• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Očkování MMR+neštovice+žloutenka typu A, vše v 1 den?

8. listopadu 2013 
Maminky mam dotaz myslite ze se muze toto vse ockovat v jeden den ? Mely ste to nektera ? Dekuji za odpoved
6. lis 2013 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michaelahlistova zrovna řeším něco podobného - ale jen samotné MMR (Priorix). Kamarádka mi totiž dnes říkala, že její dvouletý syn má cukrovku, kterou mu nastartovalo očkování MMR. Po druhé dávce měl hodně špatnou reakci, musel být i hospitalizován. Takže jsem se rozhodla, že to každopádně oddálím na pozdější věk, na což mám právo. Akorát doufám, že doktorka nebude mít řeči.
6. lis 2013 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michaelahlistova MMR + neštovice se očkují současně, ale žloutenka fakt ne! Odlož to na pozdější věk, na to je čas.
6. lis 2013 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
MMR vakcína se doporučuje začít očkovat nejdřív po druhém roce věku, pak bývají mnohem lepší reakce a i se lépe tvoří protilátky a děti jsou méně ohrožené zánětem mozkových blan díky lepší hematoencefalitické bariéře, než je v těch patnácti měsících, kdy se to standardně očkuje. Co se tohohle očkování týče, tak je sice povinné, ale není zákonem stanovená hranice, kdy to má být naočkované, většinou je v tomhle omezující školka, která neočkované dítě nevezme, ale jde to právě naplánovat tak, že se dítě nechá naočkovat před tím, než jde do školky.

Neštovice bych očkovala až v případě, že by je malá do určitého věku neprodělala (dejme tomu třeba ve dvanácti letech?), protože to očkování není trvalé, udává se, že je potřeba každých jedenáct let přeočkovat a ne každý si to ohlídá. A aby teď byla chráněná a v době, kdy bude chtít mít děti, už ne, mi přijde jako hloupost, protože neštovice a zarděnky jsou nebezpečné hlavně v těhotenství. Takže v době, kdy bude potřebovat ýt nejvíc chráněná, už chráněná nejspíš vůbec nebude.

A co se týče žloutenky typu A, tak to mi přijde jako zbytečné očkování. Pokud tedy jste v nějaké oblasti, kde bývá žloutenka rozšířená, tak bych do toho taky asi šla, ale až v době těsně řed nástupem do školky.
6. lis 2013 ve 23:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Dali jsme MMR + neštovice - tedy Priorix tetra. Po první dávce nic, po druhé 4 dny 39 teplota vyrážka. Nic dalšího bych k tomu v žádném případě nedávala... Sama tato vakcína je zátěž pro organismus a spouštěč různých chorob v organismu...
7. lis 2013 v 01:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
rozhodně nekombinovat a dát co nejdéle to jde.
8. lis 2013 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tvůj příspěvek