Nepovinné očkování. Jaké nechat?

mak1
1. zář 2008

Ahoj.. prosím potřebovala bych poradit nebo se podělit o Vaše zkušenosti. Máme měsíčního chlapečka a já začínám zvažovat jaké očkování mu nechat. Samozřejmě to co je povinné vůbec neřeším, ale co ty ostatní. Proti meningokokům.. prevenar.. a pod???
Předem děkuji za příspěvky.

jabber
8. zář 2008

babulik - no jo, co doktorka - to názor 😖 , tak je to i s prevenarem, ten nám zas nedoporučila. Člověk se ale musí řídit taky svojí hlavou, no, jinak to nejde 😅 🙂 . Měla by jí naočkovat, když to budeš chtít, to je na rodičích...mně taky řekla, že jestli ten Prevenar chtít budu, tak jí ho samozřejmě dá 😉

babulik22
8. zář 2008

ved prave kazdy doktor ma iny nazor.a je to nas nas rodicoch 🙂

jabber
8. zář 2008

no jo, ale chudák rodič se v tom plácá a plácá 😀 , na jedný straně reklamy s hluchýma dětma v TV, na druhý mudry se svýma doporučeníma 😅 😖

caruzo19
8. zář 2008

babulik,vobec nechapem vasu doktorku,ved deti od 1 do 3 rokov su podla mna na to najhaklivejsie,ved hepatitida a je choroba spinavych ruk a raz ide do piesku,raz chyti kamienok... a potom si pyta piskotik... nerozumiem tomu.kazdopadne,my sme ockovali v roku a pol,za mesiac ideme preockovat

babulik22
8. zář 2008

caruzo: co nato povedat.ja som si jej nazor vypocula,ale samozrejme zaockovat ju musi.znova jej to pripomeniem ked pojdeme do poradne 😒

mrsblack
29. srp 2012

Holky, obnovuji starou diskusi a ptám se - v jakém věku jste nechali děti očkovat tato nepovinná očkování: TBC, tetanus, žloutenka A, žloutenka C, klíšťová encefalitida? Naše doktorka nám doporučovala hlavně TBC, já bych zase ráda proti těm klíšťatům, ale nechci to přehánět. Nejsem apriori proti očkování, ale zase nemusíme mít všechno 😀 Neštovice si mrňous prodělal v 10 měsících, tak o jednom mám už předem rozhodnuto 😅

eficenka
29. srp 2012

@mrsblack
tak tbc je blbost... tbc nikdy nebyla prokázaná účinost, jen za to pediatr má peníze od farma firmy.... Žloutenka A je taky blbost, trocha hygieny a pokud by ji už někdo dostal, v pohodě se dá přeléčit.... klíštová encefalitidda zhlediska složení je teda to nejhorší co sem zatím četla.... ale je o jen na vás...
a tetanus? to dítě asi nikde nechytne, navíc ročně je pouze 10 případů nakažení tetanem i u lidí co byly očkováni, ale taky nikdy nebyl prokázaná učinnost...

leryl
29. srp 2012

Ahoj,
tetanus je v povinné hexavakcíně, proti žloutence C se neočkuje.Já ted dávala starší dceři(4 roky) vakcínu proti žloutence A ,protože půjde do školky.Ještě nám doktorka doporučovala klíšť.necefalitidu a meningokoka,tak uvidím, jestli ještě něco z toho dáme.

leryl
29. srp 2012

@eficenka jednak máš tetanus v hexavakcíně a je tam i žloutenka B, kterou malé dítě taky stěží chytne

mrsblack
29. srp 2012

@eficenka TBC ale neočkuje pediatr, alespoň teda u nás ne - očkuje se to na plicním. takže ten z toho žádné peníze nemá.
Mě spíš zajímalo, v jakém věku maminky očkovaly, pokud některou z těcho vakcín dávaly...

mrsblack
29. srp 2012

@leryl naše mudra mi nabízela (resp. mě informovala) o očkování proti žloutence A a C - ani koza neví, že to očkování není??? Chjo chjo, pak se v tom mám vyznat já, když to neví ani doktor.
Zatím jsem si nic podrobnýho nehledala, spíš mě zajímal ten věk, kdy to očkování u dětí proběhlo, abych tušila, jestli to ještě mám hodit za hlavu nebo už si to začít nějak v hlavě řešit.

leryl
29. srp 2012

třeba je nějaká novinka na trhu,ale doted se očkovalo proti A a B.A jsem dávala ted kvůli školce,obecně se to tak doporučuje, když jde dítě do většího kolektivu a B je v té hexe.
Schválně kouknu na net kvůli tomu C 😉 .Jo a nepleteš si to s meningokokem typu C ?

mrsblack
29. srp 2012

@leryl o meningokovi vůbec nemluvila, ale je možný, že to tak myslela, ona je občas taková zmatkářka a mluví rychleji, než myslí, tak možná myslela žloutenku A a menin C a splácla to dohromady. Ale žloutenka C se fakt neočkuje, vakcína ještě vynalezena nebyla (říká chytrý internet). Ale z hlediska věku koukám, že mám asi ještě čas na uvažování, co ano a co ne. Jen ty klíšťata bych chtěla dát, máme jich tu mraky, v parku jsme pečený vařený, tak příští jaro asi...

lendam
20. zář 2012

Nechala jsem syna očkovat Varilixem proti neštovicím, neměl reakci, bylo to bez prb.

nefertitka
24. zář 2012

no vidite a my mame taku dr., ze ta povie, ze radsej neockovat. Pytali sme sa na zltacku typu A a povedala, ze ak ju aj dieta chyti, velmi rychlo mu to aj prejde, horsie je, ak to chyti dospely clovek, unho to uz ma zavaznejsi priebeh. Na encefalitidu nam povedala, ze ta je velmi zriedkava, ze viac hrozi bolerioza a na tu ockovanie neni. Tak sme ju zaockovat teda nedali, len mi to stale hloda v hlave, ci sme fakt urobili dobre

luciferkax
24. zář 2012

@mrsblack TBC sa očkuje až po ukončenom základnom očkovaní, ason u nás na SR - posledné očkovanie v 15. mesiaci je MMR , potom mesiac pauza a potom očkovanie proti TBC. ale to neočkuje pediater, ale je nejaké stredisko, nás očkoval pneumolog :D

stula007
21. říj 2012

Ahoj, pro maminky, ktere jeste nejsou rozhodnute, zda a jake ockovani, pripadne otazky vyzivy deti, muzu doporucit prednasky, ktere se budou konat 10.11.2012 v brne. Informace najdete na webu www.zdravedetinase.webnode.cz
Petra

martyyy
13. črc 2013

My jsme se právě rozhodli pro očkování žloutenky A. Chystáme se s dětma příští rok hodně cestovat a taky na to teď vzp přispívá snad 750 Kč. Nevíte jak dlouho celý cyklus trvá? Neočkovali jste ted někdo přes tu vzp???

martyyy
20. črc 2013

Děvčata už vím, že příspěvek dětem dávají do konce 2013. Je nutné mít jednu dávku už naočkovanou a jednu koupenou do konce roku .Napřed se musí jít do pojistovny pro vouchery. M.