Očkování MMR - nežádoucí účinky - statistika

radkan91
15. říj 2019

Ahoj, zajímají mě vaše zkušenosti s nežádoucími účinky po očkování MMR. Prosím dejte "lajk" k nejlepe odpovídající odpovědi. Zajímá mě taková menší statistika ciste pro osobní účely. Dekuji...

tiburcia
16. říj 2019

@swetlusska četla jsem, že jen 1% dospělých je pravidelně přeočkováno nebo si dělá testy, zda vakcína u nás stále produkuje potřebné látky (v Německu je to 65% pro srovnání). Např. černý kašel se naposledy přeočkovává v 10 letech, jeho účinnost je 1-15 let. Kdo z nás dospělých se pravidelně objednává na očkování? (hodně lidí o tom neví, myslí si, že očkování je doživotní...a taky když už někdo se na to zeptá, tak očkovací látka se platí, u černého kašle je to přes 1000 Kč a lidi do svého zdraví neinvestují 😉 ). Nehledě další nemoci jako nedávná epidemie spalniček u puberťáků, tetanus atd.

astyna88
16. říj 2019

Dala jsem moznost "vetsi" - syn ma odklad dalsiho ockovani, prodelal pseudospalnicky, nahlaseno na sukl.

astyna88
16. říj 2019

Nedavno jsem cetla nekde (uz si nevzpome,manzel mi to nasel v aj clanku o chemicke analyze) zajimavy clanek prave o autismu a proc je jej nyni tolik. Drive se to bralo jako mentalni retardace,takze tezko soudit,jaky jeho vyskyt doopravdy byl. Ale kdyz si vezmete,ze v cr rapidne stoupa pocet deti narozenych po ivf, kde by treba byl par prirozene bezdetny, nebo pres nahradni matky, kazde cca 4.teh spada do kategorie rizikovych,tezko se pak clovek nezbrani myslence, zda to neni treba ta prapuvodni pricina obchazeni prirodnich zakonu....to jen tak na okraj, ja jeste vecer kouknu do notesu manzela,treba tam ten clanek bude mit ulozeny a odeslu odkaz. Psal to Cech, vyslo to v nejakem bullentinu...nenasla jsem tam ale primou statistiku anamnezy deti s autismem,tedy ktere bylo pocato po ivf, prubeh tehotenstvi. Kdyby se to potvrdilo,dalo by se pote uz primo cilit na tyto skupiny a lecba by byla rychlejsi a lepsi. Rikam jako ja,matka predcasne narozeneho syna, ktery projevoval pas.

radkan91
autor
18. říj 2019

Děkuji všem za hlasování i příspěvky 🙂

hasara33
14. pro 2019

@astyna88 tohle je velmi zajímavé 🤔 bylo by dobré kdyby se provedla statistika NÚ na očkovací vakcíny i dětí počatých pomocí IVF a počatých přirozeně ...já osobně jsem toho názoru, že by se mělo před očkováním provést komplexnější vyšetření dítěte a brát také zřetel na rodinnou anamnézu, protože jsem přesvědčená o tom, že těžké NÚ nejsou přímí důsledek samotného očkování, ale očkování zapůsobí v podstatě jako katalyzátor nemocí či poruchy, se kterou se dítě již narodí, ale třeba by se vůbec neprojevila nebo by se projevila v pozdějším věku.....nicméně i očkování je koneckonců obcházení zákonů přírody, možná, že když obejdeme přirozený výběr na jedné straně projeví se na straně druhé 🤔

astyna88
14. pro 2019

@hasara33
Take si myslim,ze na tom neco bude. Mam kamaradku,kteta ma asi dvouleteho prcka a po porodu se u ni spustila maniopychoza a zavery lekaru jsem takove,ze jeji telo nebylo schopne zvladnout prestup z teh na poporodnich hormonu a dalsi dite uz nechteji...bohuzel nekdy to cloveku sepne az pozde.

Treba se nekdy podobna statistika udela,vyhodnoti a bude k necemu uzitecna....

hasara33
14. pro 2019

@astyna88 bylo by skvělé kdyby ano a kdyby se v tom, co se týče následků po očkování, konečně udělalo jasno, protože kolem očkování panuje čím dál víc konspirací, maminky čtou děsivé příběhy (bohužel většinou od lidí z internetu takže nemají vůbec komplexní informace, pouze tu konečnou) a v důsledku toho narůstá čím dál větší procento matek, které se snaží za každou cenu obejít i povinná očkování (nejedou tu proběhla taková diskuze), nerada bych se dožila toho, že se začnou vracet nemoci jako například dětská obrna apod...

bonavoxa
14. pro 2019

@alcar Nebylo to spíš po Hexe? Nějak mám dojem z toho článku, že nešlo o vakcínu MMR. Ale jinak je to samozřejmě hrozné, zlý sen každé mámy.

alcar
15. pro 2019

@bonavoxa musela jsem si to precist jeste jednou, jestli jsem to nejak nepopletla. 🤦‍♀️😁 Ale ne, opravdu slo o MMR. Je to napsane hned na te prvni strane dole.

bonavoxa
15. pro 2019

@alcar Aha, promiň, taky jsem musela číst ještě jednou🙂 Nějak jsem se v tom článku špatně orientovala, že opravdu ten prů..r nastal až po MMR, i když i předtím byly problémy.

llluckaaa
15. pro 2019

U nás po MMR kromě takové té klasiky jako horečky, podrážděnost, únava, kašel, rýma i nečekaně zánět spojivek ☹

bonavoxa
15. pro 2019

Abych navázala na téma konkrétně mojí zkušeností, tak dcera, atypická autistka, MMR snášela snad ze všech očkování nejlépe. Děti mi špatně reagovaly na Hexu. A taky vám řeknu, že se s tím už narodila. Ač počata přirozeně, v těhotenství jsem měla velké problémy, hlavně ke konci, kde se lékařům nezdál její růst a hlavně hlavičky, narodila se předčasně a už od prvního dne jsem nějakým šestým smyslem cítila, že není úplně standardní, byla strašně kontaktní a v podstatě od narození odmítala jíst, což je jeden ze znaků autistů. Doma to pokračovalo, že měla snad měsíc a já prosila pediatra, aby nás poslal do nemocnice. Jasněji se to začalo vybarvovat až kolem roku. Nehledě na očkování, protože první MMR měla až po druhém roce, ne schválně, ale stěhovali jsme se z jednoho státu do druhého, a než se to všechno vyřešilo, měla dva roky.

radkan91
autor
16. pro 2019

Díky za vaše další příspěvky, už máme po očkování a nežádoucí účinky nebyly vůbec žádné. Bylo by zajímavé statistiku rozšířit o děti počaté přirozeně/IVF, narozené v termínu/předčasné atd atd....Jen já už tedy novou diskuzi zakládat nechci 🙂

astyna88
16. pro 2019

@hasara33

Souhlasim,ze kvuli par vzacnym pripadum se prece nemuzeme rozhodovat vsechny plosne. Kdyby melo dite v okoli reakci na penicilin,tak ho taky nevyloucime z leciv, protoze alergie ditete je proste uz vrozena....

prejeta_zaba
16. pro 2019

@radkan91 takovou anketu máš stejně nicneříkající. Co ti to dá, že někdo něco zaklikne anonymně na netu. Z tak mizivého vzorku populace nemůžeš nic vyvozovat. I u těch těhotenství máš 100 různých vlivů, ať už bylo přirozené nebo po IVF.... To jsou jen takové plané spekulace. Zajímavé ti samozřejmě je, ale nijak konstruktivní. 🤷

radkan91
autor
16. pro 2019

@prejeta_zaba Také to nemám pro žádné vědecké účely, jen pro mě, pro zajímavost 🙂

slunickoseznam.cz
4. únor 2020

Očko v 15.měsících a jen jeden den 37.7 pár dní špatně spala a byla.rozmrzela teď už je to zase ona ,myslela jsem že to bude horší

matire
2. bře 2020

@swetlusska prosím tě, jaká byla reakce u dospělého? Ráda bych se nechala otestovat a případně přeočkovat na spalničky; nemám jistotu, jestli mě v dětství očkovali. Přesně jak říkáš - děti se očkují a dospělí neřeší.

swetlusska
2. bře 2020

@matire horečka, zimnice, vyrážka 3 dny a více jak 2 týdny uzliny za ušima. Takže nikdy víc. Nemusí to tak být u každého, ale zrovna tahle vakcína je fakt síla. Nejprve bych jak píšeš zkusila ty protilátky.