Očkovací kalendář ČR a SR, existují rozdíly?

hojda
3. črc 2013

Maminky, chtěla bych se zeptat, zda někdo v ČR nechával očkovat Hexou jen třemi dávkami místo čtyř dávek? Ve slovenském očkovacím kalendáři je očkováno jen 3x a poslední 4. dávkou jsem tam nenašla. Proč se děti v ČR očkují 4x a na Slovensku jen 3x?

Existují ještě nějaké podobné rozdíly v očkovacím kalendáři?

Díky

hojda
autor
3. črc 2013

Teď jsem se dívala ještě jednou na ten SK kalendář a vypadá to, že 4. dávka je až v 6 letech. Je to možné?

nae
3. črc 2013

@hojda áno, je to možné. Priorix je tiež iná schéma - v ČR "musia" byť dve dávky do 2 rokov, v SR jedna (druhá je myslím až v 11. roku).

Aspoň vidíš, že očkovací kalendár je len a len legislatívna záležitosť bez akejkoľvek logiky (a za západnými či južnými hranicami je očko dobrovoľné, takže...? 😅 )

hojda
autor
3. črc 2013

@nae Myslím, že u toho Priorixu v Čr ta hranice není pro druhou dávko do 2. let. hodně maminek toto očkování odkládá, švagrová šla na první dávku až po 2. roce

nae
3. črc 2013

@hojda Máš pravdu, ale štandardne sa pichá v 15 a 21 mesiacoch, len máľo ľudí vie, že sa s tým dá hýbať.

hojda
autor
3. črc 2013

@nae To je pravda, já se to dozvěděla, až teď u druhého dítěte, když jsem sama pátrala, tohle by měl dr. říct ☹