Nezhojená ranka po očkování proti TBC. Co zabere?

f.miracle
14. srp 2009

Nedohledala jsem tohle téma, pokud už existuje, tak se omlouvám. Synovi je 6 měsíců a pořád nemá zhojenou ranku (chráničku) po očkování proti tuberkulóze, které absolvoval při propuštění z porodnice (6. den po narození), takže zatím pořád nemáme žádné další očkování 😒 Pětkrát denně potíráme ranku lihem a čajovníkovým olejem, na kalmetizaci mu aplikovali dvakrát framykoinovou mast, ale nic nezabírá. Na úterý jsme objednaní k doktorce - plicařce, sestra se zmínila něco v tom smyslu, že se "to rozpíchne" 😲 Máte někdo podobnou zkušenost? Co vám zabralo, jak to bylo s dalším očkováním a co mám čekat na tom plicním?

andulka4
14. srp 2009

no tak to já bych mohla povídat :( asi v 5tém měsíci se nám udělala zničeho nic úplně velká boulička....došlo to až do velikosti třešně :( na plicní jsem lítala jak šus co 14dní až do jeho 10měsíců....prostě děs.Nejprve nám dali framykoin ale to nebylo dobré protože to po něm mokvalo :( hodněkrát mu to propíchávali a byla tam spousta hnisu :(

první očkování hexou jsme ansolvovlai v 11měsících a tak tak stihneme očkovací kalendář

no a radím moc to nemočit a ničím to nenatírat a nedráždit

marcelkad
14. srp 2009

Nám se to také hůř hojilo, udělala se taková jakoby malinkatá bulka. Na plicním mu to vymáčkli, byla to chvilička, ale malej samozřejmě plakal. Namazali mu to framykoinem, 2 dny to měl zavázané, pak to větralo, za 14 dní kontrola a od té doby je to v pohodě, krásně se to zahojilo. Neboj, to bude v pohodě, ale myslím, že to mohli vymačknout už dřív, aby jste měli to očkování.

izina
14. srp 2009

Mojí malé to zmizelo, takže 1. hexu dostala. Za týden má dostat druhou, ale píchanec po TBC se znovu objevil, takže nevim. Snad to bude dobré.

petja
15. srp 2009

zkus homeopatii,nejlépe je podávat den před a v případě očko na TBC 3 měsíce po zaočkování,ale mohla by se osvedčit ještě i teď a výrazně zmírnit dopady očkování,které se projevují u tvého mimča takto.Homeopatii využívám nejen při každém očkování,věnuji se jí hodně a hodně mi i mým blízkým pomáhá.Je dobré si alespoň základ nastudovat,aby to pro tebe nebyl úplně neznámý pojem,aspoň takhle to mám já.Každopádně v lékarně si kup homeopatikum Silicea v ředění 9CH a podávej rozpuštěné 2 granulky v převařené vodě,nejlépe kapátkem 1* denně po dobu 3 měsíců nebo do úplného zhojení ranky.Během podávání jsou základní pravidla.15 min před a po nejíst,nepít,nekouřit,nečistit si zuby,nepít kávu,neužívat aromatické chutě.Většina se prcka netýká,ale píšu to obecně,ju?Kdyby něco,můžeš mi určo napsat do IP.
Na plicní bych vůbec nešla,určo bych to nenechala rozpíchávat

f.miracle
autor
15. srp 2009

Malý to má jako na centrifuze, chvilku to vypadá, že už to bude definitivně pryč, "boulička" v podkoží je už třeba jenom 3 milimetry, ale pak se to zase zvětší na 5-6 mm; na plicním mi řekli, že to může souviset s růstem zoubků (ty mu vylezly před dvěma týdny). Uzliny zvětšené nemá, tam je to OK.
marcelkad - a čím se to píchne, nebo jak to probíhá? mám z toho úplnou hrůzu 😔

giselka
15. srp 2009

Naše malá měla hodně velkou reakci,na kalmetizaci nám sestra poradila 3x denně vlažný heřmánek a framykoinovou mast a jak to praskne tak už jenom framykoinový zásyp. Zabralo to, na to píchnutí nakonec nemusela 😉

f.miracle
autor
15. srp 2009

Malému to prasklo samo, už někdy v dubnu, jenže v podkoží zůstal takový malinký "hrášek" a ne a ne se ztratit. Na kalmetizaci nám poradili líh a čajovníkový olejíček, jak už jsem psala, jenže to nezabírá 😒

petja
16. srp 2009

framykoin je léčivo!někdy i atb!!!

usounek25
16. srp 2009

Ahoj, malýmu se to taky strašně dlouho hojilo, první hexu jsme kvůli tomu dostali až ve 4 měsících. Mě taky doktorka říkala, abych potírala heřmánkovým odvarem, jenže malej na té rance měl strup a jak jsem mu to potřela tím odvarem, strup navlhl a odloupl se a takhle to šlo pořád dokola, až jsem se naštvala a přestala mu to potírat. Za pár dní to měl zhojený, žádný strup, prostě zbyla jen ta jizvička a my jsme mohli konečně dostat očkování

teessa
16. srp 2009

my tbc taky nemáme zahojený a zatím to ani nevypadá že by to chtělo jít pryč....na prohlídku deme poslední týden v srpnu tak sem zvědavá jestli už nás naočkují nebo ne... já myslela že v téhle době už budem chystat naušničky ale máme hold smůlu

halahalo
17. srp 2009

me lekari v nemocnici pri propousteni rekli,at na to nic nedavam a necham to tak,ze ten stroupek se sam casem sloupne takze jsem to nemazala nicim.

plami
7. říj 2009

my jsme zpočátku žádnou reakci neměli, žádný hnis, jen krásná malá jizvička scie s bulkou malou, ale doktorka vždy říkala že už to má zhojený...po první hexe se jí böulička zvětšila a změnila barvu, ale prý to bylo v pořádku...po druhý hexe jí to zčervenalo se zápalem okolo, doktorka jí z toho nakonec vymáčkla plno hnisu, mám mazat framykoinem a kdyby se to nezhojilo do třetí dávky hexy tak prý očkovat nebude...☹(

petja
9. říj 2009

no základní chyba byla nezhojenou ranku vůbec zatěžovat dalším očkováním!!!

jajkax
25. říj 2009

Holky prosím poraďte.Karolínce budou 4 měsíce, od začátku měla po očkování TBC jen malinkou bouličku, pak se ji to trochu zvětšilo.Tak nás doktorka hexou očkovala o 14 dní později.To už to bylo docela ztracené(ale ne tea uplně)ještě trochu tam boulička byla.V ůterý jsme byli očkovaný a asi od čtvrtka se nám to pěkně zvětšovalo, včera už to byla opravdu tak centimetrová červená boule s bílou špičkou hnisu.Teplotu neměla.A dneska při koupání nám to prasklo.Ty jo,ale tolik, hnisu kolik tam bylo.Uplně mě to vyděsilo.Vydezinfikovala jsem to.a dala Káju spát.Myslíte si že bych s tím měla dojít k doktorce?Nebudou ji s tím něco dělat?Červený ji to zůstalo, ale ty boule po tom prsknutí a vytečení je samozřejmě menší.ach jo ☹

jajkax
25. říj 2009

jirinapezl
25. říj 2009

My jsme měli také problém s hojením ranky po očkování TBC. Zkoušeli jsme všechno možné, pořád nám to mačkali, natírali mastičkama apod. Malej moc zkusil. Pokaždé se to objevilo znuvu. A nakonec zabralo, když jsme malému do koupání začali přidávat mořskou sůl. Říkala jsem si, že když už nic nezabralo, tak tohle snad. Vždyť u moře jsme malé vyléčili molusky. To už malému bylo devět měsíců. Asi po třech koupelích se vylouplo celé ložisko. Vypadalo to hrozně, ale pak se to zahojilo a mohli nás naočkovat hexou. 😅
Neříkám, že to může zabrat u každého, ale nám to zabralo. 😅

andreahrbacova
26. říj 2009

U nás se taky pořád odkládá očkování.Malému budou za chvilku 5měsíců a teprve od úterka začínáme bouličku něčím léčit.Doktorka nám doporučila řepíkové odvary a na noc namazat chloramfeniklvou mastí,tak jsem zvědavá jestli se to konečně zahojí.Vždy s enám tam udělal stroupek,pak odpadl a pořád dokolečka.4.11 jdeme na kontrolu,tak doufám,že už se bude moct naočkovat.
Ale hnis mu tam neteče.

momin
4. lis 2009

Ahojky maminky,rada bych tohle tema nejak obnovila... my jeste porad nemame jizvicku zahojenou. Chodime na kontrolu po 14 dnech a porad to neni v poradku... ☹

momin
4. lis 2009

Naposledy kdyz to malemu vymackavali tak ho to tak bolelo ze ztratil dech a nemohl se nadechnout.... 😔 Mate jeste nejake recepty jak urychlit hojeni.... ☹

petja
5. lis 2009

Radila bych ti vyzkoušet homeopatii.Je to šetrné k dětem,je vhodná i pro těhulky a kojící matky,možná,že znáš.Velice bych ti doporučovala se o homeopatii zajímat.Nicméně, v kojeneckém věku má homeopatie své místo i v období očkování,kdy pomáhá zvládat větší zatížení imunitního systému,který očkování bezesporu má.
Po očkování proti tuberkuloze,nebo při problémech,které zmiňuješ používáme lék Silicea 9CH a to dokonce po dobu 3 měsíců,v případě komplikací až do zhojení.A to je tvůj případ.Radila bych ti tedy koupit si homeopatický lék Silicea 9CH od firmy Boiron(u nás nejběžnější) a malé podávat 1globulku rozpuštěnou v troše převař.nebo destil.vody (vodu naleju do panáka) a kapátkem podat jednorázově do pusy(třeba 5 kapátek,jak to vyjde...) a to 1x denně a ž do zhojení.
15min před a po nejíst,nezapíjet,homeo působí přes ústní dutinu.Dospělý si jednoduše dá globulku pod jazyk a nechá rozpustit.K přípravě používej pouze sklo a např plastovou lžičku apod.v žádném případě kov!

2nebo 3 den může dojít ke krátkodobému zhoršení,otok,naleje se to zase,nebo podobně.Určitě nemačkat a používat homeo až než budeš vidět,že se to znatelně lepší.Potom vysadit úplně.

momin
6. lis 2009

Dekuji za radu. a nemel by to predepsat doktor? nemuze to malemu nijak ublizit?

petja
6. lis 2009

Momin,homeopatie je velice šetrná.Doporučuji ti nastudovat si více,to by mělo být ale přirozené,že si chci zjistit co nejvíce a pak se rozhodnu.Každopádně homeopaticky ředěná Silicea pomohla nejednou vyřešit problém,který tu maminky zmiňují a to šetrnou metodou.Daleko horší podle mě je,když se snaží i doktoři bouličku mačkat!!! Sama píšěš,že malý skoro omdlel od bolesti!To je nepřirozené!Buď to nechat prasknout a pak řešit a nebo tomu pomoct jinak.Musí se každý rozhodnout sám,jakou cestou půjde.

tomasek06
7. lis 2009

Mě na nezahojenou část doporučili řapíkový odvar a přikládat na ranku. Ihned to zabralo.

lenka1302
8. lis 2009

Naše malá si s hojením ranky po TBC taky pěkně užila.Asi 3krát jí z toho vymačkávaly hnis,protože se jí to dělalo dovnitř a samo to nikdy neprasklo.Mazaly jsme to Framykoinovou mastičkou.Kvůli tomu se nám oddálilo očkování.

momin
8. lis 2009

lenka1302
a muzu se zeptat v kolika ste ockovali??

lenka1302
8. lis 2009

momin
první očkování-hexu jsme dostaly koncem pátého měsíce.Ještě nemáme třetí hexa vakcínu,ptotože když měla malá jít na očkování,tak zase dostala teplotu(zoubky zlobily).Příští týden jdeme na roční prohlídku a mají jí očkovat,tak jen doufám,že zase nebude mít teplotu.

f.miracle
autor
8. lis 2009

Malému zabrala až atb mast Fucidin, do té doby jsme pět měsíců mazali čajovníkovým olejíčkem, lihem, Framykoinem, všechno bez výsledku. Naočkovali ho až v osmi měsících no a jak do té doby nebyl nemocný, tak druhý den po očkování dostal horečky přes 39, šli jsme k doktorovi a z tama rovnou na ušní píchat ucho ☹

teessa
9. lis 2009

tak koukám že jsem psala v srpnu a teprve před týdnem se nám ramínko zahojilo...konečně

petja
9. lis 2009

f.miracle.atb ale zabere většinou vždycky.Neznamená to ale,že by ranku vyléčilo,spíš to ten problém jen na čas zalepilo.No přeju vám,ať už máte pokoj.

momin
18. lis 2009

Ahojky!! Tak my mame konecne 3 dny pred 8 mesicem zahojene ockovani!!!!! 😠 Zitra jdeme na prvni HEXA.... 😵