Očkování Prevenarem v 7.-8. měsíci. Hradí to pojišťovna?

boruuvka
13. lis 2010

Ahoj holky, je tu někdo, kdo by mi poradil? Mojí holčičce bude 6 měsíců a protože nemáme zahojenou ranku po tbc, tak ještě nemáme ani jednu hexu. Jedná se mi o to, že hexou začneme očkovat v 6 měsíci, pak v 7 a pak v 8 měsíci - to je mi jasné. Ale mám strach jí dát zároveň prevenar s hexou a tak uvažuju jí nechat naočkovat prevenarem až v 7 nebo 8 měsíci, aby byly potřeba jen ty 2 dávky. Moje otázka teda je - jsou ty 2 dávky od 7 nebo až od 8 měsíce a jak je to v tomhle případě s platbou. Hradí to pojišťovna nebo si to budu muset zaplatit sama. Slyšela jsem o tom, že proti pneumokokovi je to hrazené jen v případě, že je očkování zahájeno mezi 3 - 5 měsícem.
Takže jestli je tady některá, která se v tom vyzná budu moc ráda za radu.

eloana
13. lis 2010

Ahoj take se nam kvuli tbc posunulo ockovani.Takze hexu dostal na 5 mesicich zaroven s prevenarem...
za tyden na to dostal zanet stredniho ucha -nevim zda to na to mohlo mit vliv.
podele me by to mela hradit pojistovna -kdyz to bylo posunuto kvuli prehnane reakci na tbc. to,ze to hradi pojistovna jen mezi 3-5 mesicem jsem neslysela...

shaula
13. lis 2010

Boruuvka - stačí trochu pohledat 😉
Od 1.1.2010 je očkování proti pneumokokům hrazeno z veřejného zdravotního pojištění pro děti, u kterých je očkování zahájeno mezi 3. a 5. měsícem věku a pokud jsou 3 dávky základního schématu aplikovány do 7. měsíce věku. (info z webu Prevenaru http://www.prevenar.cz/novinky/informace-k-uhra... ).
Takže podle toho si budete muset vakcínu nejspíš zaplatit sami. Ovšem nic ti nebrání vznést dotaz na svou zdravotní pojišťovnu, tam by se ti k tomu měli fundovaně vyjádřit. Je možné, že když jste měli očkování posunuté kvůli zdravotnímu stavu, tak budou shovívaví... Těžko říct.

bufina
28. lis 2010

Nám se kvůli nezhojenýmu ramínku posunulo očkování až na 10 měsíců a Prevenar máme hrazenej od pojišťovny. Tohle ovlivnit nemůžeme že se to nestihlo v termínu kvůli ramínku. A už teda nedostaneme 3 dávky, ale jen 2.