Nezhojená ranka po očkování proti TBC. Co zabere?

f.miracle
14. srp 2009

Nedohledala jsem tohle téma, pokud už existuje, tak se omlouvám. Synovi je 6 měsíců a pořád nemá zhojenou ranku (chráničku) po očkování proti tuberkulóze, které absolvoval při propuštění z porodnice (6. den po narození), takže zatím pořád nemáme žádné další očkování 😒 Pětkrát denně potíráme ranku lihem a čajovníkovým olejem, na kalmetizaci mu aplikovali dvakrát framykoinovou mast, ale nic nezabírá. Na úterý jsme objednaní k doktorce - plicařce, sestra se zmínila něco v tom smyslu, že se "to rozpíchne" 😲 Máte někdo podobnou zkušenost? Co vám zabralo, jak to bylo s dalším očkováním a co mám čekat na tom plicním?

f.miracle
autor
20. lis 2009

petja, máme za sebou první hexu, teď synflorix a chránička je v poho 🙂

momin
29. lis 2009

Holky super malemu to TBC zacina zase hnisat takze za sebou mame 1hexa a nemuzeme ockovat dale..... 😠

klara.t
28. dub 2010

přidávám se do klubu. jsou nám 4 měsíce a stále máme červenou měkkou bouličku. už měsíc mažem framykoinem a nic. a to jsme měli začít chodit na plavčo! jenže tam chtějí mimča až po druhém očkování, tak se nám to posunuje a posunuje ☹

lin18
28. dub 2010

já tomu teda nerozumím...malej měl taky bouličku, ale normálně ho naočkavali už 2x...rozhodně to nemá zhojený...je to červený velikosti cca 3 mm a ničím prý mazat nemáme... 😲

sasanka03
29. dub 2010

My už naočkovaní jsme, ale přidám svou zkušenost. 1.hexu nám očkovali až v 5. měsíci, měli jsme ranku začervenalou a pořád trochu vystouplou a neměnilo se to, tak to naše pediatrička nařízla, vymačkala hnis a to jsme podstoupili 2x. Potírali me taky Ficidinem. Nejlepší zkušenost ale mám s řepíkem a ten si myslím nakonec zabral.

momin
29. dub 2010

Holky my sme ockovali v 8mesicich..... rozepisovala sem se na prvni strane! Drzim vam palce!! vydrzte!!!

tygrous
29. dub 2010

my taky čekáme, až se to zahojí... vždy to zahnisá, udělá se stroupek a už už to vypadá, že to bude dobrý, Dr. řekne, že za 14 dní máme přijít na očko a ono to zas zahnisá☹ Už mě to nebaví. Machám to v řepíku, potírám TTO, nechám zaschnout, nic nezabírá. Ani mě tak neštve, že se nám oddaluje očkování, ale spíš mě štve, že nestihneme očkování na pneumokoka, co hradí pojišťovna☹ - je to nespravedlivé, že to hradí jen, když se to stihne do 7.měsíce 😠

klara.t
29. dub 2010

Tak nás dneska naočkovali. Podle Dr. už můžem být naočkované, protože to nehnisá (vlastně nám to nikdy nehnisalo). Jen to máme červené a vystouplé. Prý to je prostě taková zduřelá jizva. ale snad se to stáhne. rovnou nás očkovala na pneumokoka a hexavakcínu. tak snad to bude ok. musím jí věřit.

majatob
29. dub 2010

Ahoj, pridam svoji zkusenost 😒
nam se taky udelala mala boulicka, dostal hexu, ze to nevadi, pak druhou, treti, pak jeste cosi...boulicka byla cim dal vetsi, ale pry to nevadi...o vanocich mu to konecne samo prasklo (ve 20 mesicich!), hnisu vyteklo, ze jsem se tam malem vyvratila jak to bylo nechutny...myslela jsem, ze se to zahoji a bude pokoj, ale porad s tim valcime. Kdyz jsme byli pred mesicem na kalmetizacnim kvuli ockovani mladsi (neni ockovana na TBC z porodnice a nakonec jsme ji nenechali ockovat vubec), tak se na to divala kalmetizacni sestra a poslala nas na plicni. Dostali jsme masticku, ale mam pocit, ze vubec nezabira ☹ 5.kvetna jdeme na kontrolu, tak su zvedava co se dozvime 😖 Nejhorsi je, ze uz je velkej a vi, ze to tam ma a porad si do toho stoura 🙄

momin
29. dub 2010

klara.t a to je pozde to vase ockovani? Nedava se takhle normalne ta prvni davka??

klara.t
29. dub 2010

první dávka se dává ve 3 měsících. Nám jsou za 2 dny 4 měsíce. To už jsme měli dostat druhou dávku. Ale furt neměla zahojené to ramínko, tak jsme tam chodili každých 14 dní. Teď se mi nezdá, že by to bylo o tolik lepší, ale už nás naočkovala. Doufám, že se nám ramínko zhojí a nebudeme případ jako majatob. 😒

beruska24.9.
29. dub 2010

klara - malá dostala 1.hexu také až někdy ve 4 měsících. Hnisalo ramínko, Dr. se to pořád nezdálo, tak jsme čekali. Pak nás poslala ještě na plicní, tam řekli, že očkovat se může a tak nás Dr. naočkovala.
Jinak co mi říkala, tak měla i 8m. mimi, které očkovala takhle pozdě. Také pořád čekali, až se zahojí ramínko.
Pneumokoka jsem nedávala, ale teď nás čeká nepovinná žloutenka. Všechny 3 dávky hexa máme za sebou. Dr. to očkuje postupně, každé zvlášť s měsíčním odstupem, kdyby byla nějaká reakce, aby se vědělo na co.

furaha
7. črc 2010

Prosím vás - můj kluk má skoro 3 měsíce. Stále má na ramínku bouli cca 1 cm velikou, je plná hnisu. Nic z toho neteče. Má se s tím něco dělat? Za pár dní máme jít na očkování hexou a naše doktorka má navíc dovolenou. Jedna doktorka navrhla vyčistit - to mu to chtějí propíchnout? Já si myslím nechat to a očkovat později. Toto mám vyžadovat???

klara.t
7. črc 2010

Ahojky @furaha , malé je ted 6 měsíců a pořád tu bouličku nateklou má. Od nějakého 2 měsíce, kdy se objevila je stále stejná - červeno žlutá, ale nikdy jí z toho nic neteklo. Doktorka mi řekla mazat framykoinem, ale nic se s tím nedělo. Ve 4 měsíci nás i přesto naočkovala hexou i synflorixem. Minulý týden už 3tí dávku. Nic nám nečistili, prostě to nechala jen tak. Myslím, že to je vidět na nějaké fotce v bazénku ve fotoblogu. Nejpozději by tě měli očkovat den před 5tým měsícem, aby jste ještě měli hrazený synflorix nebo prevenar - to se musí stihnout do 7 měsíce, jinak to platíš sama. Ale někdo při nezhojeném ramínku neočkuje. Já se toho bála, ale věřila jsem doktorce, když říkala, že nás naočkuje, že to bude OK. žádný problém jsme neměly.

furaha
7. črc 2010

ahoj klarko - moc díky, jsem klidnější. Honzík to má úplně stejné jako Adélka. Tak uvidíme, so řekne doktorka. Byla bych ráda, kdyby to o chvilku posunuli, ale aspoň vím, že to není katastrofa. On tu bouličku má tak od 2 týdne, taky pořád stejnou, to asi hned tak nezmizí. ... A Adélka je nádherná!

klara.t
7. črc 2010

@furaha díky moc

jesterka01
7. črc 2010

tak my už jsme měli ramínko krásně zahojené, ve 3 měsících jsme dostaly první hexu a synflorix, pak další ale po té druhé dávce se to začalo zhoršovat, kontrolou na kalmetizaci jsme sice prošly, ale dneska jí to prasklo a já kráva ☹ ☹ to ještě trošku zmáčkla, takže teď jí z té bouličky čouhá taková bílá hmota, zřejmě ještě hnis..ale nechci už do toho vrtat a zítra valíme k doktorce ☹ až se mi z toho udělalo zle 🤐

furaha
7. črc 2010

teda to jsou trable. tak ať vás to moc netrápí. co je ten synflorix?

jesterka01
7. črc 2010

to je vakcína proti pneumokoku...taková jiná varianta prevenaru řekla bych..

furaha
7. črc 2010

aha. mně nabídli prevenar. dej vědět jak to dopadlo a co s tím dr dělala a co máš dělat ty. tipuju, že nás to taky potká

jesterka01
7. črc 2010

určitě dám vědět...nejspíš jí to jen dovymáčkne, aby jí to z toho tak netrčelo a něčím ošetří...nejvíc se bojím toho, že dostanu vynadáno, že jsem jí do toho vrtala a zmáčkla to.. ☹

furaha
7. črc 2010

ale tak to napadne každého, když je tp prasklé. určitě je zvyklá 🙂 ať to malou nebolí!

jesterka01
7. črc 2010

no, bolelo jí to ode mě, počítám že jí to bude bolet i zítra...☹ možná jsem jí to měla dovymáčknout celé a nenechat to jen tak na půl, ale jak jsem to viděla, tak jsem se málem vyvrátila..a volala jsem známé co je zdravotní sestra a ta říkala ať už to nechám, tak nevím...překryla jsem jí to sterilním čtverečkem ať se jí to nepřilepí na pyžamko tak uvidíme zítra no, ordinují až od dvanácti, tak tam hned naklušem 🙂

furaha
7. črc 2010

hm, no to zní skvěle, ach jo. tak vám držím holky palce

jesterka01
8. črc 2010

tak referuji jak jsem slíbila.....do rána jí odtekl zbytek toho hnisu a udělal se jí tam stroupek...má to sice ještě červené, ale už to není tak nateklé...doktorka se na to dívala, a říkala že už to vypadá dobře, máme dávat heřmánkový obklad a za 14 dní před třetí dávkou hexy se máme přijít ukázat aby se rozhodlo, zda se očkovat bude, nebo se to odloží...uf, docela se mi ulevilo.. 🙂

furaha
13. črc 2010

ahoj jesterka01 - díky! my taky dnes vyrazili - doktorka mu to nakonec protrhla a vytáhla z toho takovou hnisavou hmotu. Přetřela desinfekcí, zalepila. Očkování je odloženo o necelý měsíc, do té doby se ta rána má zahojit. Mám to jen potírat alkoholem. Malý plakal, ale myslím, že úplné mučení to nebylo, naštěstí.

bufina
14. črc 2010

Ahojte, náš malej ještě taky nemá zahojený ramínko, a to mu už bude 7 měsíců. Vypadá to už trochu líp, tak doktorka říkala že snad po tom sedmým měsícu by už mohl dostat očkování. Taky mu to pořád hnisalo, občas to už vypadalo že se to hojí, pak se mu zase odloupnul stroupek a bylo to od začátku. Zase si říkám že když je už větší, tak to očkování bude líp snášet.

jesterka01
14. črc 2010

Ahoj, tak se zase po nějaké době hlásím....válíme se teď u babičky v čechách u bazénu, tak na psaní nějak nebyl čas 🙂 furaha- no ta hnisavá hmota je přesně to, co jsem jí z toho na půl vymáčkla...a měla jsem to vymáčknout celé a už byl klid...abych pravdu řekla, tak nám se ten stroupek taky pořád strhává, ale vzhledem k tomu, že se malá přes den cachtá v bazénu(ve velkém, kde je i chlór) tak se jí to krásně hojí 🙂 nejdřív jsem se bála koupat jí v tom bazénu když je tam chemie, ale večer jí vždycky opláchnu a namažu olivovým olejem a je v pohodě, ale hlavně se jí lepší to ramínko, takže pokud se nic nezmění, počítám že v pondělí nám na plicním povolí třetí dávku očkování 🙂 snad už se to potom nezhorší...a jestli jí to zase praskne, tak to rovnou vymáčknu celé, teď už se nebojím 😀

boruuvka
23. srp 2010

Holky, mohly byste mi některá napsat, kdy vás dětská doktorka poslala s nezhojeným ramínkem na plicní. Nám jsou 3 měsíce a máme začervenalou zapouzdřenou bouličku, která nejde vymáčknout (lehce sem to zkoušela). Očkování bylo odloženo. Děkuji za odpovědi.