Diplomka o očkování - co byste chtěli vědět?

zaludova
22. lis 2017

Ahoj, připravuji diplomovou práci, jejímž tématem bude očkování. Mám samozřejmě nějaké nápady, co bych chtěla zjistit atp., ale víc hlav víc ví, tak mě napadlo, že bych se zeptala tady, co by Vás ohledně očkování zajímalo. Budou zde zahrnuty jak názory laiků(rodičů), tak i lékařů. Díky moc za příspěvky M.

pavca1982
23. lis 2017

@sarkoc můžu se zeptat?Měli jste nějaký postih za to?

sarkoc
23. lis 2017

@pavca1982 Dcerce je 25 měsíců a zatím žádný problém...před doktorkou jsem si to obhájila tak, že mi nakonec dala za pravdu, ale prý to nemám nikde říkat :D Do normální státní školky bychom ji stejně nedali, takže už máme najitou lesní ve vedlejším městečku, kam už teď chodíme spolu na kroužek, takže to tam postupně pozná a věřím, že bude spokojená.

hojda
23. lis 2017

Tak mě by třeba zajímalo statické srovnání toho, jaké je pravděpodobnost toho, že nějaou nemoc chytíte a pravděpodobnost komplika u očkování, ale myslím, že tahle data bude asi těžké zjistit, tak aby měla vypovídací hodnotu (ne všichni komplikace po očkování hlásí).

pavca1982
23. lis 2017

@sarkoc jj díky😉

lenkas1982
23. lis 2017

@hojda A taky jak si poradit s tím, že samozřejmě vysokou proočkovaností populace ta pravděpodobnost nákazy klesá. Jedině vzít výskyt nemoci před tím, než se začalo očkovat, ale je to srovnatelné a vypovídající? Vrátila by se dnes nemocnost na stejnou úroveň, kdyby se očkovat přestalo? Navíc nežádoucí účinky očkování mají různou závažnost, stejně tak průběh a následky nemoci, jak srovnávat srovnatelné?

galatea_a
23. lis 2017

Mě by zajímalo srovnání živých a neživých vakcín z hlediska účinnosti a nežádoucích účinků.

zaludova
autor
23. lis 2017

@cheetah_ tohle je urcite zajimave, ale s mymi soucasnymi moznostmi neproveditelne

zaludova
autor
23. lis 2017

@ellive myslite nemocnost u te konkretni ockovane nemoci nebo vseobecne anginy atp.?

zaludova
autor
23. lis 2017

@lozilu diky za podnety 🙂 nevo urcite vyuziji, ale o pristupu farma firem to nebude...to uz je na dalsi praci 🙂

zaludova
autor
23. lis 2017

Jinak vsem moc dekuji. Na praci delam se clovekem, ktery neposouva zadny svuj nazor na problematiku. Zjistujeme fakta. Jinak urcite nikoho z antivaxx oslovovat urvite nebudu. To by byl vysledek nejspis jasny rovnou. Nechci do toho tahat emoce. Ani samizrejme nemuzu.

ellive
23. lis 2017

@zaludova vseobecny stav imunity.talze srovnani zda jsou ocko deti zdravejsi než neocko.

travnulee
23. lis 2017

mě by teda konkrétně zajímalo, jestli ty úmrtí a vážné následky po nemocech proti kterým se očkuje jsou obvykle u zcela zdravých dětí. Obvykle se dočítám, že na ty nemoci umírají především podvyživené děti ve vývojových zemích. U nás také nějaké úmrtí jsou. Není to taky u dětí nějak nemocných nebo oslabených?

zaludova
autor
24. lis 2017

@travnulee super napad 🙂 diky

ajaxx1
30. lis 2017

@sarkoc Jo, to vím, že si je můžete zjistit, ale všichni se ohání kolektivní imunitou a nezjišťují, jak to opravdu je s vytvořením protilátek u té očkované populace. Co když si vytvořilo protilátky jen 40% očkovaných? Nebo jen 15%....nikdo neví, jak to přesně je. Nedávno přišli teprve na to, že očkování vyprchává a že to není doživotní. Také píší, že očkování není 100%. Takže může být i 50% atd.....