Očkování hexav. současně nebo s dvoutýdenními odstupy?

f.miracle
19. dub 2009

Za měsíc nás čeká první očkování Hexavakcínou. Zároveň chceme nechat našeho dvouměsíčního cvrčka očkovat Prevenarem. Dočetla jsem se, že lze provést obě očkování buďto současně v tentýž den nebo nejprve Hexavakcínu a po čtrnácti dnech očkování Prevenarem. Zajímaly by mně vaše zkušenosti - kterou variantu jste zvolily a jaká byla reakce dětí? Mám obavu, jestli očkování oběma vakcínami současně není pro organismus příliš velká zátěž.

smilers
21. dub 2009

shaula diky,ale je to stejne jak met dvojky, jen o jednoho navic 😀 i tak zahul 😝

snad dr. vedi , co delaji, kdyz ockuji naraz, ja musim zatukA, ze u nas zatim vse probehlo v klidu

luca76
22. dub 2009

já myslím, že i když nepůsobí prenevar proti všem kmenům, aspon proti něčemu je....těm, co jsou nejzákeřnější....lepší očkovat, než si pak nedejbože vyčítat, že jsem něco zanědbala a už by bylo pozdě ..

jarry
3. bře 2010

Dobry den, jsem babi pulrocni vnucky. Pred tremi tydny byla ockovana druhou hexavakcinou a Prevenarem v jenom dni. Pri prvnim ockovani, take obe vakciny najednou, mela lehce zvysenou teplotu. Při druhem se cela osypala vyrazkou. Jiz tri tydny ji pediatricka tzv. leci. Ruzne masti, olejicky a balzamy. Vyrazka je rozsiruje po celem telicku i na rucicky. V noci Theuska nespi, place a pres den to neni o nic lepsi. Vyrazku ma az do krve rozskrabanou, protoze ne vzdy ji uhlidame, aby se neskrabla. Jinak je to velmi pohodove miminko, ktere pri probuzeni rozdava jen usmevy a stale si zvatla. Tak to je moje velmi spatna zkusenost. Jsme ted objednane do detskeho dermatologickeho centra, snad poradi. Preji vsem detem i maminkam jen same radosti a zadne starosti.
Babi Jarmila

blueapple
3. bře 2010

ahoj všichni, podle mě NEEXISTUJE SPRÁVNÁ ODPOVĚĎ, nejde jednoznačně říci, co je lepší, každé mimi reaguje jinak. Každopádně bych očkování nepodceňoňovala a mým názorem je, že hexa a pneumokok by měl být naočkován co nejdříve - myslím tím u donošených, zdravých dětí (nedonošeňátka mají ve všem jiný přístup).

Teď ve 3měsících jsem malého nechala naočkovat hexou a prevenarem v jeden den. Na doporučení MUDRy. Reakcí byla jeden den zvýšená teplota asi 38,5 což vyřešil 1 čípek panadol, druhý den byl už bez teplot. Další dávky nás teprve čekají. Snad je zvládneme minimálně tak - jako tu prvn 😀 😝 í 😀

beruska24.9.
3. bře 2010

Tak naše Dr. radši očkuje každé zvlášť, alespoň pak ví, na co byla ta reakce. Pneumokoka dávat očkovat nebudeme, ale chci dát nepovinnou žloutenku. Tak prý jak doočkujeme hexa, tak se domluvíme na žloutence. No, jak už se kolikrát ukázalo, co Dr. to jiný názor.

jarry - přeji malé brzké uzdravení a ať rozdává ještě více těch krásných miminkovských úsměvů.

brisalek
3. bře 2010

My jsme byli s malou uz 3x na hexe se Synflirixem, vzdy mela ten vecer 38-39 teplotu bez odectu v zadecku, po jednom cipku klesla a pak druhy den mela tak 37,8-38,2 bez odectu a byla trochu protivka. Prvne hodne plakala, jak jsem ji nemohla ´vzit a misto toho dostala dalsi dobanec, ale podruhe a potreti uz to bylo lepsi. Je to asi malinko setrnejsi ockovat zvlast, ale kdyz jsem si predstavila, ze tam pujdeme 6 po 14 dnech a pokazde nas budou ockovat a mala tak kricet jako prvne rikala jsem si at to mame radsi za sebou.
Nazory lekaru jsou ruzne...pul na pul:.-)

luthien.k
3. bře 2010

Názory se fakt různí, nám naše doktorka očkování proti pneumokokům rozmluvila úplně, je to prý pro děti, které nepatří do rizikové skupiny, zbytečná zátěž (ty čtyři, resp. tři vakcíny) a doporučila očkovat až ve věku, kdy bude stačit jedna. Navíc to podle ní prý je dost mediální humbuk s otřesnou reklamou (její i můj názor) a u dětí alergických nebo potenciálně alergických je riziko nežádoucích reakcí na ty nosné látky ve vakcíně dost vysoké. Takže malého očkovat nedám. Stačila hexa, která nám pěkně zaktivovala jizvu po TBC 😒

kocule
3. bře 2010

Holky, my taky neočkujeme naráz. Malý neměl zahojené TBC, tak se nám vše posunulo a taky jsme nechali první očkovat rotaviry, které já osobně považuji za užitečnější. Teda to očkování. 😀 😀 😀 Teď máme první hexu, snášíme to velice dobře, ale nic víc jim dávat nebudeme. Zatím. Na pneumokoka si počkáme, až budou větší a budeme mít hexu za sebou. Nebudeme chodit ani plavat, které mmch spouští parádně právě zánět ušišek. Já na to jako malá trpěla, každé ucho mám píchlé aspoň desetkrát, tak chci eliminovat riziko. Každé miminko je opravdu jiné, jinak to snáší, ale jak vědět, že zrovna ten náš poklad bude ok? 😖

sicinka
3. bře 2010

Ahoj, ockovali jsme prevenarem a hexou zvlast v rozestupu 14 dní. Z důvodu aby bylo případně vidět na co má reakci a jak vubec ockovani snasi. Po hexe spal celou noc a byl unavený po prevenaru nic. teploty ani v jednom případě. Jelikož mi malý přidje do kontaktu s předškolními a aškolními dětmi tak jsem pneumokoka nechala očkovat ćo nejdříve to šlo. TBC měl už zceka zahojené.