Očkování Prevenar. Stojí to za ty peníze?

lucicineccka
24. čer 2008

myslíte že 6000kč za toto očkowání za to stojí?,Máte nějaká zkušenosti s nemocemi které se toho týkají??

kaczka
24. čer 2008

Ahojky,já si myslím,že to za to stojí!!!Já mívala od 3 měsíců záněty středního ucha snad pořád a když jsem byla větší museal jsme na 3 operace. Doteď pořád hůř slyším!! Já rozhodně očkovat nechám!

lucicineccka
autor
24. čer 2008

já bych práwě to očkowání taky pro malou hned chtěla,ale wšichni mi to rozmouwají že je to prý zbytečný a že některý miminka to wůbec nemají..prý je to jen komerce,ale nechchi čekat než se něco stane a nebo až bude pozde..

kaczka
24. čer 2008

Ono může být zdravé ale nikdy nevíš!!!Neříkám,že by se mělo dávat každé očkování,ale myslím si,že tohle není zbytečné!! Pro mě to rozhodně význam má!!! Sama vím,že i jen ten blbý zánět středního ucha není sranda!!!

llucinka
24. čer 2008

luci: Mluvila jsem o tom s mojí mudrou, a říkala, že pokud nějaké problémy nemá, je to opravdu zbytečné. Jinak jsem toho názoru a nejen já, že čím více očkování, tím menší imunita. Kdyby šlo naočkovat proti všem nemocemm, taky bys to udělala? Já ne, protože ak by bylo tělo tak zblblé, že by nevědělo, která bije Ale pro tvůj klid třeba budeš radši, když bude očkování. 😉 ☹

kaczka
24. čer 2008

JJ máš pravdu...pro mě zohle očkování význam má...protože u nás v rodině se ty záněty nějak dědí! 😒

mama04
24. čer 2008

Ahoj. Taky jsem slyšela, že je to komerce. Pravil to bývalý mudr a ted dělá přírodní medicínu

lenkase
24. čer 2008

Kaczka, mozna te to prekvapi, ale je to velmi jednoduche. Nededi se zanety, nemoci, ale recepty. ☹

bambusek
24. čer 2008

Ahojky, ja se na to ptala mudr a ona mi rekla, ze je to jen tahani z maminek penize a hlavne to neni stoprocentni a kdyz bych chtela tak je to nejlepsi ve dvou letech. je to taky podle toho jak mimi je nemocne. Tak jsem nenechala ockovat a mam dost znamych mamin a zadna nedala mimi ockovat

natalien
24. čer 2008

Tak to my jsme očkovat dali, nemyslím si, že je to jen komerce 😅 Naše dr. měla ve svý ordinaci případ Pneumokoka, včas to odhalila a děco žije bez následků 😵 Sama mi řekla, že to je jen naše rozhodnutí, že do ničeho nenutí, bylo to naše rozhodnutí a musím říct, že jsem klidnější, že jsem očkovat dala 😅
Ve vedlejším vchodě zemřel 11ti měsíční chlapeček, na pohotovosti neodhadli postup léčby a při převozu do FN to vzdal...

lendy1
25. čer 2008

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... - 42k -
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... - 42k -
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... - 24k -
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... - 35k -

už se to tu opravdu řešilo mockrát 😉

můj názor: komerce, co útočí v TV na city. Prevenar je určitě dobré naočkovat ale rozhodně ne kojence. Je to spíš pro děti, které jsou náchylnější k infekcím, zánětům středního ucha...atd. Pro zdravé dítě to opravdu není nutné. A když už, tak je lepší s očkováním počkat až na dobu, než půjde dítě do většího kolektivu (např. MŠ), kde hrozí riziko nákazy. Jinak je to dost velká zátěž pro organismus, proto je také lepší prevenar naočkovat až po všech základních očkováních. Názory se stejně na Prevenar různí ať od mamin tak od dr. Osobně bych nekoukala jen na TV nebo stránky Prevenaru, ale ohledně této problamatiky bych to konzultovala s nezaujatým odborníkem. My naočkovaní nejsme a jestli do toho někdy půjdu, tak až před nástupem do MŠ, v okolí nikoho neznám, kdo by toto očkování měl nebo o tom alespoň uvažoval.

kacka.va
25. čer 2008

já někde četla, že to stojí 1700,-

lucicineccka
autor
25. čer 2008

u nás je to na tři dáwky a jedna stoji dwa tisice..a očkuje se to před wšema očkowáníma co má ten kojenec projít..to mi teda řekla mudr..a na názor že je lepší počkat až do MŠ bych ani tag nesouhlasila..protože bakterie se přenáší wzduchem a to přewážně od dospělích ne dětiček..a wzhledem k tomu že běžně chodíme do obchodáků atd.si myslím že to za to stojí..wšude samý wietnamci a buhwí co kde kterej má..🙂

lendy1
25. čer 2008

luci, evidentně máš už jasno, já jsem napsala jen svůj názor po přečtení také jiných diskuzí na toto téma mimo Prenenar a Nahlas. Děti ve školce jsou často nemocné a chytnou tam kde co a věř, že je to od jiných dětí, ne od dospělých.
A ta cena závisí na lékárně, každá lékárna má jiné ceny a ty rozdíly jsou několik stovek, chce to hledat, za kolik to kde mají 😉
Kalendář očkování na Prevenar najdeš na jejich stránkách a většinou se očkuje zároveň s hexou, takže ne před.
Prostě každý má na Prevenar jiný názor a náhled, už jsem to psala...když si pročteš ostatní diskuze na MK o tomto tématu, tak to bude pořád o 2 názorech a záleží na každém, jak se rozhodne.

pantomima
25. čer 2008

Ahojky 🙂
tak malá dnes dostala třetí dávku Prevenaru,
jsem ráda, že je naočkovaná, mudra mi to schválila, že je pro, že pneumokokových infekcí je hodně

jedna dávka stála 1850kč, platí děda 😀 , ve dvou letech půjde na poslední dávku
začali jsme očkovat ve čtvrtém měsíci

já jsem určitě pro, nejen mateřská školka je kolektiv,kam děck přijde-co třeba velký obchodní domy, mateřská centra, dětské koutky......

petraluk
25. čer 2008

Taky myslim, že je to vhodné už pro kojence. My jsme taky očkovaný a jsem za to ráda. Kdyby to bylo vhodný až pro školkový děti, tak by to v jiných státech nepatřilo mezi povinné očkování jako je hexavakcína. Pneumokok se nemusí přenášet jen mezi dětmi, ale dospělí tím mohou trpět zrovna tak 😉

lucicineccka
autor
26. čer 2008

🙂

schnek
26. čer 2008

já jsem dala očkovat, protože sama jsem jako dítě trpěla na záněty ucha a i teď mám s ušima potíže. Nevím, jestli i další dítko bych dala jako kojence, možná až okolo těch 2-3 let, než půjde do školky (pokud by nemělo potíže) 😉 jinak dávka stála 1700,- a díky nějaké akci zaplatíme jenom 3 a 4. bude zadarmo 😉

selu
22. led 2009

jenom jsem chtela dodat k tomu "dedeni" ...nas se dokiny s manzou ptala jestli jsme my nebo v rodine meli zanety usi a manzel pac se narodil v 7mem mesici tak jo, ona nam primo rekla, ze se dedi dispozice k tomu, ze ta sliznice v uchu je nejak na to nachylnejsi. Jinak nam rikala ted cenu cca 1800 za jednu vakcinu (jsou dve) ale jsme u RBP a ta hradi 1200 🙂 takze doplatime u prvni kousek a druhou celou, mame ted jeden rok a dokina poradila, at naockujeme pred dovysenim roku a pul

zabula
22. led 2009

lucicineccka,myslím že to očkování stojí za to!!!!!!!!
Luky od narození trpel rýmou,v 10měs.měl 14dní v kuse vysoké horečky,jen plakal,zvracel bolestí,a dokt.říkali že je to vyrozka,nebo k zubum,pneumokok se nepozna
dostal zánět uší,4krat mu je píchali,
až podle výsledku se mu pneumokok dostal z uší,do nosu i krku a měl infekci v krvi,bylo to něco strašného,já furt brečela,jen ležel a spinkal.11dní sme byli v nemoc.z toho týden na jipce.
Je zázrak,že se z toho dostal a bez následku.První očkování již máme a na druhé čekáme,nám to proplatila pojistovna,ale i kdyby ne ty peníze za to dám
a nikdo nikdy u nas tohle neměl