Očkování MMR a alergie na vejce. Jak to je?

hanka_12345
19. únor 2020

Cau holky jak je to s ockovanim MMR kdyz je alergie na vejce?dava se treba jina vakcina? Cetla jsem ze deti ktere jsou na vajicko alergicke by meli byt ockovany jinoh vakcinou 🤷‍♀️ co je na tom pravdy a co to s vasema detma popripade udelalo?ty ktere jsou alergicke. Ok nebo zhorseni atd?
Diky

zizlikova1987
19. únor 2020

Žádná jiná vakcína není. Normálně to naperou do všech bez ohledu na cokoliv. A děj se vůle boží.
Kontraindikací je pouze ,,smrt" jinak je nezajímá nic.

sudylichozrout
19. únor 2020

@zizlikova1987 Ale no tak...

zizlikova1987
19. únor 2020

@sudylichozrout jojo, trošku přeháním.
Nicméně žádná jiná vakcína opravdu není, a kontrainfikace kvůli alergii na vejce je sci-fi. To je bohužel fakt.
Možná osvícený doktor doporučí alespoň odklad, protože alergie může odeznit,popřípadě být v mírně formě.

merope
19. únor 2020

https://www.ema.europa.eu/en/documents/product-... - strana 51 - pokud je alergie na nějakou složku přípravku, nepoužívat, pokud je alergie na vejce, poradit se s lékařem nebo lékárníkem.

te_reza
19. únor 2020

A to jsem ani nevěděla, zajímavý.... Holka je na bílek a dr. ji naockovala tak jako tak. Měsíc jsem měla doma děcko totálně bez zájmu s prujmem jako kráva, kterej ovšem neměl souvislost s očkováním

sahrazad1
19. únor 2020

A co nejake ockovaci centrum? Tam by mohli pomoct. V kazdem pripade bych se na netu poradne podivala na pribalovy letak.

eithelwing
19. únor 2020

@hanka_12345 mně pediatr vzdy před očkováním dal na doma příbalový leták, aby se seznámila s vakcínou, měla případně dotazy. Takže tím bych začala.

V rodině máme alergika, očkování bylo odloženo.
Dcera měla první dávku mmr taky odloženou, protože ještě nechodila. Takže částečný odklad by mohl aspoň trochu pomoci. Co na to alergolog?

hanka_12345
autor
19. únor 2020

@eithelwing no odkladali jsme na 2.roky, ted ma.2,5 a teprve.jdeme, alergie.se, zda se.mi zmirnila uz.... alergologie nevim. Byly jsme tam uz hodne.dlouho nazpet a to nebylo aktualno, ale meli jsme mit ted komtrolu a dr je dlouhidibe nemkcna takze objednani nejsme🤷‍♀️

astyna88
19. únor 2020

Syn ma alergii na mleko a mmr v pohode 😉😊

zuzita15
19. únor 2020

@hanka_12345 nech ji udelat test na imunitu, pokud tam neco vyjde, je to kontraindikaci pro ockovani. https://www.nextlifeapp.cz/balicky/vysetreni-po...

zizlikova1987
19. únor 2020

@zuzita15 bohužel ani toto vyšetření není podklad pro kontraindikaci. V dnešní době kontraindikaci nedá nikdo.
Navíc nejvíce vypovídající je do 1 roku dítěte cca.

petrak15
Autor odpověď smazal
Zobraz
merope
19. únor 2020

@te_reza Nezapomeň nahlásit na web sukl - pokud tvrdí pediatr, že to nesouvisí a hlásit nechce (jako že teoreticky je to jeho povinnost!!), můžeš nahlásit i sama. Není to těžký - taky jsem hlásila sama, protože jsem dostávala nějaké léky v nemocnici a opravdu mi nesedly a co přesně vlastně způsobily jsem doplnila až tam, protože už mě propouštěli domů (částečně na vlastní žádost).

petrasipkova1
19. únor 2020

Dcera měla alergii na vajíčko, měla odklad očkováni, dávala jsem ji očkovat ve 3,5 letech, kdy měla hodnoty minimální, reakci měla, naštěstí snad nikterak zásadní, večer po aplikaci měla vyrazku alergickou, brzy odeznela, jiné problémy od te doby nemá, tak snad to imunita zvládla, pořad má minimální zvýšené hodnoty, vajíčko už v rozumné míře konzumuje.

zuzita15
19. únor 2020

@zizlikova1987 hmm, ja nekde cetla, ze je, ach jo 😟 nejvic vypovidajici je to do 6m, ale da se udelat kdykoliv...

zizlikova1987
19. únor 2020

@zuzita15 jj, udělat se dá v podstatě kdykoliv.
Ale ještě jsem neslyšela že by to nějaký dr uznal. Jako trvalou kontra když něco vyjde. Maximálně ti osvícení doporučí odklad.
Bohužel začínám mít pocit že očkování celkově je pouze o penězích, ne o zdraví dětí.

hhhanicka
21. únor 2020

Dcera je alergicka na vajicko, nahlasila jsem to pred MMR doktorce, ta ji udelala testy, zjisila, ze je alergicka jen na bilek a to podle ni nevadi, bo kureci zarodek je vlastne zloutek. Takze nekdy ve dvou a ctvrt letech ji ockovala a reakci mela jen takovou, ze 12ty den mela horecku, coz je pry bezne i u nealergiku.

priefi
8. dub 2020

@hanka_12345 starší syn má alergií silnou na vajíčko (+další alergie), navíc má i mastocitózu, takže u něj se odloženo očko mmr na neurčito. Mladší má nové ložiska ekzému, bude se dělat testy, prozatím mmr je odložena a dál se bude postupovat na základě testů. Jsou dvě možnosti, buď se očko přesune na neurčito, anebo to risknou a naočkují, kdy se zároveň podává dithiaden.

priefi
8. dub 2020

@hanka_12345 jinak starší bude mít letos 4r

priefi
8. dub 2020

@astyna88 tak alergie na mléko nemá souvislost s mmr

priefi
8. dub 2020

@petrasipkova1 můžu se zeptat, jaké máte hodnoty vajíčka?

priefi
8. dub 2020

@zuzita15 test jde asi dělat jen v odběrových místech, že?

zuzita15
8. dub 2020

@priefi priznam se, ze jsem to nestudovala, takze nevim, ale predpokladam, ze ano 🤷‍♀️

petrasipkova1
14. dub 2020

@priefi omlouvám se za pozdní odpověď. Hodnoty má dcerka bílek 1,11 a žloutek 0,29. A vás syn?

petrasipkova1
14. dub 2020

@priefi ještě má kočku, roztoči, Jílek, bojínek .

priefi
14. dub 2020

@petrasipkova1 nás syn začínal v roce na hodnotě 21, před půl rokem měl hodnotu 14 u bílku, žloutek se mu už také snížil na 8 z 14 a mléko z 8,5 na 2,9. Další byly střední alergeny banán 4,5a brambory 2,9 a teď jsou z nich už nízké pod 1

hanka_12345
autor
14. dub 2020

a jak casto se delaji ty testy jestli to klesa? my tam byli poprve 03/2019 tak udelali test a pak uz nic

petrasipkova1
14. dub 2020

@priefi dcera začínala na bílek 45, žloutek 15,4, Pšenice 30, potom za rok Cca ve 2 letech bílek 13,5, žloutek 5,6 ve 3 letech 3,14 bílek a 1,48 žloutek .

petrasipkova1
14. dub 2020

@hanka_12345 u nás jednou za rok✌️

priefi
14. dub 2020

@hanka_12345 ze začátku to bylo cca co rok, nám je musí dělat i kvůli mastocitoze. Teď nám je dělají co půl roku, kvůli nároku na antialergická mlíka
@petrasipkova1 krásný pokles. Nám se to pořád drželo vysoko, beze změny pomalu, ale poslední odběry, co byly po 3.roce, to kleslo a doufáme, že to bude klesat i dále. Držím pěsti i Vám. A jak jste na tom s očkováním mmr?