Neočkující rodiče - proč neočkují, imunita dětí atd.

iiivvveeettt
23. lis 2013

Chtěla bych položit otázky pro neočkující rodiče a třeba i vyvolat diskuzi, jak to máme. Vím, že hodně diskuzí na nějaká témata tu už asi jsou, ale chci co nejaktuálnější odpovědi.
1. Kdy jste se rozhodli své děti neočkovat?
2. Proč?
3. Jak to vzal Váš pediatr? Měnili jste ho?
4. Jaké nemoci prodělali vaše děti? (věk, kdy nemoc prodělalo, jak to zvládlo)
5. Jak reaguje vaše okolí? (rodina, přátelé)

Děkuji za odpovědi. Popř. odkaz jestli tu už podobná diskuze je.

1. V těhotenství jsem se očkováním zabývala, poté se nechala přesvědčit k základnímu očkování - neočkování je jen móda přeci - dala jsem 1. hexu na 12-ti týdnech, poté jsem chtěla schéma 2+1. Na konec jsem měsíc každou volnou chvilku věnovala studiu a řekla NE.
2. Dospěla jsem k názoru, že očkování je jen fraška. Nejen, že nefunguje, ale navíc škodí. Je to nechutný obchod farmaceutických firem.
3. Pediatra to moc dobře nepřijala, na další kontrolu se chystáme za pár dnů. Pokud nebude zbytí budu hledat jinou doktorku ( Liberecký kraj).
4. Teď na 6. měsících jsme měli 6. nemoc, malá ji zvládla bez problémů, vysoká horečka byla jen jeden den, druhý den zvýšená teplota, poté se osypala do dvou vyrážka zmizela.
5. Rodina to ještě neví celá - skoro všichni, ale reagovali negativně. Nikdo nás zatím, ale o opaku nepřesvědčuje. Jen jsem pro každého moc chytrá a přeci o tom nemůžu vědět víc než doktor... O mnoho přátel jsem přišla - hlavně u proočkovacích jedinců... Nelituji, vím, že pro své dítě dělám to nejlepší.

lajla
25. dub 2016

@pokmon proti čemu? Ano jak jsem byla malá ockovali mě, nechybí mi žádné co vím...tetanus příští rok, ale nejdu

pokmon
25. dub 2016

@lajla díky to mi stačí.hezký den 🙂

lajla
25. dub 2016

@pokmon není zač... A jak si moje mamka tluče do hlavy! Hezký den i Vám

kajalka
25. dub 2016

@pokmon A ty jsi očkovaná? Což platí i pro @lavia ? Jak můžeš dopředu vědět, zda očkování dítě neohrozí? O hlinitých solích nejsou přesvědčivé studie, co udělají v těle za 50 let, i česká vakcinolog. spol. se vyjadřuje, že pravděpodobně se vyloučí, a předpokládá se, že neškodí.. a to je pro hodně rodičů velmi málo na to, že se hliník nedoporučuje ani konzumovat (při vstřebatelnosti tuším 0,2%), protože je spojovaný např. s alzheimerem. Navíc je dost zarážející přístup rodičů "moje děti to zvládly a že budou mít následky jiní? No a co..." Proč společně nebojovat za vývoj naprosto bezpečných vakcín? Peníze, co se v tom točí jsou nehorázný a jdou do kapes jednotlivcům, nejdou na výzkum.

odula
25. dub 2016

@eficenka me tohle nabízeli kvůli zjistenou alergii na nosič vakciny. Ta reakce muze byt i z toho...

pokmon
25. dub 2016

@kajalka ja očkovaná jsem a díky očkování a jiným lékům jsem se dostala z nemoci na kterou se umírá.Šetrnější vakcíny se dají doplatit a toho jsem využila i já.Máme každá jiný názor a já i vlastní zkušenost,nikoho ale přesvědčovat nechci,jen jsem napsala svůj názor.Mějte se hezky

lajla
25. dub 2016

@pokmon tak hlavně ať jsou vaše játra i za nějakou dobu v pořádku

lajla
25. dub 2016

@pokmon která je prosím ta šetrnější.. Děkuji

pokmon
25. dub 2016

@lajla díky ja jsem zcela v pořádku,ať nikoho z Vás nepotká to co mě.Tato diskuze,ale je o dětech a očkování ,tak se vraťte k tématu.Já tuto diskuzi končím,dostáváme se jinam.

odula
25. dub 2016

holky, co tu tak ohnivě diskutujete, koukaly jste se na statistiky umrtnosti dětí do pěti let na dětské nemoci... ještě třeba ve 30. letech 20. století? Je to zajímavý čtení. Rozhodně.

mariemoric
25. dub 2016

@lajla musite obvolavat skolky a poradit se stim pravnikem,musi to jit kdyz to tak maji i ostatni,samozdrejme ze to nebude tak jednoduche,jen to tak zni

mariemoric
25. dub 2016

@lajla preposlala bych vam ten odkaz zkusim se podivat jestli ho mam nekde v zalozkach

mariemoric
25. dub 2016

@odula nebrte to osobne ale asi kybyste otom vedela vic tak nejspis byste zmenila nazor,kazdy sam zodpovida za sve deti a at kazdy udela jak uzna za vhodne a treba pozdeji zjisti jak co je a co neni

mariemoric
25. dub 2016

ta šetrná vakcína se jmenuje PEDIACEL doplaci se 1000kc na trh ma prijit v kvetnu ale uprime tomu neverim,muze to byt jeste skodlivejsi coz se projevi do 10let,vakcina se drzi v tele 10 let

kajalka
25. dub 2016

@pokmon Jaká je šetrná vakcína pro dospělé?

odula
25. dub 2016

@mariemoric .. no tak prvně - jak víte, co všechno o očkování vím a kde sháním svoje informace?? Nevíte.
Takže můj příspěvek si apriori vykládáte jako neznalost. Já toho každopádně vím o vakcínách docela dost. Vím dost o doprovodných látkách, o nosičích, o způsobu vývoje... dost a dost. A taky jsem pročetla a zvážila všechna možná pro a proti. Samozřejmě že bych ráda rizika co nejvíce snížila, a dala dětem co nejšetrnější vakcínu. neznám jedinou matku, která, pokud je psychicky v pořádku, by schválně a dobrovolně vydávala svoje děti riziku. Ale zároveň taky vím jaká byla situace před tím, než se očkování zavedlo a že dospělého věku se dožilo často jen velmi málo dětí v rodině. A taky vím, že se za posledních padesát let snižila díky proočkovanosti populace mortalita dětí o kolik... no určitě o desítky procent. Vy si neuvědomujete, že vůbec můžete uvažovat nad nežádoucími účinky vakcín pro své děti díky matkám, které se rozhodly svoje děti naočkovat, aby populace dětí nebyla promořená dříve smrtelnými dětskými nemocemi. Protože kdyby se tak nerozhodly, tak by kvůli mortalitě dětí nebylo třeba taky vůbec nad čím uvažovat, chápete?
takže by bylo hrozně fajn respektovat ty matky, které se rozhodnou svoje děti očkovat a ne na ně nahlížet jako na krkavce, kterým na zdraví svých dětí nezáleží.

lajla
25. dub 2016

@pokmon ano určitě, já to myslela v dobrém

lajla
25. dub 2016

@kajalka taky mě zajímá ta šetrná vakcína, snad se to dozvíme..

lajla
25. dub 2016

Poprosim ty, které ockuji a očkovat chtějí aby neprispivaly... Diskuzí na očkování je spousta, tam se můžete angažovat.. Tady je to pro neockujici... Jak vypovídá název diskuze. Mockrat děkuji, nerada bych aby to sjelo někam, kde není potřeba...

kajalka
25. dub 2016

@odula Viděla jsem grafy a úmrtnost v nich klesla téměř k nule ještě před zavedením očkování. Vysvětluji si to především zvýšenou úrovní hygieny, vynálezem antibiotik a zvýšenou kvalitou výživy. Nelze srovnávat počátek století 20. a 21., nežijeme s brouky, krysami, nemáme suchá společná WC pro celý dům, v lepším případě pavlač.

odula
25. dub 2016

@kajalka na žádost prispevatelky se stahuji.

lajla
25. dub 2016

@kajalka přesně...
Ale toto téma už vede trochu jinam, bylo by fajn, kdyby zůstalo pro neockujici
Kdo očkovat chce tak ať očkuje kdo nechce ať neockuje...
Asi to není s těmi nemocemi tak vážne...3 létě neockovane do školky ne ale 5 lete už ano, byla zavedena povinná predsk docházka.... Do školy ano, na školu v přírodě ne...čím to zavání? Zodpovezte si samy ..

lajla
25. dub 2016

@odula možná jsem.to neřekla úplně přesně... Většinou se to stočí v hádky , atd...to bych opravdu nerada, pokud máte na srdci něco k tématu co opravdu bude k věci, bez urážek budu jen ráda, nic není černo bílé

odula
25. dub 2016

@lajla chapu. taky nechci nikoho urážet. Já pro očkování jsem, to je pravda. ALE. Těch "ale" je tam spousta. Mě jenom přišlo, že nekteré neočkující maminy nahlíží na ty, které své děti očkují, paušálně jako na neinformované případně na ty, kterým jsou rizika spojená s očkováním putna. A to mi přišlo nespravedlivé, protože to tak není. Tak jsem chtěla jenom přispět svým názorem, že odmítnout očkování je dneska bezpečně možné (aniž by dítě bylo ohroženo smrtelnou dětskou nemocí) právě díky proočkovanosti populace. nemyslím si, že by dětská mortalita klesla jenom díky hygieně. (pak máme samozřejmě souvislost s vynálezem a vývojem antibiotik, ale to už je fakt mimo rámec diskuse 😉 )
Očkování proti takovým "nemocem" jako jsou zarděnky apod. jsou zase další kapitola, ale tu snad radši ani neotevírat, pže bych se musela rozčílit. 🙄

mariemoric
25. dub 2016

@odula tak byste vedela ze ty csechny nemoci se zminimalizovali na 1% 3roky predtim nez vakcinu zavedli,proc tady jste? me vas naroz uprime nezajima,ja jsem prisla sem baych nasla lekarku pro dceru a vy prudit,nereagujte na odpoved aspon ja uz reagovat nebudu

mariemoric
25. dub 2016

@odula bohuzel vas naroz me vazne nezaji tak jako muj tudis nemame co resit,delejte si jak uznate za vhodne a tak tez i ja 🙂...ocividne jste hadavy tip tak si vytvorte novou skupinu podme se dohadova 🙂 ...

odula
25. dub 2016

@mariemoric jejda, tak vy vite co ja vim, a navic jeste vite kdo jsem a jaká jsem... jasnacka. 😀 skupinu nezalozim, protoze verte nebo ne, strasne nerada se hadam, jen si rada vyjasnuji nazory. Jestli vas moje nazory nezajimaji, tak je vubec nectete, a jestli si myslite ze prudim, tak nechapu, proc vubec reagujete.
Ja budu (v diskusi s vami urcite) respektovat prani lajly a nebudu na vase posty dale reagovat. Preji vam i vasi rodine vse dobre.

mariemoric
25. dub 2016

jeee dekuji,vy jste se pridala do nasi diskuze..zacala jste si vy a podle toho co jste psala prave jste rada hadava,mate pravdu neznam vas ale hrozne moc mi pripominate byvalou kamaradku a ta byla silene hadava jen chapu te je tezke si to priznat

mariemoric
25. dub 2016

@lajla snad vam to pomuze ale kdyz to vyslo i jinym tak proc ne vam