Očkování. Je to nutnost nebo přežitek?

gretuschka
21. črc 2011

Ahoj,
jsem nastavajici maminka zijici v zahranici a tak bych se rada zeptala,jak je to s ockovanim miminka.Cetla jsem par prispevku o ockovani a rada bych se zeptala,jake mate zkusenosti vy?Ktere jsou povinne,ktere muzeme odmitnout?Jsou vsechny aktualni?Nektere ockovani nadelaji vice skody nez uzitku a sance,ze by dite dostalo onu nemoc je miziva.Dekuju za radu,jsem v tomto ohledu novacek a rada bych se vyvarovala nekterych chyb,aby pak me dite zbytecne trpelo...

nae
18. únor 2014

@picasso Ja som v tomto pesimista - myslím, že pri česko-slovenskej mentalite a minulosti je zmena ohľadne možnej slobody v očkovaní na dlhéééé lakte. Aj sľuby prof. Prymuly nenápadne vyšumeli do prázdna...
Optimisticky beriem to, že sa ľudia (hlavne mamičky) aspoň o niečo viac začínajú zaujímať o očkovanie. Príde mi totižto tragické, že valná vačšina zatiaľ rozlišuje hlavne to, či sa jedná očkovanie do nožičky alebo ručičky...
Nikto učený z neba nespadol, ale každá KZ tu vyvolá určité emócie a niekoho možno nakopne smerom k širším informáciám. Ja stále opakujem - kto chce očkovať, nech očkuje, kto nechce, nech neočkuje, hlavné je, aby s týmto svojím rozhodnutím bol spokojný.

picasso
18. únor 2014

@nae no nevím jestli vyšuměly. Spíš jde o to, že v parlamentu sedí pěkní d.... z dobrého zdroje vím, že určitý politik, co chtěl razantně změnit systém a šel na ruku lidem (nešlo o očkování, ale i tak), tak z nejasných příčin zemřel. Takže těžké to bude, ale to bylo vše, co se dosud změnilo.

nae
18. únor 2014

@picasso Na to mám bohužiaľ krátke lakte, tak jednám aspoň "lokálne" 😎 Keby som sa mala spoliehať na politiku a veriť jej, tak už by som asi musela začať piť, alebo čo. Mizéria nad mizériu v oboch republikách (aspoňže v hokeji vyhrali tí lepší 😉 )

picasso
18. únor 2014

@nae No, stejný názor 🙂 ale neřekla bych, že lepší. Já vždycky tvrdila a tvrdím, že když jsme byli jeden národ, byli jsme nejlepší 🙂

nae
18. únor 2014

@picasso To ti rada "lajknem" a idem do hajan. Dobrú noc prajem a nech sa ti nesníva o infekčných ochoreniach 🙂

picasso
18. únor 2014

@nae Dobrou. mě tedy rozhodně ne 😀

gepe
18. únor 2014

@nae zadne publikace ci jakekoliv odkazy jsem vseobecne kolem ockovani nedavala a nedala nikdy na celem modrem konikovi!🙂 Nikdy jsem do neockujicich nekopala atd. co zminujes. Nikdy jsem nikomu nenapsala at ockuje, ci neockuje! Prijde mi z celeho prispevku, ze byl spis adresovan nekomu jinemu. Pouze jsem psala svuj osobni nazor a pohled, ktery kupodivu s mantelem (chemik/farmaceut), mame shodny. Jo a v oboru nepracuje, kdyby me nekdo chtel narknout z podjatosti.
A je zvlastni, ze obe at mame na ockovani jakykoliv nazor, tak se shodneme v tom, ze kazdy at si za svym rozhodnutim stoji a je to ciste jeho vec, zda ockovat ci neockovat.

gepe
18. únor 2014

Ne mantelem, ale manzelem 😀 eng key je obcas rychlejsi nez ja 😅

nae
18. únor 2014

@gepe Ja som len reagovala na tvoj príspevok, ktorý bol adresovaný mne (viem, že si nedávala žiadne konkrétne odkazy). Napísala som odpoveď obšírnejšie, lebo tieto témy číta dosť veľa ľudí, tak aby som sa jasne vyjadrila.
To, že máte s manželom rovnaký názor, je fajn. S tvojou poslednou vetou samozrejme súhlasím.
Tiež prajem dobrú noc 😵

gepe
18. únor 2014

@nae i kdyz ma clovek rozdilne nazory, jde to i slusne, dobre Ty 🙂 dobrou.

kocicinka
19. únor 2014

Mě by zajímalo, jak to bude, až odhlasují ten povinný rok ve školce před školou. Jak to bude potom s přijímáním neočkovaných dětí. Udělají jim výjimku, nebo nějak donutí rodiče, aby je dali očkovat?

Dali by jste dítě očkovat na klíšťovou encefalitidu, když by jste bydleli v lokalitě, kde je hodně klíšťat? Syn už loni chytil boreliózu, ovšem ta není tak zlá jako encefalitida, která může končit i smrtí. Repelenty samozřejmě mám a používám, ale ne vždy si člověk vzpomene. Díky za názor.

kajalka
19. únor 2014

@kocicinka Bydlíme v již. Čechách, všude okolo lesy, denně do nich chodíme se psem, i do luk a polí. Dítě očkovat proti encef. nedám ani náhodou, vsadím na prevenci a důkladný prohlídky.

melodygirl
19. únor 2014

@kocicinka Já bych klíšťovku, také nedala ani náhodou, znám paní, která měla po jejím naočkování vlastně skutečný průběh. Navíc se udává, že klíšťata jsou infikována za 80% boreliemi a pouze 20% přenáší encef.

kocicinka
19. únor 2014

@kajalka No, já jsem taky vsadila na prevenci a dítě důkladně prohlížela několikrát denně a přisáté klíště hned odstranila( tak, jak se má) a místo vydezinfikovala, ale i tak se mi nakazil boreliózou.
My máme v Jižních Čechách chatu a odtamtud jsme klíště neměli snad ani jednou. Ale co jezdíme k babičce za Prahou, má dům u Berounky, tak to je co návštěva, to klidně 3 klíšťata. Když jsme tam třeba měsíc, tak má klíště obden. U povodí řek jich je prý nejvíc- na nás to tedy sedí. A to tam ani nechodíme do lesa, má to jen ze zahrady, kterou každý týden sečeme.
Zkusíme ještě aplikovat postřik, ale to je taky chemie, takže to si člověk nevybere.
Mám z té nemoci strach. Známým na ní zemřel 5 letý chlapeček ☹
Já jsem očkována byla a snášela jsem to dobře, neměla jsem žádnou reakci.
Pro mě je i těch 20% hodně, na to, to riskovat.

picasso
19. únor 2014

@kocicinka já budu očkovat proti klíšťovce určitě. Klíště jsem chytila ve městě, kde jsem procházela po chodníku u něhož sekali trávník a u nás na borelku zemřela 20letá neočkovaná holčina.

xdany
19. únor 2014

@picasso A není to tak, že očkování je jen proti klíšťatové encefalitidě, nikoli borelioze? Takže i kdyby holčina bya očkovaná, tak by jí to moc nepomohlo.... 😅

picasso
19. únor 2014

@xdany u nás ne, ale v Americe ji mají. Jinak já nechci riskovat ani encefalitidu

xdany
20. únor 2014

@picasso Ale podle toho, co jsem včera večer zběžně přečetla, tak ta vakcína je účinná jen v severní Americe...takže ano, měla by smysl pro tu holčinu, pokud by bydlela v USA nebo Kanadě.
Sama jsem proti encefalitidě naočkovaná, ale od tý doby, co mám psa, tak ten ty klíšťata vysbírá jak jde přede mnou a já měla klíště tak jednou?

kajalka
20. únor 2014

@kocicinka Tak postřik k prevenci neodmyslitelně patří, minimálně boty,nohy a kalhoty. A nemusí být nutně jen chemickej. Boreliózu přenáší i bodavý hmyz, nemusí být jen z klíštěte.

kocicinka
20. únor 2014

@kajalka tím postřikem jsem myslela celoplošný postřik zahrady- a ten se dělá pouze chemický.
Jinak repelenty- chemické, i nechemické samozřejmě používáme, ale ne vždycky ohlídám, aby byl stále nastříkaný.
To vím, ale komáři nejsou tak častí přenašeči, jako klíšťata.

picasso
20. únor 2014

@xdany no, to ano, ale myslela jsem, že by mohli vytvořit dostupnou i pro nás a ne všechno se vyléčí ATB, jak se tu pokaždé tvrdí. Každopádně jsme s manželem byli v lese, dlouhé rukávy, dlouhé nohavice, vysoké ponožky a boty a víš, kde klíště měl, na intimních partiích. Ale to je fuk, kdo chce, ať se naočkuje, kdo ne, spolehne se na prevenci 🙂 Náš pes naštěstí klíšťata nemá od té doby, co jsme pořídili obojek 🙂