Novorozenec, kdy se jde na první očkování?

ketrin90
28. led 2014

Ahojte holky,mam doma sestnacti denniho novorozence.Byli jsme na prvni kontrole u pediatra,kde nas nechali pul hodiny cekat v cekarne s nemocnyma detma,a malej chytil hned rymu. :0( kdy jste sli s mimcem na prvni ockovani a proti cemu bych ho mela nechat naockovat?Samozrejme az bude zdrav.. Dekuji 😉

dadushe
28. led 2014

@ketrin90 Co to máš za divnýho pediatra?Normálně se chodí do poradny, ne mezi nemocné děti, to vás takhle blbě objednal nebo v rámci poradny tam byly i nachcípané děti... Tady je to docela dobře rozepsané co kdy se očkuje a o tom čím naočkovat a jestli vůbec očkovat, o tom jsou sáhodlouhé diskuze i zde na MK........... http://www.vitalia.cz/specialy/ockovani-a-ockov...

ketrin90
autor
28. led 2014

@dadushe on si nas takhle objednal,premyslela jsem po prichodu,ze pojedeme domu,kdyz jsem videla kolik je tam lidi..I manzel strasne nadaval 😖 Nechapu to,jen proto ze nebydlime v meste ale 5 km od mesta kde ma dr. ordinaci,nam sdelil ze k nam domu nepojede a at prijdeme my..No malej je nemocnej,ted jsme meli jit po tydnu na dalsi kontrolu,pry kvuli zvazeni..samozrejme jsem nikam nesla a premyslim o tom jestli pana dr. nevymenime..
Jinak dekuji za odkaz,juknu na to 😉

pellullinka
28. led 2014

@ketrin90 ten je bezohledný. Naše doktorka bere všechna malá miminka před ostatními pacienty,právě aby nemuseli Čekat :( ohledně očkování odpověděla dadushe 🙂
Ať jste fit

alpakovo
29. led 2014

divný pediatr! náš dojde na první návštěvu domů a na novorozence má samostatnou poradnu, právě kvůli nemocem, ať to prcci hned nechytí.... Není v okolí třeba ještě jiný pediatr?

anina32
29. led 2014

To je vážně divný doktor ☹ U nás jsou do 10 hodin pro nemocné, a pak je poradna pro miminka a očkování pro zvané. Vždycky jsme objednáni na přesný čas a ještě se mi nestalo že bych čekala. Vždycky přijdu, svléknu malého a hned jdeme na řadu.

gepe
29. led 2014

@ketrin90 v prve rade pokud muzes, zmen ihned doktora. Neexistuje aby odmitl dojet domu k novorozenci pokud to nemate blizko, ci jen o to pozadate/poprosite. Je jedno kdy bude prvni ockovani, dulezite je, aby byl maly min. 14 dni predtim bez rymy, ci jakehokoliv projevu nachlazeni apod. Prohlidka sliznic, poslech, by mely byt zakladem pred pichnutim/nakapanim. Kdyz ma ten Tvuj pristup uz takovyhle pristup jak koukam, nedivila bych se, kdyby ockovali nezavisle na stavu ditete a jeste kdyz by ses ohradila, tak reci.
Taky chodime s malou na objednani, mudr ma presne oddelene doby pro novorozence, preventivky, ockovani, nemocne, dle veku asi

ninive211
29. led 2014

Tak toto není možné ☹ Miminka by měla být vždy oddělena od nemocných!!! Sice ještě nejsem matka, ale toto by mě teda hned varovalo a dívala bych se po jiném pediatrovi.

hofka1
29. led 2014

naše doktorka taky nejezdí domů .. nebo asi ano, má v ceníku "vyžádaná návštěva v rodině - 500 Kč", jinak objednává na přesnou dobu a má rozdělenou ordinační dobu na poradnu a nemocné.

olivazelena
29. led 2014

hledala bych jiného pediatra. Do dvou dnů po návratu z porodnice jsem měla nahlásit malého k pediatrovi, máme paní doktorku. Přišla k nám domů na první návštěvu, nic neúčtovala, dále chodíme do poradny v době, kdy tam nejsou nemocné děti. O očkování nás informují právě tam (kdy, co, proč a za kolik).

lucifereeek
29. led 2014

já teda nevím, ale mě hned na první poradně řekla dr. ať nechodím do čekárny, ale klepu na dveře z druhé strany, právě aby zdravé mimčo nebylo mezi nemocnýma a tak to dělám doteď. Očkování - naše dr. očkuje až od 3m a 5kg - s tím očkováním je dobré si zatím něco o tom přečíst a pak se podle sebe rozhodnout. Já dala Hexu a Prevenar -každé zvlášť (u druhého bych dala už jen hexu), teď jsme měli jít na priorix ale odkládám.....

andelka
29. led 2014

Vyměnit doktora.
A očkování..já jsem dávala očkovat klasicky 3,4,5m hexu (+prevenar, dneska už bych ho nedávala a když jo, určitě očkovala zvlášť), nějaká jedna dávka byla odložená kvůli nemoci, jinak se očkovalo při zdraví a oba kluci měli ve 3m přes 6kg.
Priorix měl starší odložený o pár měsíců, mladší skoro o rok.

mafeska
29. led 2014

vyměnila bych hned doktora. Já to měla tak že po příchodu domů z porodnice jsem volala doktorce a ta ochotně přišla se zdr. sestrou k nám domů, prohlédla malou a hned šly.
Poradnu pro miminka a očkování má vždy odpoledne. Ráno nemocní, odpoledne zdraví.
že tvůj manžel nadával se ani trochu nedivim.

talina
29. led 2014

@ketrin90 já tedy nevím, ale naše doktorka objednává na hodinu i v době, kdy tam chodí nemocné děti. ALE můžeme chodit přes vzlášťní vchod, takže s nemocnými dětmi se nemusíme setkat. Pokud váš dr nemá možnost vás dostat do ordinace jinudy tak bych změnila lékaře

kytkakvete
29. led 2014

@ketrin90 Pokud by pediatr neumožnil docházet s mimčem mimo nemocné, nebo aspon neměl oddělené čekárny přemýšlela bych o jiném. Diskuze o očkování ber z rezervou jsou opravdu výživné 😀 , raději, pokud tě nahlodají, si pozjištuj o očkování co nejvíce materiálu od odborníků 😉 .

svatadala
30. led 2014

Nám se vnouček narodil o 3 týdny dřív, císařským řezem, hned chytil infekci tak ATB, a když šla dcera k lékařce v 6 týdnech, že chytil rýmu ta ho hned chtěla očkovat, dcera nesouhlasila, že je na to čas. V 8 týdnu s ním šla, že měl nějakou větší koliku a první co bylo od p. lékařky že dnes naočkujeme. Dcera opět nesouhlasila, že se jí to zdá brzy a tvrdě opravdu tvrdě narazila. Lékařka na ní začala křičet, že zabíjí své dítě, že jí nahlásí na OHS atd, dcera se nezmohla na slovo odporu jak byla překvapená. Lékařka jí na rozloučenou řekla, že 17.2. musí dojít a pokud nebude chtít očkovat, má si najít jiného pediatra. Hledáme si tedy jiného pediatra, protože za 1. už paní doktorce naprosto nevěříme za 2. nechceme/ , pokud vůbec/ očkovat tak brzy a za těchto okolností /předčasný porod, rýma atd/ Pokud zde je maminka se stejnou zkušeností, nebo maminka v okolí Olomouce a má rozumnou lékařku prosím ozvěte se na deny99@email.cz moc děkujeme

anina32
30. led 2014

@svatadala to snad ani není možný, šla bych doktorku někam nahlásit, vždyť se očkuje až od 9 týdne!

ikarkulka
31. led 2014

@svatadala Mám velmi podobnou zkušenost s první dětskou lékařkou u prvního syna, prostě jsme od ní po jejím výstupu odešli, našli si jiného pediatra a tam jsme spokojeni.
Nejsme bohužel z Olomouce, takže neporadím, ke komu přejít. Nicméně jste se rozhodli správně, toto si nesmí lékař dovolit.

svatadala
31. led 2014

Je opravdu hrozné co se děje, internet plný dětského utrpení. Rodiče, kteří nevědí kde je pravda. Věřit lékařům nebo ostatním rodičům, kteří mají své bohužel otřesné zkušenosti, já věřím rodičům

jasmine1
3. dub 2015

cauko holky ma doma dve esicne miminko a byla jsem sni na ockovani , byli sme 31.3 ockovat a dneska ma 4 mesice a dneska je 4.4 a porad ma zvisenou teplotu 37.6 nebo 36.4 porad se to strida je to normalni??? ☹ ☹

zanri
3. dub 2015

@jasmine1 - zdravím, ta teplota je ze zadečku a už po odečtu 0,5st.? Malej měl zvýšenou teplotu kolem 37st. (po odečtu) 5. a 6. den po očkování, a taky to kolísalo - podle toho, zda to bylo před jídlem, či po jídle, před spaním či po spaní, Dr. říkala, že prý je to běžné. Podobně u nás ty teploty kolísají, když mu rostou zoubky - to tělo s tím prostě bojuje

kaddu
8. led 2016

@anina32 ockuje se hned v porodnici. Takzvany vitamin K je vubec prvni smes chemikalii co deti dostavaji. Nekde pak HepB a tubera. Bohuzel nikdo rodice neinformuje ze mozko krevni bariera se tvoji az kolem 2. roku zivota ditete takze se detem nenavratne poskozuje zdravi.

anina32
8. led 2016

@kaddu Díky za info, ale tady byla před dvěma lety řeč o očkování u pediatra, pravděpodobně hexa, takže příspěvek trošku mimo. Jinak nazývat kalmetizaci směsí chemikálií která dětem nenávratně poškozuje zdraví, to je podle mě úplně mimo. Celkově nechápu proč jsem tu byla označená, děti už mám odrostlejší, očkováním jsme si prošli, poškozené zdraví nemáme a do debat o škodlivosti očkování s pseudoodborníky se tu pouštět nehodlám 😀

kaddu
8. led 2016

@anina32 nepoustejte. Diky

anina32
8. led 2016

@kaddu Po přečtení několika tvých příspěvků v jiných diskuzích, myslím že by si se do nich neměla pouštět ani ty.

kaddu
8. led 2016

Takze hodlas..

kaddu
8. led 2016

Vis anina32 to ze vykouris krabicku cigaret a nedostanes z ni rakovinu ti nedava pravo propagovat cigarety jako zdravi prospesne.

kaddu
8. led 2016

Uvedom si ze se vysmivas lidem co ztratili deti vakcinam. At uz zivotem nebo zdravim. Ja mam pravo varovat ostatni a vsechny moje studie jsou verejne dostupne a vedecky podporene. Rozhodnuti je Pak na rodicich jestli ockovat nebo ne, rozhodne by se nemeli nechat vydirat ignoranty ani doktory.

kaddu
8. led 2016

Tohle je pribalovy letak vakciny MMR. Zminuje celou radu vedlejsich ucinku, pro priklad epilepsie, chronova choroba, tiky, zanet mozkovych blan, alergie, zvraceni, vyrazka, autismus,, smrt atd. Kolik z rodicu dostane ten letak na procteni nez to svym detem pichnou? Zadny. Kolik doktoru co ockuji letak precetlo? Na to snad ani nemusim odpovidat. Vyskyt vedlejsich ucinku je oproti officialni verzi jednoho ku milionu nejakych 90%. Nekterym se to projevi pouze horeckou, nekomu ekzemem, nekomu smrti do 3 dnu od vpichu. Vakciny prekracuji povoleny limit hliniku pro dospeleho. Pro deti s otevrenou krevne-mozkovou barierou se hlinik usadi v mozku odkud pusobi jako spoustec autoimmunni destrukce. Proto je vyskyt autismu u ockovanych dnes 1:50 a u neockovanych 1:25000. Mimojine vakcina obsahuje rtut ktera je toxicka vsemu zivemu. Museli bych byt blazen abych to nechala svym detem pichnout pokud vim co v tom je.

michalusenka
8. led 2016

@kaddu ale to je precipovinne ocko tak co s tim?

kaddu
8. led 2016

Nic na svete neni povinne pokud to clovek nechce. To by byl fasismus. Tady je neco co by mohlo pomoci. http://www.artbos.cz/Fotografie/Soubory/očkován...