Očkovali jste proti pneumokokům a rotavirům?

misiko
31. pro 2010

Ahoj, ockovali jste proti rotavirum a pneumokokum? jake mate zkusenosti v okoli s timto onemocnenim?

weri1
3. led 2011

@collette souhlasím!

hanule05
4. led 2011

ahoj,
chtěla bych se zeptat, jestli některá nevíte, proč se proti rotavirům neočkují i starší děti? U druhé dcerky jsem o tom celkem uvažovala, ale doktorka i moje okolí mi to rozmluvili, že prý je to zbytečné očkování.

Ale já mám teď dost strach, protože jak starší dcerka chodí do školky, tak jsem si jistá, že něco takového na sto procent donese, je to jen otázka času kdy. Co nastoupila do školky tak tam prostě furt někdo z dětí zvrací a průjmuje(ať už v "naší" třídě, nebo v jiné).

Teď je druhé dcerce osm měsíců a já se děsím toho, že skončí v nemocnici.

misiko
autor
4. led 2011

jeste me napada podotazka....
jake mate zkusenosti s vedlejsimi ucinky ockovani?
zvysena teplota, zarudnuti,vyrazky apod?

weri1
4. led 2011

@misiko poprvé teplota 39 ,podruhé jen zvýšená 37.2 teď jdeme potřetí, tak uvidím, jinak nic

soanpe
4. led 2011

@collette přesně si to vystihla. sofí byla v listopadu s rotaviry v nemocnici. v úterý nástup, její váha během dopoledne klesla z 12kg na 11,6kg a v sobotu při propouštění měla 9,8kg a to už 0,5kg nabrala 😅 za tu dobu jsme použily přes 100plen.
takže kdybych mohla, dám očkovat

aja123
5. led 2011

Naprosto souhlasím, dcera měla třetinový úbytek své váhy, těžkou dehydrataci a jen jsem se modlila, ať doktor nepotvrdí trvalé poškození ledvin, které u tak vážné dehydratace hrozí. Takže můj názor je, že by se rotaviry vůbec neměly podceňovat 😔

kijir
5. led 2011

Ahoj holky,připadá mi tady podle toho že každá chválí očkování podle toho co kdo prodělal 🙂 Můj starší syn měl do tří let zánět středního ucha cca 28krát...Bylo to co čtrnáct dní to píchání uší.Nakonec mu vytrhli nosní mandle a dvakrát absolvoval drenáže do obou uší,protože v důsledku těch zánětů byl již na jedno ucho téměř hluchý :( Naštěsttí jsme nakonec v těch 3 letech potkali výbornou paní doktorku a tan nám zařídila nějakou vakcínu na alergologii,která prý funguje jako prevenar,ale je o to lepší,že je dělaná přímo na daný typ pro každého 🙂.Te´d a to Járovi bude v únoru 7 máme tak jeden zánět za zimu a pořád docházíme co měsíc na ušní na kontroly....Sluch se pomalinku zlepšuje.Jedno ouško už je téměř dobré a to horší se zlepšuje 🙂 Takže když se narodil druhý syn neváhala jsem a okamžitě jsme ho proti pneumokokům nechali očkovat.Ale kdo ví jestli by takové problémy třeba vůbec měl....Myslím,že kdybych měla zase zkušenost s rotaviry dala bych ho očkovat proti tomu.Teď očekáváme třetí dítko a přemýšlím zda vůbec budeme něco očkovat,ale pravděpodobně pneumokoky asi určitě 😉A nakonec když čtu jaké máte zkušenosti s rotaviry asi i ty 🙂 !

hanule05
5. led 2011

ahoj,
už jsem se jednou ptala, nikdo neporadil, tak to zkusím znovu. Nevíte proč se neočkují i starší děti (do jednoho roku)?

soanpe
5. led 2011

@hanule05 podle mě na to český systém nemá očkovací schéma.nic jiného mě nenapadá 😉

hanule05
6. led 2011

ahoj,

dneska ve školce se poblinkala jedna holčička a naše Anička seděla zrovna vedle ní. Zrovna tam zase řádí tahle střevní chřipka či co to je. Takže čekám, že to Anička taky přinese.

Nevíte jakou to má inkubační dobu? Za jak dlouho to mám očekávat? Co dělat, aby to mladší 8-mi měsíční dcerka taky nechytila?
Díky

iloha
7. led 2011

@hanule05 to netuším, nikde jsem se nedočetla, proč nelze u starších dětí, ale jedná se o jedinou lžičku a údajně bez vedlejších účinků, žádné teploty a tak 😉

iloha
7. led 2011

@hanule05 holčička se klidně mohla poblinkat i z kašle, nebo jí nechutnalo jídlo a nemusí to být hned rotavirová infekce..... Rotavirovou infekci prokáže jedině odběr stolice a kultivace ............
Jedná se o velmi silné zvracení a to podobným stylem jako je reflux u miminka, naše Terezka ráno vstala, vzala si jogurt, snědla dvě lžičky a hrozně moc jí rozbolelo bříško a šla na záchod, že bude kakat a dosedla a doslova "zeblila" celou koupelnu, za chiličku znovu a znovu ( a bylo to po noci, jídlo strávené, takže jen pití, šťávy a ty dvě lžičky), a pak najdenou 39,4, a okamžitě místo průjmu voda ze zadku a to doslova..... sebrali jsme jí a jeli do nemocnice, tam nám dr. dala injekci mothihlia proti zvracení a ORs nebo jak se to jmenuje, abychom naředili a vypila to, že je ho hydratační roztok, pomohlo to ale průjem byl dál, teploty též a zvacení ale ustala, nechtěla jíst, protože jakmile se najedla nebo napila, tak ji okamžitě hrozně rozbolelo bříško a měla průjem........ jak je výše psáno tak během 5 dnů ubyla o 2,5 kg a začala být apatická, jen pospávala, nemluvila, nechala se nosit, a naše paní doktorka 3 den říkala, že to na to vypadá, aby hodně pila, ale tolik tekutiny ti dítě nepozře,..... Když pátý den přestala i čůrat tak jsme jeli rovnou do špitálu a tam zavodnili přes kapačku a když vytvořila první řidší stolici, která se dala odebrat poslali na kultivaci a teprve po 4 dnech nám oznámili, že se jedná o rotaviry.....................
a paní primářka Ambrožová mi tehdy sdělila, že další infekce již nedosáhne kvalit první a větší děti se již neočkuji, ale proč mi nevysvětlila

hanule05
7. led 2011

@iloha díky za informace.
Nevím jestli ve školce řádí rotaviry nebo je to střevní chřipka, ale ve čtvrtek se tam poblinkala jedna holčička a dnes jsem raději nechala Aničku doma. Zavolala jsem do školky a p. učitelka mi řekla, že dnes další 3 děti nepřišly, taky kvůli zvracení. Tak čekáme jestli to Aničku taky chytne. Teď je pátek 17:00 a říká, že ji bříško nebolí, tak uvidíme co v noci. Mám z toho celkem strach, aby to neodnesly obě holky.

iloha
7. led 2011

Neboj..... všechny střevní chřipky, nemusí mít takovýhle průběh..... 😉 údajně při slabší imunitě je rotavirka rychlá do 24 hodin, jinak max. 48.... SPíš co děcka měla k jídlu............... Terezka měla již i salmonelozu (asi z lososa) a to je taky průjem a zvracení, teploty neměla a zvracela jen asi 4x, ale průjem přetrvával, sice ne voda, ale téměř po každém jídle, dieta moc nezabírala, takže dr. udělala výtěru a závěr salmoneloza............ a pak jsme chodily co 14 dní, na výtěry ze zadečku, trvalo to od konce září do března, pořád byla pozitivní.............. a chytla to zřejmě buď z rukou v krámě, nebo když jsme byly na obědě a měla nugety z filé a br. kaši.................., takže si nevybereš, kde to dítě chytí 😒 Naštěstí tehdy nechodila do školky, protože mudra mi tehdy řekla, že záleží na učitelkách a paní ředitelce jestli takové dítě vezmou do školky, protože je to o řádném mýtí rukou........................ , průjem měla asi 10 dní a pak už byla v pohodě, jen prostě ve stolici salmonelu...............

radka1811
2. dub 2013

Já mám u staršího 3,5 roků naočkovaný pneumokok - Prevenarem, rotaviry jsem bohužel nestihla - nějak se to ke mě asi nedoneslo. Tak doufám,že snad nechytíme. Ještě má očkovanou klíšťovku. Teď máme tří měsíční mimčo a chci očkovat oboje dvoje. Jak rotavir, tak pneumokok samozřejmě - jen si říkám,že možná využiji Synflorixem. Tak jen, kdo by věděl, jaký je rozdíl, tak díky za info a hlavně hodně zdravíčka všem dítkám 🙂

sasena04
22. lis 2013

Dobrý večer, já jsem pro očkování proti pneumokokům. Rozhodně je dobře, že na to pojišťovny přispivají už i starším dětem (do 5 let) a dospělým (nad 50). Právě te'd má VZP akci do konce 2013. Tak ji využiju.Budte zdraví!

katja77
22. lis 2013

@sasena04 Nejste náhodou pracovník pojišťovny či zaměstnanec farmaceutické firmy? 😉

picasso
22. lis 2013

My pneumokoky ne, rotaviry ano. Slyšela jsem o dost případech dětí na JIP z důvodu rotavirové infekce a protože náš syn má neustálý kontakt s psíkem, který se neštítí sníst cokoliv, tak jsme volili. Ale je fakt, že těch druhů rotavirů je několik a očkování není proti všem.
@katja77 myslím, že otázka byla položena, zda jste očkovala proti rotavirům nebo pneumokoku a zda jste se setkala s tímto onemocněním ve svém okolí. A ne, zda sasena04 je či není pracovník pojišťovny či farmaceutické firmy.

katja77
23. lis 2013

@picasso 🙂 Děkuji za upozornění, nicméně stále doufám že mi uživatel sasena odpoví. Moc by mne zajímalo, zda se tito lidé.vyskytují v internetových diskuzích, jak se obecně traduje.

K odpovědím-neznám nikoho kdo měl pbeumokok.nákazu, dle studií je u dětí pravděpodobnost úmrtí či ošklivých.vedlejších účinků (bohužel) vyšší než pravděpodobnost nákazy, tudíž neočkuji.

U rotaviru znám jednu osobu, jejíž dcera.skončila na kapackach, jenže oni s ní ještě jako s batoletem (6.měsíců) byli v Chorvatsku. Jiné osoby s rotaviry neznám, neočkuji. Stačí to tak? 😉

picasso
23. lis 2013

@katja77 jistě, já jen, že dle pravidel by ti mohli tu otázku smazat. Tak je lepší se ptát v SZ 🙂

mavor
23. lis 2013

Před očkováním bych si minimálně přečetla příbalový letáček a tuto diskusi!!!!!!!! Zajímejte se, co do svých dětí rvete!!!!!!! https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/a...

laurital
23. lis 2013

@katja77 Moje mladší dcera se nakazila rotavirem v sedmém měsíci, skončila v kritickém stavu na kapačkách v Dětské nemocnici.Nezapomenu, jak ji kapačku k ručičce fixovali dlahou a přidělávali k prušlím, aby si ji nestrhávala.V kritickém stavu byla 72 hodin.V cizině jsme nebyli, na hygienu dbáme a přesto se nakazila.
Nejhorší zážitek mého života, pokud bych ještě někdy měla dítě, bez váhání nechám očkovat.

picasso
23. lis 2013

@mavor Tazatelka se ptala na případy onemocnění ve vašem okolí a zda jste očkovala. Pokud by chtěla znát nežádoucí účinky očkování, přečetla by si to v jiném fóru, které jsou na MK uvedeny. Vaše odpověď není tedy na místě 🙂

mavor
23. lis 2013

@picasso Neočkovala a NIKDY nebudu!!! Mám doma díky povinnému očkování autistu a i mladší syn měl u povinného očkování ošklivé NÚ - 6 týdnů nemohl usnout a plakal a rok v kuse měl záněty v uších!!! Takže nevidím důvod, proč bych svým dětem měla ještě více ničit zdraví!!! I kdyby tyto vakcíny, kterými chcete očkovat, fungovaly, nežádoucí účinky je daleko převyšují!!! Stačí se trochu zajímat!!!

nasekuratko
23. lis 2013

@laurital já syna nechala očkovat-bohužel-a v nemocnici s průjmama byl už 3x! Z toho jednou na JIPce na přístrojích. Očkování je nanic. Chrání jen před minimem virů. Ve většině případů ho chytne i očkované dítě.

nasekuratko
23. lis 2013

Ještě dodám, že očkovat už nikdy nedám po našich zkušenostech...

picasso
23. lis 2013

@mavor tady nejde o to se zajímat nebo, ale důkladně si přečíst otázku tazatelky. Až se bude zajímat o NÚ očkování, je tady o tom fórum, kde si tvůj názor o očkování může přečíst. Část tvé odpovědi, že neočkuješ, ta sem patři, tak si tazatelce odpověděla.

abalajda
23. lis 2013

Ja nechala dceeu ockovat Synflorixem,ostatni jsme nevyuzili,ne snad proto ze by nebyli hrazene pojistovnou ale proto,ze me moje detska lekarka rekla,ze dite obvykle chyti prujem od deti ve skolce,ostatni nakazy jsou ojedinele,tak je zbytecne do cpat dalsi injekce... To je ale jen muj nazor,nikomu nic nepodsouvam...

abalajda
23. lis 2013

@misiko Po ockovani Synflorixem dcera zadne vedlejsi ucinky nemela...

blahova_andrea
23. lis 2013

syn byl očkovaný synflorixem a to jen proto, že z mé strany má v rodině dispozice k zánětům středního ucha