Očkování. Jaký na něj máte názor?

najana
4. bře 2008

Chtěla jsem se zeptat přítomných 🙂 jaké máte názory na očkování... především mě zajímá pervenar. Četla jsem nějaké studie o výzkumech v Belgii a celkem mě to zaujalo. Zatím můj roční synek očkovaný není, ale asi do toho půjdu. Starší trpěl hodně na záněty středouší a měl v dětství 2x zápal plic. Nechali jste očkovat nebo ne? A proč?

marie2
16. kvě 2008

Ahoj tak s bazénem po očkování osobní zkušenost nemám ale kamarádka šla s 2 letým synem 4 dni po očkování do bazénu.Dva dny po tom skončili v nemocnici s průjmem zvracením a vysokými horečkami pustili je až za 14 dní domů.Nevím nemuselo to být tím bazénem mohl chytit nějakou virozu nebo tak ale radši bych s návštěvou bazénu počkala právě těch 14 dní nikdy nevíš jaká reakce se může dostavit.

nadik
15. říj 2008

Ahoj Holky chci se zeptat dr. říkala,že do roka nepoviné očkování dávat nebudeme, ale hned v roce že dáme Pneumokoka, meningokoka a žloutenku. Ten Prevenar by měl být už snad jen 2 dávky, čtu tu,že vakcína stojí cca 2000,- to znamená, že když budou 2 tak to bude 4000,- nebo ta další už stojí méně? To samé kolik stojí ten Meningokok? Dr. říkala,že do dvou let se dá očkovat jen to C, nevíte koli to přibližně stojí? Díky moc

veganko
17. říj 2008

OCKOVANIE NA SLOVENSKU NIE JE POVINNE: http://iuro.awardspace.com/sved/aw.html

bianca
21. led 2009

Ahojky

dnes mali nasho prcha ockovat a nie su vakciny.Des.Ma niekto podobny problem?

mmisak
21. led 2009

Ahoj ,neměla jse čas přečís si všechny příspěvky ,tak nevím zda to tu už někdo psal,hodně očkování vám zpětně proplácejí i zdr. pojištovny.Mi jsme u Metal Alianc a ten přispívá asi na pět typů vakcín.
Syn byl očkovaní na meningokoka v roce a vše proběhlo v přádku,žádná reakce. Vakcína stála 500kč .
Celou jí pojištovna uhradila po předložení očkovacího průkazu a stvrzanky o nákupu vakcíny.
Muj spolužák v 10 letech zemřel na meningokoka ,tak jsem sama očkovaná a neváhala bych.

mysulka
21. led 2009

Ahojky, tak nám dětská doktorka naočkovala prevenar hned s 2. hexou, nejdříce chtěla vědět, jak bude reagovat a pak jsme hned do toho šli 🙂 Jsem asi pošuk, ale chtěla jsem to mít co nejdříve to šlo.

Nějak razím teorii, že pokud to nepomůže, tak si aspoň nebudu rvát vlasy, že jsem z prevence neudělala maximum 😎

žádné katastrofální reakce jsme neměli, jen nám trochu stoupla horečka, kterou zahnal jeden čípek a bylo po reakci 🙂 a to máme dilataci ledv. pánviček a nějakou potvoru v moči a zvládli jsme to.

janovkov
8. únor 2010

ahoj, mám otázku na vaše zkušenosti s očkováním proti TBC. Mám tříměsíčního chlapečka, který ale nebyl v porodnici očkovaný proti TBC. Při propouštění mi paní doktorka říkala, že proti TBC se teď očkuje až mezi jedním a dvěma roky věku a ne v prvních dnech života jako dříve. Když jsem to ale říkala naší paní doktorce, ke které chodíme, tak říkala, že náš Vojtík nebyl očkovaný kvůli tomu, že měl infekci (protože se nalokal zkalené plodové vody). Tak teď nevím, jak to je. Našla jsem na internetu, že by měla být pravda spíše to, co mi říkala paní doktorka v Krčské nemocnici při propouštění, ale co když nás bude naše praktcká lékařka do toho TBC nutit?

josefa
10. únor 2010

ahoj janovkov, a uz jste zacali ockovat hexu? Co vim, tak pokud se neockuje proti TBC v porodnici ci do konce sestinedeli, tak obecne se pak doporucuje zacit nejdriv s hexou a pak az po vsech davkach hexy TBC, taky myslim, ze Ti to potvrdi kdyz si zavolas na kalmetizacni stanici, kde se ockovani proti TBC provadi (tohle ockovani se nedela u pediatra).

balisek
7. kvě 2010

Ahoj holky,poradte prosím, jak dlouho po antibiotikách se může očkovat? máme 10.měsíčního chlapečka a před měsícem dobral ATB.díky moc

terezt
12. kvě 2010

Ahoj Balisku, my dobrali antibiotika pred tydnem a pristi pondeli jdem na ockovani - sestricka nam to presunula. Takze to bude 17 dni po dobrani...

smajlik
7. zář 2010

ahoj maminky, můžu se zeptat, máte některá dítko očkované vakcínou Neisvac-c proti meningokoku? Jak dlouho prosím tohle očkování vydrží? 😕