Očkování - meningokok. Jste na nervy, že není vakcína?

jarunkaxyz1
3. led 2012

Milé maminky,
chtěla jsem se zeptat na váš názor. Taky jste taak "na nerva" z toho, že dítko chodí (či se chystá do školky) a ještě není vacína proti nejčastějšímu meningokokovi? Mám z toho trošku hrůzu, je mi jasný, že dítko od dětí nemůžu a ani nechci izolovat, ale jak to cítíte vy?

timbouctou
3. led 2012

ahoj, já teda nechala naočkovat oba kluky. Jako malá jsem hodně trpěla na záněty uší, takže jsem je toho chtěla ušetřit. A i kdyby tohohle nebylo, tak bych určo nechala očkovat, myslím, že to je mnohem menší zátěž pro prcka než případná nemoc potom.

mamkamarketa
3. led 2012

@timbouctou ahoj,asi se ptam jako trubka,ale ja myslela,ze na zanety usi je prevenar a synflorix? 😕 ja chtela synovi nechat naockovat meningokoka,ale porad ma opakovany zanety stredniho ucha,tak jsem to nedelala, protoze sme porad ''na hromade'' 🙄

jarunkaxyz1
autor
3. led 2012

@mamkamarketa je to tak, meningokok nesouvisí s ušima, je to zánět mozkových blan
Takže si to timpouctu plete. Na meningokoka ještě nelze očkovat, pouze typ A a C

mamkamarketa
3. led 2012

@jarunkaxyz1 tak dobry,uz jsem chtela jit rano servat doktory,ze nam tuhle vakcinu neporadili,kdyz kluk dokola bojuje s usima 😠 ☹
ale ja chtela tohle ockovani davno,kluk chodi od lonskeho brezna do skolky a tyhle nemoci mi nahani hruzu.... ale asi to fakt necham na jaro/leto pac sme furt nemocni (syn ty usi...)
jak mas stary ditko?

jarunkaxyz1
autor
3. led 2012

@mamkamarketa : mám 3 letou holčičku a teď 6 měsíční, malá půjde do školky, ale strašně se na jednu stranu bojím těhlech nemocí. Pneumokoka necháme očkovat teď, meningokoka má jen toho dostupného, ale poslední, co je teda dost průšvih - je to B meningokoka, které ještě není schválené a je v ČR nejvíce, když teda je. Pak si můžou říkat, ať se děti vyvarují velkému kolektivu, ale jak řešit styk s kamarády, školky.....

mamkamarketa
4. led 2012

@jarunkaxyz1 ty skolkovy nemoci.... ☹ to je jedna velka hruza. bohuzel rodice davaji do skolky deti i nemocne, ty zdrave to chyti,prinesou domu a sme na hromade cela rodina 🙄 teda takhle to je u nas

timbouctou
4. led 2012

@mamkamarketa
@jarunkaxyz1
holky no jasně, to jsem trubka já 😅 nevím proč si to pletu. A jaká je vakcína na meningokoka? Starší taky chodí do školky.

denousek
4. led 2012

my jsme davali jen prevenar to je jeste neco jinyho??

timbouctou
4. led 2012

aha, díky 😀 Ale taky teda z toho nejsem moudrá, jestli očkovat či ne, když jsou jen vakcíny na méně časté. No, asi to udělám.