Novela zákona o povinném očkování 😞

schotja
18. led 2015

Dobrý den maminkám, velmi zajímavý odkaz na rozhovor o chystané novelizaci zákona o povinném očkování.... :( Co vy na to? Hlavně maminky, které si myslí že je lepší dobrovolnost a individuální přístup k očkování a pod. http://video.aktualne.cz/dvtv/pokuty-kvuli-neoc...

helcas
18. led 2015

je to diktatura, co vic k tomu rict...smutne

katyxq
18. led 2015

Že ČR má k demokracii sakra daleko ☹

kajalka
18. led 2015

Místo toho, aby podávali logické a pádné argumenty proč očkovat, budou zvyšovat sankce na všech stranách. To svědčí o lecčems... třebas o tom, že logické argumenty nejsou. Nebo že se chce někdo velmi, velmi napakovat.

blahova_andrea
18. led 2015

souhlasím s výše psaným. je to děs. já nejsem 100% ani na jedné straně, ale ten děda mi teda pil krev každým slovem. ten se fakt zasekl ve svém diktátorském režimu a nezaznamenal posun doby 😅 s právničkou jsem se naprosto ztotožnila. na vše měla rozumné argumenty a nabídky možných řešení. kdyby se to zavedlo tak, jak nastínila, myslím, že by to bylo nejlepší. prostě dělat studie. veřejnost poctivě informovat a nechat se rozhodnout. vždyť je riziko každého. nikdo nemůže rodiče nutit násilím naočkovat dítě. a pak co? něco se stane, dítě bude mít následky a co si rodič na kom vezme? rodič by měl právo rozhodovat. jednou si pořídil dítě, je za něj zodpovědný a rozhoduje ve všem, proč ne v tomto? pokud se rozhodnu neočkovat a něco se stane, budu s tím rozhodnutím i s jeho následky muset žít po zbytek života. ale pokud mě donutí někdo očkovat a něco stane...nikdo odpovědnost nepřevezme, nikdo se o mě ani o mé dítě nepostará...rodina a dítě celý život ponese následky za rozhodnutí někoho jiného ☹

adypro
18. led 2015

Hrozně mě to vadí, co proti tomu můžeme udělat?

zmrz_lina
18. led 2015

Já jsem neměla nervy na to, to dokoukat. Vypnula jsem to asi po 10 minutách, kdy byl pan doktor zahnán do kouta věcnými a logickými argumenty a jeho reakcí byl okamžitý slovní útok...

schotja
autor
18. led 2015

@adypro Modlit se aby ta novela neprošla.. Já osobně nejsem proti očkování, jen mám občas pocit, že tenhle systém ve skutečnosti nemá zájem aby byli lidé zdraví, protože profituje z nemocných a v těch vakcínách jsou pěkný sajrajty.. Stále se vyvíjejí nové a nové vakcíny a nikdo neví, jaký následky to bude mít za pár let.. Všechny ty atopické exzémy bez příčiny, různé psychické a neurologické postižení , ADHD syndromy a pod., u kterých lékaři pravou příčinu neznají, podle mně mají původ i v zatížení nervového systému v době, kdy je ještě nezralý na takovou zátěž.. Čím víc vakcín najednou, tím menší pravděpodobnost, že se protilátky vytvoří.., tím větší zatížení přirozené buněčné imunity.. Pokud by v čr bylo možné očkovat postupně monovakcínama, nebyla bych tolik ve strachu, co to s těmi našimi dětmi provede.. Jak řekla ta doktorka.. Strach a politika strachu :( Nechápu, proč se očkuje proti planým neštovicím, - za drahé peníze neúčinnou vakcínu proti běžné dětské nemoci.. Nechápu, proč perou do kluků "zarděnky" které jsou nebezpečné jen pro těhotné.. Oni prostě asi najdou způsob, jak to do lidí "naprat pod tlakem" :( :(

markyzka84
18. led 2015

Je mi z toho zle. At udelaj co chteji je mi to uz jedno, stejne udelaji jen to co jim daa vice do kapes tzn.stale jen3+1 a vetsi pokuty. Je to logicke pro bandu zkorumpovaných hňupu. mala ma naockovan pediacel ve sch.2+1 a poslujici ini ted jeste nemame a to ji rok a pul.mmr budem ockovat kdovi kdy... pokud vubec

markyzka84
18. led 2015

Jo a jeste jedna vec zadny zakon me nedonuti naockovatt neco co nechci... nejaka prava snad mame taky.. at si tu hexu a mmr strci do spic...

marketa233
19. led 2015

@markyzka84 Žádný zákon tě nenutí očkovat. Žádné očkování není povinné.

blahova_andrea
19. led 2015

@marketa233 jenže novela, o které je řeč nutí lékaře po velkou pokutou hlásit sociálce a dalším úřadům rodiče, kteří odmítají očkovat, pak i tito rodiče jsou popotahováni a mají platit pokuty. jako buď ti lékař násilím vytrhne dítě a naočkuje ho, což si teda nedovedu představit nebo budou všichni zúčastnění platit velké pokuty. takže ano...fyzicky donutit tě asi nemohou, ale ... 😉

cutie_01
19. led 2015

@blahova_andrea To je spatna interpretace. Pokuta neni za to, ze by lekar nenahlasil neockovane dite, ale z to, pokud odmitne postynout informace na zaklade zadosti z hygieny apod. (ti chodi na kontroly). Za to je pokuta pro ne az 2 mio. Pokuta 3 mio za "neockovani" spociva v tom, ze by doktor sam od sebe nechtel provadet ockovani. Nemuze byt popotahovan za neprovedeni zakroku, k nemuz nema od zakonneho zastupce informovany souhlas.

blahova_andrea
19. led 2015

@cutie_01 aha, tak to potom je všude, co jsem kde četla a slyšela ta chybná interpretace a řeší se vlastně něco, co není aktuální a pravda je zas klasicky někde jinde 😔

katyxq
19. led 2015

@cutie_01 nicméně problém je, že neočkované nebo ne přesně podle vyhlášky očkované dítě by nemohla (pod hrozbou velmi vysoké pokuty) hlídat ani chůva 😅

markyzka84
19. led 2015

@blahova_andrea ale nic budu se branit take 🙂 protoze mam pravo za sebou na vysoké vím aspon trochu co a jak mimochodem moje matka je doktorka 🙂 takze ,o)

markyzka84
19. led 2015

jinak je to piky trumf 🙂 penize delaji divy ... kolik tak ais stoji podpis v ockovacim prukaze 🙂)))) 😉

cutie_01
19. led 2015

@blahova_andrea Staci si precist navrh te novely. Bohuzel dochazi k mylnym interpretacim a prekrucovani.

@katyxq Neni chuva jako chuva, tady se mysli takova, ktera pracuje na vazanou zivnost pece o deti do tri let.

blahova_andrea
19. led 2015

@markyzka84 souhlasím. je to celé je o penězích. vůbec ne o zdraví populace

blahova_andrea
19. led 2015

@cutie_01 tak návrhy zákonů já fakt nečtu. bohužel patřím k většině, která není schopná pochopit ani věci denní potřeby napsané tou jejich hatmatilkou 😅 ☹ věřím, že návrh vypadá jina než jak je to interpretováno. problém je, že všude je ta interpretace stejná a jak píšeš ty, která jsi to zřejmě četla...neodpovídá to realitě a je to zavádějící.

blahova_andrea
19. led 2015

co si budeme nalhávat. většina z nás nemá na chůvu. a do školky nám dítě nevezmou bez očkování a do práce musíme, abychom vyžili. takže proč většina stále očkuje? protože prostě musí vzhledem ke všem ostatním okolnostem ovlivňujícím život. ne, proto že chceme, že tomu věříme, nebo pod pohrůžkou pokuty. je to existenční problém spousty rodin. nenaočkuju = nevezmou mi dítě do školky = nebudu moct do práce = neuživím rodinu ☹

marketa233
19. led 2015

@blahova_andrea Výhrůžky státu mohou být různé, ale očkování prostě není povinné. V tuto chvíli nelze dítě proti vůli rodičů naočkovat. Z toho je třeba vycházet. Pokuty, zákazy a jejich reálné vymáhání jsou druhou věcí a tady až čas a praxe ukáží, jak velký tlak bude na rodiče skutečně vyvíjen. Zatím jde skutečně jen o výhrůžky a chybné interpretace státu jen pomáhají.

blahova_andrea
19. led 2015

@marketa233 o tom se nehádám