Očkovali jste proti pneumokokům a rotavirům?

misiko
31. pro 2010

Ahoj, ockovali jste proti rotavirum a pneumokokum? jake mate zkusenosti v okoli s timto onemocnenim?

mavor
23. lis 2013

@picasso Ale NÚ s tímhle tématem přece úzce souvisí!!! Nebo pokud očkuješ proti pneumokokům či ratavirům, tak očkuješ bezmyšlenkovitě, aniž by ses zajímala o příbalový leták či jiné informace??? I tam najdeš odpovědi jestli očkovat a nebo ne 😉 Někdy mám pocit, že číst o nežádoucích účincích je v některých diskusích nežádoucí 😅

picasso
23. lis 2013

@mavor Ne, tazatelka se ptala: "Nechali jste očkovat proti roravirům nebo pneumokoku a setkali jste se s tímto onemocněním ve svém okolí? " Kdyby se ptala, zda má očkovat nebo ne, a proč ano nebo ne, tak je to něco jiného. A pokud vím, o nežádoucích účincích očkování jsou tu jiné témata. Tam se tazatelka může obrátit a tam ji můžeš důkladně informovat. A podle čeho já vybírám proti čemu, jak a kdy budeme očkovat, taky nepatří do této diskuze 🙂 Jestli jsme očkovali proti rotavirům nebo pneumokoku jsem tazatelce odpověděla 🙂

mavor
23. lis 2013

@picasso To už mi teda přijde jako slovíčkaření pro někoho, kdo nerad čte určité věci 😉

mavor
23. lis 2013

@blahova_andrea Opravdu??? Můj mladší syn měl rok v kuse záněty v uších po povinném očkování.... 😅

mochenkaa
23. lis 2013

Ne, neockovala. Ockovat proti 10 ze 100? To podle me ztraci logiku. Souhlasim s @mavor nez cokoliv do ditete pichnu, tak si k tomu zjistim informace a zacnu pribalakem... Rizika NU mi prijdou vetsi nez riziko nakazy.
@picasso odpovidam k tematu 😀 Neockovala a neznam nikoho kdo to s ditetem prodelal. Ani ockovani ani neockovani

picasso
23. lis 2013

@mavor to není slovíčkaření. Jednoduchá otázka, jednoduchá odpověď A nejde o mě, ale o otázku tazatelky a na tu jsi ji už odpověděla, takže nevím, proč bychom tu to dál měly řešit 🙂

mavor
23. lis 2013

@picasso Nevím kdo to tu řeší 😀

mochenkaa
23. lis 2013

@picasso promin za drzou otazku, ty jsi nova adminka? Ja jen, ze hlidas aby nahodou nekdo nenapsal neco navic....

laurital
23. lis 2013

Holky nezlobte se, ale chápete, některé 😉 , význam slova diskuze?Já například nesouhlasím s neočkováním, informovaná jsem dost, ale respektuji názor matek, které to vidí jinak a nemám potřebu se do nich navážet a přesvědčovat je o své pravdě.

katja77
23. lis 2013

Hlavně tazatelka položila dotaz v roce 2010, teď už jí to možná ani nezajímá😀

picasso
23. lis 2013

@mochenkaa ne a proč bych měla něco hlídat. Čtu ale odpovědi na otázky, které mě zajímají a dost mi vadí, když se k odpovědím musím štrachat přes deset stránek s informacemi, které patří do jiné diskuze. Vaše názory, zkušenosti a informace si klidně pište do fór, jim odpovídajících 🙂
@katja77 ale zajímá se i někdo jiný a nehodlá tu číst něco, co přímo nesouvisí s otázkou 🙂

picasso
23. lis 2013

@mochenkaa nic nehlídám a netvrdím. Svoje názory a zkušenosti můžete napsat do fór, do kterých patří. Tam si pište klidně diplomové práce. Když to bude kohokoliv zajímat, tak si to dohledá a přečte 🙂

bimbici
23. lis 2013

Ne, vyznáváme zásadu, že méně očkování je spíše více a většina těchto záležitostí je věc dobré imunity. Takže pracujeme nad jejím zlepšováním

picasso
23. lis 2013

@bimbici To můžete, ale tahle odpověď také patří do jiné diskuze např. mám nebo nemám očkovat apod., vaše odpověď není odpovědí na otázku v diskuzi 🙂

mochenkaa
23. lis 2013

@picasso ale vzdyt @bimbici mluvi k veci. Ze do teho nejde.
A uprimne? Kdyz si o necem zjistuju info, tak chci vedet proc se nekdo rozhodl tak jak se rozhodl. Pomaha mi to utridit si svuj nazor. Odpoved ano/ne mi toho moc nerekne.

janahlava
14. zář 2016

Dříve jsem si myslela, že dítě nenechám proti pneumokokům očkovat, ale narazila jsem na webu na jedem článek a dost mě vyděsilo co všechno ty potvory způsobují. Proto bych chtěla říct všem maminkám, aby očkovaly a pokud si myslíte, že je to blbost, pak si ho přečtěte a uvidíte! Třeba taky změníte názor. http://www.familystar.cz/nebezpecne-pneumokoky/

anakolut
14. zář 2016

Obě děti jsem nechala naočkovat obojími.

janahlava
16. zář 2016

A byla si spokojená?

laisobel
16. zář 2016

Nečtu prispevky zpetne - ano, ockovali jsme proti rotavirum a i proti pneumokokum. Rotaviry trapily mnoho deti okolo a deti od znamych, koncilo to hospitalizaci.
Pneumokoky malem zabili synka naseho kamarada, kdyby nebyl ockovany, byl by mrtvy.
Takze jsme ockovali. Pred, pri a po ockovani jsme pro zmirneni nežádoucích ucinku podavali homeopatika po dohode s lekarem a dcekrka vse zvladla na jednicku.
U druheho ditete budeme tez ockovat.
Plus az bude starsi dostane i Cervarix vakcinu, ta zas zachranila mne pred rakovinou delozniho cipku.

jaynie
7. říj 2016

My jsme očkovali proti pneumokokům, rotaviry jsme zvažovali, ale nakonec nedali. Za ty pneumokoky jsem ale ráda. Kamarádky syn měl zápal plic, který způsobili, a pak už jsem s očkováním opravdu neváhala. Dcera měla po první dávce trochu zvýšenou teplotu, ale to je podle mě úplně normální, když tělo víc pracuje. A letos jsem domluvila i rodičům a taky se nechali očkovat. prý ani v jejich věku není snadné se s pneumokoky poprat.

lajla
7. říj 2016

Ne, proti pneumokokum první.sve dcery...po roce byly bez protilátek...? Kde to jsme?
Pak už ne a proti rotavirum nikdy, nej je kojení
Poté co ocko způsobilo moji dceři, již očkovat ničím nebudu

babanci
7. říj 2016

Neočkovali. Nebudeme očkovat.

soyevita
13. lis 2016

Kdo jste očkoval proti pneumokokům a proč?A jakou reakci mělo vaše dítě na očkování?

kuliseks
13. lis 2016

My proti pneumokokům a mame rozockovaneho meningokoka. Rotaviry asi nebudou taky nic prijemneho, ale da se to zvladnout snad lip, tak to mi prislo zbytecne. Syn mel na vsechno jen lehce zvysenou teplotu a u meningokoka 2 dny trochu zarudle misto vpichu, jinak nic.

verusinek
13. lis 2016

Oba synové mají očkování proti pneumokokům a ani jeden neměl žádnou reakci a mladší je očkovaný i proti rotavirům, starší kvůli rotavirové infekci málem nebyl, tak jsem mladšího očkovat nechala. Jinak tedy teď vidím, že to význam mělo, když k nám přivítá nějaká blinkací viróza, tak mladší má průběh vždy mnohem snadnější a přijde mi, že se mu to celkově více vyhýbá.