Nevím, zdali nechat očkovat Prevenar 13 nebo dát jiné

jitkapro
5. únor 2012

Slyšela jsem že na Prevenar 13 mají děti dost špatné nežádoucí reakce,tak nevím zdali nechat očkovat anebo dát jiné.Poraďte prosím. Děkuji!

sayast
5. únor 2012

me dcera velice zle snasela ockovani, priorix nam proto i o rok a ctvrt odlozili. na prevenar reagovala nejmin, na posledni davku vubec. 1. davku dostala v 7. mes

weri1
5. únor 2012

malej měl reakci pouze jednou ve 3 měsících, teplotku kolem 38 jinak už ne....jinak můj názor, že každé dítko snáší očkování jinak

elana
5. únor 2012

je to individuální, malej měl po Prevenaru pokaždé lehounce zvýšenou teplotu (do 38 stupňů) a poprvé se nám zdál mrzutější, další dvě dávky byly ok. Reakce může být po každém očkování, obecně ale nemám pocit, že by zrovna Prevenar měl v tomto ohledu extra špatnou pověst (jako třeba Priorix, tam se na tom shoduje hodně maminek a je právem obávaný).

mates22
5. únor 2012

dcera neměla reakci vůbec, syn lehounce zvýšenou teplotu...ale třeba sousedovic klučina má reakci (horečku) na každé očkování, jedno jaké. Nejlepší asi poradit se s lékařem, ten bude vědět, na co je méně reakcí.

ivkaj
5. únor 2012

já si na negativní reakce nemůžu stěžovat. Na poprvé možná trošku mrzutý, jinak nic. Je fakt, že jsme měli štěstí a mrňous zatím dobře snáší každé očkování.

vrana
5. únor 2012

Reakce je různá dítě od dítěte. Starší měla na poslední dávku Prevenar 7 reakci jako blázen, do té doby ani ťuk. Podle mě se to s něčím svezlo. A třeba na priorix neměla reakci vůbec žádnou. A naopak jsem slyšela, že Prevenar 13 je lépe snášen než Synflorix. Každopádně spolehnout se nemůžeš na nic. Stačí když se trefí očkování do doby, kdy dítěti lezou zuby a už je reakce jiná. 😉

anieanne
5. únor 2012

Třikrát ťukám, syn neměl reakci nikdy na nic.

tkanicka
5. únor 2012

za nás taky ťukám na dřevo, žádná reakce ani na jednu z dávek, dávali jsme hexu i prevanar najednou

zabinka88
5. únor 2012

u nás žádná reakce krom toho,že byl tročku protivný nebyla.měly jsme prevenar13 zároveň s hexou

zzuzinda
6. únor 2012

Starší syn neměl reakci žádnou, dcerka měla při první dávce zároveň i Hexu, a to měla teplotu, takže druhou dávku měla samostatně a byla bez reakce. Oba měli Prevenar 13.

kami1984
6. únor 2012

Malý měl všechny tři dávky s Hexa vakcínou společně,první dávku ještě s Rotarixem a vůbec žádná reakce,jen byl nevrlý.

janey_1
6. únor 2012

náš malej bývá po očkování spavější, je nevrlý, ale jakmile usne pěkně spinká. Jinak nic, žádná reakce nai hexa ani Prev 13. Ťuk ťuk ťuk, doufám, že nám to vydrží🙂