Neočkující rodiče - proč neočkují, imunita dětí atd.

iiivvveeettt
23. lis 2013

Chtěla bych položit otázky pro neočkující rodiče a třeba i vyvolat diskuzi, jak to máme. Vím, že hodně diskuzí na nějaká témata tu už asi jsou, ale chci co nejaktuálnější odpovědi.
1. Kdy jste se rozhodli své děti neočkovat?
2. Proč?
3. Jak to vzal Váš pediatr? Měnili jste ho?
4. Jaké nemoci prodělali vaše děti? (věk, kdy nemoc prodělalo, jak to zvládlo)
5. Jak reaguje vaše okolí? (rodina, přátelé)

Děkuji za odpovědi. Popř. odkaz jestli tu už podobná diskuze je.

1. V těhotenství jsem se očkováním zabývala, poté se nechala přesvědčit k základnímu očkování - neočkování je jen móda přeci - dala jsem 1. hexu na 12-ti týdnech, poté jsem chtěla schéma 2+1. Na konec jsem měsíc každou volnou chvilku věnovala studiu a řekla NE.
2. Dospěla jsem k názoru, že očkování je jen fraška. Nejen, že nefunguje, ale navíc škodí. Je to nechutný obchod farmaceutických firem.
3. Pediatra to moc dobře nepřijala, na další kontrolu se chystáme za pár dnů. Pokud nebude zbytí budu hledat jinou doktorku ( Liberecký kraj).
4. Teď na 6. měsících jsme měli 6. nemoc, malá ji zvládla bez problémů, vysoká horečka byla jen jeden den, druhý den zvýšená teplota, poté se osypala do dvou vyrážka zmizela.
5. Rodina to ještě neví celá - skoro všichni, ale reagovali negativně. Nikdo nás zatím, ale o opaku nepřesvědčuje. Jen jsem pro každého moc chytrá a přeci o tom nemůžu vědět víc než doktor... O mnoho přátel jsem přišla - hlavně u proočkovacích jedinců... Nelituji, vím, že pro své dítě dělám to nejlepší.

lu777
28. bře 2015

@daasenka85 ahoj prosím Tě a ten Infanrix se jak liší od Thuya Occidentalis??
malá by měla jít teď v 5 letech na očkování, to je za týden... nejsem z toho nadšená, musím vůbec pohledat které to je očkování 😝

stucian
28. bře 2015

@daasenka85 davkovani tedy urcovala dr predpokladam?

lin18
28. bře 2015

@lu777 melo by jit o preockovani hexy...zakonna norma je mezi 5. a 6. rokem...my uz se vymlouvame od listopadu 🙂

marecekavendulka
28. bře 2015

@lin18 upresnim: jde o vakcinu infanrix,tedy 3 slozkovou vakcinu.

marecekavendulka
28. bře 2015

@lu777 vedela jsem setrnejsi vakcinu,dohledam pro tebe,pokud chces. a nebo odmitnout zcela?😉

terkaz
28. bře 2015

@lin18 Nas ockovala az skoro v 8. letech 😉

lin18
28. bře 2015

@terkaz vstricna doktorka? Ja odkladam horko tezko i ty ctyri mesice...kazdych par tydnu mi volaji kdy uz konecne prijdeme...

zuzik839
28. bře 2015

Milí rodiče, v rámci dne zdraví 7.4.2015 budou na několika místech čr probíhat akce, které mají upozornit na rizika očkování s cílem podpořit zájem veřejnosti o lepší informovanost a možnost volby.

Jde o akci, při které si chceme symbolicky zapálením svíčky připomenout děti, které mají trvalé následky vlivem očkování. Budeme rozdávat letáky ze sdružení Rozalio, na místě budou k podepsání i petice proti represivnímu přístupu státu v otázce očkování.Na fb jsou pro tuto vytvořeny události, "svíčku za včeličku", přidejte se dle okresů.Kdyby jste měly nějaké dotazy, pište mi na email Zuzky2@seznam.cz.hezký večer

marecekavendulka
28. bře 2015

@zuzik839 a kdyz nemam fb?

marecekavendulka
28. bře 2015

@lin18 je posli vis kam.

lin18
28. bře 2015

@marecekavendulka no to je tezky...jsem z malyho mesta, od jednoho dr uz jsem odesla...resp. me vyhodil kdyz jsem chtela odlozit MMR, pak je tady doktorka co nepise recepty jen dava letaky co si mas koupit v lekarne, dalsi co i na rymu dava atb a tento muj doktor. Ten je celkem v pohode, ale s tim, ze pravdu ma vzdy on a zakon a rodice bez ohledu na vzdelani jsou jen ovce 🙂

daasenka85
28. bře 2015

@stucian ano, doktorka-homeopatka

daasenka85
28. bře 2015

@lu777 Liší se, Thuya je potence rostliny, Infanrix je potence přímo dané vakcíny (v našem případě to byl Infanrix, někdo by měl potenci "Infanrix hexa", "Infanrix hib" či "Pediacel"), takže by "měla" být na míru danému očkování, Thuya se užívá obecně po většině očkování, nicméně také asi většinou s dobrými výsedky. Problém u Thuyi (už nevím, jestli to říkala dr. Eleková nebo jiný homeopat) tkví v tom, že ač se dává proti nejčastějším nežádoucím účinkům po očkování, tak se nemusíte zrovna trefit. Nejjistější by asi bylo si napotencovat přímo vakcínu použitou v daném konkrétním případě (vzít si od doktorky prázdnou ampulku), ale na to se nějak necítím 😉

daasenka85
28. bře 2015

@lu777 třeba Thuyu dostala naše Anetka i na očištění po opakovaném braní antibiotik, tudíž se asi dává obecně jako ochrana před škodlivým vlivem léků.

kuratkol
28. bře 2015

@ululul Starsi ma hexu a 1 davku MMR ockovanou s rocnim odkladem, 2. davku nema. Dr. nam napsala do prihlasky do skolky, ze ma jen hexu a datum ockovani. Do skolky ji vzali. Mladsi ma rok, zmenili jsme dr. hexu nema, dostane ji az v lete cca v roce a pul, a to jen kvuli skolce. MMR dostane pred potvrzovanim prihlasek do skolky, pokud neprijdu na zpusob, jak to obejit. chystame se na imunologii.

marecekavendulka
28. bře 2015

@lin18 to nic nemeni na tom,ze ty urcujes. ja bych zvazila i dojizdeni za doktorem. jsou rodice co jezdi i 50 km. myslim,ze to za to stoji. 🙂

lu777
29. bře 2015

@daasenka85 jj, to je fakt, mně tenkrát doporučovali Thuya i při rentgenu..
díky za reakce, zavolám k doktorce - uvědomila jsem si, že stejně musím, protože malá má očko plánované 9.4. a oslavu narozek (na kterou se úplně třese už asi 3/4 roku 😅 ) na 11.4., takže si to nechám přesunout tak jako tak...
ona naše pediatra je nová a dělá i homeopatika, tak se jí zeptám 🙂

@lin18 nezávidím situaci... ale je to o tom, že rodiče musí být asertivní... jinak se systém bohužel moc nezmění 😒 můj muž je Američan a dodnes je tu někdy v šoku, protože ač zdr. péči považuje za dobrou, tak nepřestává kolikrát vycházet z údivu, že doktorům přijde normální dát injekci, vzít krev, rozhodnout o zákrocích atd. aniž by to předem pacientovi vysvětlili (možné alternativy apod.)... jako zlepšuje se to, ale někteří doktoři mají např. u dětí pořád přístup jako kdyby ty děti patřily státu či co 😅 😕

lu777
29. bře 2015

@zuzik839 dovoluji si sdílet událost na FB a tady 😉

stucian
29. bře 2015

Elekova radi jeste apis mellifica 30..thuja prej na nove vakciny nefunguje

markyzka84
29. bře 2015

moje mala ma 20 měsícu. Prozatim očkovana pouze zakladem a to jeste PEDIACELEM VE SCHEMATU 2+1. Očko 6měsíc-8měsíc-17 měsíc. Ja chtela očkovat s srozumem a šetrnější, po porade s hlavni hygienickou pro jihomoravsky kraj, která mi sama rekla že je to šetrnejsi a efekt stejny tak rozhodne si myslim, že jsem se rozhodla dobre. MMR odloženo aspon do 3 roku je to agresivni a nemyslim si , že ten efekt je takovy.

zuzik839
30. bře 2015

@marecekavendulka Napište mi na email zuzky2@seznam.cz z jakého jste kraje a napíši vám info

anjelita
30. bře 2015

@zuzik839 Jen skoda ze vetsina trvalych nasledku se projevi az za nekolik let ci desetileti, navic 99% poskozenych neni vubec hlaseno, takze to dava dost zkreslenou predstavu o skutecnych cislech poskozenych lidi. Jsem moc rada ze se zacina v CR neco dit a ze to jde od spoda od rodicu 🙂

angipe
30. bře 2015

@hlasil
Jakto, že jde neočkovat? Já bych velmi ráda neočkovala, ale co školka a škola? Nemůžu si dovolit být s malou doma. Dík za odpověď

angipe
30. bře 2015

@zuzik839 mohu také? 😅

angipe
30. bře 2015

Ahojte maminky. Zjišťuji si stále nějaké informace o očku, ale jsem jak Alenka v říši divů. Lze neočkovat a počítat s tím, že mi vemou dítě do školky a školy? Školku bych musela řešit nějak jinak (Soukromá nebo tchyně), ale co škola? To mi ji jako nevemou do školy? A co povinná 9ti letá docházka?
Děkuji všem za postřehy.

marecekavendulka
30. bře 2015

@angipe koukni ke schnek do blogu,jinak na základku ti neočko dítě vezmou,tam už to nikdo nekontroluje

angipe
30. bře 2015

@marecekavendulka děkuju 🙂

hlasil
30. bře 2015

@angipe
Je na tobě, zda se rozhodneš dítě naočkavat i když nechceš, aby ti ho vzali do školky, nebo u vás převáží přesvědčení neočkovat i za cenu této příp. jiných sankcí.

Můj syn např. nemá MMR, chodí do soukrové školky, kde to vědí a nevadí. Pravda, situace se může změnit, pokud projde ten nový zákon. A v ZŠ už není povinnost mít dítě naočkované.

pajulinecka
30. bře 2015

@spadol ahojky,chtela jsem se jen zeptat.Uz jsi nasla nejakou detskou lekarku v olomouci,ktera te nenuti do ockovani

pajulinecka
30. bře 2015

@terkaz ahojky,to mate hodnou pani doktorku,ze Vas nechala ockovat az skoro v 8letech,muzu se zeptat odkud je pani doktorka a jmeno,take bych chtela nechat ockovat az pozdeji