Nepovinné očkování. Jaké nechat?

mak1
1. zář 2008

Ahoj.. prosím potřebovala bych poradit nebo se podělit o Vaše zkušenosti. Máme měsíčního chlapečka a já začínám zvažovat jaké očkování mu nechat. Samozřejmě to co je povinné vůbec neřeším, ale co ty ostatní. Proti meningokokům.. prevenar.. a pod???
Předem děkuji za příspěvky.

jabber
1. zář 2008

ahoj, my jsme dali hepatitidu A, ta mi přijde důležitá, kor pro dítě, které všude všechno olejzá a oblizuje, o ničem jiným zatím neuvažujeme 😉 🙂

sirinka
1. zář 2008

my sme prave pri ockovani prevenarom a este dame hepatitidu A.

babulik22
1. zář 2008

ja som malu dala zaockovat proti pneumokokom.ale nadtym ockovanim hepatitidi A pouvazujem,lebo mala tiez vsetko olizuje a dava do pusi.len,tak skoro to nepojde lebo kvoli soplikom jej az na buduci tyzden daju druhu davku proti pneumokokovi a to este nema to zakladne ockovanie co je myslim v polroku.
sirinka: to ste dobre stihli,ten prevenar je len jedna davka a ta hepatitida tiez?

vieruna
1. zář 2008

mne sa tiez zdali tie dve co spominate vsetky dolezite. Hepatitidu A uz mame prve serum za sebou, druhe o pol roka a prevenar teraz niekedy. Dr. nam tieto nepovinne ockovania odporucila az ked syn absolvuje tie povinne, cize po 15mesiaci.

caruzo19
2. zář 2008

my sme dali prevenar,mame vela skolko a skolopovinnych deti v rodine,byvame v uzasnej stvrti,kde sa valaju bezdomovci,fetaci a ihly po sidlisku,takze hepatitidu A a kedze chodime vela do lesov a to do miest kde su ohniska encefalitidy,tak aj kliestovu encefalitidu

vapetka
2. zář 2008

Ahoj my také uvažujeme o prevenaru příjde nám jako nejlepší. Hezký den všem

mywiel
2. zář 2008

My malu nedame ockovat aspon do roka proti nicomu...napr. taky tetanos mi pride zbytocny ved mala babo sa nema kde zranit a ked sa zrani prve co v nemocnici urobia tak ho aj tak zaockuju, o dalsich chorobach viem tiez svoje. Moj manzel mal problemy prave kvoli vakcine. 😠

dankadina
2. zář 2008

my sme dali rotavírus aj ked je to dosť drahé, dáme prevenar a hepatitídu a neskôr aj kiahne

misakulicka
2. zář 2008

moje doktorka mi řekla NE když jsem se jí zeptala na Prevenar..prý až jak moc bude malej nemocnej...přijde vám tento postoj správný?

m311293
2. zář 2008

mak, já myslím, že hepatitida, už patří do povinného očkování, a dává se současně se čtyřkombinací, u těch ostatních nevím, já mám syna-6 let a když jsem se ptala pediatra na očkování na pneumokoka, tak řekl že už je velký.

lendy1
2. zář 2008

myslím, že o nepoviném očkování je tu už spoustu diskuzí. Osobně si raději udělám obrázek sama po přečtení všeho možného na toto téma bez srdcervoucích reklam na Prevenar a dalších reklam na nepovinné očkování v časopisech. Samozřejmě, že by pro a proti měli vysvětlovat pediatři, ale bohužel je jich spousta též ovlivněna a mnozí v tom ani nemají jasno co ano a co ne a kdy očkovat. Mám téměř 15.měsíčního syna a z nepovinných očkování nemáme nic.
Na Prevenar má názor takový, že je zbytečné zatěžovat organizmus malého kojence, když pneumokokové onemocnění ve velmi vážném stavu se stává spíše ojediněle a navíc vakcina u nás dostupná ochrání dítě pouze před několika viry, ale ne před všemi, co způsobuje pneumokokovou infekci. Navíc vakcina je z USA a je dělaná na tamní podmínky. Očkování Prevenarem má dle mého názoru smysl v případě často nemocných dětí náchylnějších k zánětům středního ucha, s plicními onemocněními, u nedonošensů a pod.
Rotavirus-podobně jako u Prevenaru je spousta virů a očkování proti rotavirusům nezabrání proti tomuto onemocnění, protože se dítě může nakazit i jiným virem než proti kterému je očkovací látka.
Menigokok-vzhledem k tomu, že smrtelné je B a očkovací vakciny jsou jen proti A a C, navíc spousta lidí si nosí "menigokoka" v sobě považuji momentálně toto očkování u nás také za bezpředmětné.
Žloutenka: proti B je očkovací látka v hexe, proti C očkování není

Určitě bych dítě naočkovala proti klíšťatům a co se týká prevenaru-budu o tom přemýšlet možná po ukončení základního očkování nebo před vstupem do MŠ.

Nějaké odkazy k očkování:
http://www.rozalio.cz/index.php?option=com_fron...
http://www.ockovanideti.cz/
http://www.vakciny.net/doporucene_ockovani/DOPO...
http://www.rodina.cz/clanek5369.htm

a diskuze na toto téma na MK:
Rotavirus:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Prevenar (těch je tu mraky, tak alespoň jeden odkaz):
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Menigokok:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

babulik22
2. zář 2008

ahojte,opravujem sa malu som dala zaockovat proti pneumokokovi-prevenar.a hepatitida pozeram,ze su teda dve davky ako napisala vieruna.to by sme zvladli ked druha je az o pol roka 🙂

vieruna
2. zář 2008

Misakulicka nas Andrej mal doteraz len raz sopel, ktory sme do troch dni zvladli, cize chory nebyva absolutne a jeho pediatricka nam odporucila ten prevenar ze je vhodny, ked dieta zacne chodit vela do kolektivu.

svoma
2. zář 2008

Ahojky,naše malá má navíc Prevenar a dr. říkala,že nám to jedině schvaluje. 🙂

jabber
2. zář 2008

misakulicka - me taky řekla mudra, že to nedoporučuje, že je to akorát zbytečná zátěž. že je to akorát tahák na peníze a že se to dává jen dětem s nějak oslabenou imunitou 😉 . Ono totiž naočkovat prcka na kdeco taky není buhvíjak super 😖

Hepatitida B je v hexavakcíně, C očkování není a A je nepovinná. Hepatitida A je 'nemoc špinavých rukou' a to mi vážně u dítěte přijde důležitější než B, protože B se zase tak snadno nechytne. Divím se, že A není v povinném očkování. My třeba máme očkování A, B celá rodina a encefalitidu taky a tu dáme malé později 🙂

erikasadek
2. zář 2008

ahoj ja sa pridam, tak co sa tyka prevnaru , kde ja zijem je uz 2 roky povinne ockovanie od3 mesiaca, takze to neriesim.
rotavirus, to ti odporucam tak do 6 mesiaca, do tohto mesiaca, je to riziko, potom , aj dieta ockovane , dostane, gastro, len uz nema taky silny priebeh, u takychto deti je to smrtelne, ver tu je toho vela, deti dostavaju gastro pocas celeho roku, tu su doslova epidemie.
hepatitida, nie je povinna , ale je to podla mna dolezite, hlavne ed je dieta , v kolektive a hlavne ked sa cestuje , do teplejsich krajin ako severna afrika, tam je to doslova riziko , ju nemat;
niekto tu spomenul tetanus , ze nema vyznam, ma a velky, aj male dieta sa moze poranit, byt poskrabene zvieratom, ako macka, alebo av zahrade, viete ake to ma dosledky?
sme ockovany , tak si to ani neuvedomujeme, pokial viem zatial je povinna aj na tetanus. 😉

caruzo19
2. zář 2008

misakulicka,kazda vakcina ma aj svoje pre aj proti,vzdy je to cudzoroda latka ktora sa dostava do tela a nikdy nevies ako telo zareaguje,treba to vzdy zvazit.napriek tomuto vsetkemu mame 3 nepovinne vakciny.na druhej strane su ludia,ktori maju nazor opacny ako ja,moja kamaratka ma manzela,ktory vplyvom kliestovej encefalitidy sa zblaznil a vyskocil z okna,prezil,ale je ochrnuty a ona dieta na tu encefalitidu nezaockuje a tvrdi ze keby neboli povinne ockovania,nedala ba ane tie.a to je veterinar.

katmi
2. zář 2008

ahojte.. my sme dali aj prevenar.. rotavirusy som neriesila..

nikuska123
2. zář 2008

My sme tiez dali Prevenar. Na dvakrat.

petraluk
2. zář 2008

Ahojky, my máme Prevenar a časem tak do 3 let chci ještě hepatitidu A a na kl. encefalitidu 🙂

danu
2. zář 2008

My sme sa hned zhodli ze okrem povinnych ockovani dame zaockovat aj Prevenarom a Zltackou 😉

motol
2. zář 2008

Ahojky,tak mi dali taky prevenar,reakce sme žádný neměli a většinou ho doporučují 🙂 spokojenost

vanish1
2. zář 2008

ahoj mywiel, súhlasím
www.ockovanie.org
http://iuro.awardspace.com/ - v sj

francizskajs
3. zář 2008

Ahoj
my sme do piateho mesiaca neockovali vobec, zijeme v zahranici a je tu povinne ockovanie od 2mesiaca. kedze zijeme mimo mesta tak sme s tym pockali a v piatom mesiaci sme nabehli na ockovanie s posunom 3 mesiacov ale myslim ze sme sa rozhodli dobre jeto taka stredna cesta...okrem povinneho ockovania sme teraz davali aj prevenar prvu davku 😉

babulik22
8. zář 2008

dnes sme boli na druhej davke prevenaru.a dokina mi povedala,ze hepatitidu A je teraz este zbytocne davat az ked pojde mala do skolky.myslela som,ze to bude lepsie dat co najskor ked mala dava vsetko do pusy 😒

jabber
8. zář 2008

babulik 😕 to nechápu. Já jsem jí žloutenku dala co nejdřív, protože např. když jdeme na nákup a ona sedí ve vozíčku a všechno ohmatává (nejvíc tu rukojeť) a vylezu ven a tam bezdomovci, co tam byli před chvílí pro krabicový víno, tak na mně jdou mrákoty 😖 😀

babulik22
8. zář 2008

jabber: ja neviem preco ju nechce zaockovat skor.ked knej pojdeme zase v oktobri,tak sa jej nato zase opitam 😠

jabber
8. zář 2008

babulik - když to budeš chtít, tak jí naočkuje, ne? 😕 Já jsem se naší mudry na hepatitidu A ptala už když bylo malé asi půl roku, že bych to v tom 1 roce chtěla a ona mi to jedině schválila. Myslím, že to má význam právě pro ty nejmenší prďoly, tříleté dítě už nikde neleze 😅

jabber
8. zář 2008

respektive leze, ale už to není takovej ten truhlík, co všechno strká do pusy....

babulik22
8. zář 2008

vidis a mna doktorka hned zvozila,ze to je v tomto veku zbytocne az ked pojde do skolky.ale snad ked jej zas poviem,ze to ockovanie chcem,tak ju zaockuje 😕