Neočkující rodiče - proč neočkují, imunita dětí atd.

iiivvveeettt
23. lis 2013

Chtěla bych položit otázky pro neočkující rodiče a třeba i vyvolat diskuzi, jak to máme. Vím, že hodně diskuzí na nějaká témata tu už asi jsou, ale chci co nejaktuálnější odpovědi.
1. Kdy jste se rozhodli své děti neočkovat?
2. Proč?
3. Jak to vzal Váš pediatr? Měnili jste ho?
4. Jaké nemoci prodělali vaše děti? (věk, kdy nemoc prodělalo, jak to zvládlo)
5. Jak reaguje vaše okolí? (rodina, přátelé)

Děkuji za odpovědi. Popř. odkaz jestli tu už podobná diskuze je.

1. V těhotenství jsem se očkováním zabývala, poté se nechala přesvědčit k základnímu očkování - neočkování je jen móda přeci - dala jsem 1. hexu na 12-ti týdnech, poté jsem chtěla schéma 2+1. Na konec jsem měsíc každou volnou chvilku věnovala studiu a řekla NE.
2. Dospěla jsem k názoru, že očkování je jen fraška. Nejen, že nefunguje, ale navíc škodí. Je to nechutný obchod farmaceutických firem.
3. Pediatra to moc dobře nepřijala, na další kontrolu se chystáme za pár dnů. Pokud nebude zbytí budu hledat jinou doktorku ( Liberecký kraj).
4. Teď na 6. měsících jsme měli 6. nemoc, malá ji zvládla bez problémů, vysoká horečka byla jen jeden den, druhý den zvýšená teplota, poté se osypala do dvou vyrážka zmizela.
5. Rodina to ještě neví celá - skoro všichni, ale reagovali negativně. Nikdo nás zatím, ale o opaku nepřesvědčuje. Jen jsem pro každého moc chytrá a přeci o tom nemůžu vědět víc než doktor... O mnoho přátel jsem přišla - hlavně u proočkovacích jedinců... Nelituji, vím, že pro své dítě dělám to nejlepší.

duvi21
15. srp 2015

@syslik21 Jake informace potrebujes? Kdyz tak mi klidne pisni do IP.

jitule1989
15. srp 2015

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, když někdo nenaočkuje a je to povinné, jak se to tedy řeší? Když je to povinné tak se naočkovat prostě musí, ne? Jak se to dá obejít? Moc díky..

duvi21
15. srp 2015

@jitule1989 I kdyz je ockovani povinne, za dite zodpovidaji plne rodice. Tzn, ze kdyz Ti lekar nezaruci, ze vakcina je bezpecna, coz nezaruci, odmitnes s ohledem na to, ze to nemuzes riskovat. Hrozi pokuta 10000,-, pokud probehne soud, pro kazdeho z rodicu a neprijmuti do statnich MS, ve skole pak skoly v prirode a pod., akce kterych se zucastnuje urcity pocet deti. Je to nesmysl, samozrejme, protoze se dite stejne cely rok v tom kolektivu pohybuje vetsinu casu. No jo. Jde jen o vyhruzky a natlak, aby donutili ockovat. S pokutou jsme smireni, s kolektivem je to horsi. Ale budu resit, pokud se nezmeni zakon, az to bude aktualni. Myslim, ze za ty tri roky (stejne jsem mela v planu dat dceru do skolky az od ctyr let) bude i vic soukromych skolek, ruznych jinych skupin, kde bude moci dite travit smysluplne cas... Ta situace k tomu podle me povede, vse se vyviji. Dnes docela rychle, takze verim, ze izolovana doma dcerka nebude 😀😀 Jak by nas chteli strasit. Ja jsem ale v takove situaci, ze mame s pritelem firmu a ta nas zivi. Byt samozivitelka, tak bych se ke vsemu musela stavet jinak. To je jasne. I tak nevim, co bude. Firma nemusi fungovat na veky, koneckoncu i vztah ne, ale to nevime nikdo. V kazdem pripade nesnasim vydirani a navic, kdyz jsou prostrednikem deti. Fuj.

prihlasovacijmeno
16. srp 2015

S neockovanym synem jsem byla v detskem centru. nikdo po me ockovaci prukaz nechtel. nikomu jsem nevykladala, ze ockovany neni. muj syn ma hodne kontaktu s jinymi detmi. pokud si maminka muze dovolit byt doma, tak se na nejakou skolku muze z vysoka "vysrat". socializovat se muze dite na hristi a koupalisti. jine plusy skolka nema. argument, ze se dite osamostatni povazuji za nesmysl. spis si dite zvykne, ze se mu nedostane pozornosti. myslim si, ze aby bylo dite sebevedome a vyrovnane a tim padem samostatne, je potreba materske lasky a ne ustavni pece. sama si vzpominam (jsem rocnik 1985), ze nam v materske skolce davali prasky na spani a mlatili nas kucharky vareckou. ta nejvetsi vysela vystrazne na zdi a vsichni se ji bali. nebo na plavani odstouchavani unavenych deti tyci od brehu. jo to byly casy. dneska je to jiste jine a pani ucitelky maji vzdy pevne nervy. my na svoje kolikrat nervy nemame, ale cizy zensky maji na 20 cizych smradu cely den nervy a chovaji se k nim hezky a trpelive. nez bych naockovala dite kvuli skolce, tak si asi radsi udelam kazdy 3 roky jedno nove dite a budu doufat, ze se muj problem za nejakych 10-15 let vyresi.

koran2
13. říj 2015

ahojte. mám jeden dotaz - keď v ČR je taký zákon, že dieťatko do škôlky zoberú len keď je očkované, ako sa to potom rieši u neočkovaných, keď je tuším posledná dvoj ročná dochádzka v škôlke povinná? ďakujem

luciesofi
13. říj 2015

@koran2 zatím není povinna... jen jsou školky povinne přijmout předškoláky

evulina77
13. říj 2015

@prihlasovacijmeno no tak prášky na spaní ve školce to je sci-fi, ne? To si, prosím, vymysli něco jinýho... Jinak školku někdo nemá rád, někdo ji nesnáší a pokud můžeš a chceš mít dítě jinde a jinak, není problém...

prihlasovacijmeno
16. říj 2015

@evulina77 nemam zapotrebi si neco takoveho vymyslet. driv nebylo nic neobvykle, dat detem do caje neco na zklidneni. malokdo to dnes prizna - na druhou stranu snad jeste dnes davaji v porodnici novorozenatum leky na uklidneni! strkej si svy decko komu chces, je mi ukradene. laskave me tady nenapadej, ze si mam neco jinyho vymyslet. podle sebe soudim tebe? takovou vec bych ani nevymyslela. to je bohuzel realita.

prihlasovacijmeno
16. říj 2015

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/2989...
kojencum se bezne dava v porodnici fenobarbital - utisujici lek. proc by se nemohl davat i ve skolkach? a napsala jsem, ze to bylo driv a ne dnes. myslim, ze se hodne zlepsilo od tech dob driv.

dlabi
25. říj 2015

@iiivvveeettt
1. v těhotenství
2. dala jsem na svůj vnitřní hlas který říkal, že to není dobré a také kvůli mé reakci na tetanovku v r. 2012 - dočasné ochrnutí končetiny ( nohy) od aplikace chem. látek ve vakcíně.. Jmenuje se to brachiální neuritida.
3. trochu mě nutila a strašila úmrtím do 1 roku, že prý umře na obrnu nebo černý kašel..strašila mě různými případy č. kašle ve školkách ( což jsem nepochopila, když jsou očkovaní, jsou tedy chránění a mohou tam jen očkované děti, tak jak to mohou mít ?!) A to mi nějak nedokázala vysvětlit, nevysvětlila mi ani mechanismus podpory imunity vpravením antigenů nemocí, spolu s chemií ve vakcínách do tělíčka miminka- prostě nedokázala říct jak se chová taková vakcína v dětském těle a tak jsem omítla očkovat kvůli nedostačujícím informacím ze strany medicíny) podepsala jsem reverz na Hexu i na MMR a tím to pro nás skončilo.. o synka se stará dál, jiného lékaře jsme nemuseli vyhledávat.

4. pouze rýmu a to jen 3 dny na 11 měsících a na roce nejspíš pátou nemoc ( 1. den v noci teplota, pak nic 3.den vyrážka a 4. den to ustupovalo) nejspíš jsme si to přinesli od pediatry z jednoleté prohlídky na které jsme byli týden před tím. průběh velmi mírný, rychlý ústup nemoci.
5. reagují různě, někdy velmi ošklivě ale já mám nastudované složení, historii očkování i NÚ tak mám většinou převahu v argumentech.. poslední obou už za mnou spíše chodí a ptají se na problémy spojené s očkováním a pro rady jak pomoci svým již poškozeným dětem.

přeji hezký den 😉

syslik21
26. říj 2015

Moja ma uz 13 mesiacov, do ockovania ma lekarka nenuti, dalsia prehliadka az o pol roka. Akurat dlabi ako budes riesit matersku skolku?

xsenova
26. říj 2015

Ja momentalne riesim, ze dcera nema len MMR - ma pediacel, a bola som v 8 sukromnych skolkach a v kazdej jednej po mne chceli ockovaci preukaz. Dcera ma koli problemom MMR odlozenu - a dostanem na to aj papier tak ju do skolky zoberu. Ale v kazdej jednej skolke mi povedali, ze uplne neockovane dieta nezoberu. Neboli to vobec lacne skolky a viem, ze maju dost volnych miest 😕 Vas sa v sukromnych skolkach nepytali na ockovanie?

guinea
26. říj 2015

@xsenova V zákoně jasně stojí, že pokud dítě nesmí být očkované z objektivních důvodů (tedy ze zdravotních důvodů), tak zákaz vzít ho do školky neplatí. Ten zákaz školek není kvůli ochraně ostatních plně proočkovaných dětí, ale jen jako trest rodičů ☹

dlabi
26. říj 2015

@syslik21 vyzkoušíme lesní, berou na 3 dny v týdnu.. bohužel opět chtějí schválit povinný poslední rok tak uvidíme jak to bude dál, mám práci kam nemusím denně, s mužem jsme se bavili i o tom že bych pracovala doma.. takže školka nám je celkem jedno..

syslik21
27. říj 2015

Dlabi tak to mas super, my este mame 2 roky mozno aj 3 mala je narodena v Zari, dufam sa to este vsetko zmeni

maraida
10. led 2016

Holky mám prosbu. Dcera (4 roky) stále nemá MMR,ale od září bych jí už chtěla dát do školky,už sama chodí,že by chtěla.Ale to znamená naočkovat.Ale dočetla jsem se,že jim i stačí nějaký doklad o tom,že je dítě proti těm nemocem dost imunní.nevíte,kde mám tu zkoušku podstoupit?nemáte k tomu víc informací?

skirt
19. dub 2016

@maraida Nemam zkusenost, ale myslim, ze by to meli delat v bezne laboratori, kde si zajdete na krev a reknete jim, co chcete testovat. Ale asi je dobre zjistit predem, jestli ten test v te laborce delaji a samozrejme to neco stoji.

mariemoric
22. dub 2016

@killi Zdravím,muzu se zeptat odkud jste a jakou mate lekarku? Jsem ze Zlínského kraje a doktorka mi rekla ze si mam najit jinou kdyz odmitam dceru ockovat,diky

killi
23. dub 2016

@mariemoric Přešli jsme od nás od lékařky do Olomouce dojíždíme cca 25km. 🙂 ta naše už půjde do důchodu 😒 tak budeme taky muset hledat novou. ☹

mariemoric
23. dub 2016

@killi aha tak to by bylo od nas moc daleko,par tipu jsem dostala tak snad najdu lekarku ale je velmi zajimave ze lekarky stim porad strasi se teda priznam ze ze zacatku jsem delala blbou ze otom nic nevima proste to chtela jen posunout tak jsem to na ni vybalila anaraz uz se o zadne straseni nepousela a bohuzel vsechny lekarky vedi ty rizika apod,ale smutne je ze to i presto delaji....me rekla cituji kdyz zemre jedno dite z 50tak tim porad zachranuji :D ikdyz moc dobre vedela ze problem ma kazde 10dite

mariemoric
23. dub 2016

Mile maminky nejste nektera z okoli uherskeho hradiste a neznate lekarku,co bude tolerovat ze neockujete? Diky moc

lajla
23. dub 2016

Taky bych potřebovala tolerantní dr Frýdek Místek a okolí...moc děkuji, do zpráv

killi
24. dub 2016

@mariemoric my jsme se s ní domluvili v roce a půl, že ji pošleme informovaný nesouhlas, aby byla krytá a ona souhlasila. Není to o tom, že bychom nechtěli očkovat, jen bychom chtěli 100% bezpečnou vakcínu, kde nám zaručí, že nebudou žádné následky. Což taková neexistuje. 😒 Bil Gates sám řekl na konferenci TED , že vakcinace má za cíl zlikvidovat populaci. 😒

mariemoric
24. dub 2016

praave,ted ma prijit na trh nejaka setrna vakcina ale uprime tomu neverim..ja ji ten papir podepsala a ona nas vyhodila

lajla
24. dub 2016

@mariemoric šetrná vakcína? Takže uznali plošně škodlivost očko... No to bude mít dohru...to zas bude nějaká nevyzkousena..
Však i hexacima je prezentována jako méně 'škodlivá' než hexa

lajla
24. dub 2016

@mariemoric nehrozí hygienou? Nám jo...zatím nepřišla...

mariemoric
24. dub 2016

rekla bych ze to bude jeste skodlivejsi,jen se snazi nalakat na ty co vi co je vakcina zac....je to tak jak se vsim neco se dela 50let a po te dobe zjisti ze to bylo spatne a napr.to zpusobuje rakovinu

mariemoric
24. dub 2016

uznat to nemuzou,jsou v tom penize

mariemoric
24. dub 2016

ne,rekla mi ze si mam najit jinou lekarku a i resto chtela podepsat tenpapir...naposledy mi rozplakala malou kdyz tvrdila ze zemre a asi si to uvedomila a prestala strasit

lajla
24. dub 2016

@mariemoric to já vím že veřejně nemůžou...ale už tím že se píše šetrnější... Tak bystrejsim to dojde..