Neočkující rodiče - proč neočkují, imunita dětí atd.

iiivvveeettt
23. lis 2013

Chtěla bych položit otázky pro neočkující rodiče a třeba i vyvolat diskuzi, jak to máme. Vím, že hodně diskuzí na nějaká témata tu už asi jsou, ale chci co nejaktuálnější odpovědi.
1. Kdy jste se rozhodli své děti neočkovat?
2. Proč?
3. Jak to vzal Váš pediatr? Měnili jste ho?
4. Jaké nemoci prodělali vaše děti? (věk, kdy nemoc prodělalo, jak to zvládlo)
5. Jak reaguje vaše okolí? (rodina, přátelé)

Děkuji za odpovědi. Popř. odkaz jestli tu už podobná diskuze je.

1. V těhotenství jsem se očkováním zabývala, poté se nechala přesvědčit k základnímu očkování - neočkování je jen móda přeci - dala jsem 1. hexu na 12-ti týdnech, poté jsem chtěla schéma 2+1. Na konec jsem měsíc každou volnou chvilku věnovala studiu a řekla NE.
2. Dospěla jsem k názoru, že očkování je jen fraška. Nejen, že nefunguje, ale navíc škodí. Je to nechutný obchod farmaceutických firem.
3. Pediatra to moc dobře nepřijala, na další kontrolu se chystáme za pár dnů. Pokud nebude zbytí budu hledat jinou doktorku ( Liberecký kraj).
4. Teď na 6. měsících jsme měli 6. nemoc, malá ji zvládla bez problémů, vysoká horečka byla jen jeden den, druhý den zvýšená teplota, poté se osypala do dvou vyrážka zmizela.
5. Rodina to ještě neví celá - skoro všichni, ale reagovali negativně. Nikdo nás zatím, ale o opaku nepřesvědčuje. Jen jsem pro každého moc chytrá a přeci o tom nemůžu vědět víc než doktor... O mnoho přátel jsem přišla - hlavně u proočkovacích jedinců... Nelituji, vím, že pro své dítě dělám to nejlepší.

pajulinecka
30. bře 2015

@angipe coze,ono nejde neockovat a co je to za pani doktorku,tu bych take chtela,poradte

pajulinecka
30. bře 2015

@diademka mohla bych se zeptat co je to za pani doktorku,take bych nechtela ockovat

marecekavendulka
30. bře 2015

@pajulinecka takto verejne se jmena rebelujicich pediatru nedavaji. 😉

berusinecka
30. bře 2015

Je zajímavé si to pročíst. Je toho trošku víc. 🙂
http://www.rizikaockovani.cz/clanky/Otazky-a-od...

spadol
31. bře 2015

ahoj pajulinecka, ano nasla. Napisu do e-mailu. Napis mi na muj e-mail spadol@seznam.cz.

angipe
31. bře 2015

@pajulinecka
já jsem o tom se svou doktorkou nemluvila. Pouze sem si zařídila odklad, protože sme s manželem na očko měli rozlišný názor. Ale konečně se mi podařilo ho přesvědčit o neočkování a tak se tepve chystám jí to oznámit. I za cenu nějakého postihu v podobě pokuty či co. Raději zaplatim státu peníze (ať se snima třeba udusí), než abych cpala do svého dítěte jedy. 😉 😉

zuzik839
31. bře 2015

@angipe napište mi na můj email, já se tady v tom ztrácí, tak se nezlobte, mám toho hodně s přípravou akce 😉

zuzik839
31. bře 2015

@anjelita Ano, sám SUKL přiznává, že je velká podhlášenost a apeluje na rodiče.Bohužel spousta lidí si vůbec NU nespojí s očkováním,Mají roky zažité, že očkování je jaké si automatické pravidlo, nad kterým se nepozastavují a ani si nezjistí informace.A co si budeme povídat, lékaři ty informace také nepodávají, pokud si o ně sami neřeknete.Proto se taky rozhodlo udělat tuto akci na příč ČR a oslovit samotné rodiče, otevřít jim oči a podat informace, o kterých mnozí nemají ani ponětí

zuzik839
31. bře 2015

@marecekavendulka pokud nemáte fb, napište mi odkud jste na email, přesně okres a já vám zjistím kde ve vašem okrese a na jakém místě-hodina bude akce probíhat 😉

pajulinecka
1. dub 2015

@angipe jo to mate pravdu,nejaky jedy davat a stejne to pry nepomaha,

angipe
1. dub 2015

@pajulinecka
přečetla a nastudovala jsem toho už tolik...a bohužel máte pravdu. Očkované děti nejsou 100% chráněné a navíc jsou mohokrát více nemocné, než ty neočkované. Ale to by bylo na dlouho 🙂

pajulinecka
1. dub 2015

@angipe ahojky chtela bych se zeptat vy jste zatim neockovala nic vasemu diteti

pajulinecka
1. dub 2015

@angipe Jejda.Ja vam pisi tuhle zpravu a Vy jste mi prece napsala,ze zatim jste odkladaly ockovani.Takze jste nejspid jeste nic neockvali

pajulinecka
1. dub 2015

@angipe jinak se chci zeptat,vy jste z trsic

angipe
2. dub 2015

@pajulinecka
z Tišic a ne zatím jsme neočkovali.

pajulinecka
2. dub 2015

@angipe aha,ja myslela ze jste z trsic a vy jste z tisic

zuzik839
8. dub 2015

Maminy omlouvám se, zda jsem na některou z vás nereagovala..měla jsem toho teď opravdu hodně s přípravami na akci, o které jsme vám tu psala.Konala se na den zdraví v několika místech Čr, celkem 25 a také v Liberci.Pokud máte na mě jakékoliv dotazy, pište mi prosím na můj email, nestíhám reagovat tady Zuzky2@seznam.cz.v Liberci se nám podařilo za 2h nasbírat 42 petičních podpisů proti represivnímu přístupu státu v otázce očkování, někde se nasbíralo dokonce kolem 60 😉.Akce se konala v Táboře, Karlových Varech, Opavě, Praze, Brně atd atd.Přikládám pár(sice ne moc kvalitních) fotek z Liberce a přeji všem maminám hodně sil a krásný den.

syslik21
1. črc 2015

Maminy mala ma 9,5 mesiaca a je stale neočkovana , doktorka je toho názoru dat mi cas na rozmyslenie do jedného roku dieťaťa , co je fér. Mam hodne prečítaných článkov a rozporuplne myslienky o povinnom ci vobec ockovani malej. Ockovat znamena: nežiadúce účinky, ktoré sa môžu prejaviť aj neskôr. Neockovat, ako moze v prípade niektorej choroby ako čierny kašeľ napríklad keby ju dostala dostať sa z nej. Su tu Maminy, ktore nezaockovane dieta to prekonalo bez problémov? A ďalšia vec platit 10.000.- pokutu a vyčlenenie zo škôlky a detských táborov mi pride dost nefér, ked je dôležité sa začleniť do detského kolektívu dieťaťa...

zuzik839
2. črc 2015

@syslik21 Jde o to, aby jste si sama upřímně zodpověděla, co je pro vás důležité..zda zdraví dítěte, či se vyhnout případným sankcím.Na víc v senátu prošel pozměňovací návrh senátorky Horské, který ruší sankce za neočkované a částečně očkované děti ve školkách a na ozdravných pobytech, schváleny byly dvě ze tří navrhovaných změn, což je opravdu úspěch. Pozměňovací návrh zde http://llp.cz/publikace/pozmenovaci_navrh_senat

syslik21
3. črc 2015

Mne ani o tych 10.000.- korun nejde, skor mi velmi pride nefer ju vyclenit z detskeho kolektivu. V SR mam znamych, ktori nedali ockovat svoje deti a mozu do skolky akurat tu to bohuzial je velmi sprisnene...

nikolbelle
4. srp 2015

Ahojky, prvniho syna jsem automaticky naockovat nechala (2007) - kazdou chvili je nachlazeny, druheho syna ockovat nechci. Dnes ma 7 měsíců a je v poradku. Zatim ma odklad do 1 roku. Doktorka doufa, ze naockujeme a chodi kolem horke kase - ted jsou tady utecenci a prinesli s sebou i nemoce. Ale ne ze by mi rekla "MUSITE OCKOVAT". Nebyla zaskocena, ze ockovat nechci, ale myslim, ze pak pritvrdi s premlouvanim. Okoli to moc neresi, jen treba vyvali oci, ze nechceme ockovat. A partner mi veri a stoji pri me, at necham nebo nenecham naockovat. Rekl : "Ty jsi vic informovana a mas vse nactene". Ockovat nechci, ale sem tam se to ve me bije.

angipe
4. srp 2015

@nikolbelle Ahojky. Mam to stejne. Male je ted 9mesicu a budem ockovat az bude Pediacel dostupny. Neockovala bych vubec, ale bojim se toho co sem dovezli utecenci a ruzneho popktahovani od uradu. Uz sem informovana a budu podavat i homeopatika a modlit se at je vse ok. Skoda, ze nejsme jako jine staty a nerozhodujem o svych detech my, ale stat. Jelokoz se doba ockovani blizi, tak se mi o tom casto zda a nemam z toho dobry pocit! Silene se toho bojim!

nikolbelle
4. srp 2015

@angipe ahoj. Od uprchliku by nic chytit nemeli. A kdyz uz, tak vsichni a ne jen neockovane deti. Urady moc neresim. Me stve hrozne to, ze v CR to je povinne a v jinych zemich neni! A stejne ocko nema celozivotni trvani. Pro srovnani - psa musime preockovavat rocne. Takze dite očkujeme uplne zbytecne! :-/ ☹

prihlasovacijmeno
5. srp 2015

Nazdar vsichni
jsem neockujici rodic a odpovim na otazky

1. O ockovani jsem se zacala zajimat v tehotenstvi. Definitivne jsem se rozhodla pozdeji, asi tak kdyz mel
syn 1 mesic.
2. Protoze jsem si uvedomila, ze na te veci "neco smrdi". Hodne jsem si nastudovala. Neverim v ucinnost
vakcin a nevidim tedy duvod ockovat. Nemoci nebagetelizuju. Jsou to zavazne nemoci a nechci, aby na
ne nekdo z mych blizkych onemocnel. Neverim, ze ockovani chrani, verim ale, ze muze mit vedlejsi
ucinky. Doktorka (ziju v zahranici) mi potvrdila, ze ma ve sve praxi ockovane i neockovane a vede si
zaznamy, kdyz prodelaji nemoc,na kterou se ockuje. Dle jejich slov, neockovani neonemocni casteji,
nemoc ale lepe snasi. Maji lepsi imunitu.
3. Tady u nas doma v zahranici je ockovani nepovinne, ale vim, ze nekteri pediatri tu delaji dost natlak a
"vyrabeji postizene deti" tim, ze pichaji napr. 3 injekce zaraz nebo kvuli dovolene ockuji deti pred
ukoncenym 9tym tydnem. sla jsem tedy rovnou k takovemu lekari, o kterym jsem vedela, ze se ke me
bude chovat slusne. Problematiku ockovani jsem konzultovala s hodne lekari a vetsinou byli celkem
agresivni. Nebyla to vlastne konzultace, jen me nadavali a strasili.
chovat slusne.
4. Syn ma 27 mesicu - 2 roky a 3 mesice. Ze zacatku trpel na rymicky (caste plavani,nekdy i 5xtydne) a
jednou v roce mel zanet stredniho ucha. Dostal ATB,ktera zle snasel (vyrazka, prujem)
1) vlastne jen 1 den hrozne plakal a tak jsem sla k lekari a pak dostal ty ATB a musel to dobrat a celou tu
dobu z tech ATB stonal, ale to se jim zdalo byt normalni. Z ouska ani nic nevytykalo. Zanet teprve zacinal.
2) a potom mel jeste jednou zanet stredniho ucha(v roce a pul) a ten jsem lecila bez ATB. To byl vlastne
jednou hodne nemocny. Mel vysoke horecky pres 40, ale vydrzeli jsme. Pani Doktorka mi byla oporou.
Zvladli jsme to a jsem rada. Nikdy vic nestonal. Nema zadne alergie ani ekzemy. Na nic netrpi. Je uplne
zdravy. Vlastne od te doby ani uz nemel zadnou rymu. A kolikrat treba promokl a nemela jsem sebou
nic na prevleceni nebo ho necham na koupalisti behat v mokrym. Neni vubec nachylny.
5. Jak reaguje vaše okolí?- no, nekteri mozna meli tendenci mi radit, ale vzhledem k tomu , ze nemeli absolutne zadne informace, nemohla jsem je brat vazne. Rady typu: "Ockovat bys mela, no ja nevim, co se ockuje. To ti rekne doktor.Coze? Tolik ockovani dneska? Aha. No ja jsem ockovala. Ja nevim co.Nebud hloupa.Umre ti." vlastne se zacali kolem me lidi s postupem casu o to zajimat a najednou mam dojem , ze me chapou. mozna i obdivujou. "ja bych mela strach neockovat,ale mas pravdu, ze je to skodlivy a ze to az tak neochrani a ze jde hlavne o penize. je to strasny. " A taky se vic obklopuju lidmi,kteri neockuji. Ona je to hodne zasadni vec a neni lehke najit spriznenou dusi.
6. Dodala bych jeste jeden dulezity bod. Pozoruji, ze muj neockovany syn je jiny nez jeho vrstevnici. Je jim napred. Prestoze je kluk, mluvi krasne v rozvitych vetach. pouziva minuly cas. Pamatuje si asi 50 pisnicek. Plinky nema od 21 mesicu a to ani v noci ne. Od 20 mesicu umi barvy. umi pismena a precte jednoducha slova. napocita do 10ti. je fakt, ze se mu venuji a ze ho ucit se bavi, ale on je tak napred, ze to neni normalni. prece jine maminky si taky detem venuji. jemu neco reknu jednou a pamatuje si to jeste za mesic.
Jsem rada, ze jsem mela moznost si dopredu rozmyslet,jaky postoj k situaci mam. Byl to dlouhy proces, nez jsem dospela k tomuhle rozhodnuti. Myslim, ze strach je spatny radce a ze kdo nas strasi a nekam tlaci, tomu nejde o nase dobro.

duvi21
13. srp 2015

1. Definitivne jsem se rozhodla neockovat cca pred mesicem, mala ma 9 mesicu. Ale o toto tema se zajimam od zacatku tehotenstvi, nejdriv jsem odkladala a zvazovala, jestli alespon nejakou vakcinu nenecham dat, ted uz jsem rozhodnuta, ze nic.
2. Nejdrive mi jeden uzasny detsky lekar rekl, at neockuju, nebo nejdriv v roce. Ze s tim ma spatne zkusenosti, cim dal vic vedlejsich ucinku apod. Ja se nakonec rozhodla, protoze strach z vakcin je vetsi nez z pripadne nemoci, prijde mi to vyssi pravdepodobnost. Je velka pravdepodobnost, ze bude mit atopicky exem, prostredni dcera ho ma, chronicke potize dychacich cest apod. A samozrejme se bojim i tech vaznejsich komplikaci. Prijde mi divne, jak jsou neustale popirany a zamlzovany, jak je na nas tlaceno i vydiranim (neprijmuti do MS), je mi to podezrele. Proste neverim. Nechci male oslabit imunitu, to je asi hlavni duvod. A navic temer zbytecne, neverim ani tomu, ze vakciny funguji tak, jak nam podsouvaji.
3. Pediatra jsem si vybirala dal od bydliste jen proto, ze jsem se dovedela, ze je tolerantnejsi k neockovani. Presto na me tlaci cim dal vic, vypada to, ze na nej tlaci z nekterych mist. Argumentovat neumi jinak, nez tim, ze NU jsou nedokazatelne a ze mala muze dostat cerny kasel a muze na nej i umrit. Tim me tak nastval, ze zvazuji, ze budu radsi jezdit k tomu uzasnemu detskemu lekari 100 km daleko. Prestala jsem mu duverovat, ze v pripade problemu bude resit situace jinak nez "podle tabulek". Papouskuje fraze o ockovani. To se mi nelibi. Presto mi rekl, ze je to nakonec moje rozhodnuti a chysta pro me nejaky papir k podpisu. A nabizel variantu Infanrix a ze mi podepise potvrzeni pro MS. Takze vstricny je, akorat mi prijde, ze je vystraseny systemem.
4 Dcerka je celou dobu zdrava, trikrat asi dva, tri dny pokaslavala, mirne zvysena teplota. Poprve to ji byly dva mesice, my vsichni okolo nemocni, jen ona to zvladla takto hladce. Jednou jsem zajela k lekari, byla naprosto cista, uz bez příznaků. A ja si troufam rict, ze vidim ten prubeh, jak vse krasne zvladala svou vlastni imunitou. Je jsem pro jistotu trosku podporila Osciloccoccinem. Dvakrat ten kaslik byl pri prorezavani zoubku, myslim, ze to mohlo souviset.
5. Nemam zadne negativni zkusenosti s reakcemi okoli. S pritelem jsme se rozhodovali spolu, stoji pri mne. Rodina mi do niceho nekeca, respektuji moje rozhodnuti (uz jsem na to taky dost stara 😀), pratelum to oznamim jako fakt a nediskutuju. Kamaradka ma sestileteho syna, ktery po ockovani ve trech letech dostal prvni epilepticky zachvat v zivote. Takze tam to muzem probirat i do hloubky. Jeste je tu jedna holcicka, ktera je na voziku, po ockovani prodelala obrnu. Rozhodnuti jsem dokonce oznamila na jednom setkani, kde bylo asi 8 ucitelek MS a jeste nekolik dalsich zamestnancu skolky, to jsem se obavala, co vypukne, ale prekvapily me velice chapave reakce. Pani reditelka se dokonce mirne rozlitila 🙂, proc ji ma nekdo prikazovat, koho prijme do skolky a koho ne.
Vsem rodicum preji zdrave deti a pokud nemocne, tak at to dobre zvladnou (protoze i nemoc patri k zivotu), uzivejte si sebe navzajem kazdy den a budte v rodinach stastni! 😉😉🙂

angipe
14. srp 2015

@duvi21 Prosimte odkud je ten uzasny doktor? Ja ze bych dojizdela tez. Mambtaky dcerku 9 mesicu. A ockovani je pro me strasak. Pripadam si jak nanskluzavce, kdyzbuz sebpro neco rozhodnu, prijde neco co me rozhodnuti zmeni. Jak to budes resit se skolkou? To je pro me nejvetsi problem. Babicky daleko a do prace proste musim :(

duvi21
15. srp 2015

@angipe Odkud jsi?

irennn
15. srp 2015

Ahoj holky,můj chlapeček ma za měsíc dva roky , stále neockovan . Z důvodu aby mohl do školky , miluje děti a kolektiv jsem se rozhodla pod nátlakem rodiny na kompromis, ale hrozne se mi to příčí . Bohužel soukromé školky u nás nemáme . Vybrala jsem si infanrix hib , který jde aplikovat i bez hibu,tedy haemofilla typu B , ale tím mě schválně Dr. Straší nejvíc , ze je důležitější než tetanus. Nejraději bych neockovala vůbec ale nechci aby mi pak všichni včetně dítěte vy čítaly,ze si nemůže hrát s dětmi ve školce ☹

syslik21
15. srp 2015

@duvi21 chtěla by som ta poprosit o viac informaci. Moje malá ma 11 měs o chvilku a už nás tiež budú tlačiť sa vyjadrit tiež ako píšeš moja mala je zdravé dievčatko, mala akurát nádchu zo zúbkov a maly závet v úseku bez bolesti a inak zdravá ako repa🙂 očkovanie nechcem, bojím sa komplikácií ak by nastali je to totiž lotéria a tiež v okoli mám postihnuté deti očkovaním.

syslik21
15. srp 2015

Česká legislatíva sa dúfam zmení a bude to ako na Slovensku a okolitych štátov, prečo by mali deti byt ochudobnené o to, aby sa hrali s inými deťmi.? Je to hnusný nátlak !