Očkování Hexa, Synflorix a Rotarix najednou?

favofrenki
4. kvě 2012

Ahoj holky zajímalo by mě jestli je standartní dávat 3očkování najednou. Malý má teď za sebou první dávku Rotarixu. Ve 2měsících a 3týdnech by měl být očkován Hexa, synflorix a rotarix najednou, je to standartní není tam větší výskyt nežádoucích reakcí? Děkuju za vaše názory a zkušenosti

diviska
4. kvě 2012

Dělá se to, ale podle mě je to naprostá kravina, jakoby nestačilo, že se děti zatěžujou jedním očkováním

ja.na81
4. kvě 2012

Muj maly dostal prvni ocko ve 3 mes. a bylo to taky hexa (u nas jen penta - bez zloutenky) plus pneumokok. Proti rotavirum jsme nedavali. Ale treba detska dr. me sestrenky dava hexu a pneumokoky zvlast. Takze je to holt ruzne. Jako se vsim.

martinatrnkova
4. kvě 2012

Ahoj, také jsme to tak měli. V jeden den naočkováno 3x. Vše bylo v pohodě, žádná reakce. Mudra se tě bude ptát( měla by) jestli byla nějaká reakce. A pokud ano, tak by to dohromady očkovat neměla.
Ale pokud nechceš, můžeš ten synflorix myslím posunout. Není nutnost to očkovat najednou a rotaviry jsou jen 2x, takže se to jen trošku posune a to nevadí 🙂

schnek
4. kvě 2012

považuju to za naprosto zbytečnej hazard se zdravím, navíc u tak malýho dítěte. Když už, tak rozložit po jedný dávce v rozumných odstupech. Nikdy nevíš, jak ty vakcíny společně zareagujou.

ladybugie
4. kvě 2012

u dcery nám to prskli najednou, měla šílený horečky, bylo to navíc v červenci ve vedrech, takže maso ☹ U kluků jsme změnili pediatra a naše rozumná mudra očko rozdělila a jsme bez reakcí a v poho

luthien.k
4. kvě 2012

Nemůžu dávat like, takže musím napsat - v žádném případě to nedělejte! Odstup alespoň 14 dní. Za mě tedy ani žádný rotarix ani synflorix.

katyxq
4. kvě 2012

Rozhodně nedávat dohromady, my rotaviry ani pneumokoky neočkujem, za mě to má víc rizik než přínosů. A teď navíc lituju, že jsme neodložili i hexu.

katcha21
4. kvě 2012

NE!!! Je to veliká zátěž pro tak malého človíčka! Když už, tak s řádným odstupem, v tomto by tě Dr. měla respektovat. Jinak já jsem nedala nic krom "povinných" ale to už je na jinou diskuzi 😉

fiollette
5. kvě 2012

Všechny tři najednou bych nedávala. Je to zátěž. Kamarádka po tom měla malou několik dní rozhozenou. Teploty, průjem a podrážděná. My dostali najednou jen hexa a prevenar a byli jsme v pohodě. Může to být ale taky tím, že malému byly při první dávce už 4měsíce.

monika6e
5. kvě 2012

Děti na to po světě umírají. Ve Švédsku (nebo Švýcarsku) to už dokonce zakázali. Je to smrtelná trojkombinace. Škoda, že se o tom nemluví. Ale když jde o peníze... Jen na samotnou hexavakcínu umřelo v Německu za poslední dva roky 80 (zdravých!) dětí.

lukza
5. kvě 2012

já bych tolik nedala u prvního syna mě doktorka očkovala 2naráz a zbytečná zátěž pro to malé tělíčko vždy 40horečky☹( a u druhého syna jinej už doktor mě to očkuje vše zvlášt a jsme bez reakce říká že není kam spěchat a že i to jedno očkovaní dá tělíčku hodně zabrat takže očkujeme jednou měsíčně jendo očkovaní ale teda rotaryx sem nenehávala očkovat.a ber že nikdy neví ani doktor jak tělo zareaguje a teda dát šnaráz je dost nebezpečné.uričtě řekni že to chceš očkovat zvlášt to je tede muj názor

jancule79
5. kvě 2012

Ahoj, mladší syn dostal také 3 vakcíny najednou - Hexu, Prevenar a Rotateq. Zvládl to v pohodě, vůbec žádná reakce.

bohuli
6. kvě 2012

Doporučuju přečíst Doba jedová 1 a 2. Je tam hodně věcí o kterých pediatři mlčí a nepíše to žádná "jedna paní povídala". Zdraví bohužel žádná vakcína nezaručí!

chcememimi
6. kvě 2012

no malému jsem Rotarix nedávala, protože to nedoporučila ani lékařka, že to stejně brání jen proti rotavirovému průjmu a je jich mnohem víc...my daly Prevenar a Hexu dostat musel a snášel to dobře 🙂 líp než Prevenar samotně 🙂

mrsblack
6. kvě 2012

Určitě ne najednou, ale s odstupem - nemá smysl to zbytečně riskovat. Máme Rotarix (a díky bohu za něj, co tu teď proběhlo za rotavirovou infekci a děti skončily v nemocnicích - fuj), Hexu a Prevenar, ale mudra sama nikdy neočkovala vše najednou, i když to tak vycházelo časově, vždy s odstupem min. 14 dnů.

timbouctou
6. kvě 2012

jak tu píšou už ostatní, nikdy najednou! Za prvně tedy mi ani rotarix dr nedoporučila, jsou z toho daleko horší reakce než ze samotného rotaviru. Naši kluci to nakonec oba kolem roka měli, zvracení, průjem, většinou to trvá tak ten jeden den či noc, a když se hrubě nezanedbá zavodňování, tak nějaká nemocnice nehrozí, to jen strašej, abys očkovala. A taky jsou špatný reakce na ten synflorix, je to prostě levná vakcína, my dávali Prevenar. Když se koupí všechny 4 dávky, tak za jednu zaplatíš necelý 400. I když, teď už je to zas asi víc. Ale takovýmu drobečkovi bych teda rozhodně nedávala jakoukoli kombinaci. Já nejsem zastánce rozfázování třeba hexy, ale taky jsme ji dávali až kolem půl roka.

stavba
7. kvě 2012

Já ty doktory nechápu. 😠 Když už očkovat, tak rozhodně s rozestupem.Radši nechat píchnout dítě několikrát s možností slabších reakcí než najednou a pak mít doma uplakané dítě v horečkách a bůhvíco ještě. Nám se Dr. taky snažila namluvit, že když se dá Hexa+Prevenar najednou, tak je to pro dítě lepší. Lepší je to leda pro ni, protože to odbyde jednou a nemusí nás "obsluhovat" 2x. 😒

mysiiickaaa
7. kvě 2012

taky jsme měli všechny 3 najednou a zvládli jsme to v pohodě 🙂 , jen zvýšená teplota