Očkování MMR+neštovice+žloutenka typu A, vše v 1 den?

michaelahlistova
6. lis 2013

Maminky mam dotaz myslite ze se muze toto vse ockovat v jeden den ? Mely ste to nektera ? Dekuji za odpoved

monivo
6. lis 2013

@michaelahlistova zrovna řeším něco podobného - ale jen samotné MMR (Priorix). Kamarádka mi totiž dnes říkala, že její dvouletý syn má cukrovku, kterou mu nastartovalo očkování MMR. Po druhé dávce měl hodně špatnou reakci, musel být i hospitalizován. Takže jsem se rozhodla, že to každopádně oddálím na pozdější věk, na což mám právo. Akorát doufám, že doktorka nebude mít řeči.

monivo
6. lis 2013

@michaelahlistova MMR + neštovice se očkují současně, ale žloutenka fakt ne! Odlož to na pozdější věk, na to je čas.

amabilis
6. lis 2013

MMR vakcína se doporučuje začít očkovat nejdřív po druhém roce věku, pak bývají mnohem lepší reakce a i se lépe tvoří protilátky a děti jsou méně ohrožené zánětem mozkových blan díky lepší hematoencefalitické bariéře, než je v těch patnácti měsících, kdy se to standardně očkuje. Co se tohohle očkování týče, tak je sice povinné, ale není zákonem stanovená hranice, kdy to má být naočkované, většinou je v tomhle omezující školka, která neočkované dítě nevezme, ale jde to právě naplánovat tak, že se dítě nechá naočkovat před tím, než jde do školky.

Neštovice bych očkovala až v případě, že by je malá do určitého věku neprodělala (dejme tomu třeba ve dvanácti letech?), protože to očkování není trvalé, udává se, že je potřeba každých jedenáct let přeočkovat a ne každý si to ohlídá. A aby teď byla chráněná a v době, kdy bude chtít mít děti, už ne, mi přijde jako hloupost, protože neštovice a zarděnky jsou nebezpečné hlavně v těhotenství. Takže v době, kdy bude potřebovat ýt nejvíc chráněná, už chráněná nejspíš vůbec nebude.

A co se týče žloutenky typu A, tak to mi přijde jako zbytečné očkování. Pokud tedy jste v nějaké oblasti, kde bývá žloutenka rozšířená, tak bych do toho taky asi šla, ale až v době těsně řed nástupem do školky.

lucieandrlova
7. lis 2013

Dali jsme MMR + neštovice - tedy Priorix tetra. Po první dávce nic, po druhé 4 dny 39 teplota vyrážka. Nic dalšího bych k tomu v žádném případě nedávala... Sama tato vakcína je zátěž pro organismus a spouštěč různých chorob v organismu...

leikkka
8. lis 2013

rozhodně nekombinovat a dát co nejdéle to jde.