• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nezhojená ranka po očkování proti TBC. Co zabere?

27. října 2010 
Nedohledala jsem tohle téma, pokud už existuje, tak se omlouvám. Synovi je 6 měsíců a pořád nemá zhojenou ranku (chráničku) po očkování proti tuberkulóze, které absolvoval při propuštění z porodnice (6. den po narození), takže zatím pořád nemáme žádné další očkování :unamused: Pětkrát denně potíráme ranku lihem a čajovníkovým olejem, na kalmetizaci mu aplikovali dvakrát framykoinovou mast, ale nic nezabírá. Na úterý jsme objednaní k doktorce - plicařce, sestra se zmínila něco v tom smyslu, že se "to rozpíchne" :astonished: Máte někdo podobnou zkušenost? Co vám zabralo, jak to bylo s dalším očkováním a co mám čekat na tom plicním?
14. srp 2009 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak to já bych mohla povídat :( asi v 5tém měsíci se nám udělala zničeho nic úplně velká boulička....došlo to až do velikosti třešně :( na plicní jsem lítala jak šus co 14dní až do jeho 10měsíců....prostě děs.Nejprve nám dali framykoin ale to nebylo dobré protože to po něm mokvalo :( hodněkrát mu to propíchávali a byla tam spousta hnisu :(

první očkování hexou jsme ansolvovlai v 11měsících a tak tak stihneme očkovací kalendář

no a radím moc to nemočit a ničím to nenatírat a nedráždit
14. srp 2009 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nám se to také hůř hojilo, udělala se taková jakoby malinkatá bulka. Na plicním mu to vymáčkli, byla to chvilička, ale malej samozřejmě plakal. Namazali mu to framykoinem, 2 dny to měl zavázané, pak to větralo, za 14 dní kontrola a od té doby je to v pohodě, krásně se to zahojilo. Neboj, to bude v pohodě, ale myslím, že to mohli vymačknout už dřív, aby jste měli to očkování.
14. srp 2009 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mojí malé to zmizelo, takže 1. hexu dostala. Za týden má dostat druhou, ale píchanec po TBC se znovu objevil, takže nevim. Snad to bude dobré.
15. srp 2009 v 00:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
zkus homeopatii,nejlépe je podávat den před a v případě očko na TBC 3 měsíce po zaočkování,ale mohla by se osvedčit ještě i teď a výrazně zmírnit dopady očkování,které se projevují u tvého mimča takto.Homeopatii využívám nejen při každém očkování,věnuji se jí hodně a hodně mi i mým blízkým pomáhá.Je dobré si alespoň základ nastudovat,aby to pro tebe nebyl úplně neznámý pojem,aspoň takhle to mám já.Každopádně v lékarně si kup homeopatikum Silicea v ředění 9CH a podávej rozpuštěné 2 granulky v převařené vodě,nejlépe kapátkem 1* denně po dobu 3 měsíců nebo do úplného zhojení ranky.Během podávání jsou základní pravidla.15 min před a po nejíst,nepít,nekouřit,nečistit si zuby,nepít kávu,neužívat aromatické chutě.Většina se prcka netýká,ale píšu to obecně,ju?Kdyby něco,můžeš mi určo napsat do IP.
Na plicní bych vůbec nešla,určo bych to nenechala rozpíchávat
15. srp 2009 v 06:27  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Malý to má jako na centrifuze, chvilku to vypadá, že už to bude definitivně pryč, "boulička" v podkoží je už třeba jenom 3 milimetry, ale pak se to zase zvětší na 5-6 mm; na plicním mi řekli, že to může souviset s růstem zoubků (ty mu vylezly před dvěma týdny). Uzliny zvětšené nemá, tam je to OK.
marcelkad - a čím se to píchne, nebo jak to probíhá? mám z toho úplnou hrůzu :pensive:
15. srp 2009 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naše malá měla hodně velkou reakci,na kalmetizaci nám sestra poradila 3x denně vlažný heřmánek a framykoinovou mast a jak to praskne tak už jenom framykoinový zásyp. Zabralo to, na to píchnutí nakonec nemusela :wink:
15. srp 2009 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Malému to prasklo samo, už někdy v dubnu, jenže v podkoží zůstal takový malinký "hrášek" a ne a ne se ztratit. Na kalmetizaci nám poradili líh a čajovníkový olejíček, jak už jsem psala, jenže to nezabírá :unamused:
15. srp 2009 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
framykoin je léčivo!někdy i atb!!!
16. srp 2009 v 08:32  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, malýmu se to taky strašně dlouho hojilo, první hexu jsme kvůli tomu dostali až ve 4 měsících. Mě taky doktorka říkala, abych potírala heřmánkovým odvarem, jenže malej na té rance měl strup a jak jsem mu to potřela tím odvarem, strup navlhl a odloupl se a takhle to šlo pořád dokola, až jsem se naštvala a přestala mu to potírat. Za pár dní to měl zhojený, žádný strup, prostě zbyla jen ta jizvička a my jsme mohli konečně dostat očkování
16. srp 2009 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
my tbc taky nemáme zahojený a zatím to ani nevypadá že by to chtělo jít pryč....na prohlídku deme poslední týden v srpnu tak sem zvědavá jestli už nás naočkují nebo ne... já myslela že v téhle době už budem chystat naušničky ale máme hold smůlu
16. srp 2009 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
me lekari v nemocnici pri propousteni rekli,at na to nic nedavam a necham to tak,ze ten stroupek se sam casem sloupne takze jsem to nemazala nicim.
17. srp 2009 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
my jsme zpočátku žádnou reakci neměli, žádný hnis, jen krásná malá jizvička scie s bulkou malou, ale doktorka vždy říkala že už to má zhojený...po první hexe se jí böulička zvětšila a změnila barvu, ale prý to bylo v pořádku...po druhý hexe jí to zčervenalo se zápalem okolo, doktorka jí z toho nakonec vymáčkla plno hnisu, mám mazat framykoinem a kdyby se to nezhojilo do třetí dávky hexy tak prý očkovat nebude...:frowning2:(
7. říj 2009 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
no základní chyba byla nezhojenou ranku vůbec zatěžovat dalším očkováním!!!
9. říj 2009 v 05:52  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky prosím poraďte.Karolínce budou 4 měsíce, od začátku měla po očkování TBC jen malinkou bouličku, pak se ji to trochu zvětšilo.Tak nás doktorka hexou očkovala o 14 dní později.To už to bylo docela ztracené(ale ne tea uplně)ještě trochu tam boulička byla.V ůterý jsme byli očkovaný a asi od čtvrtka se nám to pěkně zvětšovalo, včera už to byla opravdu tak centimetrová červená boule s bílou špičkou hnisu.Teplotu neměla.A dneska při koupání nám to prasklo.Ty jo,ale tolik, hnisu kolik tam bylo.Uplně mě to vyděsilo.Vydezinfikovala jsem to.a dala Káju spát.Myslíte si že bych s tím měla dojít k doktorce?Nebudou ji s tím něco dělat?Červený ji to zůstalo, ale ty boule po tom prsknutí a vytečení je samozřejmě menší.ach jo :frowning2:
25. říj 2009 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
25. říj 2009 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme měli také problém s hojením ranky po očkování TBC. Zkoušeli jsme všechno možné, pořád nám to mačkali, natírali mastičkama apod. Malej moc zkusil. Pokaždé se to objevilo znuvu. A nakonec zabralo, když jsme malému do koupání začali přidávat mořskou sůl. Říkala jsem si, že když už nic nezabralo, tak tohle snad. Vždyť u moře jsme malé vyléčili molusky. To už malému bylo devět měsíců. Asi po třech koupelích se vylouplo celé ložisko. Vypadalo to hrozně, ale pak se to zahojilo a mohli nás naočkovat hexou. :sweat_smile:
Neříkám, že to může zabrat u každého, ale nám to zabralo. :sweat_smile:
26. říj 2009 v 00:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás se taky pořád odkládá očkování.Malému budou za chvilku 5měsíců a teprve od úterka začínáme bouličku něčím léčit.Doktorka nám doporučila řepíkové odvary a na noc namazat chloramfeniklvou mastí,tak jsem zvědavá jestli se to konečně zahojí.Vždy s enám tam udělal stroupek,pak odpadl a pořád dokolečka.4.11 jdeme na kontrolu,tak doufám,že už se bude moct naočkovat.
Ale hnis mu tam neteče.
26. říj 2009 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky maminky,rada bych tohle tema nejak obnovila... my jeste porad nemame jizvicku zahojenou. Chodime na kontrolu po 14 dnech a porad to neni v poradku... :frowning2:
4. lis 2009 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naposledy kdyz to malemu vymackavali tak ho to tak bolelo ze ztratil dech a nemohl se nadechnout.... :pensive: Mate jeste nejake recepty jak urychlit hojeni.... :frowning2:
4. lis 2009 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Radila bych ti vyzkoušet homeopatii.Je to šetrné k dětem,je vhodná i pro těhulky a kojící matky,možná,že znáš.Velice bych ti doporučovala se o homeopatii zajímat.Nicméně, v kojeneckém věku má homeopatie své místo i v období očkování,kdy pomáhá zvládat větší zatížení imunitního systému,který očkování bezesporu má.
Po očkování proti tuberkuloze,nebo při problémech,které zmiňuješ používáme lék Silicea 9CH a to dokonce po dobu 3 měsíců,v případě komplikací až do zhojení.A to je tvůj případ.Radila bych ti tedy koupit si homeopatický lék Silicea 9CH od firmy Boiron(u nás nejběžnější) a malé podávat 1globulku rozpuštěnou v troše převař.nebo destil.vody (vodu naleju do panáka) a kapátkem podat jednorázově do pusy(třeba 5 kapátek,jak to vyjde...) a to 1x denně a ž do zhojení.
15min před a po nejíst,nezapíjet,homeo působí přes ústní dutinu.Dospělý si jednoduše dá globulku pod jazyk a nechá rozpustit.K přípravě používej pouze sklo a např plastovou lžičku apod.v žádném případě kov!

2nebo 3 den může dojít ke krátkodobému zhoršení,otok,naleje se to zase,nebo podobně.Určitě nemačkat a používat homeo až než budeš vidět,že se to znatelně lepší.Potom vysadit úplně.
5. lis 2009 v 08:26  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dekuji za radu. a nemel by to predepsat doktor? nemuze to malemu nijak ublizit?
6. lis 2009 v 06:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Momin,homeopatie je velice šetrná.Doporučuji ti nastudovat si více,to by mělo být ale přirozené,že si chci zjistit co nejvíce a pak se rozhodnu.Každopádně homeopaticky ředěná Silicea pomohla nejednou vyřešit problém,který tu maminky zmiňují a to šetrnou metodou.Daleko horší podle mě je,když se snaží i doktoři bouličku mačkat!!! Sama píšěš,že malý skoro omdlel od bolesti!To je nepřirozené!Buď to nechat prasknout a pak řešit a nebo tomu pomoct jinak.Musí se každý rozhodnout sám,jakou cestou půjde.
6. lis 2009 ve 22:50  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě na nezahojenou část doporučili řapíkový odvar a přikládat na ranku. Ihned to zabralo.
7. lis 2009 v 07:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naše malá si s hojením ranky po TBC taky pěkně užila.Asi 3krát jí z toho vymačkávaly hnis,protože se jí to dělalo dovnitř a samo to nikdy neprasklo.Mazaly jsme to Framykoinovou mastičkou.Kvůli tomu se nám oddálilo očkování.
8. lis 2009 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenka1302
a muzu se zeptat v kolika ste ockovali??
8. lis 2009 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
momin
první očkování-hexu jsme dostaly koncem pátého měsíce.Ještě nemáme třetí hexa vakcínu,ptotože když měla malá jít na očkování,tak zase dostala teplotu(zoubky zlobily).Příští týden jdeme na roční prohlídku a mají jí očkovat,tak jen doufám,že zase nebude mít teplotu.
8. lis 2009 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Malému zabrala až atb mast Fucidin, do té doby jsme pět měsíců mazali čajovníkovým olejíčkem, lihem, Framykoinem, všechno bez výsledku. Naočkovali ho až v osmi měsících no a jak do té doby nebyl nemocný, tak druhý den po očkování dostal horečky přes 39, šli jsme k doktorovi a z tama rovnou na ušní píchat ucho :frowning2:
8. lis 2009 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak koukám že jsem psala v srpnu a teprve před týdnem se nám ramínko zahojilo...konečně
9. lis 2009 v 05:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
f.miracle.atb ale zabere většinou vždycky.Neznamená to ale,že by ranku vyléčilo,spíš to ten problém jen na čas zalepilo.No přeju vám,ať už máte pokoj.
9. lis 2009 v 06:13  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!! Tak my mame konecne 3 dny pred 8 mesicem zahojene ockovani!!!!! :angry: Zitra jdeme na prvni HEXA.... :dizzy_face:
18. lis 2009 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek