Očkování dítěte vakcínou MMR v období těhotenství maminky

janazzz
13. bře 2015

Mám dotaz, někde jsem četla, že může být nebezpečné nechat dítě očkovat MMR vakcínou v době, kdy je matka těhotná, že by se mohla nakazit tím, jak je to živá vakcína. Je to blbost nebo na tom je něco pravdy? Syn má být očkovaný ve 22 měsících a já jsem těhotná. Tak nevím, zda to neodložit. Ale až se narodí miminko, může se tím pádem nakazit ono nebo to je taky blbost? Odložit očkování by mi vůbec nevadilo, jsem pro to, očkovat co nejpozději. Ale nevím, jak se mi to u doktorky podaří prosadit.

karlajasmine
18. dub 2018

@martinka_33 pokud je matka ockovana proti zardenkam tak tezko.. u nas se narodily timto zpusobem poskozene deti za poslednich 20 let pouze myslim 2-4 (nz nevim, hledala jsem to, kdyz jsem byla tehotna) a pokazde neockovanym matkam. A neni zadny dukaz o prenosu viru z vakciny na kohokoli jineho. Ja jsem syna nechala naockovat v dobe meho tehotenstvi a uplne v pohode. Je to akorat sireni strachu zbytecne..

mathata
18. dub 2018

Mam doma tritydeniho syna a starsi ma jit na mmr v cervnu, coz malemu bude neco pres.dva mesice. Jezdime do motola do.ocko centra. Vcera jsem tam volala a primo tam mi bylo receno, ze ziva vakcina se na nikoho neprenasi. Snad maji tedy pravdu, mam s nima velmi dobre zkusenosti, vedlejsi ucinky nepopiraji a vychazeji nam velmi vstric, tak doufam, ze by nekecali...

zuuuzaaa
18. dub 2018

@lucka1b děkuji za zprávu