Očkování. Četla jsem článek a jsem šokovaná

jane78
8. zář 2011

Dnes jsem si koupila Instinkt a je tam článek o očkování.Měli jsme 16tého dostat druhouHexa vakcínu a Prevenar dohromady a ten Prevenar určitě odložíme,jsem šokována co se tu děje.Hrabání peněz na úkor zdraví dítěte......

ofelieee
8. zář 2011

A co tam psali? Zajímá mě to, jsem neočkovač, nebo spíš odkladač, a každopádně kritik... Ale instikt si kvůli tomu nechci koupit 🙂

jaru30
9. zář 2011

Ahoj, rvu si vlasy, že jsem v době našeho očkování hexou a prevenarem nebyla víc informovaná. Sice malej byl bez reakce, ale už jen ten pocit, že jsem ho tak ohrozila, mě děsně štve.
Teď už budu hodně opatrná. V září máme jít na očkování MMR. Půjdu, ale sama, a řeknu, že Matese tam neuvidí dřív jak ve dvou letech. A jsem připravená jí utlouct argumentama.
Je to hnus, co se tu děje. Člověk už nemůže věřit ani doktorům. Napíchaj do dítěte cokoliv, jen aby si mohli napsat další dušičku a shrábnout prachy od farmaceutický firmy.
Opět mi tu chybí zvracející smajlík.

dana3262
9. zář 2011

Jsem rada, ze se mi povedlo hexa 2x odlozit, dokud jsem si nebyla jista, ze je malej 100% v poradku. I kdyby to mela byt blba rymicka. A prevenar jsme vubec nedavali. Kdyz si vzpomenu, jak jsme byli 2x na kalmetizaci po TBC a tam me ta doktorka ujistovala, ze je to ok, ze muzem ockovat..jako sorry, to jsem videla i ja, ze tam ma jeste pupinek. Nastesti me nase doktorka poslouchala kdyz jsem ji to rikala. Ale ted jsme se zas neshodly v ATB. Ja nevim, proc ti doktori vic nevysvetluji. Akorat se tvari, ze clovek vopruz a ne pacient..

apollo11
9. zář 2011

@jaru30 @dana3262 Taky jsem MMR teď v 15m odmítla a budu posouvat co to dá. Jenže ty argumenty, i když je člověk má, dr. příliš nezajímají (aspoň tu moji), vidím na ní, že si akorát v duchu klepe na čelo. Je mi to fuk, ale když se nad tím zamyslím, úroveň jednání s pacienty nebo rodiči je tu fakt hrozná 😖 Nevěřím tomu, že neznají ty rizika, ale prostě o nich mluvit nechtějí, hrozně je bagatelizujou.. 😒

jaru30
9. zář 2011

@dana3262 Tos dobře udělala, i rýma dokáže všechno pěkně zkomplikovat. Dokonce se nemá chodit na očko, když je někdo v rodině nemocnej. Protože děcko už může bejt v inkubační době dané nemoci....
Víc tady http://www.rozalio.cz/index.php?option=com_cont...

@apollo11 Já z těch doktorů fakt nemůžu. Pro ně jsme jenom jméno v kartě. A podle toho taky k nám přistupujou. Neříkám, že všichni, ale většina takových je 😠
Ať si klidně ťukaj na čelo, jednou jsou to naše děti a my jsme za jejich zdraví zodpovědní. Některá z kamarádek mi říkala, že jejich doktorka je taky tlačila do očkování a když to kámoška otočila a zeptala se jí "a vy jste na to svoje dítě očkovat nechala?" tak jí řekla "ne, nenechala". Tak to mluví za vše 🙄
Jsem si jistá, že o rizicích ví. Ale proč by to říkali. Zbytečně by odlákali ovečky, za který mají prašule 🙄
Jsem rozhodnutá, že pokud by moje doktorka dělala marunu a nebyla vstřícná, tak změním pediatričku. Sestřička už mi nedávno na ulici naznačila, že mě bude muset nahlásit na hygienu 😅 Tak ať si mě klidně nahlásí.....Zastrašování, to by jim šlo.

myscha
9. zář 2011

@jaru30 MMR jsem u dcerky odložila taky, čekala jsem v ordinaci velkou bitvu 🙂 mám doktora důchodce, co není zvyklý na odpor a samostatně myslící pacienty, ale proběhlo to naprosto v pohodě. Na toto očkování je stanovená jen spodní hranice 15 měsíců, kdy se začíná, ale není stanoveno do kdy je to nutné naočkovat.
Já jsem argumentovat teda nechtěla, protože doktor tě vždycky dostane, když bude chtít, jen jsem řekla, že to chci odložit, že má ekzém a nechci jí to dávat tak brzo. Že to neodmítám, ale posunu to někam po druhém roce, a bylo.

ssimmikk
9. zář 2011

tak jsem si početla a jsme v šoku....první dcera teda měla u očkování vždy vysoký horečky, s druhou nás očkováni teprve čeká, je zrovna nemocná...tohle jsme neměla číct, protože budu akorát na nervy, ale zase je dobrý být informovaná, protože je pravda, že mudři na tohle kašlou a rodiče neinformují 😠

jane78
autor
12. zář 2011

my jdem v pátek na tu hexu a mám dost strach,podívala jsem se na stránky www.rozalio.cz a mám hlavu jak meloun.Hlavně mě štve,že čím víc mám o dítě zájem tak jsem za blbce, ale tady je asi fakt možný všechno.Když jsem jela do Himalájí tak jsem dostala podobnou sodu očkování jak mají naše děti a sotva jsem lezla.Tak co to musí dělat s tím malým tělíčkem.Známá šla s dcerou na MMR a v rodině měli opar,malá ho neměla na puse,ale jen v krvi a rozjelo jí to těžkou cukrovku.Podle mě by jim měli brát krev,aby se tomuhle předešlo,ale to je asi moc práce.Mě doktorka v těhotenství neudělala banální test na štátnou žlázu,který hrad ípojišťovna a kdybych na to nešla sama tak mohl být malej postiženej,protože mám sníženou činnost š.žlázy.

skirt
13. zář 2011

Ahoj holky, tak jsem narazila na Vaši diskuzi, a jsem ráda, že téma "očkování" se objevuje čím dál tím častěji. Já už jsem si na netu našla hodně informací, mimojiné i tento dokument http://www.celostnimedicina.cz/video-anita-pete..., ale i spousta dalších článků, a taky jsem si vyhledala na internetu příbalové letáky Hexa vakcíny a MMR. Vůbec nechápu, jak můžou jen tak bez starosti píchat MMR do děcek proti spalničkám, a já nevím čemu, co se dá vyléčit za pár týdnů, a přitom v nežádoucích účincích uvést mozkovou encefalitidu či meningitidu a podobně. Tady je třeba článek o jedné studii http://www.slobodavockovani.sk/news/studia-toke... která porovnávala a zjišťovala souvislost mezi očkováním Hexavakcínou a SIDS (syndrom náhlého úmrtí novorozence). Samozřejmě to je všechno v závěru podkopané, a studie proto trvala přes tři roky, protože hledali argumenty a výmluvy a já nevím co. Je mi z toho všeho úplně špatně a jenom se děsím dne, kdy budu muset rozhodnout - buď natlačit ty sračky do svého dítěte, a nebo se tahat po úřadech a papírování ... a nedejbože jestli schválí ten zákon o zdravotních službách, který povoluje naočkovat Vaše dítě bez Vašeho souhlasu. Dokážete si představit, že Vám přijde domů děcko ze školy nebo školky a řekne vám, že dostalo injekci? No já bych asi vyletěla z kůže.

jaru30
13. zář 2011

@myscha tak to je moc dobře, že s tím nebyl problém 🙂 Ale je fakt, jak píšeš, že většina doktorů neni zvyklá na samostatně myslící pacienty. Už je nejvyšší čas, aby se to změnilo.
Něco podobného řeknu já jí, že je stanovaná jen hranice, kdy se smí začít...a že až v těch dvou letech se uzavírá hemoencefalická bariéra, že z toho očkování teď prostě nemam dobrej pocit a nakonec se jí zeptám, jestli vůbec četla příbalovej leták. A kdyby se cukala, tak změnim dr. A kdybych náhodou nesehanala tu "správnou" pediatričku, tak budeme prostě tak dlouho nemocní, že se to do těch dvou let stejně natáhne 😉

@jane78 to je hrůza 😠 Jeden pitomej opar 🙄
Oni se dr. snaží jen když to třeba váš známej, nebo jim nasypeš do kapsy. Jakmile je člověk jenom jméno v kartě, tak nezájem.

@skirt já doufam, že to neschválí. To už by byl jako vrchol. Čím dál víc si v tomhle státě připadám jako nesvéprávnej člověk a čím dál víc omezovaná. A jestli to schválí, a někdo mi dítě bez mého vědomí naočkuje a napíchá do něj nějaký s.anděry, tak si tu doktorku najdu a rozbiju jí tlamu. Fakt. Nekecam. Do mě když vjede vztek 😅

romcovaklarka
13. zář 2011

@jaru30 @skirt Ten návrh zákona je podle mě už schválený ve sněmovně minulou středu ☹ Asi by ještě měl procházet senátem, ale nevím nevím. http://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=6&t=405

skirt
13. zář 2011

@romcovaklarka achjo, fakt to tak vypadá :(((( ... vůbec nemám chuť mít dítě. ... Pomohlo by mi, kdybych porodila v jiném státě? Nevíte to někdo? Bože já prostě nechci píchat svému dítěti formaldehydy do žíly, to se na mě nikdo nemůže zlobit.

romcovaklarka
13. zář 2011

@skirt Podle mě by pomohlo jen, kdyby dítě mělo jiné občanství (kde očko není povinné) Jinak - není to úplně systémové řešení, ale co si "sehnat" nějakou trvalou kontraindikaci od nějakého známého doktora?

skirt
13. zář 2011

@romcovaklarka no to je podle me jediná možnost, ale kdo má dneska známeho na imunologii :(( .. no uvidíme, jak to budeme řešit, tohle by bylo nejlepší.

jaru30
13. zář 2011

@romcovaklarka jojo, vím. Já právě doufam, že to přes senát neprojde.
Ta bezmoc je hrozná. Někdo tam nahoře hodlá rozhodovat o zdraví VAŠEHO dítěte, bez vás 😠 To mě žhaví do běla. Jak za totality. Hlavně že si farmaceutický firmy nahrabou prachy.
A co když to dopadne blbě? co když se pak z děcka nedej bože stane "ležák", co pak? co si na kom vezmete? pak daj od vás všichni ruce pryč.
Hnus. Pryč z tohohle státu.

jaru30
13. zář 2011

Juch! Tak jsem byla ze všeho toho tak "nastartovaná", že jsem ještě teď došla vedle k pediatričce ohledně toho odložení MMR. Byla jsem vyzbrojená argumentama a ona mě úplně odzbrojila. Jen co jsem jí řekla, že to chci šoupnout, tak ona mi na to v klidu odpověděla "to nevadí, to není problém. Klidně přijďte pozdějc. Aspoň bude mít vyvinutější imunitní systém". 😅
Tak jsem pěkně spokla všechno, co jsem na ní měla nachystané, poděkovala a šla zase domu 😀 vyřízená během jedné minuty 😅 Tak aspoň něco pozitivního......

skirt
14. zář 2011

@jaru30 no ja si myslim totiz, ze ted se to ockovani probira cim dal tim vic a myslim ze doktori se nechteji hadat. Kdyby to byla jedna maminka ze sta, tak asi jo, ale je jich cim dal tim vic. A tady sama vidis, ze uz i doktori vedi ..... kdyz vi, ze to potom to decko lepe snese. Ja osobne bych chtela odkladat i Hexu, ale nevim jestli tam nejaky ten strop neni. Ale MMR odlozim urcite. Jeste ale musim mit to mimco :D

jaru30
14. zář 2011

@skirt to máš asi pravdu 🙂 Kdybych se o tohle všechno kolem očkování zajímala dřív, tak bych hexu taky chtěla určitě odložit. Jenže bohužel už jsme opíchaný 😒 Ale fandim aspoň tobě, až jednou mimi bude.... 🙂 Pokud už tedy nebude platit ten blbej zákon ☹

skirt
14. zář 2011

@jaru30 no to ja uz s tim rovnou pocitam, ze platit bude, a tudis to bude stokrat slozitejsi. Ale tak jako doufam, ze odlozit to pujde i tak .. proste se budu vymlouvat na rymicky a na teploty .. ja nevim jak jinak to udelat.

jaru30
14. zář 2011

Dobrý ne? 😠

Výňatek z článku, který shrnuje, s čím někteří zahraniční lékaři spojují postvakcinální syndromy:
• anaphylaxie (životu nebezpečná alergická reakce) u četných očkovacích látek
• dětská obrna a smrt po očkování proti obrně (živá polykaná vakcína)
• smrt po očkování proti spalničkám, nebo jím vyvolaná thrombopenie (snížení počtu krevních destiček s možnými krvácivými stavy)
• arthritis (zánět kloubů) a chronická artritida po očkování proti zarděnkám
• šok a encephalopatie (poškození mozku) po očkování na záškrt - černý kašel - tetanus (DPT) - zde se jedná o očkováním vyvolaný otok mozku. Postiženy jsou především děti ve věku do 3 let, protože jejich ne zcela vyvinutý mozek nemůže reagovat na očkování zánětem. Entephalopatie bývá často přehlížena, protože není vždy spojena s výraznými projevy. Může zde ale dojít k pozdějšímu zastavení či zpomalení vývoje - retardace (dítě zapomíná již naučené způsoby chování, propadá chování malých dětí, opět si cucá palec, přestává mluvit, nebo vývoj řeči je zpomalený, přestává chodit apod.) a tzv. cri encéphalique čili záchvaty neutišitelného křiku (bezdůvodný a neutišitelný silný pláč, ostrý a nanejvýš pronikavý křik doprovázený případnými krátkými trhavými pohyby, záchvaty křečí obvykle neovlivnitelnými běžnými léky = příznak možného poškození mozku).
• Guillain Barré-syndrom (život ohrožující, vzestupné ochrnutí) po očkování na záškrt-tetanus (DT) a dětskou obrnu
• Nespavost nebo naopak ospalost - převrácení spánku (dítě je v noci bdělé a neklidné, přes den ospalé), slabost, zvracení, nechutenství, úbytek svalově hmoty, chronický průjem, prudká horečka
• spuštěn(/vyvolání alergického astmatu či bronchitidy (zánět průdušek), kožních alergií - vyrášek, jako kopřivka nebo tzv. neurodermitis, plísně, senné rýmy (tzv. juvenilní -vyskytující se u dětí či dospívajících), alergií na potraviny
• chronická imunitní slabost s náchylností na infekce (často patrné na opakovaných zánětech středního ucha, chřipky, nachlazení, angíny apod.), reakční "tuhost" (spočívající na imunitním systému - u infekcí např. nepřítomnost horečky), autoimunitní nemoci
• artristické chování, zkřivení zad, ztuhlost a špatný vývin kloubů
• šilhání, slabost zraku
• změny osobnosti, nápadné změny v chování, vývojový skok, těžká zvladatelnost při výchově, hyperaktivita, autismus, agresivita, stavy chování jako při závislosti (žádostivost, náruživost - např. televize), poruchy soustředění (koncentrace), slabost ve čtení, pravopisu či počtech, velký neklid, nedočkavost, netrpělivost, nesamostatnost (přestože předtím již byly relativně samostatné), slabé emoce - apatie a nezájem, poruchy identity, záchvaty křečí, pomočování, epilepsie
• strach vycházet z domu, strach z nového, v těsných prostorech
• poruchy hlasu, koktání, bolesti hlavy
• zvýšená kazivost zubů, záněty dásní a otoky až olamování zubů
• bledost a slabost - podobně jako u "rakoviny krve"; leukémie
• bolestivá menstruace u mladých dívek
• diabetes (v současné době se hodně mluví o velkém nárůstu cukrovky u dětí)
• skleróza multiplex a roztroušená skleróza
• náhlá dětská smrt (tzv. SID - Sudden infant death, někdy označováno (SIDS)

jane78
autor
14. zář 2011

to je v pr...tak já na ten Prevenar kašlu.Nejraděj bych se odstěhovala někam za kopečky.Je to horší než za komoušů,fakt

jane78
autor
14. zář 2011

@dana3262 Danuško,co je ATB a co znamená kalmetizace? 🙂

dana3262
14. zář 2011

@jane78 ATB jako antibiotika a kalmetizace je nejaky oddeleni (myslim plicni) kam se jde s miminem, aby mu zkontrolovali misto vpichu po ockovani proti tuberkukoze a dali vyjadreni, ze se muze ockovat dalsi vakcinou, ktera je na rade.

jane78
autor
14. zář 2011

aha,díky.tak to jste si užili,co?Člověk by se za ně rval do roztrhání těla...nechci nic podcenit svou nevědomostí.

demoisellem
5. říj 2011

Měli byste zkouknout: http://prima.stream.cz/soukroma-dramata/617656-... od 26 min 17 sec 😠
Můžete napsat tvůrci onoho zákona, co si o něm myslíte: http://www.facebook.com/boris.stastny?sk=wall

eveluska
10. říj 2011

Moje dr. je nastesti v tomto naprosto vstricna a kdyz jsem rekla, ze chci s mmr pockat do dvou let, ani nemrkla okem a jen to nahlasila sestre. Ale ted jsem nekde cetla, ze kdyz bude maly mimco, ze je lepsi to mit naockovany, aby nahodou starsi nenakazil novouska.... dodavam, ze se hodne stykame se skolkovyma detma, chodime do koutku, preskolicky apod.

svatule
11. říj 2011

holky já teda nevím, ale i když je očkování povinné, je mnoho pediatrů se kterými se dá dobře domluvit na odsunutí, či úplném neočkování, pokud rodič chce, takže pokud nechcete očkovat doporučuji najít vstřícného dr... já teda očkuji a budu, ale vybírám co všechno a zda to je nutné, dcera naštěstí vžda bez reakce, pokud neberu jednodenní teplotu.
tak držím pěsti k nalezení vstřícného lékaře!

rozarka65
12. říj 2011

Ahojky,tak Eli má taky za sebou první očkování hexou....sestry i dr. mě přemlouvaly na očko synflorix nebo jak se to jmenuje...že je to zadarmo a bez vedlejších účinků...Když byla Aninka mimi,tak jsem to chtěla a neměla na to a teď,když je to zadarmo,tak jsem váhala...Kamarádka říkala,že mluvila s někým,kdo do toho vidí...z těch dvou vakcín je prý lepší Prevenar...Každopádně jsem očko odmítla...Četli jste už tuhle knihu?
http://www.knihcentrum.cz/doba-jedova/d-103988/...