Očkování na TBC, jak probíhá test?

denousek
3. lis 2012

ahojky..rozhodli jsme se pro očkování na TBC ..prosím nerozmlouvejte mi to..na to fakt neptám!!!
jen jsem se chtěla zeptat tech co to máte za sebou tak jak probihá test před očkováním?to je odběr krve?nebo co to je?díky

maladama
3. lis 2012

do levého předloktí se vpíchne trochu testovací látky - během pár hodin se vstřebá (na začátku je tam taková malá boulička), a pak se čeká tři dny, jestli se projeví nebo neprojeví reakce.
Normální je, že se vůbec nic nestane - kdyby se tam objevilo opuchnutí, tak je to znamení, že se dítě už s TBC setkalo a to není dobře.

cerstvamama
3. lis 2012

Je to presne tak. Akorat my sli na kontrolu/ockovani az za dyl, ne po 3 dnech. A celkem jsme platili do 500kc, uz presne nevim. Test i ocko je otazka 5ti minut.

denousek
autor
4. lis 2012

@maladama
@cerstvamama takže krev se nebere jo?neco mu pichnou a jdeme domu?no máme tam jit zitra a ve ctvrtek na očkování...

denousek
autor
4. lis 2012

ale stve me ze se podle toho budou rozhodovat jestli ho naočkují nebo ne... ja ho chci proste naockovat!
a muze se mu neco stát?kdyz mu to pichnou zitra:??

beruska24.9.
4. lis 2012

@denousek - jak tu již padlo, jeden den píchnutí do předloktí (jakoby vrchní strany) ručičky - u dcerky to neudělalo absolutně nic, měla jen vpich od jehly. pak po dvou nebo třech dnech (už nevím jistě) kontrola a ´´klasické´´ očkování do ramínka. zaplatila jsem 500 a pak za nějakou dobu kontrola. to už nevím přesně za jak dlouho, to ti řeknou.

jo a ještě mi sestra v ordinaci říkala, že u tohohle teploty apod. reakce, jako u jiných očkování nejsou - ptala jsem se.

jen to dcerce hnisalo na několikrát (vyhnisalo, prasklo a znova hnisalo.....), protože v té době už byla ´´akčnější´´ a nejspíš se do toho ramínka občas někde bouchla.

maladama
4. lis 2012

@denousek a co tě na tom prosímtě štve? Pokud zareaguje na testy, tak to znamená, že už v sobě protilátky proti TBC má - v takovém případě se musí zjistit, proč (protože nejčastější důvod je už rozjetá tuberkulóza).

Na tu testovací látku by reagovat neměl vůbec. Na vakcínu - taky nám říkali, že by neměly být teploty ani nic, malýmu naskočil během dvou dnů rudý flek jak pětikoruna, ale už to skoro úplně zmizelo (očkovali jsme před 10 dny). A tak za 4-6 týdnů to může začít hnisat, můžou trochu naběhnout uzliny, no tak uvidíme, jak to bude probíhat.

karotky
4. lis 2012

@denousek ,........................chválím Vás a vážně zvažuji přeočkování v 11.letech 🙂

maladama
4. lis 2012

@karotky přeočkování už se dnes nedělá, protože nebylo prokázané, že by u učkovaných dětí mělo nějaký přínos.
ALE - v jedenácti letech se doporučuje nechat udělat znova tuberkulinovou zkoušku - tedy ten testovací vpich. Pokud očkování "drží", tak se objeví reakce (a pak je jasné, že přeočkování nemá smysl), pokud z nějakého důvodu nevydrželo, tak se očkuje znova.

karotky
4. lis 2012

@maladama ,.......................oba moji kluci neměli reakci na očkování z porodnice.Ten starší šel ve 2.letech na přeočkování povinně,ale u toho mladšího jsem si to musela doslova vybojovat.Ani jeden neměl po testu protilátky,takže je nechám otestovat ještě v těch 11.letech.Ale pokud to takhle půjde dál,tak do té doby to bude zase povinné(už se to tu s tím rušením očkování 2krát za posledních 50 let zopakovalo a bez úspěchu).Každopádně jsem ráda,že už oba protilátky mají-alespoň se s tou tuberou(pokud je dostihne)líp poperou,než kdyby na ní nebyli připravení vůbec. 😉

maladama
5. lis 2012

@karotky to je zajímavý, že obě děti nic... a třeba u tebe nebo u manžela to očkování bylo v cajku hned napoprvý? jestli to není nějaká dědičná rezistence nebo tak něco...

karotky
5. lis 2012

@maladama ,......................koukla jsem se do očkováku.První vakcínu jsem dostala,když mi byly 2 dny a další v 6,5.letech 😕 Pamatuji si až tu druhou,protože vím,že mi ten vpich naběhnul,když jsme začali jezdit se školou na plavání.Ale od té doby tam nemám žádný záznam.

denousek
autor
5. lis 2012

tak jsme doma..až na to že jsem nechala autosedačku v autě že to bude hned a pak jsme tam čekali hodku a pul!! tak to bylo ok..
primář nám k tomu ještě neco rekl asi aby nás ukecal že to není třeba.. jo a jinak musel podepsat i manzel... a mame to za sebou ten test,,, to bylo jen pod kůžičku ..a ve čtvrtek tam jedeme zase už na to očkování..snad už to nebude na tak dlouho..

karamela8319
22. lis 2012

Ahojky maminy, ještě k tomu očkování??V kolika jste s prckama byly???My máme ukončený 8.měsíc a naše vyžádání nám včera dr. na prohlídce dala vklidu doporučení, bez nějakých řečiček.Oproti tomu, dnes jsme mluvila s kamarádkou a její doktor to prý vůbec nedoporučuje (tak, že někdo je pro a proti to je samozřejmé), ale k tomu jí řekl, že čím má mimi víc měsíců, tak to zvládá hůř ☹