Očkování - Hexavakcína a Prevenar

sindy2
4. kvě 2016

Ahoj, ještě jedno téma, které řeším, než jsem otěhotněla, ani mne nenapadlo, že bych pochybovala někdy o očkování dítěte, ale jak jsem se nyní ponořila do problematiky, zkušeností rodičů, tak značně pochybuji. Píše se o tom, že hlavně po hexavakcíně se dětem objevily ekzémy, epileptické záchvaty, křeče.....prosím o zkušenosti, jestli se to zde nějaké mamince stalo nebo bylo vše ok, případně, jaké jsou alternativy ke standardnímu očkování, dá se domluvit s pediatrem nebo dělají problémy. Děkuji moc.

eficenka
4. kvě 2016

možností je několik . očkovat infanrix hexa, hexacima , pediacel, infanrix hib atd.. je řada věcí , ale musíš se tím prokousat sama. dobré je doložení očkování mezi 6-12 měsícem věku dítěte, do té doby studovat a studovat. rozhodnout se třeba pro 6valentní vkaícnau, 5 4 nebo 3 a nebo neokočvat. ale musí to být po tom, co si pročteš vše možné. já začínala na knížce varovné signály očkování, očkování obchod se strachem, nežádoucí účinek smrt, očkování pro a proti od Hirteho... jde jen o jedno - očkovat nebo neočkovat beze strachu, nastavit si to tak, abys s tím uvnitř byla srovnaná.
nastudovat si nemoci proti kterým se očkuje, nebo co chceš očkovat.
statistiky počty nakažených - počty nakažených očkovaných/neočkovaných, statistiky zavedení očkování a úbytku nakažených před očkování nebo po zavedení očkování. studuji problematiku očkování již 4 roky a pořád se nestačím divit... 😉

jamamutka
4. kvě 2016

Jsem si po přečtení příspěvku vzpomněla na sebe.. 🙂 Kamarádka se mě zeptala jestli budeme, v té době 3měs synka očkovat.. Trošku jsem si protočila očima a říkala si, " ježiši ona je jedna z těch co to hrotí.." Až pouhý den nebo dva, před plánovaným očkováním, jsem si řekla že k tomu přeci jen sednu a začla sbírat info, a sbírám dodnes. Doporučuji každému se nejdřív informovat a pak konat, ať už se rozhodne jakkoliv.. chtěla jsem nejdřív alternativu, a pak mi docvaknul i zbytek a nakonec neočkujeme vůbec.. s některým pediatrem se dá v pohodě domluvit, někteří jsou zamrzlí v totalitě, někteří vyhrožují sociálkou, vězením, smrtí dítěte.. je to různé..

konekokira
4. kvě 2016

Hlavně se nenech vystrašit doktorama, mají smlouvy s pojišťovnami a farmafirmami, jinak by neměli peníze 🙂 já jsem rozhodnutá oddalovat povinná očkování a očkovat pouze jen ty potřebné k přijetí do běžné MŠ... 🙂

gnozka
4. kvě 2016

Malou jsem nechala očkovat dle běžného schématu . První ockovani ve 3 mes . Hexa a prevenar . Vždy kazde zvlast . Nikdy nemela reakci ani zvýšenou teplotu . A přívalové letáky nečtu . Pracuji v lékárně 16 let tak vim ze i obyčejný vitamin ma leták jak nasi státní ústavu .

iva_138
12. kvě 2016

@eficenka přesně takhle jsem zkoumala, mj. také knihu Varovné signály očkování. Ale čím víc se do té problematiky nořím, tím ví jsem z toho zmatená a nevím, jak se rozhodnout...Na jednu stranu jsem se rozhodla, že nechám naočkovat hexa vakcínu (nejdřív jsem myslela v půl roce, teď si zas říkám, že ve 3 měsících) a že rotaviry a pneumokoky určitě ne. Na druhou stranu mám strašnej strach z nežádoucích účinků, těch nebezpečných.. Ale zas když nenechám naočkovat, tak budu mít pocit, že se na každým rohu něčím nakazí.. Navíc když je větší pravděpodobnost, že se sem zas zatáhnou nějaké nemoci. Takže jsem se dostala nějak do stavu zoufalství..

eficenka
12. kvě 2016

@iva_138
musíš si to ujasnit v sobě,
ted zrovna řešíme s maminkami, nechali dítěti naočkovat hexavakcínu ve schématu 3+1 a 6 dětí ( 2,3, 3,4,4 a 5t leté nemají protilátky 😀 vůbec na nic...
takže ani když naočkuješ, nemáš jistotu, že dítě neco nechytí...
a jsou naopak neočkované děti, kterým rodiče udělaly testy na protilátky a plně neočkované dítě má protilátky proti černému kašli, záškrtu i tetanu....

gepe
12. kvě 2016

@eficenka a jak k tem protilatkam proti cernemu kasli, zaskrtu a tetanu ty deti prisly? Tohle me zaujalo a zajima, diky 🙂

craki
12. kvě 2016

Informaci je opravdu hodne, ale kazdy si tim musi projit sam a vstrebat informace po svem. Nikdo ti nerekne jak je to spravne.. Ja si jen myslim, ze se vsechny vakciny ockuji strasne brzo, ze to je strasna zatez pro to male telicko...

A jak to bylo a je u nas..
Prcek mel Hexu odlozenou do 6m. Predtim ale dostal rotaviry, jelikoz manzel hodne cestuje do ruznych zemi, tak kdyby neco pritahl domu... Hexu jsme meli 2plus1. Zadnou reakci po ockovani nemel. Maximalne byl trochu protivny nebo tulivy....
Prevenar jsme dali v 10m a to jenom proto, ze jsme leteli na rok roku do Brazilie a bylo nam to doporuceno kvuli klimatizaci na letisti a v letadle. Kdybychom neleteli, vahali jsme a asi bychom dali,ale pozdeji. Opet zadna reakce ani zarudnuti vpichu.
Je fakt, ze jsem uz pediatra vybirala podle recenzi tak, aby s posunutim ockovani nemel problem. A nakonec byla pani doktorka tak benevolentni, ze odsouhlasila vsechno a jeste mi rozmlouvala rotaviry, ze to snad za poslednich 10 let neockovala 🙂
MMR se ockuje od 15mesicu, ale mam v planu zacit ve dvou letech. Nejak jsem si to poskladala, ze to neni brzo ani pozde kvuli skolce a je to pouze osobni presvedceni, stejne jako vsechno vyse 🙂

mialagia
13. kvě 2016

@sindy2 ahoj my jsme měli nedávno 3. dávku hexy+prevenar a úplně vpoho..měla jen po 2.dávce 1. noc teplotu 37,6° jinak nic ťuky ťuk..dávali jsme i rotaviry vpoho..Přijde mi nemožný z pozice laika nastudovat do hloubky problematiku fungování očkování.. mechanismy účinků..takže logické mi přijde věřit spíš odborníkům z oboru😊

lavita
13. kvě 2016

tak to odlož, my jsme začali na 10m a dávali jsme jen tři dávky. mmr nemáme a nedáme

eficenka
13. kvě 2016

@gepe
jetli chceš, zkopíruji |Ti text, matky dělaly testy - jedna na černý kašel, lékařka k tomu zaškrtla další,
dítě prý mělo jen 2 dny kašel , jinak nemocné nebylo a protilátky proti černému kašli dobré, protilátky proti tetanu na hranici normy. další dítě mělo protilátky pouze proti záškrtu.
sice se číká, že záškrt byl vymýcený v roce 1963, ale jeden epidemiolog píše, že se tu objevuje pouze ve formě angíny a nepřechází do zákeřního stádia.
chci také tak za rok otestovat svoji dceru .- tetanus - hrabání se v h líně, občasně pojídání něčeho ( mrkev ze záhonu) atd....
příroda je mocná....

majkapb
13. kvě 2016

Ahoj, mám dvě děti, obě naočkovaný podle očkovacího kalendáře 🙂 a dcera to zvládala bez problémů a syn měl jednou zvýšenou teplotu. Na očkování nevidím nic špatného, ale je to asi věc názoru. Jak už jsem tady četla, v letácích nic nečtu, hlavně ne nežádoucí účinky a taky si myslím, že doktoři nedoporučují očkování jen z důvodu nějaký smluv nebo kvůli penězům, myslím si, že vědí o čem mluví.

eficenka
13. kvě 2016

@majkapb
@mialagia
mě by jen zajímalo, kterým odborníkům věříte.
jakto že v každé zemi je očkování jinak nastavené? na slovensku stačí o jednu dávku méně,
ve Francii je povinné očkování jen proti 3 nemocem, v Belgii proti 1 nemoci atd....

sindy2
autor
13. kvě 2016

Ahoj, díky za reakce, u nás je to očkování komplikované tím, že v rodině tatínka je epilepsie, tak řeším právě, pokud by u malé byl nějaký sklon, což vůbec nemusí být....to ale nikdo neví....tak aby se po očkování něco neprojevilo. Co už jsem s jistou neuroložkou probrala, malá by jako prevenci neměla mít teploty nad 38 a pokud ano, hned nasadit antipyretika....že horečka může spustit febrilní křeče. Pak je prý problém vakcína proti černému kašli, ta prý mnohdy spouští epi záchvaty. Zatím nemám vybranou dětskou doktorku, tak nevím, zda jí říct rovnou o nějaké alternativní očkovací schéma, zdali mne hned neodmítne, raději. U nás jsou dvě pediatry, tak moc na výběr nemám....určitě chci odsouvat, co to půjde a to i tehdy, pokud malá holt nebude moct do školky....raději zůstanu s ní doma, než očkovat a mít nemocné dítě....

iva_138
13. kvě 2016

@eficenka a jakým způsobem se dají nechat udělat ty testy na protilátky proti jednotlivým nemocem? kde, jak atd? 🙂