Schéma očkování hexou a mmr

bauskka
20. říj 2018

Maminky, je tu někdo, kdo ockoval hexu schéma 3+1, čtvrtou dávku ve 12m a hned ve 13m už mmr? Zajímají mě reakce. Já očkují podle kalendare, na žádné ocko dcera zatím reakce žádné neměla, ale jak všude čtu, že odložit co nejdál, tak mám docela strach. Na druhou stranu si říkám, že Dr ví co dělá. V rodině jsme neměli vážně nemoce ... Dcera je také naprosto v pořádku. Díky za info.

urtica
20. říj 2018

Eh...tohle je strašně široký dotaz. Znám případ, kde tahle posloupnost vedla k závažnému nevratnému a trvalému poškození dítěte. Pokud věříš svému dr, pak asi není co řešit, já bych doporučovala nastudovat si něco z tábora skeptiků a příznivců očkování, zjistit si, proč někteří obhajují odklad a proč někteří brojí proti němu..a podle dostupných informací se rozhodnout.

kac9
20. říj 2018

Ahoj, řeším teď podobný problém. Syn dostal na 12m hexu a synflorix a jeho dr řekl, že pokud bude vše v pořádku, mmr dáme nejdříve v 15m... stěhovali jsme se ale přes celou republiku, tak jsem tu musela malému najít novou dr a tam hned, že ve 13m bude ockovan mmr... tak jsem se zarazila a nic jsem neřekla, ale v pondělí budu volat o odklad... malý ja také očkovaný podle kalendáře, ale tohle mi přijde dost rozporu plné... jak to, že původní lékař řekl mmr nejdříve na 15m a nynější dr už ve 13m? Nějaké zvláštní ne? Každopádně mě osobně to nesedí, přijde mi to jako hrozně velký nápor na imunitu a organismus, aby dítě dostalo během jednoho měsíce tolik očkování - protilatek... Takže za mě odklad... bojím se ho nechat očkovat teď...

urtica
20. říj 2018

@kac9 Lékaři se v tomhle neshodnou, to není divné...jediné řešení je zjišťovat si informace na vlastní pěst.

zlobr
20. říj 2018

Podle vyhlášky a platného očkovacího kalendáře se očkování zahajuje nejdříve první den patnáctého měsíce věku dítěte.

Toto je citace z poockovani.cz
Na vakciny.net se pise to stejne.
Rozhodne bych neockovala driv.

Muj syn byl ockovany hexou ve schematu 3+1 a vzdy bez reakce a uz ho ceka jen preockovani v 18 mesicich.
Ma taky Prevenar a ten se ockoval vzdy s odstupem 14 dni po Hexe. Taky bez reakce.

ladyhacek
21. říj 2018

Mmr se očkuje až v 15m tedy naše dr říkala, já očkovala v 18m nechtěla jsem přes léto.
Každé očkování bez reakce max teplota 38

verunkanatalka
21. říj 2018

Dcera je očkována MMR v 15 -ti měsících..Dřív bych nenechala..

neomenia
21. říj 2018

Ahoj holky, od 15 mes. to bylo drive, od ledna 2018uz se smi mmr oodavat od 13mes a hexa se podava nyni ve schematu 2+1vsem s vyjimkou deti narozenych dříve nez v 37 tydnu.

neomenia
21. říj 2018

Nekde dole v tomto odkazu je psano o zmene toho zakona.

bauskka
autor
21. říj 2018

Ani mě nepřekvapilo že mi řekla ve 13m. Protože je to od letoska v zákoně. Hexu nam ockovala ve 2, 3, 4 a teď ve 12m.

arielka222
21. říj 2018

@bauskka my máme tenhle týden za sebou poslední hexu a za dva měsíce jsme měli jít na MMR. Já se ale s doktorem domluvila, ze to necháme až na 18 měsíců a on souhlasil. Nemel s tím problém. Ve 13 měsících mi to prijde brzo očkovat takovou srajdu a hned po hexe. Ale konečne rozhodnutí je vždy na tobě 🙂

kac9
21. říj 2018

@arielka222 A byl dr v pohodě? Já se bojím, aby mě neposlala do pr...někam :( ale vážně nechci nechávat mmr očkovat na 13m

vanea
21. říj 2018

My dáváme dle vyhlášky hexu 2+1 a MMR plánuju od 15m do 18m první dávku, doktorka to ani jinak nenavrhovala, říkala mi nejdřív v 15m. Jinak si vždycky hlídám, aby mezi očkováníma byl minimálně měsíc až dva pauza. (např mezi hexou a pneumo) Mezi hexou a mmr bych nechala ty dva, ať si to sedne a je chvilku klid..

vanea
21. říj 2018

@kac9 proč by tě měl doktor poslat někam? pokud se máte řídit vyhláškou, tak máš prostě možnost poprvé naočkovat to až do 18m, nikde není psáno, že MUSÍŠ tu první dávku dát už tak brzo 🙂 držím palce, ať je to ok;)

arielka222
21. říj 2018

@kac9 úplně v pohodě byl. Říkal ze když se vejdeme do rozpětí tak ok. A hlavně vycházelo to na zimu a to jsme se stejně bavili ze jsou různé chřipky a tak to necháme až na jaro ;)

kac9
21. říj 2018

@vanea Děkuju moc, zítra budu telefonovat, tak snad bude vše ok ☺
@arielka222 Děkuju, malej je v září, takže nam to taky vychází tak blbě, tak uvidíme no :/

adelka951
21. říj 2018

Rodila bych se především dítětem, dítě bych nenechala očkovat dřív než bude stabilně chodit a alespoň trochu mluvit (spojovat slova, apod), protože očkováním se vývoj může zpomalit. Já jsem dvě starší děti nechala očkovat v roce a půl, syn se mi poté zasekl s nocnikem na více než rok, přestože před tím už zvládal. Jinak reakcí měl ošklivou, horečka 3 dny a poté ještě zvýšená teplota několik dni, u dcery to nebylo tak dramatické, ta měla jen zvýšenou teplotu několik dní.

swetlusska
21. říj 2018

Zrovna to MMR bych dala co nejpozději, než půjde do kolektivu - jesle, školka.

biedronka10
21. říj 2018

@kac9 nam dr rekl v 15 mesicich. At si zavolam a objednam se, jenze jsme furt na stridacku nemocni. Takze zatim volat ani nehodlam. 13 mesicu je brzo.