Očkování. Jak vaše sestřička pícha deti?

kocicacek
20. črc 2009

Pěkný večer, maminky,prosím Vás, poraďte, mám dotaz k očkování.S mojí dcerkou jsme byly na prvním očkování u paní doktorky.Zaujalo mě, jaký stylem sestřička píchla očkovací látku.Sestřička se miminka ani nedotkla a jen tak ho bodla do stehýnka.Nevytvořila ani kožní řasu. Je obecně známo,že do svalu vpich bolí více, proto se právě vytváří kožní řasa.Přišlo mi to dost bezcitné.Prosím, napište mi,jak Vaše lékařka/sestřička přistupuje s injekcí k Vašim ratolestem. 🙂 Moc děkuji...

bertica.h
21. črc 2009

Nemáš pravdu,nikdy sa pri pichaní injekcie do svalu nerobí riasa.Práve naopak,vtedy sa koža napína.

Riasa sa robí iba ked sa pichá injekcia alebo sa očkuje do podkožia.

mousunek
21. črc 2009

kocicacek - opravdu nic bezcitneho na tom neni a pokud sis vsimla tak na prvnim ockovani ditko ani nepipne protoze si to vlastne ani neuvedomi vetsinou si to malicko uvedomi pri tretim ockovani. Copak tobe kdyz davaji nejake ockovani do ruky tak ti nejakou rasu delaji, taky ne, alespon co vim ja. Navic do svalu se musi vpichovat kdyz je uvolneny tedy se nedoporucuje stlacovat ho mackanim...

s bertica.h pochopitelne souhlasim

mousunek
21. črc 2009

bavila jsem se ted s holcinou ze zdravky v poslednim rocniku a nektere uz nikam nepichaji aniz by delaly rasu ani do rukou, nohou, do zadku proste nikam pry je to tak uceji

zuzula25
21. črc 2009

ahojte.ja som zdravotna sestra a riasa na kozi sa nerobi ked sa picha do svalu,pretoze by sa dostala injekcia len pod kozu.ked sa picha podkozne-inzuliny,lieky na riedenie krvi sa kozna riasa robi vzdy.ale zas na druhej strane,ale to je vynimka u strasne anorektickych ludi sa kozna riasa robi aj ked sa picha do svalu
takze sestricka to pichla urcite dobre

bertica.h
22. črc 2009

ja som tiež sestra.
mosounek..
neverím tomu,že to tak učia..to by boli iné problémy..jednoznačne
sval-nerobí sa riasa,koža sa napína,aby sa práv tá látka dostala do svalu..
podkožie:riasa sa robí

mousunek
22. črc 2009

bertica.h - nepotrebuju abys mi verila, bavila jsem se s ni o tom a bylo mi receno tohle tot vse...
ono to chce brat v potaz take to ze se na zdravce uci trochu jinak nez se ucivavalo... a sama vis ze frekvence PP byla jinaci a menilo se to v ucebnicich i ve skriptech pro sanitare, ktera mam doma popripade muzu okopirovat

mousunek
22. črc 2009

mj. mam matku zdravotnici nedavno zrovna rikala ze maji na odd sestricku po zdravce a ze spoustu veci vcetne pichani injekci dela jinak nez se to delao trebas pred rokem dvouma

miskachrumka
22. črc 2009

bertica presne nam tiez nerobili riasu len tak pichli sestricka chytila nohuy a do obydvoch naraz ☹ a teraz v auguste ideme zas baby fakt pomaha ocot s vodou nato aby dieta nemalo horucky??????????lebo sa toho dost bojim lebo teraz som to nevedela a prisli sme doomov a mali mal v noci 39.8 horucku som skoro odpadla!!!!!!! ☹

mousunek
22. črc 2009

miskachrumka - no ocet bych takovymu prckovi nedala pokud ma horecku tak to nahlas dr at ockovani proste nepicha ted a presune se to. jinak na horecky detsky panadol, nurofen at cipky nebo sirup... horecka muze byt i reakci na ockovani kdyz ma teplotu zkus taky podat trochu vic tekutin treba caj

bertica.h
22. črc 2009

nemyslela som to v zlom..ale logicky.ked sa chceš dostat do svalu,musíš mať kožu napnutú..a ked ideš pichat do podkožia,musíš tu riasu spravit,aby si to pichla naozaj do podkožia...
ale neviem,možno som na materskej uplne zblbla..nevylučujem ani tuto možnosť 😀 😀 😀 😀 😀

bertica.h
22. črc 2009

on dostal tu teplotu z očkovania..nie?určite by ho neočkovali v horučkach..tie boli ako reakcia na očkovanie..

bertica.h
22. črc 2009

treba rozlíšiť..nie všetky očkovania su do podkožia..niekedy idu do svalu-napr.tetanovka

mousunek
22. črc 2009

bertica.h - v pohode opravdu jen pisu co jsem slysela, je mozne ze holt ted maji jine metody na spousty veci a cinnosti ve zdravotnictvi jsou jine metody... Kdo vi, ale at je to jak chce 😉

shaula
22. črc 2009

miskachrumka - nám na horečky nejvíc pomáhá Nurofen sirup, pokud má hodně vysoké horečky, dávám obkládky na kotníčky a zápěstí z vody s troškou octa (ale jen trošku, on je dost agresivní, tak aby ho to nepopálilo, přece jenom je to kyselina). Jednou jsem zkoušela i Panadol čípek, ale ten vůbec neezabral.
Jo, ten ocet ale jen do vody na zábal, rozhodně ne jako prevence, jestli jsi to tak myslela...

mousunek
22. črc 2009

shaula - ocet na horecku? jsem neslasela ja ho davala v tehotenstvi na otoky, ale ze funguje i na horecku to nevim jaky pomer vody a octa na zabaly cca davas. a vodu studenou nebo vlaznou?

shaula
22. črc 2009

Vodu cca v pokojové teplotě, ledovou ne, aby to nebyl moc velký šok. Odhadem na půl litru vody malou štamprli octa 😅 Dávám to od oka, prostě tam trošku "crbnu" 😀 Vyčetla jsem to tady na Koníkovi, taky jsem to předtím neznala. Zabírá to dobře, i když možná by stejně zabrala i čistá voda 😀

mousunek
22. črc 2009

zabaly bez octa zabiraji dobre to mam vyzkousene na sobe kdyz jsem mela 40horecky jinak na teploty netrpim... Prcek nastesti teplotu nemel a snad dlouho mit nebude snad bude po me 🙂

shaula
22. črc 2009

OK, tak já to příště zkusím bez octa a uvidíme 🙂

mousunek
22. črc 2009

myslim ze by melo, osobne bych to delala bez octa urcite precijen i kdyz ho je malo tak se to pres kuzi dostava do telicka a to se mi nezda dvakrat stastna volba

shaula
22. črc 2009

No to se mi nezdá, že by se dostával do tělíčka, jediné, co může způsobit, je maximálně podráždění pokožky, a to se nám nestalo... Ale zkusím bez.

mousunek
22. črc 2009

shaula - kuze velice dobre absorbuje, kdyz pouzivas masti kremy taky se obsorbuji do kuze, alespon nas to tak ucili 🙂

shaula
22. črc 2009

To jo, ale masti jsou podle mě něco jiného než ocet...

mousunek
22. črc 2009

nejde o to co jsou, ale o to ze v kuzi jsou tzv pory kteryma to jde ale jak rikam pokud problemy nemaji snad OK jen jak rikam myslim ze ocet je spis pri otoku ne pri teplote 😉 zni to sice zajimave zkusit ocet s vodou ale myslim si ze ta voda ma o 100% vyssi ucinek nez ocet 🙂

bertica.h
23. črc 2009

ked ocot,tak octanovu masť 😀

miskachrumka
23. črc 2009

ved to bolo reakcia na ockovanie !!!!!!!!!!!!!a zevraj pomaha ked namocim vreckovky do octu s vodoua prilozim na miesto kde ho ockovali!!!!!!!!a ze to stahuje tu hooruckua reakciu na inekciu!!!!!!!!!

macka23
23. črc 2009

miskachrumka,
cez den po ockovani studene obklady na pravu nozicku /tam kde davali tu hexa vakcinu/ a az na noc, ked ma viac ako 38,5C dat nieco na teplotu, aspon mne tak vravela nasa Dr. A my sme este okrem tych dvoch injekcii dostali spapat aj rotarix. Ja som dala paralenovy cipok, ten ma rychly nastup ucinku a malinky mi potom kludne spinkal 😉