• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Očkování Prevenarem v 7.-8. měsíci. Hradí to pojišťovna?

28. listopadu 2010 
Ahoj holky, je tu někdo, kdo by mi poradil? Mojí holčičce bude 6 měsíců a protože nemáme zahojenou ranku po tbc, tak ještě nemáme ani jednu hexu. Jedná se mi o to, že hexou začneme očkovat v 6 měsíci, pak v 7 a pak v 8 měsíci - to je mi jasné. Ale mám strach jí dát zároveň prevenar s hexou a tak uvažuju jí nechat naočkovat prevenarem až v 7 nebo 8 měsíci, aby byly potřeba jen ty 2 dávky. Moje otázka teda je - jsou ty 2 dávky od 7 nebo až od 8 měsíce a jak je to v tomhle případě s platbou. Hradí to pojišťovna nebo si to budu muset zaplatit sama. Slyšela jsem o tom, že proti pneumokokovi je to hrazené jen v případě, že je očkování zahájeno mezi 3 - 5 měsícem.
Takže jestli je tady některá, která se v tom vyzná budu moc ráda za radu.
13. lis 2010 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj take se nam kvuli tbc posunulo ockovani.Takze hexu dostal na 5 mesicich zaroven s prevenarem...
za tyden na to dostal zanet stredniho ucha -nevim zda to na to mohlo mit vliv.
podele me by to mela hradit pojistovna -kdyz to bylo posunuto kvuli prehnane reakci na tbc. to,ze to hradi pojistovna jen mezi 3-5 mesicem jsem neslysela...
13. lis 2010 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Boruuvka - stačí trochu pohledat :wink:
Od 1.1.2010 je očkování proti pneumokokům hrazeno z veřejného zdravotního pojištění pro děti, u kterých je očkování zahájeno mezi 3. a 5. měsícem věku a pokud jsou 3 dávky základního schématu aplikovány do 7. měsíce věku. (info z webu Prevenaru http://www.prevenar.cz/novinky/informace-k-uhrade-vakciny-prevenar-13-77 ).
Takže podle toho si budete muset vakcínu nejspíš zaplatit sami. Ovšem nic ti nebrání vznést dotaz na svou zdravotní pojišťovnu, tam by se ti k tomu měli fundovaně vyjádřit. Je možné, že když jste měli očkování posunuté kvůli zdravotnímu stavu, tak budou shovívaví... Těžko říct.
13. lis 2010 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nám se kvůli nezhojenýmu ramínku posunulo očkování až na 10 měsíců a Prevenar máme hrazenej od pojišťovny. Tohle ovlivnit nemůžeme že se to nestihlo v termínu kvůli ramínku. A už teda nedostaneme 3 dávky, ale jen 2.
28. lis 2010 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tvůj příspěvek