vím, že hodně diskuzí na nějaká témata tu už asi jsou, ale chci co nejaktuálnější odpovědi.
1. Kdy jste se rozhodli své děti neočkovat?
2. Proč?
3. Jak to vzal Váš pediatr? Měnili jste ho?
4. Jaké nemoci prodělali vaše děti? (věk, kdy nemoc prodělalo, jak to zvládlo)
5. Jak reaguje vaše okolí? (rodina, přátelé)

Děkuji za odpovědi. Popř. odkaz jestli tu už podobná diskuze je.

1. V těhotenství jsem se očkováním zabývala, poté se nechala přesvědčit k základnímu očkování - neočkování je jen móda přeci - dala jsem 1. hexu na 12-ti týdnech, poté jsem chtěla schéma 2+1. Na konec jsem měsíc každou volnou chvilku věnovala studiu a řekla NE.
2. Dospěla jsem k názoru, že očkování je jen fraška. Nejen, že nefunguje, ale navíc škodí. Je to nechutný obchod farmaceutických firem.
3. Pediatra to moc dobře nepřijala, na další kontrolu se chystáme za pár dnů. Pokud nebude zbytí budu hledat jinou doktorku ( Liberecký kraj).
4. Teď na 6. měsících jsme měli 6. nemoc, malá ji zvládla bez problémů, vysoká horečka byla jen jeden den, druhý den zvýšená teplota, poté se osypala do dvou vyrážka zmizela.
5. Rodina to ještě neví celá - skoro všichni, ale reagovali negativně. Nikdo nás zatím, ale o opaku nepřesvědčuje. Jen jsem pro každého moc chytrá a přeci o tom nemůžu vědět víc než doktor... O mnoho přátel jsem přišla - hlavně u proočkovacích jedinců... Nelituji, vím, že pro své dítě dělám to nejlepší.

lajla
25. dub 2016

@mariemoric dekuju, podivam se!

brendamonique
25. dub 2016

Očkuji základními povinnými, nic navíc syn nemá. Z očkování také nemám nejlepší pocit MMR máme odloženou na neurčito - obzvláště, když vidím jaký "bordel" to nadělalo u okolních dětí. Vakcinace je samozřejmě snad ta nejspekulativnější diskuze. já nikoho neodsuzuji, každá z nás se snaží vykoumat pro svá dítka ten nejlepší způsob. Popravdě se i já bojím toho, že budu muset nechat syna naočkovat MMR vakcínou, jen pro to aby mohl do naší školky. Proto děkuji za odkazy, které si ráda pročtu. Jinak jak se tu jedna z maminek zmiňovala o vysoké mortalitě dětí, je fakt. Zabývám se genealogií, je to má práce a musím přiznat, že listovat a prohledávat knihy zemřelých ze 17-18-19. století, kde na jedné stránce při součtu cca 10 uvedených zemřelých je dozajista 5 z nich pod 5 let věku, je hrozné :( A děti do 1 roku umírali jako na běžícím páse - neumím a nechci si představovat, že by to tomu bylo i dnes :( nečastější příčinnou je uváděn "psotník", čímž zřejmě mysleli hodně věcí - myslím i nedostatečnou výživu dítěte, nebo pro ně nevysvětlitelné úmrtí v tom věku. Jinak u dětí nad 2 roky nejčastější příčiny úmrtí - záškrt, neštovice, tyfus, černý kašel či záněty průdušek-pohrudnice-plic

lajla
25. dub 2016

@brendamonique ...i ten záškrt je v pohodě léčitelný, má své specifické příznaky, kdy každý při smyslech dorazí do nemocnice, stačí atb

kajalka
25. dub 2016

@brendamonique A je zvláštní, že na tyfus se nikdy plošně neočkovalo a přece vymizel..

lajla
25. dub 2016

Já věřím jak jsem psala že očkovani mělo svou určitou úlohu, která dnes bohužel pozbyla svůj smysl.. Je tolik věcí které ohrožují lidí na životě, a nic se s nimi nedělá... Holt byl by to odliv,ne příliv peněz...
Viděla jsem své dítě v apatii, oči vzhůru, náchylnost na jakékoliv pciknuti kolem...během pár hodin zápal plic, dušení...několik měsíců v kuse atb kortikoidy, kanyly z obou ruk, od 15 mesicu..u dr běžná praxe...z toho prý vyroste🙂 tisíce nás to.stalo dat ji.dohromady, kolik nervů a utrpení...☹ děkuji za čínskou medicínu a homeopatika!!!!
Kdo ví...jaký bych měla názor toto nezazit... Nejlepší učení je podle zkušeností, ty nám nikdo nevezme

komive
25. dub 2016

@kajalka to není zvláštní, tyfus totiž souvisí s hygienickými podmínkami..

kajalka
25. dub 2016

@komive Kdežto ostatní choroby nikoliv..? Samozřejmě chápu, že je rozdíl mezi přenosem kapénkovou cestou a kontaminovanou vodou/potravinami, ale nelze popřít vliv hygieny na ne/šíření i ostatních chorob, proti kterým se nyní očkuje. Např. záškrt se též přenáší kontaminovanými předměty.

komive
25. dub 2016

@kajalka záškrt se sice může přenášet i kontaminovanými předměty, ale hlavní způsob přenosu je pořád především kapénkovou cestou. Zatímco tyfus se přenáší hlavně kontaminovanými potravinami, vodou...proto může tyfus vymizet, když se dbá na hygienu. Což se u záškrtu říct nedá.

brendamonique
25. dub 2016

@lajla
@kajalka jj samozřejmě to beru jako statistiku, ovšem, že dnes jsme již někde jinde. Ono stačí podívat se i na dnešní hygienu, oproti dobám dřívějším a to je vlastně také výhra. Dřív ty suché toalety, umývárny, žádné pořádně řešení co a kam s odpady, to si myslím, že pak o břišní tyfus, choleru či tuberkulózu nebylo nouze. Jak říkám jedno s druhým. Také když si vezmeme, že každá domácnost měla v průměru 5-6 dětí, to se pak nemoce bez dnešních léků také šířily celkem snadno. http://muzeum3000.nm.cz/nejnovejsi/nemoci-a-zdr...

mariemoric
25. dub 2016

@lajla nemate za co,myslim ze u posledniho clanku to je

odula
25. dub 2016

@komive taky si nedovedu představit jak hygiena nebo atb mohly pomoct proti virovym zabijakum jako neštovice (pravý) nebo dětská obrna...

lajla
25. dub 2016

@odula ne atb, ale hygiena ano...stačí jen vědět, jak se přenáší... A potom si zjistit, ne jen jedna babka povidala..., že to opravdu není úspěch očkování že se prakticky vymýtila...
Víte něco o postvakcinacni obrně? Řekl vám doktor o tom vůbec?/víte kdy se nemá očkovat..? Těch otázek je tolik...
Ale toto je opravdu na jinou diskuzí...

lajla
25. dub 2016

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Dětská_obrna
Uuuuplne zjednodušeně.... Juknete jen na ty procenta...

odula
25. dub 2016

@lajla jo jo. Cetla jsem další hodně zajímavé články... Třeba o souvislosti obrny a používání pesticidů příkladně. Obecná diskuse o ocko. Mě fakt zajímá. Nerada bych ale odvadela od tématu případně působila na některé prispevatele jako červeny hadr na býka. 😉. Kdybyste chtěla rada si prectu vase zkušenosti a názory v pm (zpráva). Jestli ne, tak to chápu 🙂

dlabi
1. kvě 2016

pokud by měl někdo z vás zájem mohu poslat spoustu odkazů na články a videa a to konkrétně druhou stranu mince očkování .. tedy né přínosy ale spíše ty rizika a poškození.. tady jeden zajímavý článek... http://www.consciousrebels.com/lekarka-zvitezil...

sarkar
1. kvě 2016

Přidám se.
Dcera má ve 3 letech a 2 měsících akorát Pediacel (očkovaný od 9.měsíce ve schématu 2+1) a koncem května jde na MMR kvůli školce. Syn (1 rok) nemá zatím nic, Pediacel aktuálně není, tak čekáme. Pokud nebude, tak v létě dostane asi hexacimu nebo nevím. Oba byli a jsou zdraví (ťukám), nemají alergie, nejsou předčasně narození.

1. taky jsem studovala při prvním těhotenství a v té době jsem se rozhodla ne přímo neočkovat, ale přemýšlet nad tím. Rozhodla jsem se, že v žádném případě nebudu očkovat hexou.
2. bylo tam moc "ale" a nezodpovězených otázek. Já jsem velký analytik a potřebuju vědět od a do zet proč co jak funguje, důvody pro, důvody proti. A bylo mnoho maminek s reakcí po očkování. Plus nejsem naivka abych věřila tomu, že jde farma firmám o naše zdraví (i když připouštím, že v prvopočátcích byl u vakcín dobrý záměr...ale někde za ta léta se to zvrtlo).
3. pediatričku jsem sháněla už s tím, že budeme alternativnější, takže ta je ok. Občas něco pindá, ale jinak je to v pořádku.
4. dcera (aktuálně 3 roky a 2 měsíce) byla jen několikrát nachlazená, letos poprvé i s horečkou, ale jinak nic. Syn (1 rok) taky nachlazení. Nedávno jsem je schválně nechávála nakazit se neštovicemi (synovec nám ocucal dudlík, dcera nosila jeho staré tričko...) a nic. Takže imunita asi funguje dobře.
5. vzhledem k tomu, že rodina o očkování neví nic a sama pro sebe si to nechce studovat, tak mi do toho nekecají (a vlastně bych si od nich ani kecat nedala). Manžel se mnou souhlasí, i sám mluvil se starším pediatrem, který mu řekl, že dnešnímu očkování nevěří. Stejně tak známý praktik tradiční čínské medicíny, ten mi radil hlavně nedávat Hexu. Někteří přátelé to nevědí vůbec, někteří jen vědí, že to máme trochu zpřeházené, ale nikdo to neřeší. A postupem času se i stává, že se z očkovacích kamarádů stávají lidé, kteří očkování přestávají věřit.

Teď se hodně ztotožňuji s učením, co praktikuje herec Jaroslav Dušek, které říká, že vše, co člověk k životu potřebuje, je tady - voda, vzduch, slunce, rostliny, zvířata, nerosty apod. Pokud onemocníme, prostě kolem sebe máme možnosti, jak se vyléčit, přírodně. Nehledě na fakt, že údajně už 6 měsíců před onemocněním (i před chřipkou) hlavou proběhne myšlenka, že ta nemoc přijde, akorát lidi často tu myšlenku odhodí, nepřijmou, protože nemají čas. Zkoumám sebe a je to pravda (i když nevím jak s těmi 6 měsíci) - mám aktuálně kašel a jsem nachcípaná a pamatuju si x momentů nedávno, kdy jsem si venku říkala - jdi se obléct, je fakt zima a ty jsi jen v tričku a nemáš ponožky. Nešla jsem 😝 A před pár dny jsem si říkala - ty strašně málo piješ, bude tě bolet hlava. Jenže nemám čas pít, kafe jo, na to si čas udělám, ale na vodu ne. No a včera to přišlo, bolest hlavy, že jsem i k tomu prášku Paralenu sklouzla.
Já prostě věřím, že lidi si poradí i bez očkování. Je to jen nastavení v hlavě, jak kdo co má. Pokud člověka sžírá strach (jakože většinu ano, strach z budoucnosti, ze tmy, z pavouků, z nemoci...), tak mu ten princip výše prostě fungovat nebude.

prihlasovacijmeno
8. kvě 2016

@sarkar Neockujici rodice znamena jako ze neockuji.

monaa12
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bondy
24. pro 2016

nevím, zda někdo odepíše, ale snažím se dohledat, jak dlouho je chráněn organismus po čtyřech základních dávkách hexavakcíny,
odmítla jsem přeočkování v pěti letech, dám jen tetan . Samozřejmě čekám co bude, doufám, že malou nechají ve školce.
Nedala jsem ani druhou dávku mmr, pokud jí dám pak až v jedenácti letech jako na slovensku,děkuji za odpověď

rajani
24. pro 2016

@bondy prohledala jste vakciny.net? Tam by mohly být takové informace.

Ale tuším že déle jak 7 až 10 let ta ochrana nebude. Ale teď to nepotvrdim žádným odkazem. Jen mi ta informace zůstala v hlavě.

bondy
24. pro 2016

rajani, právě že jsem prohledala co se dalo, ale nikde jsem na nic nenarazila. právě že jsem našla mmr vakcína je spolehlivě až do 11 let , ale hexa nic. ale i tak děkuji

rajani
24. pro 2016

@bondy zkusím mít oči otevřené a případně napsat;) ale to víš. Výrobci se takovou informaci moc chlubit nebudou. Když i doktoři jsou mi schopný tvrdit že po doockovani je oxhrana celoživotní..

lajla
24. pro 2016

@bondy dcerce jsem taky v 5 letech už blaster nedala,ani tetanus a do školky chodí pořád...
1 dávka mmr je ochrana pryyyyy dlouhodobá... druhá dávka se picha protože cca procento dětí nemá imunitu...radeji vakcína bez zjišťování protilatek...mmr ale asi nebude zase až takový zázrak viz epidemie priusnic a spalnicek i u ockovanych...takze spíš bych nic dlouhodobého nečekala.. .i když 2 dávky mají zaručit imunitu prakticky celoživotní.. .ale to nikdo neví.. .protoze to nikdo nezkoumal a testujeme teprve my na našich dětech

lajla
24. pro 2016

Booster 🙂

olicka1
24. pro 2016

@lajla Ahoj,čtu tu,že máte zkušenost s čínskou medicínou. Můžete mně podle své zkušenosti nějakého výborného čínského lékaře doporučit? Díky moc.

bondy
24. pro 2016

lajla ,tak to mate stesti,me mudr.rekla ze ji muzou vyloucit.jinak diky,tu hexu uz nebudeme davat,mala je hrozne drobna ma 13 kg doma vecer 14 to.mi zlepsi naladu a neminim to male telicko zatezovat.

lajla
25. pro 2016

@olicka1 není čínský lékař.. .toho neznám..ale výbornou zk máme s mudr strnadelovou, home o a čínská, prostě alternativní medicina

lajla
25. pro 2016

@bondy netuším jak by to ve školce zjistili...pokud dr nenabonzuje...nikde se to neuvádí.. .kdyz se to stane, můžete ji zdát za porušení lékařského tajemství

olicka1
25. pro 2016

@lajla děkuji moc

bondy
25. pro 2016

lajla no ona to posle na hygienu a hygiena asi skolce taky nevim zeptam se🙄