Neočkující rodiče - proč neočkují, imunita dětí atd.

iiivvveeettt
23. lis 2013

Chtěla bych položit otázky pro neočkující rodiče a třeba i vyvolat diskuzi, jak to máme. Vím, že hodně diskuzí na nějaká témata tu už asi jsou, ale chci co nejaktuálnější odpovědi.
1. Kdy jste se rozhodli své děti neočkovat?
2. Proč?
3. Jak to vzal Váš pediatr? Měnili jste ho?
4. Jaké nemoci prodělali vaše děti? (věk, kdy nemoc prodělalo, jak to zvládlo)
5. Jak reaguje vaše okolí? (rodina, přátelé)

Děkuji za odpovědi. Popř. odkaz jestli tu už podobná diskuze je.

1. V těhotenství jsem se očkováním zabývala, poté se nechala přesvědčit k základnímu očkování - neočkování je jen móda přeci - dala jsem 1. hexu na 12-ti týdnech, poté jsem chtěla schéma 2+1. Na konec jsem měsíc každou volnou chvilku věnovala studiu a řekla NE.
2. Dospěla jsem k názoru, že očkování je jen fraška. Nejen, že nefunguje, ale navíc škodí. Je to nechutný obchod farmaceutických firem.
3. Pediatra to moc dobře nepřijala, na další kontrolu se chystáme za pár dnů. Pokud nebude zbytí budu hledat jinou doktorku ( Liberecký kraj).
4. Teď na 6. měsících jsme měli 6. nemoc, malá ji zvládla bez problémů, vysoká horečka byla jen jeden den, druhý den zvýšená teplota, poté se osypala do dvou vyrážka zmizela.
5. Rodina to ještě neví celá - skoro všichni, ale reagovali negativně. Nikdo nás zatím, ale o opaku nepřesvědčuje. Jen jsem pro každého moc chytrá a přeci o tom nemůžu vědět víc než doktor... O mnoho přátel jsem přišla - hlavně u proočkovacích jedinců... Nelituji, vím, že pro své dítě dělám to nejlepší.

pisisvori
27. led 2014

@iiivvveeettt díky za vysvětlení. My jsme to teda u první dcery měli tak 1. dávka ve 3 měsících, 2. dávka za 4 týdny, 3. dávka za 8.týdnů a 4. dávka za 8. měsíců. Nevím, jetsli se něco změnilo mezitím, ale v tom 2009 očkovali první očkování až v těch 3 měsících ne 9 týdnech.

pisisvori
27. led 2014

@pavelo mě by třeba zajímo kolik je v Německu neočkovaných (100% neočkovaných) dětí? Na jakém vzorku se ta studie dělala, která prokázala, že děti neočkované jsou méně nemocné? Jak byla postavená....Klinické studie jsou stejné jako statistika aneb jak pravil Churchil " věřím jen té statistice, kterou jsme si sám falšoval"🙂🙂. Prostě hrozně záleží na postavení studie na mnoha proměných, které vzali a nevzali v úvahu...atd. atd.....Podle mne by se tím měli opravdu poctivě zabývat odborníci, kteří by vyvážili ten finánční zájem farma firem, aby platilo hlavní pravidlo medicíny "především neškodit"...ale to je bohužel utopie.

prapodivna
27. led 2014

@zuzi.111 Já myslím, že to tak komplikované být nemusí, je jedno, jestli je nemocné dítě víc ze žižkova, nebo z krkonoš, to je protě statistika a takovýto údaj je zbytečný nějak zohledňovat.

Statistika by měla porovnat všechny skupiny očkovaných a všechny skupiny neočkovaných dětí.

Když z nich vyřadíš nějakou skupinu, aby to bylo přesnější, tak ji ve skutečnosti jen zkreslíš.

Klidně ať je to složitější z hlediska z počtu sledovaných skupin:
1. úplně neočkované děti
2. děti očkované 2+1
3. děti očkované 3+1
4. děti očkované individuálním plánem

A pak porovnat, které skupiny častěji trpěly na běžné nemoci, které skupiny trpěly častěji na autismus a různé psychické poruchy, které skupiny onemocněly a v jakém procentu nemocemi, proti kterým se u nás očkuje, která skupina více trpěla na úmrtí kojenců.

Každopádně mě očkování hrozně leží v hlavě a absolutně nevím, co budu dělat. Na jednu stranu jsem tu já, očkovaná a přežila jsem to, ale mám sklony k ekzému, alergiím, sourozenci to mají ještě hroší než já. A je to tedy tím, nebo ne?

Pak je tu velká skupina lidí obhajující očkování a velká skupina zatracující očkování. Obě skupiny se vzájemně osočují z neodbornosti/zaujatosti a teď se v tom vyznej.

Každopádně nedávno vyšel v reflexu článek hanící rodiče co neočkují, což mě opět posunulo na stranu neočkování, protože reflex je žumpa a skoro by se dalo říct, že člověk co se neřídí jejich radami dělá dobře :D

zuzi.111
27. led 2014

@prapodivna No ohledne zohledneni oblasti, ze ktere dite pochazi, ja myslim, ze to ma tedy velice vyznamny vliv na celkovy vysledek a hlavne jsem tim reagovala na hojda, ktera by chtela vypocet k tomu, aby se rozmyslela zda ockovat, ci ne. Proste cim mene parametru, tim je to zkreslenejsi a obecnejsi a tim mene vypovidajici a pouzitelne k nejakemu kvalitnimu rozhodnuti. Cim vice parametru, tim je to ale narocnejsi na vypocet a pomalu az nemozne se vysledku dobrat.
No a jinak jsem na tom stejne jako ty. Lezi mi to v hlave, ale spise se priklanim k nejakemu kompromisu (oddaleni a rozdeleni davek). Nerisknu si uplne neockovani. Ja tedy ockovani prezila a nasledky myslim nemam zadne (ale kdo vi). Neni to jednoduche rozhodovani. Nebudu se rozhodovat na zaklade precteni knizky nejake zenske, nebudu se rozhodovat na zaklade vykriku do tmy tady na MK. A procitat odborne publikace? Na spoustu relevantnich zdroju se clovek zdarma nedostane a i kdyby, chtelo by to tak rok, aby se clovek do problematiky dostal tak, aby byl schopen se rozhodnout spravne. A pokud by se clovek dobral takoveho vysledku, mohl by jej sam publikovat. Tot muj nazor. Urcite jsou tu skvele damy, ktere jsou schopny dle danych informaci se rozhodnout za mesic. Pracovala jsem ve vede nejakou dobu a vim jak je obtizne se v urcite problematice orientovat tak, aby to k necemu bylo. Nejde brat v potaz jen jednu stranu a druhou prehlizet. Proto je tak tezke se rozhodnout a vidim, ze to vidis podobne.

prapodivna
27. led 2014

@zuzi.111 Já se tam právě pojím toho ovlivnění statistiky, protože do toho někdo musí vstoupit a rozhodnout, jak a kde to rozlišit.

Mě jako rodičce je jedno, jestli jsou ve statistice děti, které žijí daleko od všech nemocí, nebo jestli žijí v centru Prahy, kde jsou cizinci, pokud je vzorek dostatečně široký (teda pokud se nepozoruje třeba jen 100 dětí), tak se to v té statistice ztratí a ovlivní ji to jen minimálně. Já jako rodič musím sama už být schopná rozlišit, jak moc je pravděpodobné, že se moje dítě nakazí. Žít v Krkonoších, tak to neočkování dám spíš, protože právě budu vědět, že riziko onemocnění vážnou nakažlivou chorobou je nižší, než ve městě.Ale to je jen můj osobní náhled 🙂 Leda že by to bylo rozdělené tak, že bude stejný počet neočkovaných dětí z krkonoš a stejný počet dětí očkovaných z krkonoš :D

S tím druhým odstavcem souhlasím do písmene, já jsem třeba veganka a sleduju jednu veganskou skupinu na FB, lidi si tam radí, dávají typy a pod. Je mezi nimi spousta chytrých lidí, ale taky spousta lidí, kteří věří kdejakému nepodloženému článku, a šíří to dál, např. oblíbené téma je B12, jediná věc, která nelze spolehlivě získat z rostlinné stravy. Takže ideálně by ji měli vegani dodávat z pilulek(z mikrobů v laboratoři), kdo má nedostatek B12, po nějaké době může doživotně poškodit nervy a nebo si uhnat těžká zdravotní postižení, nevratná. A stejně spousta veganů říká, že na B12 nevěří, že je to farmaceutická lobby, že tělo si ji umí samo syntetizovat a stačí aby někde na blogu někdo napsal, že B12 je k nalezení v řasách, nebo že ji tělo vůbec nepotřebuje, tak tomu hned věří. Spousta z nich zase říká, že doteď s tím neměli problém a tak to neřeší, nebo že znají vegana, který tak žije 20 let a má B12 dobrou a že spousta lidí co se stravuje konvenčně má taky deficit B12... No, já to beru tak, že nechci být pokusná opice veganství a B12 radši beru. Až mi někdo ukáže opravdu dlouhodobou a pokud možno co nejnestrannější studii, že B12 si umíme vyrobit sami, tak prosím, přestanu ji užívat, ale do té doby neriskuju.

Tady v oblasti očkování mi opravdu chybí nějaký nestranný náhled, možná by bylo fajn udělat nějaký vlastní průzkum pře webový dotazník, ale musel by být udělaný opravdu dobře, muselo by se ho zúčastnit velký vzorek lidí a ještě by to mělo být zajištěné tak, aby to byly reálné osoby, takže by to chtělo nějakou kontrou IP adres, nebo tak něco.... Ale zase, tam hrozí, že to budou záměrně ovlivnovat vyplnující rodiče na základě své viry v ne/očkování.

zuzi.111
27. led 2014

@prapodivna Jak rikas, ze ti chYbi nestranny pohled, ono je totiz tezke cokoliv za nestranne povazovat. Verim, ze spousta publikaci nestrannych je. Vsichni vedci nejsou podplaceni. To je blbost a takto by se nikdy nic nevyzkoumalo a cely vyzkum by ztratil smysl. Ale problem je, ze kazdy takovy clanek je okamzite napaden, ze jsou vysledky zkreslene a autor ze je podplacen a zlobovan farma firmou. Tedy aspon tady to ctu porad. V odborne sfere je to jinak. Tam i lide rozdilnych nazoru o zikanych vysledcich diskutuji, poucujíse z poznatku jinych a spolu resi jakym smerem se dat dal, aby se dana vec dale potvrdila nebo vyvratila. O tom jsou napriklad vedecke kongresy atd. Tady jen kazdy haze spinu na druhou stranu.Pak je tezke se o cemkoliv bavit. I kdyby se ti treba podarilo nejakou studii udelat a vysel ti nejaky vysledek, hned te nekdo napadne. Pokud by ti vysel vysledek ve prospech ockovani, napadnou te odpurci ockovani a pokud zase vysledek proti ockovani, budou te napadat zastanci. Laik nikdy niceho nedocili. Nikdo ho nebude brat vazne. Proto tohle musi delat odbornici, kteri maji v danem oboru odpublikovano a jsou vseobecne uznavani. Ale tem se zase neveri, protoze jsou preci podplaceni farmafirnou ze? 🙂. A timto jsme uzavreni v kruhu. Tohle je opravdu zajimave tema 🙂.

prapodivna
27. led 2014

Přesně tak, já třeba když čtu tu dobu jedovou-téma očkování, tak mi to co píše připadá logické, třeba očkovat proti žloutence typu B bych vážně nechtěla.

Mě by spíš zajímalo, jestli je tedy pravda, že očkování není ten hrdina vymizení zákeřných nemocí, ale jen hygiena a lepší výživa (v tomhle mám spíš tendenci věřit očkování), jestli je pravda, že neočkované děti jsou hrozbou pro ostatní naočkované a jak dlouho tedy to očkování vlastně působí(taky je mi jasné, že na každého to působí jinak)

Třeba teď jsem viděla myslím v reportérech čt, jak je u nás nemožné očkovat děti proti teberkulóze(snad to teď nepletu s jinou nemocí) a byl tam otec malého miminka, které se mu tak nakazilo od babičky, ačkoli nebyli v rizikové skupině. Na jednu stranu je to jen ojedinělý případ, na druhou stranu stát se to může komkoli. 😖
Ale asi se budu muset smířit s tím, že v životě nemáme nikdy na nic záruku, zatím si říkám, že očkování zkusím odložit a dohodnout, aby bylo očkované jen na to nejzákeřnější a nejnutnější (takže žloutenku typu B ne).

Takže spíš teď hledám jednotlivé informace o nemocech a jejích rizicích.

zuzi.111
27. led 2014

@prapodivna Mam to taky tak. Taky ted najizdim na system, ze si zjistuji, co ktera vakcina obsahuje a co je povinne a co ne. Zloutenka B je pekny nesmysl, souhlasim. Proc to cpat do miminek. Ja si pamatuji, ze mne ji davali az na vysoke, kdyz jsme zacali pracovat s krvi. To melo smysl. Ale treba cerny kasel zrovna pred mesicem chytil svagr, doma maji male deti a nastesti to zadne nechytilo. Jsou zaockovane. A ted at nekdo dokaze, ze to nechytili proto, ze jsou ockovani nebo by to nechytili i tak? Proste svagrova je rada, ze je zaockovane ma.

pavelo
27. led 2014

@pisisvori V Německu je asi 7% neočkovaných a 20% částečně očkovaných. Studií je plno, třeba zde: http://www.vaccineinjury.info/vaccinations-in-g...
Ale je to logické, že neočko děti jsou zdravější, když ti očkování oslabí obecnou imunitu. Ovšem očkování je každého věc. Tématem je zdraví neočkovaných dětí, tak jsem napsal příspěvek o svém neočko dítěti. Já sice očkovat nebudu (mé důvody výše), ale třeba neteř je proočkovaná vším a je ok. Záleží hodně na individuální situaci a odolnosti dítěte.

pisisvori
27. led 2014

@pavelo no právě tak proč uvádět, že neočkované děti jsou zdravější??? Takže je logické, když je v ČR skoro 100% proočkovanost, že jsou děti v Německu celově zdravější???🙂🙂. O tom právě dost pochybuju🙂.

pisisvori
27. led 2014

@prapodivna mluvíš mi z duše jen to neumím tak hezky napsat🙂

cherry133
28. led 2014

Zdravím všechny Neočkujicí rodiče,
zajímalo by mě zda existuje nějaký seznam Neočkujících lékařů?? Nebo pokud mi někdo doporučí nějakého který neočkuje nebo je ochotný o očkování diskutovat z Královehradeckého kraje...
Mam 15měs. syna a už do něj nic cpát nechci ,moc dobře na předchozí očkování nereagoval. (bohužel mou neznalostí a Dr. podplacena farmeceutickou korporací jsem s očkováním do roka ač nerada souhlasila)Už jednou jsem Dr. měnili,ale i přesto ,že je nová Dr. pro homeopatika tak očkování doporučuje a spíš vždycky mluví sestřička než Dr..
A jak zvládáte nátlak z venčí?? Mě jen všichni straší a nikdo mě nechápe bohužel ani Otec syna
😒 ☹ snad tu najdu odpovědi a podporu.
😕 předem moooc děkuji a všem držím palečky
😵

eluska88
31. led 2014

My byli rozhodnuti uz v tehotensvti,
pediatra jsme dlouho nemeli a ve dvou letech jsem ji zaregistrovala k pediatrovi, kteremu to nevadilo. Ted zijeme v Nemecku a tady to neni povinne(nase pediatra by ale rada naockovala) . V cr nas znami vnimali jako cvoky, tady v Nemecku jim to prijde normalni a nikdo nas nekritizuje. Ve skolce zadny problem nedelali, naopak reditelka tomu fandi.

iiivvveeettt
autor
24. únor 2014

@cherry133
ty neočkující lékaři by mě také zajímali ;)
Nátlak z venčí... Prostě nikde to neříkáme, když se neptají a pokud ptají, neočkujeme, očkovat nebudeme. Oba jsme stejného typu s chlapem - máme to tak a tak - Nelíbí? - Smůla.
Jinak chlap byl dříve taky pro očkování.

mvmk
24. únor 2014

Ja ziji take v Nemecku, nejsem rovnez fanouskem ockovani. Znam docela hodne deti co nejsou ockovani nicim, jsou zdrave jak ripy 😉 , ale mam kamaradku, ktera nechava dceru naockovat uplne vsim co snad existuje, kazdy rok chripku, klistovou proste uplne vsechno, a ta je take zdrava je jen silne hyperaktivni. 😅 Takze je to asi dost individualni.
Muj tchan nema zadne ockovani, tento rok prvne v 67 letech Dostal rymu, a byl uplne nestastny, ze nikdy nechapal kdyz nekdo skuhral ze je nachlazeny. 😉

pavelo
16. bře 2014

Pro zajimavost GSK vydela na vakcinach temer 2 miliardy dolaru rocne. Podil na trzbach je 15%. Druhy nejvetsi podil po klasickych lecivech. Marze 35%. To uz bude marze po uplatcich asi. Ja ten mix jedovatych chemikalii, zvireci DNA a viru chci taky vyrabet a prodavat vladam! 😠

rebarborar
7. kvě 2014

1. už před těhu, asi 3 roky
2. nenechala jsem si "obnovit" tetanovku po přečtení knih od Strunecké a Elekové
3. řekla mi, že o tom nebudeme diskutovat a začala strašit černým kašlem atd., tak já tedy nediskutovala- ani jsem neměla zájem 😉 , ale při návštěvě v očko. termínu jsem jasně řekla, že vím, že horní hranice je 10 měs., tak jsem byla poučena, že se mám vyhýbat nákupákům a podobným prostor. Pokud bude tlačit na pilu, jdu pryč. Mám totiž větší strach očkovat než neočkovat. Zakovení organismu (z vakcín) je dle mého obrovský problém.
4. zatím je nám málo- (2,5 měs.) a doufám, že imunita bude silná jako bejk!!! 🙂 je fakt, že se vyhýbat těmto místům budu, protže ani nemám potřebu tam tahat malýho, to ho raději vezmu do lesíka 😉
5. mamka reaguje super, můj chlap taky, ale už byl málem zvyklán z jeho rodiny- strašili černým kašlem atd. a když jsme u tchýně nikdy (ona) nezapomene připomenout at ho nechám očkovat- ví o mým postoji a tváří se, jako bych svýho chlapečka chtěla zabít- vrrrr. Řešila jsem to tak, že jsem muži pustila video od Elekové, našla diskuze různé atd. Je celkem taky "přírodňák" a neskočí hned tak doktorům na lep... Kamarádka očkovala, vůbec si neumí představit, že by povinný nedala a její malej 3,5 roku je nemocnej snad každej měsíc- neříkám, že to je nutně z očka- souhlasím, že v imunitě hraje roli více faktorů, ale proč ji (byť jen málo??) nalomit zrovna očkováním..
Dříve jsem zapáleně diskutovala a stála si za "svou pravdou" i bych se hádala, ale dnes už nikomu nic nevnucuju. Chápu i očkující, až je člověk rodičem, tak ten strach mění všechny pohledy na věc... Ale rozhodně nevěřím této době, že jde někomu o zdraví mé nebo mého dítěte. Peníze jsou hybatelem neuvěřitelným!!! Na ulozto.cz- nežádoucí účinek smrt- celkem zajímavý.
Mamky mějte se moc pěkně a každá ať už se rozhodneme jakkoliv, věřme, že jsme udělaly to nej nej pro naše děti a neveďme boje proti sobě kvůli té "naší pravdě".

zelvik
7. kvě 2014

1. Kdy jste se rozhodli své děti neočkovat? - otázkou jsem se začla zabývat někdy v polovině těhotenství, kdy mi kamarádka napsala, že naší společné známé - resp. jejímu miminku - rozjel po očkování Weberův syndrom. Začala jsem studovat vše možné včetně zahraničních materiálů, objevila kolem sebe dost poškozených dětí, a když to shrnu, viděla, slyšela a četla jsem toho už tolik, že jen svědomí mi nedovolí do mé dcery cokoli píchnout.
2. Proč? viz výše... strach očkovat je větší, než strach z nemocí. Dále - aby nedošlo k úplné mýlce - nejsem striktně proti očkování, věřím, že jednou holčičku na něco očkovat nechám, ale jsem proti těm míchaným koktejlům několika nemocí... Další důvod, malá se narodila po IVF, já vyvolávaný porod, při porodu penicilin na streptokoka, ona se narodila hypotrofická sice v termínu, ale mírama odpovídala tak 4 týdny zpátky a v době obvyklého očkování neměla zdaleka ani 5 kilo. A dokud mi dítě není schopno samo říct, co a kde ho bolí, neriskuju jeho zdraví.
3. Jak to vzal Váš pediatr? Měnili jste ho? Neměnila. Nejdřív jsem jakože hlásila odklad do 10 měsíců, pak jsem dovalila papír, že minimálně do 2 let věku se o očkování s nikým nehodlám bavit. Papír přijala, podepsala převzetí, sice s komentářem, že s tím nesouhlasí, ale respektuje.
4. Jaké nemoci prodělali vaše děti? (věk, kdy nemoc prodělalo, jak to zvládlo) Je nám 11 měsíců a je to 14 dní, co nás pustili po týdnu z nemocnice. Měla rotaviry (na to je nepovinné očkování živou vakcínou - proboha přeci nebudu očkovat dítě proti průjmu). Nutnost nemocnice jsem uznala, když odmítala pít a hrozila dehydratace. Jinak nezvracela, teplotu měla jen den a trápil ji "jen" ten průjem. Ano, byla na kapačce - výživa, zhubla, ale všichni doktoři říkali, jak měla mírný průběh. (babička to chytla taky a ta zvracela, horečkovala a byla totálně zchvácená). JInak jsme celou zimu braly homeopatika na tvorbu imunity a měla pouze jednou slabounkou rýmu, zatímco my s manželem jsme kašlali a smrkali o závod.
5. Jak reaguje vaše okolí? (rodina, přátelé) Rodina nezasahuje, nechává na nás, v manželovi mám maximální podporu, ten píše i dopisy na ministerstvo, aby se něco změnilo. Nejlepší kamarádka mě nechápe, ta očkovala děti i proti planým neštovicím, ale jako kamarádku ji rozhodně kvůli tomu neztrácím 🙂

Tolik náš příběh. Vím, že jednou budu očkovat proti žloutenkám, možná tetanu... ale nikdy bych neočkovala v termínu, v jakém to přikazuje stát - mrňouskové jsou na to moc malí, matky ovlivněné poporodníma hormonama, bez soudného rozhodnutí, a to se státu hodí do krámu. Všem, ať očkujícím nebo neočkujícím, přeji JEN a JEN ZDRAVÍ!!!!!

veronikasila
21. črc 2014

Ahoj...no ja myslim, ze spolecnost GSK, si udelala spatnou reklamu sama a pro me je tim hlavnim duvodem k neockovani....Jak jste vyresily tetanus? ....Ten jediny me stale opravdu desi.....Co s nim....Mate nekdo radu?? 😒

eficenka
21. črc 2014

@veronikasila
tetanus neočkuji ani u dětí, ani nepřeočkovávám u sebe...
http://www.vitalia.cz/clanky/8-ockovani-proti-t...

veronikasila
22. črc 2014

Tak jsem se dobrala k tomu, ze zmenim i mudr( misto pediatr na pediatr-homeo)...sice je hodna, ale........Nakonec jsem diky neockovani, prehodnotila vse od zakladu...A ted je ze me homeo, bio, neocko matka.... 😀 ...a zacalo to nepovedenym porodem, nezabirajicimi leky a hlavne prectenim pribaloveho letaku u vakciny Infanrix Hib....Trochu si pripadam jako v matrixu, kdy jsem si vybrala cervenou pilulku 😀 😀 😀

daasenka85
23. črc 2014

@orchidis nevadilo to, že? myslím schéma..

exu
20. říj 2014

Ahoj, chci se zeptat jestli nejste někdo z neočkujících z Plzně, a jakého máte pediatra. Naše třetí dítě dostalo minulý týnen první hexavakcínu a hned druhý den jsem objevila, že má anizokorii, tj. každou zornici jinak velkou. Dnes s ní hned běžím na oční. Samozřejmě mi řeknou, že to spolu nesouvisí. Doktorka věděla, že nechci očkovat takto brzy, ale vyhrožovala, ať si najdu jiného pediatra, pokud ji nenechám v 9. týdnech, takže jsem na to kývla. Když jsem chtěla, aby si do karty napsala, že jsem tam nedobrovolně, pouze kvůli tomu, že je to v souladu se zákonem, řekla, že když jí ji nervu zpod rukou, jsem tam dobrovolně a nikoho v případě problémů popotahovat nemůžu. Zkráceně řečeno, sháním rozumnějšího pediatra v Plzni. Znáte někoho?

tarra27
20. říj 2014

@exu my máme obě děti ockovane a já se základním očkováním souhlasim,ale ne 9.týdnu. To je kr...v pohodě se může začít v 12,někdy se i odkládá kvůli nachlazení..

Najdi si jinou...to je c.za...

terezapetrova
20. říj 2014

@ululul i když reaguju na příspěvek, který jsi psala uz v lednu na obejiti ockovani v MS, obejit to asize jde akorát tedy nevim priklad dite je ockovane ale presto nemoc chytit muze a to se proste stava a chyti ji třeba od dítěte, které treba není ockovane?? Vim ze je tam asi moc kdyby ale i tak mi to prijde celkem nefer 😒

exu
20. říj 2014

tara27 No jo, dlouho jsem se rozmýšlela, ale malá byla velká a v pořádku, ve dvou měsících má 6 kg, tak jsem se nechala zviklat. Teď už je docela pozdě odkládat, když už tu jednu injekci dostala. Ale zjistím si, kdy se ta další musí dát nejpozději a tak ji taky dostane, dřív ne. A taky se budu dožadovat topho schématu 2+1. Dneska jsem byly na očním a na neurologii, tak snad v hlavě to není, na oči tam byl jenom dospělácký doktor, ale kouknoul na ni a nic patologického neviděl. Tak uvidím. Ale pediatra asi měním. Jenže kde ho najít, že? Znám v Plzni jenom jednu takovou alternativnější dětskou, a ta chce 5000,- ročně. Kdyby malá byla víc nemocná nebo měla nějaké problémy, tak to dám, ale třeba starší děti ještě nebyly snad nikdy nemocné tak, abych tam s nima šla. S doktorkou se vidíme akorát na prevenci a očkování. To je pak těch peněz trochu škoda.

katyxq
20. říj 2014

@exu další dávka jde dát za 2-6 měsíců 😉 - viz tabulka na konci http://www.vakciny.net/principy_ockovani/pr_11....

janiju
20. říj 2014

@pisisvori opravdu očkování úplně asi imunitu nelikviduje, asi bude záležet i na jiných faktorech....já sice pro očkování vůbec nejsem, také si myslím, že je to pouze hnusný kšeft, ale dcera je plně očkovaná a poprvé byla nemocná ve 12 letech (viróza)...do té doby prodělala pouze v pěti letech neštovice....

ululul
21. říj 2014

@terezapetrova Osobně si myslím, že je mnohem větší riziko pro děti neočkované, že chytí nemoc od očkovaných dětí a pokud očkované dítě chytí od neočkovaného spalničky, potom celé očkování pozbývá smysl,ne?

terezapetrova
21. říj 2014

@ululul ja vychazela z Faktu, ze do skolky by měli mit deti aspoň zakladni ocko. Ale delej si co chces 🙂 A promin ale cele ockovani urcite smysl nepozbyva pokud se nevim jakému opravdu MINIMALNIMU procentu ockovanych deti stane, ze nemoc přes ockovani chyti, hraje v tom roli spoustu věci.