Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Očkování Bexsero u miminka. Jaké měly vaše děti reakce?

makkyv
24. bře 2021

Ahoj holky, malá (skoro 5 m) dostala včera první dávku bexsera, ale když vidím ty reakce, nejradši bych ji už nedala. Ockovani snáší dobře, nemá teploty, spinká a je i veselá, ale po tom bexseru; strašně pláče, nedá se ani utisit až déle, nozicku ani nepokrci a nenechá si na ni ani sáhnout, tudíž žádný obklad. Pláče když se ji jen lehce dotknu, má ji nateklou...teplotu teda měla lehce nad 38 ( nic tragického) což alespoň to je “v pohodě” ale úplně trpím za ní.. je mi ji strašně líto.. tak ji furt mazlím a je na prsu.. spinkat ji též nejde. Takže hodinu co hodinu jsme vzhůru.. a furt jen pláč 😔 zajima mě prosím, jaké meli vaše miminka reakce po bexseru? Děkuji moc.

renat23
24. bře 2021

@makkyv Tak to je mi malé líto. My byli na bexero včera ve 3 měsících a úplně v pohodě dala jsem malému cipek paralenu hodinu před očkováním jak nám řekla dr a vůbec žádnou reakci neměl ale dr me upozorňovala ze na toto ockovani jsou reakce hodně běžné ale u nás fakt nic ani nebyl plactivy a ted spal od 19 hod az do 3.15 hod kdy se vzbudil na kojení a uz spinka dál. Tak držím palce ať to malá už překoná a je zase veselá

jjasmina
24. bře 2021

Malá měla jen citlivé místo vpichu, trochu natekle a bez teploty. No za mě asi záleží na vás jestli raději očkovat než neockovat. U nás to bylo jasný,

makkyv
autor
24. bře 2021

@renat23 Děkuji moc a drzim palce aby každé ockovani proběhlo v poklidu, já naspané 3 hod za noc a teď už je krasne zase veselá, tak super 😍

makkyv
autor
24. bře 2021

@jjasmina tak za mě určitě očkovat.. každý na to má jiste, ze jiný názor, ale já jsem též ockovana a proste raději ji to nechám teď jak miminku než až bude větší.. děkuji moc

meyryen
24. bře 2021

@makkyv a nezkoušela jsi ji dát nurofen? Pomohl by ji i na bolest nožičky...

jjasmina
24. bře 2021

@makkyv taky máme naockovano, bude to asi jediné z nepovinných očkování

aniea
24. bře 2021

Malá po první dávce byla v pořádku, jako bez teploty, jen ji asi půl dne bolelo místo vpichu, to plakala když jsem se jí toho dotkla a druhá dávka už měla lehce zvýšenou teplotu ale zas ji tolik nebolelo vpich, takže u nás to bylo docela dobrý.

makkyv
autor
24. bře 2021

@meyryen dala jsem po ockovani, pak v noci.. a nakonec si nechala ráno dát i obklad, teď už je lepší smeje se zase, ale sem tam si poplace..

issabell28
24. bře 2021

@makkyv
Kamaradka taky druhou davku nedala. Po prvni silena reakce, dite zvracelo plus horecky. Pry normalni reakce dle doktorky, je to v pribalovem letaku. Druha davka pry byva jeste horsi nez prvni.

makkyv
autor
24. bře 2021

@issabell28 děkuji, pouvazuji o tom zda jim dam druhou🙄

cherie24
24. bře 2021

@makkyv Já jsem právě váhala, protože po bexseru mívají děti dost bolestivé reakce a proto ji nakonec nemá. Pátrala jsem i ve skupině na fb informované očkování. Můžete se zeptat tam jaké reakce měly děti na druhou dávku, jestli lepší nebo horší 🙂

katebk
24. bře 2021

Je to těžké se rozhodnout, ale malá od mamky po první dávce nic, teď dávala druhou a malá se celá osypala a byla uplakaná. Je potřeba počítat s tím, že při druhé dávce je možné, že bude reakce větší, poradila bych se s dr.

meyryen
24. bře 2021

@makkyv já měla malou dva dny na rukou, taky ji nebylo dobré. Staršího zase dny bolelo místo vpichu. Po druhé dávce to stejne....ale žádné velké drama, nurofen vždycky pomohl a jsem ráda, že jsou naočkování. Tak ať je berušce brzy líp.

makkyv
autor
24. bře 2021

@meyryen moc děkuji 😍

makkyv
autor
24. bře 2021

@makkyv jinak mě ještě holky zajima, též mate sestry co to pichaji tak jako “tvrde”? Mě přijde, ze ji to musí hrozně bolet, ona prý musí aby to bylo hned, ale za mě to bylo, ze mě to potreli a lehce tu jehlu dali do kůže a u malé dělají to; ze ji to potrou a proste bodnou rychle z výšky, nevím jak to popsat🤣 já jen jestli to nedělají třeba moc drsné🥺

betysch
24. bře 2021

@makkyv a dalas ji předtím Panadol?U Bexera se to doporučuje v příbalovém letáku.Jinak starší dcera to měla stejně jak tvoje.Druhá dávka byla lepší,ale ona je senzitivnější a obrečí snad každé očko, zub i když se lehce ťukne.A s druhou dcerou (8 měsíců) jsme byli včera na druhé dávce a měla zvýšenou teplotu -stejně jak při první aplikaci.Jinak byla v pořádku -dokonce si včera poprvé stoupla a to je očkovaná do nožky.

jana_zofie
24. bře 2021

@makkyv prvni davka vysoke teploty, druha taky. Do druheho dne vecer preslo. Jako bylo to o neco horsi nez jina ocko, ale dalo se. Druha davka mi prisla stejna.
A ne, prijde mi, ze ji to pichaj normalne.