Očkování dětí s vývojovými poruchami, máte zkušenost?

sisstin
27. srp 2012

Ahoj,

mám syna s vývojovou dysfázií (vada řeči na podkladě celkově narušené CNS). Za dva měsíce by nás mělo čekat očkování v pěti letech- booster. Ráda bych očkování odložila až na horní hranici (6let) a nechala ho naočkovat šetrnější vakcínou - boostrix polio. Jelikož po vakcíně MMR měl velmi těžké nežádoucí účinky, hlavně zástavu ve vývoji na 9m, kterou jsme pak celkem náročně rok napravovali. Bohužel jsem tohle viděla až zpětně (nedalo se to pozorovat hned, těsně po očkování měl "jen" vysoké horečky a vyrážku po celém těle a výrazný opuch v místě vpichu), tudíž následky jsem nikde nehlásila. Mám strašný strach, že po tomto očkování nastane zase nějaká nežádoucí reakce v podobě zhoršení mluvení nebo zástavy vývoje 😖

Z neurologie jsme vyřazení už od 27měsíců, pravidelně docházíme jen na psychologii, rehabilitaci a logopedii. Takže počítám s tím, že např. papír od logopeda, kde bude napsáno něco ve stylu, že doporučuje odsunout očkování na horní hranici, nebude pro pediatra průkazný. Dr. nás skoro nezná, syn po fyzické stránce nebyl nikdy nemocný, tudíž tam od začátku docházíme jen na povinné prohlídky, veškerá vyšetření jsem si vydupala sama a vše řeším sama, pediatr nemá o tomto problém absolutně ani šajnu (a s jinými pediatry to v tomto směru není o nic lepší).

Jak jste to řešily u svých dětí vy? O očkování toho nemám moc načteného, ke všem těm problémům co máme, bych to už opravdu nezvládla. Máte někdo zkušenosti s posunutím tohoto očkování či jeho rozložením nebo úplném odmítnutí?

Díky, T.

stula007
21. říj 2012

Ahoj, pro maminky, ktere jeste nejsou rozhodnute, zda a jake ockovani, pripadne otazky vyzivy deti, muzu doporucit prednasky, ktere se budou konat 10.11.2012 v brne. Informace najdete na webu www.zdravedetinase.webnode.cz
Petra

kalo
14. dub 2013

@sisstin ahoj, obnovuji tvoji diskuzi. Jak jste to s vyřešili s přeočkováním? My natahujeme na hraničních 6 let a rozhodně dceru přeočkovat nechci nechat (problémů je několik a náprava a práce velmi náročná- riskovat zhoršení nebo stagnaci ani náhodou!)...Nenechala si synovi dělat test na protilátky??

A to je má otázka i pro ostatní...zdali někdo nenechal test na protilátky dítěti dělat, co to obnáší, kolik se platí atd. Děkuji

paolin
14. dub 2013

@kalo tak to by mě taky zajímalo 🙂 I nám se podařilo očkování přesunout až za rok.

nae
14. dub 2013

@kalo ahoj, nenechala som testovať protilátky u staršieho, ani mladšieho. Viac menej nemám dovod - starší už ďalšie očkovania nebude mať. Pokiaľ by mu bolo nutné brať krv kvoli nejakej inej príčine, tak to vezmem hopom a tie testy si zaplatím, ale len kvoli testu protilátok mu nenechám nechať odbery, som slaboch 🙂
Ceny závisia pracovisko od pracoviska, skús sa popýtať v najbližšej nemocnici, či súkromných imuno-diagnostických laboratóriách v okolí. Držím palce.

nae
14. dub 2013

@kalo Deti si dala testovať napr. monika6e, skús jej napísať.