Neočkující rodiče - proč neočkují, imunita dětí atd.

iiivvveeettt
23. lis 2013

Chtěla bych položit otázky pro neočkující rodiče a třeba i vyvolat diskuzi, jak to máme. Vím, že hodně diskuzí na nějaká témata tu už asi jsou, ale chci co nejaktuálnější odpovědi.
1. Kdy jste se rozhodli své děti neočkovat?
2. Proč?
3. Jak to vzal Váš pediatr? Měnili jste ho?
4. Jaké nemoci prodělali vaše děti? (věk, kdy nemoc prodělalo, jak to zvládlo)
5. Jak reaguje vaše okolí? (rodina, přátelé)

Děkuji za odpovědi. Popř. odkaz jestli tu už podobná diskuze je.

1. V těhotenství jsem se očkováním zabývala, poté se nechala přesvědčit k základnímu očkování - neočkování je jen móda přeci - dala jsem 1. hexu na 12-ti týdnech, poté jsem chtěla schéma 2+1. Na konec jsem měsíc každou volnou chvilku věnovala studiu a řekla NE.
2. Dospěla jsem k názoru, že očkování je jen fraška. Nejen, že nefunguje, ale navíc škodí. Je to nechutný obchod farmaceutických firem.
3. Pediatra to moc dobře nepřijala, na další kontrolu se chystáme za pár dnů. Pokud nebude zbytí budu hledat jinou doktorku ( Liberecký kraj).
4. Teď na 6. měsících jsme měli 6. nemoc, malá ji zvládla bez problémů, vysoká horečka byla jen jeden den, druhý den zvýšená teplota, poté se osypala do dvou vyrážka zmizela.
5. Rodina to ještě neví celá - skoro všichni, ale reagovali negativně. Nikdo nás zatím, ale o opaku nepřesvědčuje. Jen jsem pro každého moc chytrá a přeci o tom nemůžu vědět víc než doktor... O mnoho přátel jsem přišla - hlavně u proočkovacích jedinců... Nelituji, vím, že pro své dítě dělám to nejlepší.

lajla
24. dub 2016

@mariemoric to snad není možné... A už nějakou máte? Věřím, že jste ji řekla své...
Já se v ordinaci s ní i dost pohádala, když by se chtěla později soudit... Rádi ji tam uvidíme... Ale stejně jen straší🙂

mariemoric
24. dub 2016

@lajla muzou i nemuzou,uz dost lekaru bud odesli nebo to tolerovali,jeden homeopat rika mene je nekdy vice...no spis jak ten lekar zjisti ze otom vite az moc a nepresvedci vas uz nikdo tak prestanou stema nesmyslela co rikaji,me ze zacatku rekla ze uz ted jsou vakciny setrnejsi nez byli driv a daleko skodlivejsi jsou detske kasicky ze je tam chemie :D..jsem ze zacatku delala hloupou abych to posunula co nejdal a pak jsem si rikala ze zni prece nebudu delat blba ikdyz to ona delala zastrasujicimi reci apod..

mariemoric
24. dub 2016

@lajla otom uz mam zjistene ze ikdyz byste sla k soudu tak stejne vam nic udelat nemuzou,dokonce i vase dite vezmou do skolky,musite jen napsat prohlaseni ze kdyz vase dite dostane nejakou nemoc od ockovanych deti tak se nebudete soudit...ne nemam ale mam par tipu a uprime znam par homeopatiku takze by jsme to zvladli i bez doktorky v nouzi je i nemocnice. musim priznat ze celkem trosicku srovnavam ockovane deti a neockovane a ma dcera teda nema v sobe vubec nic a prijde mi ze daleko vnimavejsi nez spoustu deti a hlavne je zdrava,max mela rymu bo prujem ze zubu

mariemoric
24. dub 2016

jeste mi doktorka rekla ze je to jen trend neockovat dite...

lajla
24. dub 2016

@mariemoric jj já se soudu vůbec nebojím kdyby na to došlo...vím že bychom vyhráli a i kdyby..těch pár tisíc..
O té školce to popravdě nevím...to je nová info? Zrovna se snažím do školky dostat 4 letou aspoň na pár dní...
Mám 4 děti, 2 ockovane... Moje chyba věřila jsem doktorum, třetí má 3 hexy...jinak nic, od roku a půl travila měsíc co měsíc v nemocnici... Dávali jsme ji pomocí homeopatu atd dlouho do.pořádku, stalo nás to hodně nervu, času a peněz... 4 je neockovany , naprosto zdravé dítě, všichni jsou kolem nahromadě a on to projde jakoby nic...nebýt jeho vrozené vady což s očkem samo nemá nic společného

lajla
24. dub 2016

@mariemoric jj to samé... Oni prostě tu papulu nezavřou no...pro ne je to hlavně odliv financí...

mariemoric
24. dub 2016

@lajla cetlajsem to jedna pani to psala. zasla za reditelem a ti se poradili s pravnikem ze takto by to slo,dokonce i lekarka to vedela svina jedna. ja teda mam jedno dite,jeste predni jsem se dozvedela ze nejake deti byli autisti z ockovani ale v te dobe sem deti nemela takze se me to vlastne netykalo a v tehu jsem se oto zacla poradne zajimat. nejsem ten tip:kdyz se neco musi tak musi,me zajima proc se to musi apod.

mariemoric
24. dub 2016

presne tak,maji z toho penize navic kdyz nabizi i nepovine ockovani,chodi za nimi dkleri tak jak napr.obchodak a z toho ma lekar provizi navic

mariemoric
24. dub 2016

@mariemoric to jste dopadli jeste dobre,od me zname tak jeji karadka mela syna dejme tomu ze mel 5let asel na ockovani a na druhy den byl mrtvi,zdravi chlapecek a jedna holcicka myslim 2 rocni dostala leukemii a dokonce to potvrdili ze je to ockovani

lajla
24. dub 2016

@mariemoric tak to si zjistím, díky moc za informace... Jen mi to nedává moc smysl... Měli by to vědět i ve školkách, u nás třeba nemají plnou kapacitu tak by se jim dítě navíc hodilo, ale...a pak jsou tu ty velké pokuty, když vezmou neockovane... Pak zákaz škol v přírodě atd...kdyby všude stačilo takové prohlášení, ...no já bych to jen uvítala ale bojím se že to nebude tak easy

lajla
24. dub 2016

@mariemoric tak to je strašné... Já mám občas hrůzu z toho co jsem jim provedla a co vše to ještě může spustit☹
A to si představte že děti vyléčené z leukémie pak dostanou individuální kalendář očka...no a pak se jim nemoc vrátí že...

mariemoric
24. dub 2016

musite verit ze je to za vami..
http://tn.nova.cz/clanek/sezona-klistat-je-tady...
treba vas to zaujme

mariemoric
24. dub 2016

nebude porad se podavaji petice na to,pravne to musi jit ale samozdrejme susi souhlasit reditel ze kdyby se mu to nelibilo tak asi nepochodite

mariemoric
24. dub 2016

@mariemoric jedna moje znama ta ma teda moc let uz,zani ockovani nebylo a jeji setra mela cerny kasel a dostala se z toho i bez leku a nevim jestli to vite.prvni vakcina co se vivinulaj je myslim cerny kasel ze? tak 3 predtim nez zacali ockovat tak se ta nemoc zminimalizovala na 1%,pak byla dalsi nevim jaka ale opet to same nemoc se zminimalizovala na 1% a po 3 letech vytvorili vakcinu,napred se ockovala jedna vakcina,potom 2 a ted to jsou 3...je velmi zajimave ze to tem lekarum nedojde nebo vi otom ale alibisticky si to omlouvaji. urcite jste slisela o virusu ZIKA,to zacalo ze lekari strasili tehotne ze by se meli naockovat proti nemocim aby jejich cersve narozene dite nemelo tu nemoc a po porodu deti umirali a cim to je?komari.....no coment...tohle uz zacina i tu,driv rikali ze se tehotne zeny nesmi ockovat ted zacinaji rikat opak a na co to zhodi az se to i tu nekomu stane? samozdrejme na komari prenaseji preci nemoce...

mariemoric
24. dub 2016

jo a k ockovanited strasi ze se zase obevil cerny kasel,tak jsem doktorce rekla jak se veci maji ze to neni novinka to bohuzel tu je jeste 3 predtim nez to zacalo asi jsem ji moc narkla ikdyz jsem sni mluvila velmi slusne a rekla ji at to nebere osobne tak nas vyhodila..

lavia
24. dub 2016

Zaujal ma názov tejto témy, tak som začala čítať, ale to som ani nemala. Naozaj nerozumiem ani jednému rodičovi, ktorý nedá zaočkovať svoje dieťa. Ja som svoju dcéru zaočkovať dala a som veľmi rada, že mám takú možnosť. Nechcela by som, aby u nás prepukli opäť ochorenia, ktoré u nás už našťastie nie sú, ale ktorými bohužiaľ trpia tisícky detí v rozvojových krajinách. Oni by si očkovanie viac vážili. Vďaka kolektívnej imunite už mnohé ochorenia nepoznáme, ale keď sa vďaka rodičom, ktorí sa rozhodli neočkovať svoje dieťa raz táto imunita zníži, potom ich spoznáme. Nebudeme trpieť my, ale najmenšie deti. Lebo ich ochrana je cieľom očkovania. Napr. proti rubeole sa neočkuje preto, že by to bolo ťažké ochorenie, ale preto,lebo je ľahko prenosné a keď ochorie tehotná žena, má to ťažké následky pre jej nenarodené dieťa. Áno, je istá možnosť, že vo výnimočných prípadoch môže byť po očkovaní reakcia napr. typu anafylaktického šoku, lebo do vakcín sa pridáva antibiotikum, napr. neomycín, aby zabránil jej kontaminácii bektériami a ak je dieťa na toto ATB alergické, môže to mať taký prejav. No to by sme sa potom nemohli ničím liečiť a celkovo by sme sa mohli báť čohokoľvek, lebo všetko nás ovplyvňuje a každý organizmus je jedinečný. Podľa mňa je nekonečne viac horšie pre dieťa, ak jeho rodič fajčí, než keby ho dal očkovať.... A vôbec nechápem argument, že farma firmy na tom zarábajú...tie zarábajú na kope iných vecí a viac by určite zarobili na liečbe ochorenia než na jeho prevencii... No aj tak nie je podstatné, čo som tu napísala, lebo vy máte svoj jasný názor, ostáva mi už len veriť, že takých rodičov nebude pribúdať...ak áno, potom budem dúfať, že ich deti nebudú pre toto rozhodnutie trpieť, hoci mohli byť chránené. Nechcela som nikoho uraziť, len vás naozaj nechápem Viac sa k tomuto vyjadrovať nebudem, lebo ak aj bude nejaká reakcia, tak určite negatívna a náladu si kaziť nepotrebujem.

lajla
25. dub 2016

@mariemoric jj děkuji přečtu
Ano já vím, jsem.docela hodně informována... Už se zajímám...ne jen důvěřují, jako před pár lety

lajla
25. dub 2016

@lavia je to pouze váš názor nic jiného...naštěstí máme právo volby, věřte že kdyby existovala bezpečná vakcína a možnost zaockovat co chceme ne 6 nemoci najednou atd...že by to bylo jinak... A věřím že kdybyste viděla své dítě trpět tak jako já své... Taky byste změnila názor, 2 děti jsou plně ockovane i nepovinné, 3 se mi.složila po 3 hexe rozvádět nebudu už jsme z toho na 99% pryč po 2 letech, 3 je neocko, naprosto zdravé dítě
Hezký den

pokmon
25. dub 2016

@lavia jestli Vás to potěší mám stejný názor a rodičům co neočkují své děti a nechrání je opravdu nerozumím.

pajula123
25. dub 2016

@lajla my zatim rozhodnuti nejsme,zatim mame domluveny odklad do 6 mesicu,ale jak se to blizi,vic a vic se bojim,ty nezadouci ucinky muzou byt fakt strasne ☹

lajla
25. dub 2016

@lavia ...a chtělo by to trochu více informací... Neubiram ocku je důležitost v minulosti...ale momentálně je to pouze byznys a obchod se strachem... Stačí když skouknete reklamy a mělo by Vám to.dojít
Ad...toto je diskuze pro neockujici, viz název🙂 tak bychom nerady nějaké rozbroje, ale i tak děkuji za nazor

lajla
25. dub 2016

@pajula123 nikdo Vám v tomto poradit nemůže, to si musíte srovnat sama... 6 m je brzo, pokud chcete očkovat jeste bych odložila...

eficenka
25. dub 2016

@pokmon
některé děti to zvládnou v pohodě,
ale pokud by vám po každém očkování odvážela dítě záchranka, ochrnuly mu nohy, obličej, skončilo na jipu, asi o tom také začnete více přemýšlet.
mám kamarádku - má 2 straší dcerky plně očkované včetně nepovinného, třetí dítě melo po očkování velké problémy, tak další očkované nemá - navrhli jí, že ho může nechat naočkovat v nemocnici - v místnosti, kde budou resuscitační přístroje, kdyby něco.. jak to asi pro matku zní - že má naočkovat dítě a v případě nutnosti ho oživí? to asi zarazí každou matku..
přeji Vám, aby vaše děti zvládali očkování bez následků, ale nedivte se těm rodičlům kteří mají špatnou zkušenost, že dále očkování nevěří...

pokmon
25. dub 2016

@eficenka ano nad tím bych přemýšlela,nikoho neodsuzuji,ale pokud to dítě zvládá a nemá problémy tak jsem pro očkování,je třeba to opravdu zvážit,každě dítě má opravdu jinou reakci,ale neočkovat,jen z přesvědčení mi připadá jako hloupost.

lajla
25. dub 2016

@pokmon ad třeba vegani?

lajla
25. dub 2016

@pokmon jedna věc je že to dítě zvládá teď a tady, druhá do budoucna... Složení vakcín není úsměvné a ta kumulace za pár let může udělat své..
Není nikde psáno že když dítě zvládne 1 vakcínu, zvládne i druhou bohužel... Je to buď a nebo..nikdo vám neřekne jestli ta oběť bude vaše dítě, sousedky nebo na druhém konci světa, argument neockujich že obětí je potřeba , jak už jsem několikrát četla , mi přijde mimo mísu☹

lajla
25. dub 2016

@pokmon a víte že neockovat z přesvědčení prošlo i soudně?

pokmon
25. dub 2016

@lajla opravdu každého věc, já jsem pro očkování pokud to dítě neohrožuje.

pokmon
25. dub 2016

@lajla můžu se zeptat Vy jste očkovaná-